جدیدترین روش کاشت مو چیست ؟ کدام روش کاشت مو مناسب است ؟

 جدیدترین روش کاشت مو چیست؟

جدیدترین روش کاشت مو یکی از آن سوالاتی که اغلب بیماران تا پیش از مراجعه به کلینیک ما ، دائما از خود پرسیده و یا در تماس تلفنی با ما درمیان می‌گذارند . بنابراین در ادامه سعی خواهیم نمود تا در خصوص جدیدترین روش کاشت مو اطلاعاتی را ارائه نماییم.

پیشنهاد می کنم مقاله روشهای کاشت مو را مطالعه فرمایید .

کاشت‌ مو یکی از رایج‌ترین پروسه‌های پزشکی می‌باشد که تحقیقات زیادی در آن انجام شده و بررسی‌های متعددی در آن به عمل آمده است. پیشرفت‌های زیادی که در سالها و دهه‌های اخیر در کاشت مو اتفاق افتاده بسیاری از محدودیت‌ها را در کاشت‌ مو از بین برده است. تازه ترین تکنیک‌ها و جدیدترین روش کاشت مو سبب شده که این پروسه دارای نتایج طبیعی‌تر و تراکم بالاتری نسبت به گذشته باشد، همچنین برخی دیگر از روش‌های کاشت‌ مو در جهت کاهش اسکار یا جوشگاه و یا کاهش دوران نقاهت و درد و … می‌باشد.

جدیدترین روش کاشت مو

پایه و اساس مفهومی نظیر ” جدیدترین روش کاشت مو ” در کجاست ؟

“جدیدترین روش کاشت مو” به روش برداشت مو برمی‌گردد و نه روش کاشت مو . اما چرا ؟

زیرا کاشت مو دارای دو مرحله اصلی است : ۱- برداشت مو  2- کاشت‌ مو.

در هر یک از این مراحل روش‌های جدیدی شکل گرفته است. که صد البته بررسی همه پیشرفت‌های این پروسه در یک مقاله امکان‌پذیر نمی‌باشد، اما شایان ذکر است تمام تمرکز اصلی کلینیک معتبر بین المللی و استاد دانشگاهی حوزه کاشت مو به دنبال تکنیک و روشی جدید برای مرحله کاشت هستند تا این مرحله را ساده و سرعت رسیدن به نتیجه را افزایش دهند. 

روش‌های برداشت موها به دو روش اصلی  FUT یا FIT تقسیم بندی می‌شود 

  •  روش جراحی FUT :

در روش FUT  ، جدیدترین روش کاشت‌ مو شامل تکنیک‌های جدید است که امکان ایجاد حداکثر برداشت با حداقل جای بخیه یا اسکار می‌باشد البته همواره این محدودیت وجود دارد به این معنی که برداشت بیشتر در روش جراحی ،  امکان شکل گیری اسکار یا خط بخیه را بیشتر می‌کند که البته تکنیک های جدید پیشرفت زیادی در این زمینه داشته است.

در روش FIT یا FUE که روش غیر جراحی می‌باشد اساسا موها در زیر پوست دیده نمی‌شود که حدود ۳% تا ۸% از ریشه‌ها در هنگام برداشت موها قطع می‌شود که به آن Transaction Rate می‌گویند.

جدیدترین روش کاشت مو در در روش FIT یا FUE در واقع جدیدترین ابزارها و وسایل می‌باشد که در جهت بالا بردن راندمان پیوند و کاهش قطع ریشه‌ها می‌باشد. در روش جدید کاشت‌ مو با FIT  ، پانچ‌ها و ابزارها ظرافت و دقت بیشتر پیدا نموده‌اند حتی برای برداشت  ، ربات کاشت مو نیز اختراع شده است که به عنوان یک روش جدید در برداشت غیر‌جراحی در حال تحقیق و بررسی می‌باشد.

بسیاری از این روش ها در حال تحقیق و بررسی می‌باشد و هر یک  در جهت برطرف کردن برخی از محدودیت‌های کاشت‌ مو می‌باشد . اگرچه در برخی از جدیدترین روش کاشت مو چنین محدودیت‌هایی کاهش می‌یابد اما از جهاتی دیگر دارای نقاط ضعف می‌باشند به عنوان مثال ممکن است در یک روش ، راندمان و گیرایی پیوند افزایش یابد اما امکان ایجاد تراکم کاهش خواهد یافت.

 جدیدترین روش کاشت‌ مو لزوما به معنی بهترین روش کاشت‌ مو نمی‌باشد .

بسیاری از روش‌های جدید برای بر طرف کردن برخی محدودیت‌ها بوده و برای همه افراد مناسب نمی‌باشد به عنوان مثال جدیدترین روش کاشت به روش غیر جراحی برای فردی که کاندید مناسبی برای روش غیرجراحی نمی‌باشد اصلا مناسب نیست

, , , , , , , ,