مطالب تخصصی پوست و مو

کاشت مو طبیعی – ۱۰ افسانه در مورد کاشت مو

کاشت مو طبیعی

۱۰ افسانه در مورد کاشت مو

کاشت مو طبیعی چیست و از کجا شکل گرفته است؟ در طول چند سال گذشته، چندین نوآوری در زمینه کاشت مو طبیعی صورت گرفته است؛ با این وجود، در میان عموم مردم، هنوز تصورات غلط زیادی وجود دارد. در واقع، اگر از یک افراد عادی در مورد کاشت مو سوال شود، آنها به جای واقعیت، یک سری افسانه ها در ذهن دارند.

این مقاله  قصد دارند تا نگاهی به برخی از متداول‌ترین تصورات غلط در رابطه با کاشت مو طبیعی بیندازند و با بیان حقایق آنها را برطرف کنند.

کاشت مو طبیعی

۱۰ افسانه اصلی در مورد کاشت مو طبیعی!!!

افسانه شماره یک :کاشت مو طبیعی یک روش غیر ایمن است و می تواند به مشکلاتی در سر، چشم ها یا مغز منجر شود

هر زمانی که شما شروع به فکر کردن در مورد کاشت مو طبیعی می‌کنید، فردی از بین خانواده یا دوستان شما ممکن است به شما اخطار دهد که این کار را نکنید زیرا عملی غیر ایمن می‌باشد و انجام عمل کاشت مو بر روی سر می‌تواند به سر، مغز یا چشمان شما آسیب بزند. با این وجود، با نگاهی دقیق تر به این عمل، شما متوجه می شوید که پنج لایه در پوست سر وجود دارند و ما تنها بر روی اولین لایه کار می‌کنیم که این امر احتمال اینکه نواحی زیرین آسیب ببینند را از بین می‌برد. و کلینک‌های باتجربه همه احتیاط های لازم را به کار خواهند بست، بنابراین شما می‌توانید خاطر جمع باشید که عمل بی‌خطر است. ممکن است موضوعات کوچکی از قبیل قرمزی، خارش کم، و در برخی موارد، حتی ریزش مو روی دهند، اما اینها بخشی از فرایند عمل کاشت مو طبیعی هستند و خیلی زود از بین می‌روند. عوارض شدید معمولا در عمل‌هایی که توسط افراد فاقد تجربه کافی انجام شده‌اند روی می‌دهند.

افسانه شماره دو : موی کاشته شده رشد نمی‌کند

موی لازم برای کاشت مو طبیعی از سر شما گرفته می‌شود. هر مو همراه با ریشه آن خارج می‌شود، و به همین دلیل توانایی رشد کردن خواهد داشت. در واقع، اگر این عمل به درستی انجام شود، شما قادر نخواهید بود تشخیص دهید که آیا عمل کاشت مو انجام شده است یا نه. موهایی که به درستی کاشته شده‌اند همانند موی طبیعی رشد می‌کنند. در واقع، شما قادر خواهید بود موهای خود را کوتاه کرده یا رنگ کنید، همانطور که در حالت عادی این کار را انجام می دادید.

افسانه شماره سه: کاشت مو عملی دردناک است

تقریبا همه عمل‌های کاشت مو طبیعی تحت بی‌حسی انجام می‌شوند، که به این معنی است که فردی که عمل کاشت مو بر روی او انجام می‌شود هیچ دردی احساس نمی‌کند. ممکن است کمی ناراحتی وجود داشته باشد، اما بیشتر افراد در حین انجام عمل کاشت مو طبیعی از تماشای فیلم یا خواندن کتاب یا حتی صحبت کردن با تیم پزشکی لذت می‌برند. ما توجه خاصی در انجام بی‌حسی به خرج می‌دهیم و در آن از ژل های بی‌حسی خاصی استفاده می‌کنیم و از ویبراتورهای استفاده می‌کنیم که عمل را به سختی قابل تشخیص می‌کنند. حتی بعد از اینکه عمل انجام شد، دردی وجود نخواهد داشت یا بسیار اندک خواهد بود، تنها ناراحتی یا خارش های گاه و بیگاه وجود خواهد داشت که خیلی زود رفع خواهند شد.

افسانه شماره چهار : عمل کاشت مو نتایجی طبیعی به همراه نخواهد داشت

عمل کاشت مو طبیعی اگر توسط پزشکی متبحر انجام شده باشد، دلیلی نخواهد داشت که طبیعی به نظر نرسد. زمانی که یک فرد متخصص عمل کاشت مو شما را انجام می‌دهد، این اطمینان حاصل می‌شود که هر فولیکول مو با احتیاط استخراج می‌شود. زمانی که فولیکول‌ها بر روی سر شما و در جهتی که با موهای طبیعی شما همخوانی دارد کاشته شدند، نهایتا به یک رشد به موازات آن موها منجر می‌شود. علاوه بر این، پزشک این اطمینان را حاصل می‌کند که زخم‌ها در کمترین حد ممکن باشند و یا به خوبی پنهان باشند. با برداشتن این گام‌ها، هیچ دلیل وجود نخواهد داشت که کاشت مو طبیعی به نظر نرسد.

افسانه شماره پنج : موهایی که کاشته شده اند می ریزند

برخی افراد فکر می‌کنند که موهای کاشته شده تنها برای مدتی رشد می‌کنند و سپس می‌ریزند. اما جهت اطلاع شما، موی کاشته شده ای که رشد می‌کند … یک عمر دوام می‌آورد و نمی‌ریزد. با این وجود، شما باید چرخه زندگی طبیعی موی کاشته شده را درک کنید. موی کاشته شده ۲-۳ هفته بعد از کاشت می‌ریزد. بعد از آن، هر ماه ۱۰% از این موها دوباره رشد می‌کنند تا بعد از ۹-۱۲ ماه بهترین نتیجه حاصل شود.

افسانه شماره شش: موهایی که از ناحیه دهنده استخراج شده اند دوباره رشد می کنند

برخی افراد بر این باور هستند که موهای ناحیه‌ای که گرافت‌ها از آنجا استخراج شده‌اند دوباره بر می‌گردند. اما اگر شما به جزئیات دقت کنید، موی استخراج شده ریشه دارد، که به این معنی است که ناحیه دهنده دیگر فاقد ریشه مو می‌باشد، از این رو فضایی خالی در ناحیه دهنده باقی می‌ماند. در اینجا، نقش یک پزشک با تجربه مشخص می‌شود. پزشک باید گرافت‌ها را به گونه ای بردارد که فضای خالی به وسیله موهایی که با آن همپوشانی می‌کنند پنهان شود.

افسانه شماره هفت: تنها افرادی با یک سن خاص می توانند عمل کاشت مو طبیعی را انجام دهند

حقیقت اینگونه نیست، چرا که تقریبا افراد در هر سنی از دهه ۲۰ تا دهه ۷۰ زندگی خود می‌توانند عمل کاشت مو طبیعی را انجام دهند. افرادی که در دهه های ۳۰ و ۴۰ زندگی خود می‌باشند ایده‌آل‌ترین گزینه‌ها برای کاشت مو طبیعی می‌باشند. این بدان دلیل است که الگوی ریختن موی آنها تثبیت شده است و احتمال ریزش موی بیشتر کاهش پیدا کرده است. این بدان معنی است که پزشک به راحتی می تواند ناحیه دهنده و نیز ناحیه ای که نیاز به کاشت مو دارد را تشخیص دهد. پیرترین بیمار ما یک پزشک ۷۳ ساله بوده است که دومین عمل کاشت مو خود را انجام می داد و جوانترین آنها هم یک پسر ۱۸ ساله بوده است که آلوپسی کششی داشت (از این رو الگوی ریزش مو در مورد او تثبیت شده بود).

افسانه شماره هشت: استخراج نامحدود مو از روی سر امکان‌پذیر است

خیلی اوقات، شما با این آگهی مواجه می‌شوید که تبلیغ استخراج نامحدود مو با فلان قیمت را می‌کنند…. اما در واقعیت، مقدار مویی که می توان استخراج کرد به محل ناحیه دهنده بستگی دارد و نامحدود نیست. در واقع محدودیتی در خصوص مقدار گرافت‌هایی که می توان در هر جلسه استخراج کرد وجود دارد. تعداد کل مو در ناحیه دهنده بازه ای از ۱۲.۰۰۰ – ۲۰.۰۰۰ فولیکول را شامل می‌شود و ۱/۸ واحدهای موجود را می‌توان در یک زمان استخراج کرد. این به معنی ۳.۰۰۰ تا ۵.۰۰۰ فولیکول مو می‌باشد.

اگر تعداد فولیکول بیش از اندازه ایمن استخراج شود، ناحیه دهنده به طور مشهودی کم پشت می‌شود. این کار باعث می‌شود که عمل کاشت مو مشهود شود، زیرا افراد می‌توانند متوجه کم پشت شدن ناگهانی موهای شما شوند. علاوه بر این، به منظور غیر قابل مشاهده کردن کم پشت شدن موها، فردی که عمل کاشت مو بر روی او انجام شده است باید موهای خود را بلند نگه دارد. ایده اصیل که در پس روش های انجام عمل کاشت موی مدرن وجود دارد آن است که شما باید قادر باشید موهای خود را به هر حالتی که دوست دارید در بیاورید. مقید بودن به ۳.۰۰۰ تا ۵.۰۰۰ فولیکول موی محدود، این اطمینان را ایجاد می کند که عمل کاشت موی شما قابل تشخیص نخواهد بود. اگر تعداد گرافت های مورد نیاز بیش از این باشد، فرد باید به عمل دومی هم تن بدهد و مجددا ۱/۴ موهای باقیمانده در جلسه دوم و ۱/۲ موهای باقیمانده در جلسه سوم استخراج خواهند شد، بدون اینکه تغییر محسوسی ایجاد شود.

افسانه شماره نه : زنان گزینه‌های مناسبی برای کاشت مو طبیعی نیستند

برخی از زنان که موهای خود را از دست داده‌اند بر این باور هستند که آنها نمی‌توانند عمل کاشت مو طبیعی انجام دهند زیرا این عمل مخصوص مردان است. با این وجود، زنان به اندازه مردان گزینه‌های مناسبی برای کاشت مو هستند، زیرا آنها نیز دچار ریزش مو می‌شوند. با این وجود، معیارها در مورد زنان با مردان متفاوت است. زیرا الگوی ریزش مو و تعداد گرافت‌هایی که می توان استخراج کرد متفاوت است. اما نتایج دلگرم کننده هستند و هر زنی که موهای خود را از دست داده است باید انجام عمل کاشت مو طبیعی را مد نظر داشته باشد.

کاشت مو طبیعی بانوان

افسانه شماره ده: نتایج همواره ایمن و بی‌خطر خواهند بود، مهم نیست شما عمل را کجا انجام دهید

مطلقا اینطور نیست نتایج به طور کامل به جایی که شما عمل کاشت مو خود را در آنجا انجام می‌دهید بستگی خواهد داشت. اگر شما تصمیم بگیرید که به کلینیکی بروید که از پزشکانی با شهرت و تجربه کافی برخوردار نیست، باید به طور قطع بدانید که ممکن است در معرض عفونت و خراب شدن موهای تان قرار گیرید. با این وجود، اگر کلینیکی را انتخاب کنید که معتبر است، از تجهیزات کافی و پزشکان با تجربه برخوردار است، می‌توانید مطمئن باشید که از نتایج خرسند خواهید بود.

بنابراین، به منظور گرفتن تصمیم درست، بهتر است قبل از هر اقدامی تحقیق های لازم را در اینترنت انجام دهید، با افرادی که عمل کاشت مو انجام داده اند صحبت کنید، و از برخی کلینیک‌ها بازدید کنید، تا درک دست اولی از نحوه عملکرد محل های مختلف به دست آورید.

 

, , ,