مطالب تخصصی پوست و مو

طاسی الگو مردانه

 

 

مدلهای طاسی الگوی مردانه

طاسی الگوی مردانه، که تحت عنوان آلوپسی آندروژنیک نیز شناخته می‌شود، شایع ترین شرایط کم پشت شدن مو در میان مردان در سراسر جهان می باشد. طاسی الگوی مردانه را می توان به وسیله الگوهای مشخص کم پشت شدن مو شناسایی کرد که عموما از آنچه مقیاس موروود-همیلتون نامیده می شود تبعیت می‌کنند.

Male pattern baldness

 

یک تحقیق اولیه نشان داد که حدود ۳۰% مردان تا سن ۳۵ سالگی علائمی از طاسی را از خود نشان می دهند، در حالیکه ۵۰% از مردان تا سن ۵۵ سالگی علائم کم پشت شدن مو را از خود نشان می‌دهند. ریزش مو عموما زمانی شروع می‌شود که فرد در اواسط دهه ۳۰ زندگی خود می باشد. با این وجود، این ریزش مو می‌تواند زمانی که فرد در سنین نوجوانی خود می‌باشد نیز شروع شود.

ریزش مو – تاثیرات عمیق تر از سطح پوست هستند

در سال ۱۹۹۲، محققان دانشگاه اولد دومینون در ویرجینیا، ۱۴۵ مرد تاس را مورد مطالعه قرار دادند و متوجه شدند که ۸۴% این افراد در مورد طاسی نگرانی دارند.

بر اساس یک مقاله در سال ۱۹۹۵ در “مجله روانشناسی انگلستان”، مشخص شده است که مردان طاس نسبت به همسالان خود از سطوح پایین تری از عزت نفس برخوردار هستند، کمتر اجتماعی هستند، از افسردگی بیشتری رنج می برند، و احتمال کمتری دارد که در زندگی موفق شوند.

درمان طاسی با الگو مردانه

Male hair loss treatment

طاسی الگوی مردانه را می توان با درمان درست رشد مو متوقف کرد

ریزش مو سخت است. ما این را می دانیم چرا که با موهای کم پشت و طاس زندگی کرده ایم. ما افسردگی ناشی از دیدن موهای مان که دارند می ریزند، افسردگی ناشی از پنهان کردن موهای مان زیر یک کلاه یا اجتناب از خیلی اجتماعات را احساس کرده ایم.

اما بسیاری از ما که با این جامعه آنلاین آشنایی پیدا کرده ایم، یاد گرفته ایم که چطور با استفاده از درمان های مجاز رشد مجدد مو برای مردان و با ملاقات با پزشکان متبحر پوست و مو، ریزش موهای خود را متوقف کنیم. حال اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا مسیر خود را در هزارتوی گزینه ها موجود بیابید و راه حلی برای ریزش موی خود بیابید که در مورد شما به خوبی جواب بدهد.

مدلهای طاسی با الگو مردانه

Types of male baldness

انواع رایج طاسی الگوی مردانه (ریزش موی در مردان) کدام ها هستند؟

انواع بسیاری از ریزش مو در مردان وجود دارند. برخی از این شرایط معمول به شرح ذیل هستند:

آلوپسی اینولوشنال

این رایج ترین نوع ریزش مو در مردان می باشد، که در آن موها با افزایش سن به طور طبیعی شروع به کم پشت شدن می‌کنند. اکثر پیازهای مو وارد فاز استراحت می‌شوند در حالیکه موهای باقی مانده کوتاه می‌شوند.

آلوپسی آندروژنیک

این یک مشکل ژنتیکی است که مشخصه آن ناپدید شدن تدریجی خط مو از قسمت جلو و یا فرق سر می‌شود، زمانی که فرد سنین نوجوانی را پشت سر می‌گذارد.

آلوپسی اسکاری

این نوع ریزش مو به واسطه شرایط التهابی پوست از قبیل فولیکولیت، سلولیت، آکنه و غیره ایجاد می‌شود که توانایی بازتولید مو را از بین می‌برند.

آلوپسی آرئاتا

این نوع ریزش مو به طور ناگهانی در کودکان و نوجوانان شروع می‌شود و ممکن است به طاسی کامل منجر شود. در بیشتر این افراد موها بعد از چند سال مجددا رشد می‌کنند. ریزش کلی مو به واسطه این عارضه اغلب آلوپسی یونیورسالیس یا آلوپسی توتالیس نامیده می‌شود.

آناژن افلوویوم

ریزش ناگهانی مو در طول مرحله رشد ممکن است به واسطه قرار گرفتن مداوم در معرض مواد سمی و شیمیایی یافت شده در شیمی درمانی و پرتودرمانی باشد.

علت های اصیل ریزش مو در مردان

علل ارثی

علت اصلی طاسی الگوی مردانه ژنتیک یا پیشینه خانوادگی می باشد. ژنتیک ممکن است پیازهای مو را به صورت منفی تحت تاثیر قرار دهد، که باعث کوچک شدن این پیازها شده و دیگر قادر به رشد دادن مو نخواهند بود.

تغییرات هورمونی

طاسی الگوی مردانه می تواند با “آندروژن ها”، هورمون های جنسی مردانه که نقش مهمی در تنظیم رشد موها ایفا می‌کنند، مرتبط باشد.

عارضه های مزمن

طاسی در مردان گاهی اوقات با عارضه های مزمنی از قبیل سرطان، عفونت های پوست سر، استرس، استروئیدهای آنابولیک، تیروئید و غیره مرتبط است.

چطور می‌توانیم ریزش موی خود را متوقف یا روند آن را معکوس کنیم؟

داروهای ریزش مو مانند پروپسیا مانع از ایجاد DHT در بدن می شوند. با کاهش مقدار DHT که می تواند پیازهای موی مردان را تحت تاثیر قرار دهد، ریزش مو کند یا حتی متوقف می‌شود.

پروپسیا دارویی مورد تایید اداره غذا و داروی ایالات متحده می باشد و تنها توسط پزشک قابل تجویز است.

در مورد پروپسیا چیزهای بیشتری بیاموزیم

جراحی های کاشت مو با جابجا کردن پیازهای موی مقاوم در برابر تاسی از عقب سر به قسمت های تاس شده روی سر عمل می کنند. از آنجا که پیازهای موی کاشت شده این مقاومت ژنتیکی نسبت به DHT و تاسی را حفظ می کنند، تمام عمر به رشد خود ادامه می دهند.

روشهای ر=درمان طاسی الگو مردانه

Male pattern baldness treatment and prevention

چطور می‌توانیم به شما کمک کنیم تا ریزش موهای تان را درمان کنید؟

اگر متوجه ریزش غیر معمولی موهای خود شده اید، فکر خوبی است که برای ملاقات با پزشک خود برنامه ریزی کنید.

ما اینجا هستیم تا کمک کنیم روند ریزش موهای شما برعکس شود.

ریزش مو را شکست داد!

درمان های ریزش مو در طول ده سال گذشته شدیدا پیشرفت داشته اند. امروز داروهایی مانند پروپسیا و روگین می‌توانند ریزش مو را کند یا حتی متوقف کنند، در حالیکه عمل کاشت مو می تواند موهای از دست رفته را باز گرداند.

عمل‌های کاشت موی امروزی آنقدر طبیعی هستند که حتی آرایشگر شما هم نمی‌تواند آنها را تشخیص دهد.

جراحان کاشت مویی که ما به شما توصیه می‌کنیم بسیار متبحر و با تجربه هستند و از به روزترین تجهیزات و تکنولوژی ها به منظور دستیابی به بهترین نتایج بالینی استفاده می‌کنند.

ما متعهد هستند گزینه‌های درمانی ۱۰۰% بی خطری را برای افرادی که از انواع مختلف ریزش مو رنج می‌برند توصیه کنیم و درمان‌هایی سفارشی را با توجه به بودجه تان پیشنهاد کنیم.

به صورت رایگان از ما مشورت بگیرید و بهترین راه حل ممکن را برای مشکل ریزش موی تان بیابید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 9 + 1 =