مطالب تخصصی پوست و مو

درمان های غیر جراحی ریزش مو

 

درمان های غیر جراحی ریزش مو

ریزش مو درمان جایگزین

 

 

درمان های جدیدی برای ریزش مو  که در چند سال گذشته به منظور مقابله با ریزش مو به واسطه طسی الگوی مردانه معرفی شده اند ممکن است انتخاب بهتری باشند اگر در مورد درمان های جایگزین قدیمی مردد هستید یا نتایجی که از آنها امید داشته اید را به دست نیاورده اید.

قرص ها و لوسیون‌ها در مورد همه جواب نمی دهند. اگر در مورد شما جواب دادند، باید مصرف آنها را ادامه دهید.

در عمل کاشت مو، موهای شما بیشتر نمی‌شوند، بلکه موهای‌تان به صورت یکنواخت تری توزیع می‌شوند. این ممکن است به معنای نیاز به بیش از یک جراحی و هزینه های زیاد می باشد و موهای جابجا شده هم همیشه نمی‌گیرند.

خب، این روش‌های جدید چه هستند و چه انتظاری می‌توانید داشته باشید؟

درمان ریزش مو با پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)

به منظور تولید پلاسمان غنی از پلاکت، پزشک شما مقداری از خون تان را می‌گیرد، و آن را سانتریفیوژ می‌کند تا پلاکت‌ها را از دیگر سلول ها جدا کند و سپس پلاکت ها را مجددا با بخش مایع خون شما (پلاسما) مخلوط می کند. چرا این کار اهمیت دارد؟ زیرا پلاکت ها صدها پروتئین تخصصی به نام فاکتورهای رشد دارند که به درمان کمک می‌کنند.

درمان ریزش مو

از آنجا که پلاسمای غنی از پلاکت، پلاکت‌های خیلی بیشتری از خون عادی دارد، اغلب به منظور درمان زخم ها، پارگی تاندون، و درد های آرتروزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اکنون برخی پزشکان در حال استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت به منظور رشد دادن مجددا موها هستند. آنها پلاسمای غنی از پلاکت را با استفاده از یک سوزن کوچک در پوست سر شما تزریق می‌کنند. ایده این کار آن است که فاکتورهای رشد به ایجاد یا تحریک پیازهای موی جدید کمک می‌کنند.

هنوز فرایند استانداردی در این خصوص وجود ندارد. پزشک شما ممکن است با سه درمان شروع کند. بعد از چند ماه، شاهد ضخیم تر شدن و پرپشت تر شدن موهای تان خواهید بود. در یک مطالعه، اکثریت افراد از نتایج این درمان راضی بودند و گفتند که موهای آنها بهبود یافته است. ممکن است شش ماه بعد به یک درمان تقویت کننده نیاز داشته باشید، زمانی که رشد مو شروع به کند شدن می‌کند.

این روش اثرات جانبی ندارد، هر چند برخی افراد می‌گویند که با وجود استفاهد از داروهای بی حسی، تزریق صورت گرفته درد داشته است.

برخی پزشکان از پلاسمای غنی از پلاکت در طول کاشت مو و به منظور سرعت بخشیدن به رشد مو یا کمک به دیگر درمان ها استفاده می‌کنند.

آزمایش های صورت گرفته در خصوص پلاسمای غنی از پلاکت به عنوان درمانی برای ریزش مو امید بخش می باشد، اما هنوز نمی دانیم فواید آن تا چه مدت دوام خواهد داشت.

درمان ریزش مو با  لیزر سطح پایین (LLLT)

دقیقا مطمئن نیستیم این نوع بی خطر از پرتو درمانی در ممانعت از ریزش موها چطور عمل می‌کند. این عمل ممکن است باعث افزایش رشد پیازهای مو شود، بازتولید سلول ها را سریعتر کند، یا عملکرد سلول ها را بهبود دهد.

لیزرهای سطح پایین بافت را داغ نمی‌کنند، به آن آسیب نمی زنند یا آن را دچار سوختگی نمی‌کنند. آنچه آنها انجام می دهند افزایش جریان خون به ریشه های موهای شما و رساندن مواد مغذی و انرژی که موهای تان برای رشد به آنها نیاز دارند می باشد. روشهای درمان ریزش مو

شما می‌توانید درمان مو با لیزر را در مطب پزشک یا حتی در خانه خود و با استفاده از یک شانه لیزری، هدبند، یا کلاه کاسکت کوچکی که زیر یک کلاه بیس بال قرار می‌گیرد.

دستگاههای درمان ریزش مو

بیشتر افراد درمان در خانه را دوست دارند. شما می‌توانید این درمان را هر زمانی که بخواهید (به مدت حدود ۱۵ دقیقه، سه بار در هفته) انجام دهید، و هزینه آنها کمتر از ویزیت پزشک تان خواهد بود.

زمانی که درمان لیزر سطح پایین جواب می دهد، باید در حدود ۶ ماه بعد شاهد موهایی ضخیم تر و پرپشت تر باشید – همان مقدار زمانی که دیگر درمان ها نیاز دارند. اما این روش کمک نخواهد کرد اگر کاملا طاس باشید.

هنوز به تحقیقات بیشتری نیاز است تا بهترین روش استفاده از این درمان و اینکه تاثیرات آن چقدر ماندگاری دارند مشخص شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 + 12 =