تاریخچه کاشت مو – کاشت مو در گذشته ، حال و آینده

تاریخچه کاشت مو

تاریخچه کاشت مو بسیار جالب است. سعی داریم در این مقاله در خصوص تاریخچه کاشت مو ، اطلاعاتی را ارائه نماییم.

آینده کاشت مو تاریخچه کاشت مو

 

  • تاریخچه کاشت مو به روش FUT

هر چیزی تاریخی دارد و دانستن گذشته آن به ما کمک می‌کند که در آینده به کدام سمت می رویم کاشت مو نیز تاریخچه خود را دارد و در طول سالها و دهه ها پیشرفت خود را داشته است.

کاشت موی طبیعی در دهه ۱۹۵۰ توسط دکتر اورنت ریخ شروع شد ، او که یک متخصص پوست در نیویورک بود دریافت که موهای پشت سر پس از برداشت در بالای سر به رشد خود ادامه می‌دهند بدون اینکه دچار ریزش شوند . این موضوع سرآغاز پیوند موی جدید بود و تحولی مهم در درمان ریزش مو محسوب می‌شد . در آن زمان از پانچ گرافت ۴ میلی‌متری استفاده و طی جلسات متعدد از نواحی اطراف برداشته و در جلو سر کاشته می‌شد.

یکی از مشکلات این روش کاشت مو ظاهر غیر طبیعی آن بود زیرا استفاده از گرافت ۱۶ تا ۲۰ تار مویی سبب ایچاد ظاهری دسته دسته و شاخه شاخه می‌شد که به آن نمای عروسکی می‌گفتند.در دهه ۸۰ میلادی هدینگتون دریافت که موها به صورت تک‌تک نمی‌رویند و به صورت دسته‌ای در کنار هم در می‌آیند که به آن ( FULICULAR UNIT ) می‌گویند.

پیشنهاد می کنم روشهای کاشت مو و هزینه کاشت مو را مورد مطالعه قرار دهید .

 

نمای عروسکی در کاشت مو

 

علاوه بر این مشخص شد که برای برداشت موها از اطراف سر میتوان به جای پانچ گرافت از برداشت یک نوار پوستی به صورت خطی استفاده نمود و پس از جداسازی ریشه ها از این نوار پوستی ، آنها را در منطقه طاس بالای سر پیوند زد. در طی سالها سیستم پانچ گرافت نیز کوچکتر و ظریف تر شد و مینی گرافت ( Mini Graft ) و سپس میکروگرافت ( Micro Graft )شکل گرفت و اینگونه پیوند  ( FUE  ( FIT شکل گرفت.

در سالهای گذشته بیماران از تراکم موهای کاشته شده ناراضی بوده ،  زیرا فاصلا موها زیاد بود ولی به مرور زمان با پیشرفت دانش و تکنولوژی امکان کاشت موها به صورت کاملا نزدیک به هم به وجود آمد.

در چند دهه اخیر دانش و تکنولوژی در حوزه پیوند مو پیشرفت چشمگیری داشته است و بسیاری از محدودیت های گذشته را بر طرف نموده است اما هنوز با محدودیت های مشخصی رو به رو هستیم اما در آینده نیز همانند گذشته تلاش می کنیم تا بر این محدودیت ها غلبه کنیم.

در حال حاضر نیز تحقیقات و بررسی‌های زیادی برای ارتقا و بالا بردن کیفیت در برداشت موها از سطح دهنده و کاشت آنها در سطح گیرنده، بالا بردن راندمان پیوند مو ،ایجاد ظاهر هرچه طبیعی تر و … ادامه دارد

, , , , , , , , , , ,