نتایج مناسب در کاشت مو

 

نتایح طبیعی

 

از نتایج مناسب در پیوند مو می توان به موارد زیر اشاره نمود

  • رسیدن به نتایج طبیعی

طراحی خط مو

یکی از مهمترین مراحل جهت رسیدن به نتیجه طبیعی طراحی خط مو  می‌باشد که دارای پیچیدگی و ملاحظات خاصی است.

در هر فرد با توجه به مشخصات جمجمه ، چهره ، نسبت موی دهنده (بانک مو) به نسبت سطح گیرنده و همچنین بررسی دقیق پیشروی طاسی در آینده ، خط مو طراحی می‌گردد.
پیشنهاد می کنم مقاله کاشت مو رو مطالعه فرمایید.

 

  • از جمله نکات ضروری برای رسیدن به خط موی طبیعی شکل ویژه و نامنظم و همچنین استفاده از گرافت یک تار مویی درآن می‌باشد.
  • لازم به ذکر است طراحی خط مو در افراد با طاسی وسیع و یا امکان شکل گیری  طاسی وسیع، نسبت به خط موی طبیعی بالاتر طراحی می‌گردد.

 

زاویه و جهت موهای کاشت شده

همچنین برای رسیدن به نتیجه طبیعی  باید زاویه و جهت موهای کاشته شده با موهای خود فرد و الگوی طبیعی  مطابقت داشته باشد.برای مثال کاشت مو در مناطق  پشت سر دارای نمای شعاعی و گردبادی می‌باشد.

 

 

  • ایجاد حداکثر تراکم قابل دسترسی برای هر فرد

به طور کلی هرچقدر موهای نواحی اطراف و پشت سردر یک فرد پر پشت تر و ضخیم تر باشد و سطح طاسی( منطقه گیرنده ) کوچکتر باشد ، امکان ایجاد تراکم در فرد بیشتر است و هرچقدر موهای اطراف و پشت سر کم پشت تر و نازکتر باشد و همچنین سطح طاسی وسیع‌تر باشد میزان تراکم ایجاد شده کمتر خواهد بود. هم‌رنگی بین پوست و مو نیز می‌تواند تا حدودی به ایجاد پوشش مناسب کمک کند.

 

  • ایجاد حداقل اسکار (جوشگاه) در محل برداشت و کاشت

در پیوند مو به روش جراحی در نواحی برداشت اسکار به صورت  خط بخیه ایجاد می شود همچنین در روش غیر‌جراحی اسکار به صورت نقاط ریز یا اصطلاحا لانه زنبوری ایجاد می‌شود.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ابزارهای ظریف چه برای برداشت از ناحیه دهنده و چه برای کاشت در ناحیه گیرنده،اسکار  در این نواحی به حداقل می‌رسد.

البته به حداقل رسیدن اسکار به انجام مراقبت ها و ویژگی های جسمی و ژنتیکی خود فرد نیز بستگی دارد

 

  • عدم ایجاد هرگونه عارضه برای سلامتی فرد

در صورت رعایت کلیه نکات ضروری و همچنین به دلیل اینکه کاشت مو یک پروسه پزشکی پوستی و کاملا سطحی می‌باشد  احتمال ایجاد عوارض برای سلامتی فرد وجود ندارد.