مطالب تخصصی پوست و مو

ابزارهای FUE و کاربردهای آنها در کاشت مو

ابزارهای FUE و کاربردهای آنها

ابزارهای FUE وبهبود تکنولوژی  و تکنیک‌هادر این روش کاشت مو استخراج واحد فولیکولی (FUE) را به یک شیوه رقابتی با برداشت نواری جهت به دست آوردن موی اهدایی لازم برای کاشت مو تبدیل کرده است.

در FUE، پزشک هر بار یک واحد فولیکولی (FU) را بر می‌دارد و آن واحدهایی را هدف قرار می‌دهد که به نظر می‌رسد احتمال بیشتری داشته باشد که با موفقیت همراه باشند و در ناحیه گیرنده تولید مو کنند. این روش نیازمند مهارت بیشتر از سوی پزشک و هزینه بیشتر از سوی بیمار نسبت به روش برداشت نواری می باشد، که در آن یک نوار حاوی صدها واحد فولیکولی از پوست سر برداشت می‌شود.

ابزارهای FUEFUE تکنیک جدیدتری نسبت به برداشت نواری می باشد. با پیشرفت FUE، ابزارهای FUE  لازم برای برداشت واحدهای فولیکولی نیز پیشرفت کرده اند.

ابزارهای FUE و کاربرد آندر اینجا تاریخچه‌ای از ابزارهای FUE  که برای این روش استفاده شده ارائه می شود.

پانچ دستی

پانچ دستی یک چاقوی جراحی توخالی مدور با قطر ۰.۷ تا ۱.۰ میلی متر می باشد. این یکی از اولین ابزارهای  FUE است. این پانچ بر روی بخش قابل مشاهده یک مو قرار داده می‌شود، و با چرخش دست به سمت پایین فشار داده می‌شود تا پوست اطراف واحد فولیکولی را برش دهد و آن را از بافت اطراف جدا کند. سپس واحد فولیکولی توسط پنس کشیده شده و استخراج می‌شود.

سیستم ایمنی

یک فرایند دستی سه مرحله‌ای به نام سیستم ایمنی، از یک پانچ مدور تیز برای بریدن پوست اطراف واحد فولیکولی، و سپس یک پانچ مدور کند برای رها کردن واحد فولیکولی از بافت اطراف استفاده می‌کند. مرحله سوم استخراج می‌باشد.

Powered SafeScribe

یک دستگاه موتوری دستی برای استخراج واحدهای فولیکولی با حداقل پتانسیل آسیب می‌باشد و این واحدهای فولیکولی را برای کاشت مو در اختیار قرار می‌دهد. بازه ای از اندازه‌ها و انواع پانچ در دسترس هستند. این دستگاه زمانی که در دست یک فرد ماهر باشد، می‌تواند زمان جلسات استخراج واحد فولیکولی و پتانسیل ایجاد زخم را کاهش دهد، و نرخ بالایی از واحدهای فولیکولی آسیب ندیده را فراهم کند.

RotoCore

این دستگاه به صورت اتوماتیک پانچ تیز FUE را می‌چرخاند و پوست اطراف واحد فولیکولی را برش می‌دهد. این دستگاه به پزشک این امکان را می‌دهد تا پانچ را از قبل به گونه ای تنظیم کند که تا یک عمق تعیین شده را برش دهد.

ابزار فلر

ابزار فلر FUE فرایند FUE را در یک ابزار واحد تلفیق می کند به پزشک کمک کند سریع تر و موثرتر کار کند.

تکنیک Cole Isolation

این تکنیک که تکنیک ایزولاسیون فولیکولی نیز نامیده می‌شود، از ابزارهای طراحی شده مخصوص این تکنیک استفاده می‌کند. منطق استفاده از CIT ایزوله کردن انتخابی و استخراج دست نخورده یک واحد فولیکولی در یک زمان واحد، همراه با‌ اجزای پیرامونی آن می‌باشد.

NeoGraft

یک دستگاه مکانیکی است که یک پانچ تیز دوار را برای برش دادن واحدهای فولیکولی فراهم می‌کند، و یک ابزار مکش که واحد فولیکولی را استخراج کرده و آن را به یک سینی جمع آوری منتقل می‌کند که می‌تواند تا ۵۰ واحد فولیکولی در انتظار کاشت را نگه دارد.

سیستم ARTAS

 مکانیزه ترین دستگاه FUE می‌باشد. این دستگاه یک دستگاه کاملا رباتیک می‌باشد. این سیستم مورد تایید اداره غذا و داروی ایالات متحده قرار گرفته است تا به منظور برداشت واحدهای فولیکولی از مردان داری موهای مشکی و قهوه ای که دارای الگوهای طاسی مردانه تشخیص داده شده اند مورد استفاده قرار گیرد. این سیستم توسط یک پزشک مورد استفاده قرار می‌گیرد که از یک بازوی رباتیک با کمک کامپیوتر و هدایت شده به وسیله تصویر، مجهز به پانچ‌های کوچک Powered SafeScribe®، برای برش دادن و مکش واحد های فولیکولی و استخراج هر یک از این واحدهای فولیکولی استفاده می‌کند.

 

, , , ,