مطالب تخصصی پوست و مو

کاشت مویFUT در مقابل کاشت مویFUE

کاشت موFUT در مقابل FUE

کاشت موFUT چه تفاوتی با کاشت مو FUE دارد ؟در ادامه مقاله قبلی، در این مقاله نگاهی به برخی از جنبه‌های استخراج واحد فولیکولی (FUE) و کاشت واحد فولیکولی (FUT) و تفاوت های آنها از یکدیگر می‌اندازد

  • نرخ زنده ماندن گرافت‌ها یا واحدهای فولیکلولی

همانند هر عمل جراحی دیگر، محتاط بودن چیزی است که هر پزشکی باید آن را در اولویت خود قرار دهد. حفظ یک رویکرد محتاطانه در دنیای کاشت مو امری حیاتی است، زیرا یک گام اشتباه و فولیکول‌هایی که استخراج شده اند، می‌تواند به طور کامل آسیب ببینند. این امر باعث شکست کل هدف مورد نظر از استخراج فولیکول‌ها می‌شود.

کاشت مویFUT در مقابل FIT

زمانی که یک گرافت استخراج می‌شود، در معرض هوا قرار می‌گیرد و این امر می‌تواند به راحتی باعث دهیدراته شدن و نهایتا مرگ آن شود. فولیکول‌های استخراج شده همچنان به متابولیسم خود ادامه می‌دهند که این امر منجر به تولید مواد سمی می‌شود. اینها تنها برخی از دلایلی هستند که نشان می‌دهند برداشت کردن فولیکول‌ها می‌بایست با دقت و احتیاط و در محیطی مناسب انجام شود. زمانی که واحدهای فولیکولی استخراج شدند، می بایست با احتیاط آنها را کنار گذاشت، تا زمانی که به آنها نیاز شود. یک محلول فیزیولوژیکی مناسب باید آماده شود، که این واحدها در آن نگهداری شوند تا مرطوب بمانند.

خواه گرافت‌ها برای یک عمل FUE باشند یا کاشت مویFUT، روش حفاظت کردن از آنها دقیقا یکسان می باشد. با این وجود، در گرافت‌های FUE یک سطح بالاتری از حساسیت وجود دارد، زیرا در فرایند استخراج، حداقل بافت حفاظتی در اطراف فولیکول ها حفظ شده است.

اگر پزشکی خوب و کلینیکی معتبر را انتخاب کرده اید، نباید نگران این موضوع باشید.

  • تعداد واقعی گرافت ها و تراکم آنها

تعداد گرافت‌هایی که می‌بایست در عمل کاشت مو برداشت شوند به طور کامل به ناحیه‌ای از سر که می‌بایست پوشش داده شود بستگی دارد. تعداد دقیق گرافت‌ها چیزی است که یک پزشک با تجربه می‌تواند به راحتی در مورد آن قضاوت کند. به طور معمول، ۱.۰۰۰ تا ۵.۰۰۰ واحد فولیکولی برای یک عمل کاشت مو لازم هستند، که می‌توان آنها را در یک یا دو جلسه، بسته به ناحیه دهنده و تجربه جراح، استخراج کرد. اگر این کار به درستی انجام شود، استخراج باید در هر یک از این عمل‌ها به صورت موفقیت آمیزی انجام شود. تراکم واحدهای فولیکولی باید به صورت ایده آل بین سی تا پنجاه در هر سانتی متر مربع باشد. این تراکم می‌تواند توسط هر یک از این عمل‌ها به دست آید.

حتی زمانی که این عمل‌ها توسط یک پزشک باتجربه انجام شده باشند، این احتمال وجود دارد که برخی از گرافت‌ها در فرایند استخراج دچار آسیب شده باشند. زمانی که گرافت‌های کمتری وجود دارند، به طور مشهود احتمال کمتری وجود دارد که بتوان یک سر کامل دارای مو داشت. این بدان دلیل است که گرافت‌های کمتری برای استخراج وجود دارند و همچنین این احتمال وجود دارد که بیش از یک گرافت ممکن است ریشه نکند.

  • فرایند کاشت اصلی درکاشت موFUT و FUE

زمانی که یک پزشک با تجربه دست اندرکار است، شما باید اطمینان داشته باشید که مقدار درستی از گرافت‌ها برداشت می‌شود، و به درستی در محلول فیزیولژیکی که آماده شده است قرار داده می‌شود، و سپس به طور دقیق در نواحی تعیین شده کاشته می‌شود. زمانی که گرافت ها با تراکم مناسب و هماهنگ با جهت موهای طبیعی کاشته شدند، موهای سر شما کاملا طبیعی به نظر خواهند رسید.

در حالیکه فرایند استخراج اهمیت دارد، ناحیه گیرنده نیز می‌بایست با همان دقت مورد توجه قرار گیرد. برش‌هایی که در این ناحیه صورت می‌گیرند باید با دقت انجام شوند و یک کلینیک خوب تیغ هایی سفارشی در اختیار دارد که مطابق با هر فرد طراحی شده اند. با در اختیار داشتن چنین تیغ هایی، پزشک قادر خواهد بود که اطمینان حاصل کند که طول، عمق و زاویه هر برش دقیقا طبق برنامه ایجاد می‌شود و حداقل خسارت به فولیکول‌ها وارد می‌شود. لازم به ذکر است که برش‌های درست باعث می‌شوند که گرافت‌ها خیلی سریع تر بتوانند به عصب‌ها و رگ‌های خونی حیاتی متصل شوند. این موضوعی است که نسبت زنده ماندن فولیکول‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و طبیعی به نظر رسید موهای کاشته شده را تضمین می‌کند.

کاشت مویFUT

  • بهبود نهایی

هیچ تردیدی وجود ندارد که همانند هر عمل جراحی دیگر، یک عمل کاشت مو نیز می‌تواند به مقداری ناراحتی منجر شود. با این وجود، خواه شما عمل کاشت مویFUT انجام داده باشید یا FUE، بیهوشی‌های موضعی در مورد شما انجام می‌گیرد و در مواردی خاص، افراد از داشتن یک احساس کشیدگی بر روی سر خود شکایت داشته اند. با این وجود، این یک اثر موقتی است و ظرف چند روز از بین خواهد رفت.

هر چند فرایند بهبود نهایی در کاشت مویFUT خیلی سریع‌تر صورت می‌گیرد، اما بر طرف شدن بی حسی که اغلب با این فرایند مرتبط است مثل FUE صورت خواهد گرفت. اما ورم خفیفی ممکن است در هر دوی این عمل‌ها ایجاد شود. با این وجود، اگر دستوراتی که به فرد داده می‌شوند به درستی رعایت شوند، این ورم ها خیلی زود از بین می‌روند.

  • ریزش موهای کاشته شده در دوره بعد از عمل قابل توجه است

ممکن است افراد تصور کنند که بعد از کاشت مو، دیگر ریزش مویی صورت نخواهد گرفت، اما واقعیت آن است که بعد از انجام هر یک از این عمل‌ها، ریزش مو وجود خواهد داشت. با این وجود، این ریزش مو کاملا طبیعی است و در ۹۸% افرادی که عمل انجام داده اند روی می‌دهد. در حالیکه برای برخی افراد این ریزش تنها در نواحی که عمل کاشت مو انجام شده روی می‌دهد، ممکن است در برخی افراد ریزش مو در نواحی اطراف ناحیه کاشته شده نیز روی دهد. مهم است به خاطر داشته باشیم که موها در طول زمان مجددا رشد می‌کنند و این بار دیگر ماندگار خواهند بود!

تصمیم در خصوص اینکه کاشت مویFUE یا کاشت مویFUT  کدام برای شما ایده آل است، چیزی است که بعد از یک جلسه مفصل با پزشک‌تان می‌تواند مشخص شود. اگر ناحیه‌های که باید کشت شوند ۲۰۰۰-۲۵۰۰ گرافت نیاز دارند، شما می توانید FUE انجام دهید و اگر بیش از این تعداد در یک جلسه مورد نیاز است، شما می توانید کاشت مویFUT یا ترکیبی از کاشت مویFUT و FUE انجام دهید. از این رو، مزایا و معایبی برای هر یک از آنها وجود دارد و پزشک شما قادر خواهد بود که عمل درست را به شما پیشنهاد کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بیست + 19 =