کاشت مو بدون درد و خونریزی (قسمت اول)

کاشت مو بدون درد و خونریزی از شایعه تا واقعیت

کاشت موی بدون درد و خونریزی

 کاشت مو بدون درد و خونریزی ، در تبلیغات بسیاری از مراکز کاشت مو عبارت کاشت مو بدون درد و خونریزی به کرات دیده می‌شود ، اگرچه کاشت موی طبیعی یک پروسه سرپایی بوده و نیاز به بیهوشی ندارد اما انجام آن بدون حتی یک قطره خونریزی امکان پذیر نمی‌باشد.

کاشت مو در لایه های سطحی پوست بوده و وارد لایه های عمقی آن نمی‌شود از این رو یک عمل سرپایی محسوب می‌گردد و توسط بی حسی موضعی انجام می‌شود ، البته در برخی از مراکز از ترکیبی از چند دارو جهت خواباندن سبک ( Sedation ) و نه بیهوشی کامل استفاده می‌گردد.

در سالهای اخیر با پیشرفت ابزار ها و تکنیک ها و همچنین استفاده از محلول های ضد خونریزی ، کاشت موی طبیعی پیشرفت بسیاری نموده  و دارای خونریزی بسیار محدودی می‌باشد ، البته استفاده از محلول‌های ضد خونریزی در افراد مسن و یا افرادی که دارای بیماری‌های قلبی و عروقی دارای محدودیت‌هایی می‌باشد.

در برخی از این بیماران به دلیل استفاده از داروهای رقیق کننده خون علی رقم قطع کردن آن از چند روز قبل ، خونریزی نسبت به سایر افراد بیشتر است ، استفاده از سونا و جکوزی و همچنین ورزش‌های سنگین قبل از کاشت مو سبب افزایش خونریزی در کاشت مو می شود ، از این رو توصیه می‌شود تا چند روز قبل از کاشت مو متقاضیان از استفاده از سونا و جکوزی و همچنین ورزش‌های سنگین خودداری کنند.

پیشنهاد مقالات روش های کاشت مو و هزینه کاشت مو را مطالعه فرمایید .

قرص ویتامین E ،  آسپرین و برخی مسکن ها ممکن است سبب افزایش خونریزی در کاشت موی طبیعی گردد از این رو توصیه می‌شود قبل از این پروسه قطع گردند .

برخی داروهای ضد انعقاد خون مانند هپارین ، وارفارین ، پلاویکس و … مانع از لخته شدن خون شده و امکان کنترل خونریزی در حین کاشت مو را از بین می برد ، البته قطع کردن این داروها بایستی حتما با اجازه پزشک تجویز کننده آن باشد.

برخی از مراکز کاشت مو جهت کاهش خونریزی چند روز قبل از کاشت مو به متقاضیان آمپول ویتامین K  تزریق می کنند ، اگرچه تزریق ویتامین K سبب کاهش خونریزی در حین فرآیند کاشت مو می‌شود اما بسیاری از پزشکان کاشت مو با آن موافق نیستند و فقط در موارد خاصی از آن استفاده می‌کنند زیرا تزریق ویتامین K  می‌تواند سبب بروز برخی ناراحتی‌ها از جمله عوارض گوارشی گردد.

آمپول ویتامین کا

 

  • در برخی مراکز نیز از قرص های ترنسید جهت کاهش خونریزی استفاده می‌شود ، استفاده از این دارو ملاحضات خاصی دارد که باید در نظر گرفته شود.

در صورت رعایت کلیه تکنیک‌ها و ملاحظات ضروری ، خونریزی متقاضیان کاشت مو در اکثر موارد بسیار محدود بوده و قابل توجه نمی‌باشد

, , , , , , , ,