مطالب تخصصی پوست و مو

کاشت مو به روش FUT – FUT در مقابل FUE

کاشت مو به روش FUT

FUT در مقابل FUE

حقایق آشکار شده!

کاشت مو به روش FUT چه تفاوت‌هایی باروش FUE دارد .قطعا در مورد کاشت مو به روش FUT و FUE چیزهای زیادی شنیده‌اید، خصوصا اگر قصد دارید در آینده ای نزدیک عمل کاشت مو انجام دهید. در حالیکه شما اطلاعات زیادی در مورد این دو به دست خواهید آورد، شرط عقل آن است که قبل از تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام یک از آنها برای شما مناسب‌تر است، از ریزه کاری‌های این دو هم مطلع شوید.

در این  مقاله، نگاهی به همه آنچه که در مورد ماهیت کلی کاشت مو و استخراج واحد فولیکویل و کاشت واحد فولیکولی نیاز خواهید داشت خواهیم انداخت.

کاشت مو به روش FUTمرور کلی:

هدف از هر عمل کاشت مو آن است که این اطمینان حاصل شود که یک موی کامل پر با ظاهری که تا حد ممکن طبیعی به نظر می‌رسد ایجاد شود. در طول دهه‌های گذشته، پیشرفت‌های زیادی در این زمینه صورت گرفته است و مشخص شده است که هر چه گرافت‌ها کوچک‌تر و ظریف‌تر باشند، نتیجه بهتر خواهد بود.

تفاوت اصلی بین استخراج واحد فولیکولی یا کاشت  مو به روش FUE و کاشت واحد فولیکولی یا کاشت مو به روش FUT ، شیوه‌ای است که با استفاده از آن واحدهای فولیکولی استخراج می‌شوند. در کاشت مو به روش FUT ، یک نوار کامل مو برداشته می‌شود و سپس فولیکولهای موی منفرد استخراج می شوند. در FUE، فولیکول های موی منفرد به طور مستقیم از پوست سر استخراج می‌شوند.

هر یک از این عمل‌ها در کاشت مو از کوچک‌ترین واحدهای مو استفاده می‌کنند، که معمولا تحت عنوان واحدهای فولیکولی یا گرافت شناخته می‌شوند، و هر واحد به طور معمول از یک تا چهار مو تشکیل می‌شود. علاوه بر این، هر دوی این تکنیک‌ها بیشتر بر کیفیت ریشه‌های مو تمرکز می‌کنند، تا بر تعداد موهای استخراج شده. اگر ریشه ها در جریان استخراج خراب شده باشند، شانس اندکی وجود دارد که این مو نهایتا بگیرد و به خوبی رشد کند.

در کاشت مو به روش FUE، روش استخراج مو با استفاده از پانچ می‌باشد، فولیکول‌ها به صورت منفرد استخراج می‌شوند و این اطمینان حاصل می‌شود که ریشه‌ها دست نخورده باقی بمانند. همچنین آسیب کمتری به پوست ناحیه دهنده وارد می‌شود.

اثر زخم در ناحیه دهنده

از آنجا که تکنیک‌های استخراج متفاوت هستند، طبیعی است که اثر زخم‌های به جا مانده نیز متفاوت خواهد بود. در کاشت مو به روش FUT ، روش نواری مورد استفاده قرار می‌گیرد، که به همین دلیل یک زخم نواری، هر چند باریک، به جای خواهد ماند. با این وجود، با مدیریت کردن طول مو، این زخم را به راحتی می‌توان پنهان کرد. در کاشت مو به روش FUE، از آنجا که موها به صورت منفرد استخراج می‌شوند، ممکن است نقطه‌هایی در ناحیه دهنده ایجاد شوند که معمولا با چشم غیر مسلح چندان به چشم نمی‌آیند.

کاشت مو به روش FUT و مقایسه با FITاستفاده از موی دهنده

زمانی که موضوع استخراج مو درکاشت مو به روش  FUE در میان باشد، تنها یک عیب وجود دارد  و آن این است که تعداد فولیکول‌های مویی که می‌توان استخراج کرد، محدود می‌باشد. تنها یک بخش کوچک از مو از ناحیه دهنده را می‌توان برداشت کرد. این بدان معنی است که همه موها را در یک بار نمی توان برداشت، حتی با وجود اینکه ممکن است موی کافی در ناحیه دهنده وجود داشته باشد.

با این وجود، در کاشت مو به روش FUT ، یک نوار بلند مو از بخش میانی ناحیه دهنده برداشته می‌شود. از آنجا که کل یک بخش برداشته می‌شود، بنابراین همه موهای آن بخش را می‌توان مورد استفاده قرار داد. قسمتی که نوار از آن برداشته شده است، معمولا با بخیه هم کشیده می‌شود، که به همین دلیل است که یک زخم خطی به جای می‌ماند. موهای باقیمانده از عمل کاشت مو در ناحیه دهنده بازتوزیع می‌شوند، که به مخفی شدن جای زخم کمک می کند.

در واقع، در روش FUE، در مقایسه با تکنیک FUT، موی کمتری جهت استفاده وجود دارد. خیلی وقت‌ها، به منظور جبران این امر، پزشکان تصمیم می‌گیرند که فولیکول‌ها را از حاشیه‌های بالاتر و پایین تر ناحیه دهنده برداشت کنند. با این وجود، همواره این احتمال وجود دارد که چنین موهایی از کیفیت مناسب برخوردار نباشند. به همین دلیل روش FUE برای افرادی که نیاز دارند تا ناحیه بزرگ تری از سر آنها پوشش داده شود، توصیه نمی‌شود.

فرایند بهبود ناحیه دهنده

در کاشت مو به روش FUT ، از آنجا که نواری از مو برداشته شده است، یک زخم واضح و آشکار وجود خواهد داشت. به منظور حصول اطمینان از اینکه هیچ عفونتی ایجاد نخواهد شد، زخم بلافاصله بسته شده و با استفاده از نوع مناسبی از نخ بخیه، بخیه زده می‌شود. در حالیکه یک زخم خطی به جای می‌ماند، به راحتی می‌توان آن را با انتخاب روش‌های مناسب اصلاح و طول مناسب مو پنهان کرد.

با این وجود، در کاشت مو به روش FUE، زخم های ریز ناشی از پانچ کردن به جای می مانند که به منظور برداشت کردن فولیکول‌های مو ایجاد شده اند. با این حال، مشکل خاصی در خصوص این جای زخم‌ها وجود نخواهد داشت و شما به راحتی می توانید موهای خود را کوتاه کنید.

, , , , ,