مطالب تخصصی پوست و مو

هشدار به متقاضیان کاشت مو-تبلیغات کذب

هشدار به متقاضیان کاشت مو -تبلیغات کذب

هشدار به متقاضیان،کاشت مو متقاضیان کاشت مو با ریسک‌های جدی بالقوه‌ای مواجه هستند، زمانی که پرسنل فاقد مجوز عمل جراحی کاشت موی آنها را انجام می دهند.

انجمن بین المللی جراجان کاشت مو (ISHRS) هشداری را برای متقاضیان کاشت مو صادر کرده است و به آنها اخطار می‌دهد که شمار فزاینده‌ای از پرسنل فاقد مجوز در سراسر جهان در حال انجام جنبه‌های پزشکی مهمی از جراحی کاشت مو می‌باشند، و با این کار، بیماران را با خطر مواجه می‌کنند.

امروزه شمار فزاینده‌ای از بیماران به دنبال کمک گرفتن از پزشکان ISHRS هستند، و از آنها می‌خواهند تا اشتباهاتی که از عمل‌های جراحی کاشت مو انجام شده توسط افرادی که  به درستی آموزش ندیده ناشی شده اند را اصلاح کنند.

هشدار به متقاضیان کاشت مو

انجمن جراحان پیوند مو به متقاضیان کاشت مو هشدار می‌دهد که ایمنی بیمار و نتایج درمان در معرض خطر هستند و متقاضیان کاشت مو را تشویق می‌کند تا از موارد زیر آگاه باشند:

  • حتی عمل‌های کاشت موی تهاجمی جزئی نیز جراحی‌هایی هستند که نیازمند افراد متخصص هستند. تصمیمات بالینی مهم نیازمند دانش بالینی تخصصی هستند و باید در طول عمل اتخاذ شوند. به عنوان مثال، تصمیمات تشخیصی باید اتخاذ شوند و زخم‌هایی که بر روی کل ضخامت پوست ایجاد شده‌اند باید درمان شوند. در خصوص کاشت موی FIT ، صدها تا هزاران زخم ریز ایجاد می‌شوند. این امر شامل عمل های جراحی کاشت مویی که از روش های FUT-نواری (کاشت واحدهای فولیکولی) و FUE (استخراج واحدهای فولیکولی) برای برداشت موی از ناحیه دهنده استفاده می‌کنند نیز می‌شود. استفاده از دزهای مناسب داروهای بی‌حسی برای ایمنی بیمار حیاتی است و بیماران باید به لحاظ پزشکی تحت کنترل باشند.
  • پزشکان به درستی آموزش دیده و دارای مجوز (و در جاهایی که توسط قانون در ایالات متحده اجازه داده شده است، دستیاران پزشک و پرستاران متخصصی که در حیطه مجوزها خود فعالیت می کنند)، باید تنها متخصصانی باشند که جنبه‌های خاصی از جراحی کاشت مو را انجام می‌دهند. این جنبه‌ها شامل:
  • ارزیابی تشخیصی و مشاوره قبل از عمل
  • برنامه ریزی و اجرای جراحی (شامل برداشت مو از ناحیه دهنده، طراحی خط مو، و آماده کردن جای ناحیه گیرنده)
  • مدیریت کردن موضوعات پزشکی و واکنش‌های احتمالی نامطلوب
  • قوانین مربوط به گزینه‌های خاص جراحی که می‌توان آنها را به پرسنل فاقد مجوز محول کرد، با توجه به کشور و ایالت متفاوت هستند. ISHRS بر این باور است که یک فرد صاحب دانش و دارای مجوز در زمینه کاشت مو باید همه برش های لازم برای جراحی را انجام دهد. زمانی که پزشکان بر اساس مجوزهای خود تبلیغ می‌کنند و بعدا جراحی را به پرسنل فاقد مجوز محول می‌کنند، بیماران فریب داده شده و در معرض خطر قرار می گیرند.
  • زمانی که پرسنل فاقد مجوز جنبه‌های از عمل جراحی کاشت مو را انجام می‌دهند که به مهارت بسیار بالا نیاز دارد، بیماران در خطر تشخیص نادرست یا انجام جراحی‌های غیر ضروری یا به اشتباه توصیه شده قرار می گیرند، و این پرسنل ممکن است متوجه این موضوع نباشند که برخی اختلال‌های مو ممکن است با بیماری‌های سیستمیک زمینه‌ای مرتبط باشند و اگر این بیماری‌های به درستی تشخیص داده نشوند، می توانند منجر به مشکلات پزشکی جدی بعدی گردند.

هشدار به متقاضیان کاشت مو در خصوص روندهای جدید

ما شاهد این موضوع هستیم که شمار فزاینده ای از بیماران از اعضای تیم پزشکی ما می‌خواهند تا اشتباهاتی را که توسط افراد فاقد مجوز یا به درستی آموزش ندیده و به واسطه عمل جراحی کاشت موی قبلی ایجاد شده اند را اصلاح کنند. اگر شما در فکر انجام عمل جراحی کاشت مو هستید، مهم است یک جراح ذیصلاح پیدا کنید که آموزش و تجربه و مجوزهای لازم را داشته باشد.

امروزه، اگر عمل جراحی کاشت مو توسط پزشکان به درستی آموزش دیده انجام شود، عمل کاملا بی خطر و موثر بوده و ظاهری کاملا طبیعی و دائمی حاصل می شود که عملا غیر قابل تشخیص می باشد. با این وجود، عوارض عمده –حتی عوارضی که زندگی فرد را تهدید می کنند – می توانند در طول عمل هایی که توسط تکنسین‌های فاقد مجوز انجام می شوند، روی دهند.

هشدار به متقاضیان کاشت مو ادعاهای تبلیغاتی کذب!

چیزی به نام جراحی “بدون اسکار” در عمل جراحی کاشت مو وجود ندارد. ISHRS نگران تبلیغات کذب و اغراق آمیزی است که ادعا می کنند که جراحی های کاشت موی “بدون جای اسکار” انجام می‌دهند یا ادعا می‌کنند که جراحی به طور کامل توسط دستگاه انجام می‌شود. واقعیت آن است که هر برشی، خواه توسط دستگاه یا دست، که از سطحی‌ترین لایه پوست عبور کند، باعث ایجاد اسکارهایی می‌شود، و در حال حاضر هیچ دستگاهی وجود ندارد که به صورت اتوماتیک همه جنبه های جراحی کاشت مو را انجام دهد. تکنولوژی هایی که در حال حاضر در دسترس هستند تنها به جراحان آموزش دیده کمک می کنند تا عمل جراحی کاشت مو را انجام دهند.

, , ,