مطالب تخصصی پوست و مو

کاشت موی FUE یا اصطلاحا FIT

کاشت مویFUE 

تکنیک FUE  چشم انداز کاشت مو را روشن تر کرده است

کاشت مویFUE یکی از تکنیک‌های کاشت مو می‌باشد.عمل کاشت مو در طول چند سال گذشته شدیدا گسترش پیدا کرده است. به واسطه تحول در تکنیک‌های کاشت مو، بسیاری از عمل‌ها پدید آمده و از میان رفته‌اند. در حال حاضر، روش متعارف انجام جراحی کاشت مو از یک تکنیک قدیمی استخراج از طریق پانچ کردن به یکی از غیر معمول‌ترین و بی سابقه‌ترین تکنیک‌ها موسوم به کاشت مویFUE  (استخراج واحد فولیکولی) کاشت مو تغییر پیدا کرده است. با ظهور تکنیک کاشت مویFUE، پلتفرم جدیدی برای کاهش دادن طاسی پدید آمده است.

کاشت مویfue

در این عمل، فولیکول‌های مو از قسمت عقب سر، ریش یا هر بخش دیگری از بدن، با استفاده از میکرو پانچ‌هایی که اندازه آنها از ۰.۷ میلی متر تا ۱.۳ میلی‌متر متفاوت است، بدون ایجاد هر گونه وصله کاری، لکه یا جای زخم در ناحیه دهند، استخراج می‌شوند. این امر باعث می‌شود که ناحیه دهنده عاری از یک جای زخم خطی باشد. این تکنیک از تحسین و تمجید بسیاری از پزشکان و بیماران بهره مند شده است، چرا که یک تکنولوژی بدون نیاز به بخیه با نتایجی عالی حتی در مورد سرهای کاملا طاس می‌باشد. از این رو، دلایلی کافی وجود دارند که بتوان یک بیمار را مجاب به انتخاب یک تکنیک کاشت مویFUE  کرد، چرا که این تکنیک نه تنها یک روش امن و موثر می‌باشد، بلکه هیچ جای بریدگی یا اثر زخم خطی قابل مشاهده‌ای را در مقایسه با عمل نواری پیشین به جای نمی‌گذارد. با توجه به اینکه این تکنیک یک تکنیک بسیار پیشرفته است، به بیماران توصیه می‌شود که به یک تیم از پزشکان با تجربه مراجعه کنند تا به نتیجه‌ای مطلوب و موهایی دائمی با ظاهری طبیعی دست پیدا کنند.

امتیازهای قوی وجود دارند که تکنیک کاشت مویFUE را به بهترین تکنیک از میان تکنیک‌های فراوان موجود بدل می‌کنند. این تکنیک یک روش جراحی سریع است که ممکن است ۶ تا ۹ ساعت بسته به تعداد گرافتی که برای انجام جراحی باید استخراج شود طول بکشد. استخراج واحدهای فولیکولی برای آن دسته از بیمارانی که می‌خواهند موهای شان را کوتاه کنند و نمی‌خواهند ردی از انجام عمل کاشت مو به جای بماند مناسب است. یک دسته دیگر از بیماران که این تکنیک می‌تواند برای آنها مناسب باشد، بیمارانی هستند که ریزش موی آنها کمتر بوده و تنها به تعداد اندکی گرافت در برخی از نواحی از قبیل خط موی خود نیاز دارند. همچنین، بیمارانی که قبلا عمل کاشت مو انجام داده اند و اکنون پوست سر آنها دارای کشیدگی است و این امر برداشتن نوارهای بیشتر را مشکل می‌کند، یک گروه دیگر از بیماران بالقوه برای عمل کاشت مویFUE می‌باشند. همچنین این تکنیک می‌تواند برای استتار کردن اثر زخم خطی در ناحیه دهنده که به واسطه درمان نادرست یا تکنیک‌های کاشت موی قبلی ایجاد شده است، مفید باشد. بیماران می‌توانند خدماتی بهینه را از پزشکانی که دانشی عمیق در خصوص فولیکول‌های مو دارند دریافت کنند و اطمینان حاصل کنند که گرافت‌های مو از نواحی دائمی انتخاب خواهد شد، در غیر اینصورت عمل می‌تواند در کاشت موهایی دائمی ناکام باشد و موها طی چند سال بریزند.

ما تلاش کرده ایم تا مروری کلی در خصوص تکنیک کاشت مویFUE  برای شما ارائه کنیم؛ تکنیکی که برای اکثریت افراد قابل استفاده است و به آنها کمک می‌کند تا از خجالت زدگی و گوشه گیری رهایی پیدا کنند و با غرور سر خود را بالا بگیرند.

 

, , , , ,