مطالب تخصصی پوست و مو

کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش DHI چیست؟

کاشت مو به روش DHI در واقع روشی برای جایگذاری موها می‌باشد. همانطور که در سایر قسمت‌ها گفتیم کاشت‌ مو دارای دو مرحله اصلی برداشت مو و جایگذاری مو ( کاشت موها) می‌باشد. تفاوت اصلی در روش‌های برداشت موها می‌باشد که بر اساس آن کاشت‌ مو به روش غیرجراحی FUE  یا  FIT و کاشت مو به روش جراحی یا FUT  تقسیم می‌شود.

کاشت مو به روش DHI

تکنیک های جایگذاری موها

تکنیک‌های کاشت‌ مو و جایگذاری موها تفاوت چندانی  با یکدیگر ندارند البته در کاشت و جایگذاری موها نیز روش‌های مختلفی وجود دارد که از جمله آن میتوان به  ( DHI ( Direct Hair Implantation  اشاره کرد.

کاشت مو به روش DHIدر روش‌های معمول کاشت‌مو ابتدا شکاف‌های ریز ایجاد شده و موها در درون شکاف‌ها قرار می‌گیرند اما در روش DHI  گرافت‌های مو با  استفاده مدادی که به آن Implanter میگویند  بطور همزمان شکاف ایجاد کرده و موها درون آن قرار میگیرند. در این روش شکاف ها از قبل ایجاد نشده اند و همزمان با ورود نوک  تیز سوزن Implanter یا مداد کاشت گرافت داخل پوست قرار میگیرد. نام دیگر این روش (GII ( Graft Insertion Implanter میباشد.

روش DHI  یک روش جدید برای جایگذاری موها نمی‌باشد و سالهاست که پزشکان با آن آشنایی دارند و برای آن ابزارها و  وسائل مختلفی تولید شده است.

کاشت مو به روش DHI  دارای مزایا  و معایب همزمان می‌باشد. مراکزی که کاشت‌ مو به این روش را انجام می‌دهند از آن به عنوان بهترین روش کاشت مو یا جدیدترین روش کاشت مو یاد می‌کنند.در صورتی که این روش سالهای قبل ابداع شده و تنها در برخی موارد کاربرد مناسبی دارد.

کاشت مو به روش DHI  در اروپا و آمریکا مورد استفاده قرار نگرفته و پزشکان و تکنسین‌های کاشت‌مو روش استفاده از پنس را برای جایگذاری و کاشت موها ترجیح می‌دهند.

کاشت مو به روش DHI بیشتر مورد استفاده پزشکان کره ای و ژاپنی می‌باشد و بیشتر در آسیای شرقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
, , , , , , , , , , , , , , , , ,