مطالب تخصصی پوست و مو

جراح کاشت مو خود را چگونه انتخاب کنید

پیش از آنکه جراح کاشت مو خود را انتخاب کنید

برخی سوالات هر چند ممکن است احمقانه به نظر آیند، اما باید پرسیده شوند.

جراح کاشت مو

قبل از اینکه آخرین قول و قرارهای خود را برای جراحی کاشت مو بگذارید، فکر خوبی است که از جراح کاشت مو خود سوالات زیادی بپرسید تا از تصمیم خود برای انجام کاشت مو مطمئن شوید. اگر به یک نقطه شروع نیاز دارد، در ایجا برخی از نگرانی های که به ذهن بیماران خطور می کنند ارائه شده اند:

  • چطور یک جراح کاشت مو انتخاب کنم؟ چه کسی ریزش موی مرا مورد ارزیابی قرار خواهد داد و یک دوره درمانی را توصیه خواهد کرد؟ تحصیلات، آموزش ها، مجوز، و تجربه آنها در درمان ریزش مو چیست؟ در انتخاب جراح کاشت مو خوب دنبال چه چیزهایی باید بگردم؟
  • چه کسانی در انجام جراحی دخیل خواهند بود، چه نقشی ایفا خواهند کرد، و تحصیلات، آموزش، مجوز، و تجربه آنها در انجام عمل جراحی کاشت مو چیست؟ بدون تردید شما دارید تلاش می کنید تا یک جراح کاشت مو معتبر بیابید- این جراح کسی خواهد بود که جراحی را برای شما انجام خواهد داد.
  • آیا همه افرادی که در جراحی من دخیل هستند تحت پوشش بیمه مسئولیت هستند؟
  • گزینه های جراحی که پیش رو دارم کدام ها هستند؟ تفاوت بین FUT (نواری) و FUE چیست؟
  • مهم است بدانید که هم روش FUT و هم روش FUE منجر به ایجاد اسکارهایی (جای زخم) می شوند. چیزی به نام جراحی “بدون اسکار” در کاشت مو وجود ندارد.انجمن جراحان پیوند مو نگران تبلیغات کذب و اغراق آمیزی است که ادعا می کنند که جراحی های کاشت موی “بدون جای اسکار” انجام می دهند یا ادعا می کنند که جراحی به طور کامل توسط دستگاه انجام می شود. واقعیت آن است که هر برشی، خواه توسط دستگاه یا دست، که از سطحی ترین لایه پوست عبور کند، باعث ایجاد اسکارهایی می شود، و در حال حاضر هیچ دستگاهی وجود ندارد که به صورت اتوماتیک همه جنبه های جراحی کاشت مو را انجام دهد. تکنولوژی هایی که در حال حاضر در دسترس هستند تنها به جراحان آموزش دیده کمک می کنند تا عمل جراحی کاشت مو را انجام دهند.
  • عمل من چه مدت ممکن است طول بکشد؟ بسیاری از جراحی های نیازمند چندین عمل می باشد. بیماران باید درک روشنی از زمان لازم برای دستیابی به نتایج مطلوب داشته باشند.
  • آیا مردم متوجه خواهند شد که من کاشت مو انجام داده ام؟ بیماران باید در پرداختن به این نگرانی مهم احساس راحتی کنند، زیرا یک جراح کاشت مو می تواند گزینه هایی را پیشنهاد کند تا عمل کاشت مو کمتر قابل تشخیص باشد.
  • چقدر هزینه خواهد داشت؟ جراحان بیماران را تشویق می کنند تا قبل از جراحی در مورد سوالات مالی راحت باشند. هر چند این عمل به ندرت تحت پوشش بیمه می باشد، سوالات مربوط به بیمه و مشارکت در پرداخت بهتر است خیلی زود مطرح شوند. اگر به یک طرح پرداخت خاص نیاز است، هم بیمار و هم جراح از بحث کردن صریح این موضوع ذینفع خواهند شد.
  • آیا این عمل درد خواهد داشت؟ بسیاری از بیماران، خصوصا مردان، ممکن است از سوال کردن در مورد میزان دردی که باید در طول عمل انتظارش را داشته باشند اکراه دارند یا در این مورد تردید دارند. خوشبختانه، عمل های کاشت مویی که امروزه انجام می شوند از شماری از روش های قبل و بعد از عمل استفاده می کنند که می توانند در مورد عمل به شما آرامش خاطر بدهند.
, ,