جدیدترین روش کاشت مو

 جدیدترین روش کاشت مو چیست؟

کاشت‌ مو یکی از رایج‌ترین پروسه‌های پزشکی می‌باشد که تحقیقات زیادی در آن انجام شده و بررسی‌های متعددی در آن به عمل آمده است. پیشرفت‌های زیادی که در سالها و دهه‌های اخیر در کاشت‌مو اتفاق افتاده بسیاری از محدودیت‌ها را در کاشت‌ مو از بین برده است.روش‌های جدید کاشت‌ مو سبب شده که این پروسه دارای نتایج طبیعی‌تر و تراکم بالاتری نسبت به گذشته باشد همچنین برخی دیگر از روش‌های کاشت‌ مو در جهت کاهش اسکار یا جوشگاه و یا کاهش دوران نقاهت و درد و … می‌باشد.

جدیدترین روش کاشت مو

این پروسه دارای دو مرحله اصلی برداشت مو و کاشت‌ مو می‌باشد که در هر یک از این مراحل روش‌های جدیدی شکل گرفته است

البته بررسی همه پیشرفتهای این پروسه در یک مقاله امکان‌پذیر نمی‌باشد اما شایان ذکر است که تفاوت اصلی در روش‌های کاشت‌ مو ،  در روش‌های  برداشت مو می‌باشد.

روش‌های برداشت موها به دو روش اصلی  FUT یا FIT تقسیم بندی می‌شود:

 روش جراحی  یا FUT :

در روش FUT  ، جدیدترین روش کاشت‌ مو شامل تکنیک‌های جدید است که امکان ایجاد حداکثر برداشت با حداقل جای بخیه یا اسکار می‌باشد البته همواره این محدودیت وجود دارد به این معنی که برداشت بیشتر در روش جراحی ،  امکان شکل گیری اسکار یا خط بخیه را بیشتر می‌کند که البته تکنیک های جدید پیشرفت زیادی در این زمینه داشته است.

روش غیر جراحی یا FIT ) FUE ) :

در روش FIT یا FUE که روش غیر جراحی می‌باشد اساسا موها در زیر پوست دیده نمی‌شود که حدود ۳% تا ۸% از ریشه‌ها در هنگام برداشت موها قطع می‌شود که به آن Transaction Rate می‌گویند.

جدیدترین روش کاشت‌ مو در در روش FIT یا FUE در واقع جدیدترین ابزارها و وسایل می‌باشد که در جهت بالا بردن راندمان پیوند و کاهش قطع ریشه‌ها می‌باشد. در روش جدید کاشت‌ مو با FIT  ، پانچ‌ها و ابزارها ظرافت و دقت بیشتر پیدا نموده‌اند حتی برای برداشت  ، ربات کاشت مو نیز اختراع شده است که به عنوان یک روش جدید در برداشت غیر‌جراحی در حال تحقیق و بررسی می‌باشد.

بسیاری از این روش ها در حال تحقیق و بررسی می‌باشد و هر یک  در جهت برطرف کردن برخی از محدودیت‌های کاشت‌ مو می‌باشد

اگرچه در برخی از روش‌های جدید کاشت‌ مو محدودیت‌ها کاهش می‌یابد اما از جهاتی دیگر دارای نقاط ضعف می‌باشد به عنوان مثال ممکن است در یک روش راندمان و گیرایی پیوند بالا رود اما امکان ایجاد تراکم کاهش می‌یابد.

از این رو جدیدترین روش کاشت‌ مو لزوما به معنی بهترین روش کاشت‌ مو نمی‌باشد . بسیاری از این روش‌های جدید برای بر طرف کردن برخی محدودیت‌ها بوده و برای همه افراد مناسب نمی‌باشد به عنوان مثال جدیدترین روش کاشت به روش غیر جراحی برای فردی که کاندید مناسبی برای روش غیرجراحی نمی‌باشد اصلا مناسب نیست

, , , , , , , ,