مطالب تخصصی پوست و مو

تجلیل از یکی از پیشگامان پیوند مو-دکتر شوجی اوکودا

تجلیلی از یکی از پیشگامان پیوند مو

دکتر شوجی اوکودا “مقالات اوکودا”

پيشنهاد مي كنم مقاله كاشت مو را مطالعه بفرماييد.

پیوند مو نیز مانند تمامی عمل‌های زیبایی پیشینه‌ای دارد که به سالها قبل در سال ۱۹۳۹بر می‌گردد. در نتیجه، ما باید مشارکت‌هایی را که پزشکان مشهور در پیشرفت جامعه‌ پیوند مو داشته‌اند را بشناسیم.

اولین بار در سال ۱۹۳۹ (مجله ژاپنی پوست شناسی و ارولوژی) منتشر شده است

تجلیل از پزشک پیوند مو

دکتر شوجی اوکودا چیزی را منتشر کرد که تحت عنوان “مقالات اوکودا” شناخته شد. افراد بسیار کمی در مورد این مقالات می‌دانند، چرا که این مقالات برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ فاش شدند (از ژاپنی ترجمه شدند) – همه ۲۱۱ صفحه، به لطف دکتر یوشی هیرو ایماگاوا!

حتی در سال ۲۰۰۳ افراد بسیار کمی به این مقالات دسترسی داشتند. در سال ۲۰۰۹، مقالات مبسوط‌تری نوشته شدند، زمانی که یک بیوگرافی از دکتر اوکودا همراه با ترجمه هایی از “مقالات اوکودا” که اکنون بر روی وب سایت ISHRS آپلود شده بودند.

به طور خلاصه، دکتر اوکودا در مقالات خود در مورد انواع مختلف نواحی دهنده در پیوند مو آزمایش‌هایی را انجام داد و متوجه شد که بهترین ناحیه دهنده پوست سر می‌باشد، بعد از اینکه شماری از نواحی دهنده شامل پوست سر، ابرو، نواحی زیر بغل و ناحیه زهار بدن انسان را مورد آزمایش قرار داد.

دکتر اوکودا تکامل رشد گرافت در ناحیه گیرنده را مستند سازی کرد. به عنوان مثال، موهای کشت شده انسان به طور موقت بعد از ۲۰-۳۰ روز می‌ریزند و مجددا بعد از ۸۰-۹۰ روز پس از پیوند مو رشد می‌کنند. علاوه بر این، ۱۴ بیمار که به صورت خانوادگی و غیر خانوادگی به هم مرتبط بودند – در همه این موارد هیچ رشد مویی در هیچ یک از این بیماران مشاهده نشد – و این آزمایش با حیوانات نیز تکرار شد و نتایجی مشابه به دست آمد.

دکتر اوکودا در سال ۱۸۸۶ در شهر تنری (ژاپن) به دنیا آمد، جایی که او یک پزشک عمومی با تخصص چشم پزشکی بود. دکتر اوکودا در سال ۱۹۶۲ فوت کرد.

به عنوان پیشگام جامعه پیوند مو، مایل هستیم دکتر اوکودا را به خاطر مشارکت و تحقیقات جالب توجه‌اش در زمینه جراحی پیوند به رسمیت شناخته و مورد تجلیل قرار دهیم.

 

, , , , , , , , , ,