مطالب تخصصی پوست و مو

جراحی کاشت مو -چرا کسی باید به جراحی کاشت مو تن دهد؟

جراحی کاشت مو

چرا کسی باید به جراحی کاشت مو تن دهد؟

جراحی کاشت مو یکی از پرطرفدارترین جراحی هاست،هریک از ما در اطرافمان کسانی را می‌شناسیم که  کاشت مو انجام داده و یا تمایل به انجام این عمل دارند از این رو به مرور این خاطرات می‌پردازیم.به یاد دارم که او موهایی سالم و فر داشت. بله! او مویی داشت که همه به آن حسادت می‌کردند. او تجربه‌اش را با من در میان گذاشت؛ ما ساعت‌ها در این مورد حرف زدیم “تراشیدن موهای سرت چه حسی دارد” و این صحبت‌ها ما را متوجه اهمیت مو در زندگی افراد کرد. خیلی زود گفتگوی ما به سمت بررسی تاثیرات طاس بودن در زندگی یک فرد رفت. نداشتن مو یا نداشتن موی پرپشت و کامل بر روی سر، نه فقط برای زنان بلکه برای مردان، می تواند تجربه‌ای مخرب داشته باشد و من حتی بر این باور هستم که تاثیر آسیب زای طاسی موضعی در مردان حتی از زنانی که از طاسی پراکنده رنج می‌برند بیشتر است. جیمز براون به درست گفته است که “مو اولین چیز است که یک مرد در زندگی به آن نیاز دارد، اگر آن را داشته باشد، او همه چیز خواهد داشت”. طاسی مستقیما سطح اعتماد به نفس و عزت نفس فرد را هدف قرار می‌دهد. توهین‌هایی مثل “کله کچل” به این افراد صورت می‌گیرد. به تدریج، این موضوع به افسردگی تبدیل می‌شود که به نوبه خود زندگی فردی و حرفه‌ای آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

جراحی کاشت مو

به همین دلیل است که بیشتر مردان طاس شروع می‌کنند به کناره گیری از روابط، خانواده، دوستان و رشد حرفه‌ای. آنها از دورهمی‌های عمومی و جلسات اجتماعی طفره می‌روند. بسیاری از آنها تلاش می‌کنند تا با سر گذاشتن کلاه طاسی‌شان را پنهان کنند، همان کاری که دوست من می کرد. آنها حتی از پوشیدن لباس‌های رسمی اجتناب می‌کنند. در حالیکه برخی که طاسی‌شان کامل نیست، بقیه موهای‌شان را هم می‌زنند، و ناامیدانه تلاش می‌کنند تا راه حلی برای این موضوع پیدا کنند. حال، یک فرد در چنین شرایطی چه باید بکند؟ در طول قرن‌ها، ابداع‌های بسیاری در این حوزه صورت گرفته است که به نظر می‌رسد هیچ یک از آنها امروزه امکانپذیر نباشد. هم روش‌های جراحی کاشت مو  و هم روش‌های غیر جراحی تکامل یافته‌اند. روش های غیر جراحی شامل دارو و درمان‌هایی مانند مزوتراپی و لیزر درمانی می‌باشد که این مشکل را حل می‌کند اما تنها ۳۰%-۴۰% نتیجه لازم به دست می‌آید، در حالیکه روش جراحی، جراحی کاشت مو را شامل می‌شود که نتیجه‌ای دائمی به همراه دارد. جراحی کاشت مو نه تنها به بهبود ظاهر فرد کمک می‌کند، بلکه نحوه زندگی وی را نیز دستخوش تغییر می‌کند. جراحی کاشت مو بهترین روش و تنها راه حل دائم برای طاسی است. کاشت مو تکنیک جراحی است که فولیکول‌های منفرد مو را از یک بخش از بدن به نام “ناحیه دهنده” به ناحیه طاس شده که تحت عنوان “ناحیه گیرنده” شناخته می شود، منتقل می‌کند.

جراحی کاشت مو طبیعییک تصور افسانه‌ای در این میان وجود دارد که می‌گوید کاشت مو خیلی دردناک است، در حالیکه این درست نیست. جراحی کاشت مو تحت تاثیر مسکن های موضعی صورت می گیرد، که این عمل کاشت مو را کاملا بدون درد می‌کند به طوریکه بیمار در حین عمل حتی می‌تواند به موسیقی گوش دهد، مجله بخواند یا تلویزیون تماشا کند. نه فقط این، بلکه بیمار می‌تواند فعالیت‌های عادی زندگی را از روز بعد از عمل از سر بگیرد. به واسطه پیشرفت‌های فنی، این روش به روشی بسیار بی‌خطر برای ترمیم مو تبدیل شده است. امروزه خدمات جراحی کاشت مو همه جا و با قیمت‌های مختلف در دسترس هستند. اما افراد باید قبل از انتخاب خوب فکر کنند، چرا که معمولا موسسات بی‌تجربه با استفاده از تاکتیک‌های خاص خود آنها را وسوسه می‌کنند، و آنها را به طمع می‌اندازند تا جراحی  کاشت مو انجام دهند، از این رو هزینه کاشت مو اندک و کم خواهد بود اما آنها کیفیت را فدای قیمت می‌کنند. جراحی کاشت مو که به وسیله یک پزشک با تجربه انجام شده باشد، نتیجه ای با کیفیت را تضمین می‌کند. پزشکان باتجربه ما می‌توانند قول بهترین کیفیت و مقرون به صرفه‌ترین قیمت را به بیماران بدهند. طاسی می‌تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد، از جلمه طاسی ژنتیکی، تصادف، تغییرات هورمونی، یا همان دلیلی که دوست من به خاطر آن موی سرش را تراشیده بود. اما یک چیز قطعی است، با وجود طیفی چنین وسیع از درمان‌ها، دیگر نیازی نیست که افراد از آسیب‌های روحی روانی مربوط به طاسی رنج ببرند.

 

, , , , , ,