مطالب تخصصی پوست و مو

مدیریت کردن بیماران جوان دچار ريزش مو

 

مدیریت کردن بیماران جوان دچار ريزش مو  – بهترین شیوه ها کدام ها هستند؟

بيماران جوان دچار ريزش مو

بيماران جوان دچار ريزش مو

پزشکان هر روزه شاهد افراد جوان بیشتر و بیشتری هستند که در سنین ۱۷ یا ۱۸ سالگی موی خود را از دست داده اند. عزت نفس و فشار همسالان برای بیمارانی که در این سن هستند، قابل توجه است. این افراد به دنبال نتایجی سریع هستند که مدیریت کردن این انتظارات می تواند برای پزشکان چالش بر انگیز باشد.

لازم است قبل از تصمیم گیری در خصوص هر اقدامی، چندین مشاوره صورت گیرد. هر مورد منحصر به فرد است. ارزیابی بیشتر گاهی اوقات ضروری است، از جمله ارزیابی های روانشاختی، مراقبت های اولیه، غیره. انتظارات باید از قبل مدیریت شوند – هیچ معجزه یا درمان یا راه حل جادویی وجود ندارد. پزشکان باید چندین گزینه دیگر را به جای جراحی کاشت مو مد نظر قرار دهند، از جمله دارو، درمان با لیزر و غیره.

ریزش موی بیشتر در مورد بیماران جوان اگر نه محتمل، اما امکانپذیر است. جراحی کاشت مو نتیجه نهایی و راهکار سریع برای مردان جوان است. اما ریزش بیشتر مو می تواند باعث شود ظاهر آنها حتی از این هم غیر طبیعی تر شود.

پزشکان باید هر کاری ممکن است انجام دهند تا از جراحی کاشت مو اجتناب کنند، زمانی که بیمارانی را می بینند که ریزش موی خفیفی دارند. سپس برنامه ترمیم مو (بدون جراحی) باید مورد ارزیابی قرار گیرد تا مشخص شود آنها کدام مرحله از ریزش مو را دارند تجربه می کنند، پیش از آنکه به هر درمان جراحی تن دهند.

مطالعه موردی – ۱۰ سال ریزش مو را تجربه کرده است و اکنون ۲۶ سال سن دارد. این بیمار اعتماد به نفس خود را از دست داده است و مایل است موی بیشتری داشته باشد تا به اعتماد به نفس او کمک شود. ریزش مو در خانواده او یک معضل است و پدر و پدربزرگ او هر دو بیشتر موهای خود را از دست داده اند. او دوست دارد یک سر پر مو داشته باشد. جراحی به واسطه از دست دادن بخش قابل توجهی از موها توجیه پذیر است، اما او همچنان ریزش مو دارد. بیمار در خصوص محدودیت های موجود در خصوص آنچه می توان انجام داد، واقعیت گراست.

با این حال، به عنوان پزشک باید احتیاط کرد و چندین جلسه مشاوره و ارزیابی برگزار کرد. یک اقدام پزشکی (غیر جراحی) اولین گام مناسب برای درمان خواهد بود.

در سراسر جهان، در حالیکه شمار جراحان کاشت مو در حال افزایش است، یک “رقابت” طبیعی در خصوص بیمارانی که نیازمند جراحی کاشت مو هستند وجود دارد.

یک چالش بزرگ آن است که بسیاری از پزشکان در نتیجه این رقابت، بیماران جوانتر را می پذیرند. یک مقاله اخیر در نیویورک پست اشاره کرده است که بیماران جوان دارند هزاران دلار صرف جراحی های کاشت مو می کنند.

به طور خلاصه، ISHRS به پزشکانی که بیماران مرد جوانتر را می پذیرند هشدار می دهد که ابتدا باید شماری ملاحظات را مد نظر قرار دهند، پیش از آنکه به درمان این بیماران از طریق جراحی اقدام کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک × 4 =