مطالب تخصصی پوست و مو

پیاز مو و سلول های بنیادی – آینده کاشت مو

سلول های بنیادی پیاز مو آینده کاشت مو؟

تولید پیاز مو، موضوع گفتگوی چندین سال گذشته بوده است، در حالیکه مطالعه سلول‌های بنیادی در بسیاری از حوزه‌ها در صنعت مراقبت سلامت پیشرفت کرده است. در خصوص کاشت مو نیز صحبت‌هایی در رسانه‌های عمومی صورت می‌گیرد.

پیاز مو

پوست برای زندگی به عنوان مانعی که اندام‌های داخلی را در بر می‌گیرد، ضروری است. پوست یک مدل بزرگ برای درک ایجاد و تولید بافت می‌باشد. بنابراین، تولید پوست چطور پیاز مو را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

والری هورسلی، ماکسین اف سینگر، استادیار بیولوژی و درماتولوژی رشد سلولی و مولکولی، از دانشگاه یال، ابتدا در سال ۲۰۱۲ و به خاطر تحقیقش در زمینه پیاز مو در نیویورک تایمز مطرح شد و امروز سخنران میهمان در موضوع “تنظیمات خارجی سلول های بنیادی پیاز مو” بود. هورسلی اعلام کرد که با استفاده از موش به عنوان یک مدل، آنها به وضوح توانسته اند درک کنند که در مراحل مختلف تحقیق، پیازهای مو در کدام مرحله رشد هستند.

در نتیجه، محققان قادر بوده اند به طور دقیق تری فرایند تولید را مدل سازی کنند. تحقیقات هم مرحله استراحت و هم مرحله رشد مو را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. توسعه و رشد بافت آدیپوسیت (چربی) باور کردنی نبود، چرا که تولید به سرعت و در طی ۳ روز اتفاق افتاد.

از زمانی که تحقیقات در خصوص سلول‌های بنیادی به سرعت و در طول دو سال گذشته در حال تکامل بوده است، چندین پزشک ISHRS به انجام رشد مجدد مو از طریق سلول های بنیادی و پیگیری کردن دقیق آن برای چندین سال بوده اند. دکتر جری کولی در اوایل سال ۲۰۱۴، مطلبی را با عنوان “علوم مو: مروری بر کاشت سلول‌های پیاز مو و رشد مجدد مو از طریق سلول های بنیادی” در وب سایت ISHRS نوشته است.

با وجود شواهد اندک در خصوص موفقیت تحقیقات سلول های بنیادین در زمینه پیاز مو، این پیشرفت اخیر در تحقیقات، آینده ای بسیار امیدبخش را برای بیماران و به طور کلی صنعتی کاشت مو رقم زده است. از آنجا که بیماران قطعا اطلاعات به روز در این زمینه را دنبال می کنند، ISHRS تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا تازه ترین تحقیقات و تحولات را به اطلاع شما برساند.

 

, , , , , , , ,