ترمیم مو ( تفاوت ترمیم مو یا کلاه‌ گیس با کاشت مو )

ترمیم مو

ترمیم مو یا کاشت مو ، مسئله این است ؟ در بسیاری از موارد افراد تفاوت بین ترمیم مو را با کاشت مو و پیوند مو نمی‌دانند. کاشت یا پیوند مو در واقع پیوند موی زنده می‌باشد ولی ترمیم مو مربوط به موهای زنده و قابل رشد نمی‌باشد و به تمام روش های غیر پزشکی مانند کلاه گیس  و … ترمیم مو می‌گویند.

ترمیم مو

 

اگرچه ترمیم مو در حیطه کاری کلینیک‌های پوست و مو نمی‌باشد و جزء فعالیت های پزشکان محسوب نمی‌شود و جزء حیطه کاری آرایشگران ( میکاپ آرتیست‌ها ) می‌باشد اما علی‌رغم این ما در این مجموعه مقالات در این باره توضیح خواهیم داد.

  • بسیاری از متقاضیان کاشت مو از کلاه گیس استفاده کرده و تمایل به کنار گذاشتن آن دارند.
  • برخی از بیماران متقاضی کاشت مو شرایط انجام آن را ندارند.مانند کسانی که دهنده موی کافی برای پوشش حداقلی در ناحیه طاس نمی‌باشند.

مقالات پیشنهادی روشهای کاشت مو ، هزینه کاشت مو 

 کلاه گیس

کلاه گیس چیزی شبیه کلاه بوده که افراد در ناحیه سر می‌پوشند و کل جمجمه آنان را پوشش می‌دهد در گذشته استفاده از کلاه گیس در مردان نیز شایع بود اما در سالهای اخیر پوشیدن کلاه گیس چندان رایج نمی‌باشد. در متدهای جدید ترمیم مو تکنیک اتصال مو به سر تغیرات زیادی کرده است در برخی از این تکنیک ها از چسب استفاده می‌شود و در برخی دیگر از تورهای خاصی جهت اتصال موها استفاده می‌گردد . در استفاده از چسب‌ها مدت زمان نگه داشتن و تعویض متفاوت است. همچنین از روشهای بافت مونیز می توان استفاده نمود که در برخی از آنها از موهای موجود خود فرد استفاده می‌شود. برخی از روشهای بافت می‌تواند حدود یکماه روی سر فرد بماند البته این روش نیز معایب خاص خود را دارد. در سالهای اخیر و با استفاده از تکنیک های جدید.ترمیم مو کمتر قابل تشخیص است که ازجمله دلایل آن می توان به استفاده از تراکم کمتر و نزدیک به موهای خود فرد اشاره کرد.

 

به هر حال در هیچ یک از روشهای ترمیم مو , موهایی قابل رشد پیوند زده نمی‌شوند و این روش هرگز جانشین مناسبی برای کاشت موی طبیعی نخواهد بود و تنها زمانی پیشنهاد می‌شود که پیوند موی طبیعی به هر دلیلی قابل انجام نباشد

, , , ,