مطالب تخصصی پوست و مو

کاشت موی سر – همه چیز در مورد کاشت موی طبیعی

همه چیز در مورد کاشت موی سر

کاشت موی سر، تعاریف و روش‌های کاشت مو

کاشت موی سر به بیان ساده، فرآیندی است که در آن قطعه کوچکی از مو ، همراه با فولیکول‌های آن با دقت از روی سر برداشته می‌شود و سپس در ناحیه‌ای که با ریزش شدید مو مواجه شده یا کاملا طاس شده است کاشته می‌شود.در فرآیند کاشت مو ناحیه ای که مو از آن استخراج می‌شود، ناحیه دهنده نامیده می شود. این ناحیه تنها توسط یک متخصص حرفه ای قابل شناسایی می‌باشد. به طور معمول، نواحی دهنده در پشت یا کنار سر قرار دارند. ناحیه طاس شده که گرافت‌ها در آنجا کاشته می‌شوند، ناحیه گیرنده نامیده می‌شوند.

کاشت موی سر به روش fut یا fitعمل کاشت موی سر دو مرحله اصلی دارد:

  • برداشت مو

  • کاشتن مو

در فرآیند نخست، واحدهای فولیکولی با استفاده از تکنیک جراحی (برداشت نواری ) یا تکنیک FIT استخراج می‌شوند. این گرافت‌ها می‌توانند بسته به تراکم و قدرت زنده ماندن از دو تا سه تار مو یا حتی بیشتر را شامل شوند.

مرحله بعدی، فرآیند کاشت مو واقعی می‌باشد، که در آن گرافت‌ها به دقت در نواحی گیرنده کاشته می‌شوند. این کار با ایجاد سوراخ‌ها یا شیارهایی در ناحیه دهنده و سپس کاشت گرافت‌ها در این سوراخ‌ها صورت می‌گیرد.

تکنیک های مختلفی برای کاشت موی سر وجود دارند که شامل موارد زیر می باشند:

  • کاشت موی سر به روش FUT  (روش جراحی) :

در کاشت مو به روش FUT ، نواری از پوست همراه با فولیکول‌های آن از ناحیه دهنده برداشت می‌شود، که بعدا دز زیر میکروسکوپ و با کمک تیغ‌های بیستوری به واحدهای فولیکولی منفرد برش داده می‌شود. این ناحیه که برداشت آن اصطلاحا برداشت نواری نام دارد ، بخیه زده می‌شود که پس از بهبود منجر به ایجاد یک جای زخم بر روی ناحیه دهنده می‌شود.

  • کاشت موی سر به روش FUE یا اصطلاحا FIT :

در کاشت مو به روش FIT ، گرافت ها به صورت منفرد و استفاده از ابزارهایی خاصی به نام پانچ از ناحیه دهنده برداشت می‌شوند. کاشت مو به روش FIT نیازی به بخیه ندارد.

در کاشت موی سر گرافت‌های استخراج شده، در هر دو تکنیک به شیوه‌ای مشابه کاشت می‌شوند

کاشت موی سر  به روش DHT:

تکنیک جدید دیگر، DHT یا کاشت مو به صورت مستقیم می‌باشد، یک روش اصلاح شده از کاشت مو به روش FIT می‌باشد، که در آن گرافت‌ها فورا و بدون تاخیر بعد از استخراج کاشته می‌شوند. نتایج استفاده از این تکنیک جدید بسیار عالی بوده زیرا با استفاده از این روش گرافت‌ها مدت زمان کمتری را خارج از بدن خواهند بود.

استفاده از فاکتور رشد در کاشت موی سر :

ترکیبی از بایوتراپی (استفاده از فاکتورهای رشد شما که از خونتان استخراج شده اند) با کاشت مو، زمان رسیدن به نتایج نهایی  را در تکنیک های Bio-FIT و Bio-DHT بهبود داده است.

به عنوان پزشک، ما در  کلینیک تخصصی پوست و موی آسمان در مورد هر دوی روش کاشت موی سر بسیار دقت عمل به خرج می‌دهیم.نه تنها اطمینان حاصل می‌کنیم که آسیبی به ناحیه دهنده وارد نمی‌شوند، بلکه اطمینان حاصل می‌کنیم که موی کاشته شده حالتی طبیعی داشته باشد. بدین منظور، ما گرافت‌ها را در همان جهت رشد طبیعی موها قرار می‌دهیم. همچنین ما اطمینان حاصل می‌کنیم که محل قرار گیری به دقت تعیین شده است، به نحوی که زمانی که رشد واقعی موها شروع می‌شود، به خوبی با موهای طبیعی تلفیق شود. این امر مستلزم تلاش ما می‌باشد تا اطمینان حاصل کنیم که حداقل زخم ایجاد شود و بیمار بتواند موهایش را به انتخاب خودش حالت دهد.

اگر مایل هستید مطالب بیشتری در این خصوص بدانید، مشتاق هستیم تا شما را به کلینیک تخصصی پوست و موی آسمان دعوت کنیم، جایی که می‌توانید اطلاعاتی دست اول در این خصوص به دست آورید و همچنین نگاهی نیز به داستان موفقیت‌های ما در زمینه کاشت مو طبیعی داشته باشید!
, , , , , , , ,