مطالب تخصصی پوست و مو

کاشت مو به روش FIT – بهترین و بدترین‌های کاشت مو

کاشت مو به روش FIT یا FUE

بهترین و بدترین‌های کاشت مو به روش FIT یا FUE

خیلی خوب،‌ شما موی سرتان را از دست داده‌اید و مشاوره‌های زیادی با پزشک موی خود داشته‌اید و او به شما گفته است که بهترین گزینه برای  بردگردان موهایتان به وضعیت عادی،‌ انجام یک عمل کاشت مو می‌باشد. همچنین او به شما اطلاع داده است که دو نوع عمل وجود دارند،‌ کاشت مو به روش FUT(کاشت واحدهای فولیکولی) و کاشت مو به روش FIT یا FUE ( استخراج واحد فولیکولی). او پیشنهاد کرده است که عمل دوم  که همان کاشت مو به روش FIT یا FUE ( استخراج واحد فولیکولی) برای شما بهتر خواهد بود،‌ اما با این وجود نیاز دارید بدانید که آیا  کاشت مو به روش FIT بهترین عمل برای شما می‌باشد و آیا باید تن به این عمل بدهید یا نه.

این مقاله قصد دارد نگاهی به بهترین جنبه‌ها و جنبه‌های نه چندان خوب مرتبط با یک روش FIT یا FUE ( استخراج واحد فولیکولی) بیندازد. بعد از خواندن این مقاله، شما این عمل را به‌طور عمیق‌تری درک خواهید کرد و برای تصمیم گیری در خصوص کاشت مو موقعیت بهتری قرار خواهید گرفت.

کاشت مو به روش FIT یا FUE

بنابراین،‌ نخست اجازه دهید نگاهی به این موضوع بیندازیم که این عمل دقیقا چه چیزی را شامل می شود. کاشت مو به روش FIT یا FUE  یکی از جدیدترین تکنیک‌ها در دنیای کاشت مو می‌باشد. در این عمل،‌ واحدهای فولیکولی منفرد برداشت می‌شوند،‌ در یک محلول فیزیولوژیکی تا زمانی که لازم است نگهداری می‌شود،‌و سپس با احتیاط در ناحیه گیرنده کاشت می‌شود. از آنجا که واحدها به صورت منفرد برداشت شده اند،‌ هیچ زخم قابل مشاهده‌ای بر روی پوست سر وجود نخواهد داشت،‌ و شما می توانید موهای سرتان را کوتاه کنید.

حال بیائید به طور دقیق‌تر، نگاهی به مزیت‌های کاشت مو به روش FIT یا FUE داشته باشیم:‌

 • از آنجا که فولیکول‌های مو به صورت منفرد برداشت می شوند،‌ بر خلاف برداشتن یک نوار کامل از پوست سر (که روشی است که برای کاشت مو به روش FUT (کاشت واحدهای فولیکولی) استفاده می‌شود)،‌ هیچ زخم خطی وجود نخواهد داشت. این امر حقیقتا برای افرادی که ترجیح می‌دهند موهای کوتاه داشته باشند خیلی سودمند است.

 • از آنجا که زخم‌های خیلی کمتری وجود دارند،‌ مدت زمان لازم برای معالجه به طور مشهودی کمتر خواهد بود. این بدان معنی است که افرادی که این عمل را انجام می‌دهند،‌ می‌توانند خیلی سریع‌تر به زندگی عادی خود برگردند.

 • وجود زخم‌های کمتر همچنین این اطمینان را ایجاد می‌کند که فردی که عمل را انجام می‌دهد کمترین ناراحتی را متحمل می‌شود. بیشتر افرادی که عمل FUE ) FIT)  را انجام می‌دهند،‌ بعد از عمل به مسکن کمتری نیاز خواهند داشت.

 • در واقع،‌ اگر شما کسی هستید که یک نوع ورزش خاص را انجام می‌دهد یا در فعالیت های فیزیکی شدید مشارکت دارد،‌ می توانید فعالیت خود را بین ۱۰ تا ۱۴ روز از سر گیرید.

 • افراد جوانتر،‌ کسانی که سبک زندگی شدیدا فعالی دارند،‌ کاندیداهای ایده آلی برایکاشت مو به روش FIT یا FUE هستند. این عمل برای کسانی که از ریسک بالاتری برای زخم شدن ناحیه دهنده برخوردار هستند،‌ مناسب است.

 • اگر در ناحیه دهنده موی کمتری برایکاشت مو به روش FIT یا FUE وجود داشته باشد،‌ فولیکول های مو را می توان حتی از پشت گردن یا دیگر اعضای بدن از قبیل ریش یا سینه هم برداشت.

حال که نگاه کردن به مزیت های کاشت مو به روش FIT یا FUE (استخراج واحد فولیکولی) را به پایان بردیم، بیائید به معایب انجام این عمل هم بپردازیم:‌

 • تعداد واحدهای فولیکولی که می‌توان در کاشت مو به روش FIT برداشت کرد به طور قابل توجهی کمتر از واحدهای فولیکولی برداشت شده در عمل FUT‌ می باشد.

 • اگر کیفیت گرافت‌ها خوب نباشد،‌ کمترین شانس برای رشد درست وجود دارد.

 • همچنین ممکن است پزشکان یک نوع ناتوانی را در برداشت کردن مو از ناحیه دائم میانی مشاهده کنند،‌ که مجددا این موضوع هم به شمار کمتری از گرافت‌ها منجر خواهد شد.

 • شیوه ای که با استفاده از آن ناحیه دهنده از شکل طبیعی خارج می‌شود‌، جلسات بعدی کاشت مو به روش FIT  را کمی دشوارتر می کند.

کاشت مو به روش FIT -تلوژن افلیوم به واسطه برداشت بیش از حد

تلوژن افلیوم به واسطه برداشت بیش از حد
 • درصد برش‌های فولیکولی،‌ به عنوان آسیب به گرافت ها،‌ در کاشت مو به روش FIT یا FUE  در مقایسه با کاشت مو به روش FUT‌ که با دستانی بی‌تجربه انجام شده باشد،‌ خیلی بالاتر است.

 • گرافت‌هایی که در طول کاشت مو به روش FIT یا FUE برداشت شده‌اند، خیلی شکننده‌تر هستند زیرا خیلی اوقات این گرافت‌ها به ازای هر بافت فولیکولی چربی کمتری دارند تا از آنها محافظت کند.

 • در صورتی که قرار است عمل کاشت بزرگتری را انجام دهید،‌ ممکن است مجبور باشید کل ناحیه دهنده را بتراشید،‌ زیرا تنها در این صورت است که پزشک می تواند ریشه های موها را ببیند.

 • همچنین این یک عیب است که کاشت مو به روش FIT ،‌ در مقایسه با FUT، واحدهای فولیکولی از یک ناحیه خیلی بزرگتر برداشت می شوند. در عمل FUT کل یک نوار از روی پوست سر برداشته می شود و همه گرافت ها از این نوار برداشته می‌شوند. بنابراین،‌ تنها بخشی از سر که دست خواهد خورد همین بخش است که نوار از آن برداشه شده است. با این وجود،‌ در کاشت مو به روش FIT ،‌ یک ناحیه بزرگتر باید برای به دست آوردن تعداد کافی از گرافت ها در نظر گرفته شود.

 • آنچه اشاره به آن حائز اهمیت است آن است که در طول زمان،‌ ناحیه دهنده ممکن است کم پشت‌تر شود و این امر باعث خواهد شد که زخم‌ها قابل مشاهده شوند.

 • در صورتی که تعداد گرافت‌های موی واحد کافی نباشد،‌ برش میکروسکوپی لازم خواهد بود. علاوه بر این، اگر موها کنده می‌شوند،‌ هیچ راه دیگری وجود نخواهد داشت جز اینکه از یک میکروسکوپ برای برش دادن فولیکول‌ها استفاده شود.

در نهایت برای انتخاب روش مناسب کاشت مو برای فرد متقاضی با توجه به وضعیت سر فرد و تشخیص  پزشک متخصص تمیم گیری خواهد شد.

, , , , , , , , , , ,