مطالب تخصصی پوست و مو

کاشت موی FUT -کاشت موی FUT چگونه است؟

کاشت موی FUT

کاشت موی FUT چگونه است؟

ما چیزهای زیادی در مورد کاشت موی  FUT وو کاشت مویFUE) FIT)در اینترنت می خوانیم، اما زمانی که نوبت به عمل می رسد، افراد بسیار کمی وجود دارند که حقیقتا از آنچه در جریان این عمل ها اتفاق می افتد اطلاع داشته باشند. این مقاله قصد دارند نگاهی دقیق به کاشت موی FUT و به طور کلی عمل کاشت مو داشته باشند.

در کاشت مو به روشFUT، یک نوار کامل مو از ناحیه اهدا کننده پوست سر برداشته می شود و سپس عمل برش زدن زیر میکروسکوپ انجام می شود. این ناحیه از سر که نوار از آن برداشته می شود، با دقت بخیه زده می شود، و یک زخم خطی بر روی پوست سر به جام می ماند. هدف از یک کاشت موی FUT آن است که مو را از ناحیه دهنده بردارد و آن را در ناحیه ای که کچلی بیشترین میزان را دارد بکارد. به طور معمول، واحدهای فولیکولی کوچکی برداشت می شوند، و هر واحد چیزی بین یک تا چهار مو را شامل می شود.

کاشت مویFUTعمل جراحی در کاشت موی FUT :

به طور کلی، در روز جراحی، از شما خواسته می شود تا چند ساعت زودتر از عمل حضور پیدا کنید. این زمان به کارکنان این امکان را خواهد داد تا شما را در خصوص هر آنچه که اتفاق خواهد افتاد راهنمایی کنند و روند اداری لازم از جمله پر کردن فرم رضایت نامه صورت گیرد. همچنین این آخرین باری است که با پزشک خود صحبت می کنید و شک و شبه های خود را برطرف می کنید.

حال فرایند واقعی شروع می شود:

نخست، پزشک مطابق با مشورت هایی که قبلا صورت گرفته است، ناحیه مورد نظر را علامت گذاری می کند، از جمله اینکه خط مو را ترسیم می کند. همچنین او ممکن است از عکس هایی که در طول اولین جلسه مشاوره گرفته شده است استفاده کند. این علامت گذاری، آخرین علامت گذاری قبل از کاشت مو خواهد بود.

بیشتر کلینیک ها متوجه هستند که فردی که عمل کاشت مو بر روی او انجام می شود تحت فشار و استرس زیادی قرار دارد و بسیاری از اوقات شدیدا دچار ترس و اضطراب می باشد. به همین دلیل است که همه کارکنان قصد دارند جوی آرام را برای فردی که قرار است عمل شود فراهم کنند. علاوه بر این، ایمنی فردی که عمل بر روی او انجام می شود و نیز ایمنی پزشکان همواره در سطح بالایی نگه داشته می شود.

بی حسی موضعی در کاشت موی FUT :

به طور کلی، مسکن های خوراکی داده می شوند، و علاوه بر آن، بی حسی موضعی نیز صورت می گیرد. در بسیاری از موارد، همانند کلینیک ما، ژل بی حسی و ارتعاش های دارای فرکانس بالا نیز به منظور کاهش درد ناشی از ایجاد برش ها مورد استفاده قرار می گیرد. هدف اصلی آن است که این اطمینان ایجاد شود که کل پوست بی حس شود، و درد عمل به کمترین میزان ممکن برسد. موارد خاصی وجود دارند که در آن بی حسی هایی اضافی هم مورد نیاز است، زیرا تاثیر بی حسی شروع به از بین رفتن می کند و در چنین مواردی، پزشک اطمینان حاصل می کند که داروی بیشتری برای بی حس کردن ناحیه مورد نظر استفاده می شود.

بافت دهنده در کاشت موی FUT :

در تلاش به منظور به حداقل رساندن زخم و اطمینان از اینکه بیشترین واحدهای فولیکولی برای استفاده وجود دارند، بافت دهنده به صورت یک نوار واحد برداشته می شود. این فرایند تحت عنوان برداشت FIT شناخته می شود و نشان داده است که بسیار کارآمد می باشد. محل دقیق ناحیه دهنده باید با دقت انتخاب شود، زیرا باید ناحیه ای باشد که تراکم مو بیشترین میزان را دارد، چرا که تنها این موضوع می تواند پایداری بلند مدت موهای کاشته شده را تضمین کند.

به طور معمول، موها در ناحیه دهنده خیلی کوتاه می شوند، که این کار امکان بهترین برداشت را فراهم می کند و موهای بلندتر باقی مانده می توانند آن ناحیه را پوشش دهند، و این اطمینان را ایجاد کنند که جای عمل تا کمترین حد ممکن قابل مشاهده است.

به محض اینکه نوار مو برداشت شد، در یک محلول فیزیولوژیک قرار داده می شود، که شبیه به مایع های طبیعی بدن می باشد و این فرصت را می دهد که زخم ایجاد شده به واسطه برداشتن نواری از پوست سر بخیه زده شود. این زخم با استفاده از بخیه های قابل جذب یا غیر قابل جذب و یا حتی منگنه های جراحی هم کشیده می شود.

  • فرایند قاچ زدن (اسلیورینگ): اکنون، نوار برداشته شده توسط تکنسین هایی به لایه منفردی از واحدهای فولیکولی مو به نام اسلیور، برش داده می شود. این مرحله زیر میکروسکوپ انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که تنها یک ردیف واحد از فولیکول های مو در هر اسلیور وجود دارد.
  • فرایند برش

میکروسکوپ کاشت موی FUT

هر اسلیور پیرایش می شود تا بافت ها و پوست اضافی که ممکن است داشته باشد برداشته شود. سپس، واحدهای فولیکولی یا گرافت ها به صورت منفرد جدا می شوند تا نهایتا در ناحیه ای که موی آن ریخته است کاشته شوند.

ایجاد محل های گیرنده

در کاشت مو در ایجاد محل گیرنده باید با دقت انجام شود، زیرا این امر بی نقص بودن ظاهر نهایی را تعیین می کند. تیغ ها یا سوزن هایی تیز برای ایجاد محل کاشت مورد استفاده قرار می گیرند و سپس زاویه مو تعیین می شود. یک جراح خوب این اطمینان را ایجاد می کند که محل ها حول موی موجود ایجاد شده اند، به نحوی که ظاهر نهایی کاملا طبییعی باشد.

جا گذاری گرافت ها

بعد از اینکه جاها ایجاد شدند، واحدهای فولیکولی یا گرافت ها در این جاها کاشته می شوند. این شاید حساس ترین بخش عمل باشد، و از فردی که عمل بر روی او انجام می شود خواسته می شود که سر خود را کاملا بی حرکت نگه دارد. در بیشتر کلینیک ها، به شما پیشنهاد می شود که آهنگ گوش کنید یا تلویزیون تماشا کنید یا حتی چرتی بزنید.

کاشت موی FUT -کاشت به روش FUTگام های پایانی

در پایان عمل، هر یک از گرافت ها مجددا چک می شوند، و در مورد برنامه زمان بندی بعد از عمل برای شما توضیح داده می شود. همچنین یک نسخه پرینت شده از این نکات در اختیار شما قرار داده می شود، به نحوی که بتوانید همه دستورات را به طور کامل و بی نقص دنبال کنید. ناحیه دهنده شما بانداژ می شود و شما قادر خواهید بود به منظور محافظت بیشتر کلاه یا روسری سر کنید.

 

, , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک × چهار =