مطالب تخصصی پوست و مو

عمل کاشت مو طبیعی چگونه انجام می‌شود؟

عمل کاشت مو

عمل کاشت مو طبیعی چگونه انجام می‌شود؟

امروزه میلیون‌ها زن و مرد از ریزش مو رنج می‌برند. آهسته آهسته با افزایش سن تاثیر هورمون‌ها غلبه پیدا می‌کند و فولیکول‌های مو کمتر می‌شوند. موها نازک‌تر شده و دیر یا زود فولیکول‌های مو می‌میرند و مو دیگر نمی تواند رشد کند. دلایل بسیاری می‌تواند برای ریزش مو وجود داشته باشد، اما عمده این دلایل، دلایل ژنتیکی هستند.در این عصر مدرن، به لطف تکنولوژی کاشت مو دیگر لازم نیست نگرانی چندانی در این خصوص داشته باشیم. کاشت مو یک عمل جراحی است که موی از دست رفته و ظاهر طبیعی شما را باز می گرداند. با این وجود، زمانی که دیگر درمان‌ها در خصوص درمان ریزش مو شما ناکام می‌مانند، عمل کاشت مو می‌تواند یک جایگزین مناسب باشد.

عمل کاشت موعمل کاشت مو چیست؟

کاشت مو یک عمل جراحی است که فولیکول‌های موی فرد را از یک عضو بدن او، یعنی از ناحیه دهنده به قسمتی که موهای خود را از دست داده، یعنی ناحیه گیرنده، بازتوزیع می‌کند. این نوع درمان عمدتا برای درمان الگوی طاسی در مردان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مورد، گرافت‌های حاوی فولیکول‎های مو که به لحاظ ژنتیکی در برابر طاسی مقاوم هستند، بر روی سر کاشته می‌شوند.

به طور مشابه، عمل کاشت مو برای بازگرداندن مژه‌ها، ابروها، موی ریش، موهای سینه، و موهای زهار و نیز برای پر کردن جای زخم‌های ناشی از تصادفات یا عمل‌های جراحی از قبیل لیفت صورت و کاشت موهای قبلی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بین کاشت موی واحد فولیکولی و گرافت پوست تفاوت وجود دارد. در گرافت مو، گرافت‌ها اغلب تمام پوست بیرونی و میانی پیرامون فولیکول‌ها را شامل می‌شود، و گرافت‌های ریز بسیاری به نسبت یک واحد فولیکولی مو کاشته می‌شوند. عمل کاشت مو پیشرفته‌ترین تکنیک کاشت مو به روش طبیعی می‌باشد. موها در فولیکول‌هایی که ۱ تا ۴ مو را شامل می‌شوند در گروه‌هایی طبیعی رشد می‌کنند.

بنابراین، با این روش، شما می‌توانید به تقلید از موهای طبیعی، به ظاهری طبیعی دست پیدا کنید. در عمل کاشت مو،  تکنیک‌های مختلفی وجود دارد.

تکنیک نواری در عمل کاشت مو

تکنیک نواری یا کاشت مو به روش FUT  ، یک نوار از پوست از حلقه موی دائمی نواحی پس سری و طرفین سر تحت بیهوشی موضعی برداشته می‌شود. زخم ایجاد شده بخیه زده می‌شود و این بافت برداشته شده از پوست سر به قطعه های کوچکی از واحدهای فولیکولی که گرافت نامیده می‌شوند برش داده می شود و این گرافت‌ها در نواحی سر بیمار که موی خود را از دست داده اند کاشته می‌شوند. این روش یک اسکار خطی در ناحیه دهنده به جای می‌گذارد که به وسیله موی سر بیمار پوشانده می‌شود. دوره بهبودی این عمل حدود دو هفته است و نیازمند بخیه‌هایی است که بعد از یک هفته کشیده می‌شوند.و جدی‌ترین مشکلی که ممکن است روی دهد ایجاد اسکار بیش از حد است، زیرا بافت باقی مانده نمی‌تواند با بافتی که الان برداشته شده است تطبیق پیدا کند و در طول زمان کشیده می‌شود.

استخراج واحد فولیکولی (FUE) یا اصطلاحا FIT در عمل کاشت مو

کاشت مو به روش FUE یا اصطلاحا FIT ، یک تکنیک پیشرفته برای کاشت مو می باشد. عمل کاشت موی FIT در مقایسه با روش های قدیمی‌تر کاشت مو، تکنیک پانچ کردن که از گرافت‌های بزرگ‌تر استفاده می‌کنند و اغلب ظاهری سوراخ سوراخ و غیر طبیعی را ایجاد می‌کنند بهتر و راحت تر است. در عمل کاشت مو به روش FIT ، واحدهای فولیکولی منفرد تحت بیهوشی موضعی برداشته می‌شوند؛ این عمل برداشت میکرو، از پانچ‌های ریزی بین ۱.۰ میلی متر تا ۰.۸ میلی متر قطر استفاده می‌کند. برداشتن مو نقاطی بسیار ریز با رنگدانه های پوستی بالا به جا می‌گذرد که بیشتر وقت ها با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست.

ناحیه گیرنده با تزریق مقدار کمی ماده بیهوشی آماده می شود. زمانی که این کار انجام شد، برش‌های ریزی با کمک تیغ های ریزی در پوست سر ایجاد می‌شوند. سپس گرافت‌های واحد فولیکولی یک به یک در داخل این بریدگی‌ها قرار داده می‌شوند. نهایتا، پیازهای موی جدید شروع به رشد می‌کنند. بعد از عمل کاشت مو ، به دلیل استرس عمل، این احتمال وجود دارد که موی بیشتری بریزد؛ این ریزش موقتی بوده و موها به زودی دوباره رشد می‌کنند.

عمل کاشت موی طبیعی

مزایای عمل کاشت مو  FUE یا اصطلاحا FIT

مزایای عمل کاشت مو  FUE یا اصطلاحا FIT عبارتند از زمان بهبود سریع تر، آسیب های روحی روانی کمتر، عدم وجود اسکار نواری، و توانایی جراح در انتخاب واحدهای فولیکولی به صورت منفرد. ناراحتی در ناحیه دهنده به طور خاص از میان برداشته می شود. به طور خلاصه، این عمل کاشت مو فرآیندی است برای برداشتن فولیکول‌های موی ناحیه دهنده در عقب سر، جایی که موها تحت تاثیر هورمون نیستند و فولیکول‌ها در این ناحیه دهنده برای همیشه باقی می‌مانند. کاشت مو پیشرفته ترین روشی است که می تواند ظاهری جذاب و ماندگار به فرد بدهد. بدون تردید، این روش یک روش جراحی سرپایی است، اما ظاهری کاملا طبیعی به فرد می دهد.

 

, , , , , , , , , , ,