مطالب تخصصی پوست و مو

درمان ريزش جراحی کاشت مو

درمان ریزش مو عملجراحی کاشت مو و درمان PRP

جراحی کاشت مو در طول دهه گذشته به طور قابل توجهی بهبود پیدا کرده است و به طور قطع دوره “شیار زدن و کاشت مو مثل بوته های ذرت” به سر آمده است. در عوض، دکتر روزنبرگ خط موهایی با ظاهر کاملا طبیعی با تکنیکی موسوم به کاشت واحد فولیکولی ایجاد می کند.

 

جراحی کاشت موکاشت موی مدرن

 

جراحی کاشت مو در دهه گذشته به سطوح جدیدی از پیشرفت دست پیدا کرده است. در تکنیک ما، دکتر رزنبرگ به این پیشرفت ها دست یافته است و اکنون بر اهمیت حفظ تراکم موی سالم به عنوان بخشی از حفظ یک چهره زیبا و شاداب تاکید می کند. این تکنیک ترکیبی است از دید هنری دکتر رزنبرگ و مهارت جراحی عالی که پرپشتی و ظاهر طبیعی را هم برای زنان و هم برای مردان به خط موی آنها بر می گرداند. به لحاظ روش، دکتر رزنبرگ از تکنیک های استخراج واحد فولیکولی (FUE) و انتقال واحد فولیکولی (FUT) برای کاشت مو استفاده می کند. هر روش نتایج زیبایی به دنبال خواهد داشت و تفاوت در نحوه جمع آوری مو از ناحیه اهدا کننده می باشد. در روش FUE، فولیکول های موی فرد در یک بار از عقب سر، جایی که موها متراکم هستند، به نواحی کناری، جایی که موها کم پشت شده اند، انتقال داده می شوند. مزیت اصلی این روش به “فاقد جای زخم بودن” ناحیه اهدا کننده مربوط می شود که به بیمار این امکان را می دهد تا موهای خود را کوتاه نگه دارد بدون اینکه آثار و علائم جراحی خود را نشان دهند. علاوه بر این، تکنیک FUE روش استاندارد و طلایی برای عمل کاشت ابرو می باشد. همانند FUE، روش انتقال واحد فولیکولی (FUT) موهایی که باید کاشت شوند را از ناحیه عقب سر جمع آوری می کند. با این وجود، به جای برداشتن موهای به صورت یکباره، این روش یک “نوار اهدا کننده” را بر می دارد که شامل هزاران پیاز مو می باشد. زیر میکروسکوپ هر پیاز مو به صورت منفرد از این نوار جدا می شود و سپس در ناحیه مورد نظر کاشت می شود. مزیت اصلی FUT آن است که امکان کاشت چند هزار پیاز مو در یک جلسه را می دهد که این چندین برابر آن چیزی است که در روش FUE قابل دسترس می باشد. مهم است توجه داشته باشیم که انتخاب تکنیک برای هر فرد به صورت انفرادی تعیین می گردد و این موضوع در جلسه مشاوره اولیه کاشت مو با بیمار بحث می شود.

در روز عمل کاشت مو

همه جراحی های کاشت مو در محل هایی پر زرق و برق به نام سوئیت های جراحی صورت مانهاتان انجام می گیرند. در صبح روز جراحی مقدار کمی از ماده بی حس کننده با دوام به منظور بی حس کردن پوست سر تزریق می شود، و یک قرص والیوم کوچک برای تسکین اضطراب به بیمار داده می شود. این تجربه آنقدر راحت است که بیشتر بیماران در طول چندین ساعتی که در مرکز سپری می کنند فیلم تماشا می کنند، کتاب می خوانند، یا به موسیقی گوش می دهند. اگر یک بیمار در طول جلسه مشاوره اولیه ابراز کند که مایل است عمل جراحی بر روی او با بیهوشی خفیف انجام گیرد، ما در تمام طول عمل متخصص بیهوشی مان را در کنار خود خواهیم داشت.

بعد از عمل

در پایان جلسه جراحی کاشت مو، بیمار ممکن است به خانه برگردد یا بیمارانی که از خارج از شهر هستند می توانند به اتاق هتل خود برگردند. هیچ پانسمانی روی جای زخم ها قرار نمی گیرد. در روز بعد بیمار دوش می گیرد و دو روز بعد از عمل خیلی آرام موهای خود را می شوید. برای هفته اول پیشانی ممکن است کمی متورم به نظر آید، عقب سر کمی احساس خارش دارد و پوسته پوسته شدن های اندکی در جایی که کاشت مو صورت گرفته اتفاق می افتد. اما اینها خیلی زود از بین می روند و بیمار می تواند به زندگی اجتماعی عادی و فعالیت های کاری و فیزیکی خود بازگردد. دکتر روزنبرگ مایل است رشد موهای کاشت شده را مثل “دانه هایی در باغچه” توصیف کند. رشد موهای به تازگی کشت شده به چندین ماه زمان نیاز دارد تا ریشه کنند و برای همیشه سالم باشند. بعد از دوازده هفته بیشتر بیماران متوجه رشد موی جدید می شوندن و بعد از گذشت ۹-۱۲ هفته نتایج هیجان انگیز می شوند.

درمان بدون جراحی برای زنانی که موهای خود را از دست داده اند

یکی از اضطراب آورترین تغییرات فیزیکی که زنان ممکن است با افزایش سن تجربه کنند، کم پشت شدن و از دست رفتن موهای شان می باشد. در حالیکه بیشتر افراد ریزش مو را تنها مربوط به مردان می دانند، تقریبا نیمی از زنان با رسیدن به سن پنجاه سالگی با مشکل کم پشت شدن موها مواجه می شوند. برای این زنان، کم پشت شدن فزاینده مو می تواند به لحاظ احساسی بسیار مخرب باشد و باعث احساس ناامیدی در آنها شود.

در روش ما، یک درمان “زمان ناهار” برای زنانی که دچار کاهش مو شده اند انجام می گیرد که “تزریق های غنی از پلاسما (PRP) نامیده می شود. علاوه بر این، ما یک محصول جدید را ارائه می کنیم که به منظور تحریک رشد مو در زنان تولید شده است.

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)

تزریق های پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) شامل کشیدن مقدار اندکی خون از بیمار و سپس سانتریفیوژ کردن آن با استفاده از داروهایی خاص به منظور غلیظ کردن فاکتورهای رشد قدرتمند و اجزای ضد التهابی خون می باشد. این “PRP” سپس به آرامی و بدون درد به ناحیه ای از پوست سر که موی خود را از دست داده است تزریق می شود. این عمل ۳۰ دقیقه زمان می برد و نیاز به زمان ریکاوری ندارد. با استفاده از چند بار درمان PRP و استفاده مداوم از درمان های موضعی، بیشتر بیماران ما متوجه متوقف شدن ریزش موی خود می شوند. علاوه بر این، بیش از ۸۰% بیماران درمان شده ما شاهد پرپشت تر شدن و ضخیم تر شدن موهای خود هستند.

این روش درمان “زمان ناهار” است که بیشترین پتانسیل را برای کمک به بیماران زن مبتلا به ریزش مو دارد. با این وجود، لازم است بدانیم که درمان ریزش موی زنان چالش برانگیز و ناامید کننده است. گاهی اوقات، پاسخ ها به درمان می توانند کمتر از حد انتظار باشند و برخی بیماران از نتایج به دست آمده ناامید می شوند. با این وجود، همه بیمارانی که به مرکز ما مراجعه کرده اند، احساس آرامش می کنند که هر آنچه ممکن بوده است را به منظور بهبود دادن سلامت و پرپشتی موی خود انجام داده اند. علاوه بر این، بسیاری از زان مبتلا به ریزش مو کاندیداهایی برای عمل کاشت مو هستند، اما این عمل ها در دسته درمان های “موقع ناهار” قرار نمی گیرند.

 

, ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 1 × سه =