تکنیک‌های کاشت مو- چه تکنیک‌هایی در کاشت مو وجود دارد؟

تکنیک‌های کاشت مو

 تکنیک‌های کاشت مو بسیار مختلف است. به طور کلی در پروسه کاشت مو تکنیک‌های مختلفی وجود دارد. اخیرا ما ایمیلی دریافت کردیم که در آن از ما در مورد تکنیک‌های کاشت مو سوال شده بود، از این رو ما تصمیم گرفتیم تا اطلاعاتی را  رابطه با کاشت مو در دسترس تمامی افراد علاقه مند قرار دهیم.

قبل از تشریح تکنیک‌های کاشت مو باید بدانیم که کاشت مو فرآیندی است که در آن برش کوچکی از مو، همراه با فولیکول‌های آن به دقت از روی سر برداشته می‌شوند و سپس در ناحیه‌ای که مشکل کاهش شدید مو دارد یا کاملا طاس شده است، کاشته می‌شود. نواحی که موها از آن استخراج می‌شوند، ناحیه دهنده نامیده می‌شوند.این نواحی تنها توسط متخصصان قابل شناسایی هستند و به طور معمول، نواحی دهنده در پشت یا طرفین سر قرار دارند. ناحیه طاس شده که عمل کاشت مو بر روی آن انجام می‌گیرد، ناحیه گیرنده نامیده می‌شود.

تکنیک‌های کاشت موتکنیک‌های  کاشت مو  شامل موارد زیر می‌باشند:

  • تکنیک‌های کاشت مو به روش FUT (روش جراحی) تکنیک نواری:

در کاشت مو به روش FUT ، نواری از پوست همراه با فولیکول‌های آن از ناحیه دهنده برداشت می‌شود، که بعدا به واحدهای فولیکولی منفرد برش داده می‌شود. این ناحیه  از سر فرد که برش آن به صورت نواری بوده است‌، بعد از برداشت بخیه زده می‌شود که پس از بهبود منجر به ایجاد یک جای زخم بر روی ناحیه دهنده می‌شود.

  • تکنیک‌های کاشت مو به روش  FUE یا اصطلاحا FIT (روش غیر جراحی):

در کاشت مو به روش FIT ، گرافت‌ها به صورت منفرد و با استفاده از ابزارهایی خاص از ناحیه دهنده برداشت می‌شوند. این روش از کاشت مو نیازی به بخیه ندارد.

گرافت های استخراج شده در هر یک از تکنیک‌های کاشت مو به شیوه ای مشابه کاشت می‌شوند. تکنیک جدید دیگر، که کاشت مو  به صورت DHT می‌باشد، یکی از روش‌های جدید کاشت مو می‌باشد که جایگذاری گرافت‌ها به وسیله قلم‌های مخصوص انجام می‌شود. در این روش بازدهی پیوند بسیار عالی می‌باشد.

عمل کاشت مو شامل دو مرحله اصلی می باشد :

  • برداشت مو

  •  کاشت مو

در فر‌آیند برداشت ، واحدهای فولیکولی یا گرافت‌ها با استفاده از یکی از تکنیک‌های کاشت مو، به صورت FUT (روش جراحی یا برداشت نواری)  یا روش FUE یا اصطلاحا FIT استخراج می‌شوند. این گرافت‌ها می‌توانند دو یا سه یا حتی تعداد بیشتری تار مو داشته باشند، بسته به تراکم و قدرت زنده ماندن آنها.

مرحله بعدی عمل کاشت مو می‌باشد، که در آن گرافت‌ها به دقت در ناحیه گیرنده کاشته می‌شوند. این کار با ایجاد سوراخ‌ها و شیارهایی ریز در ناحیه گیرنده و سپس کاشتن گرافت‌ها در داخل این سوراخ‌ها صورت می‌گیرد.

تکنیک‌های کاشت مو طبیعی

به عنوان پزشک، ما در کلینیک تخصصی پوست و موی آسمان در مورد هر یک از تکنیک‌های کاشت مو بسیار دقت عمل به خرج می‌دهیم و نه تنها اطمینان حاصل می‌کنیم که آسیبی به ناحیه دهنده وارد نمی‌شود، بلکه اطمینان حاصل می‌کنیم که موی کاشته شده حالتی طبیعی داشته باشد. بدین منظور، ما گرافت‌ها را در همان جهت رشد طبیعی موها قرار می‌دهیم.

, , , , , , , , , , , ,