در اين مقاله به توضيح كاشت مو به روش های مختلف می پردازيم .

 

کاشت مو چیست؟

فولیکول‌های  اطراف سر به هر قسمتی از پوست بدن هم که منتقل شوند نسبت به هورمون‌ها مقاوم بوده و احتیاج به مراقبت‌های درمانی و نگهداری ندارند و دچار ریزش نمی‌شوند.

این موهای منتقل شده چون متعلق به خود فرد هستند توسط سیستم دفاعی بدن پس زده نمی‌شوند و پیوند مو انجام می‌گیرد.پروسه کاشت موی طبیعی به دو مرحله اصلی برداشت و کاشت تقسیم می‌شود.

نحوه کاشت در تمام روش ها یکسان است و تفاوت اصلی در برداشت است.

قبل و بعد کاشت مو

 

 

  • کاشت مو به روش FUT  :

 

کاشت مو به روش FUTیک نوار باریک از پوست پشت سر بیمار به وسیله جراحی برداشته می‌شود و سپس ناحیه برداشت توسط بخیه مجددا به یکدیگر اتصال داده می‌شود سپس در زیر میکروسکوپ و به وسیله تیغ بیستوری به قطعات بسیار کوچکی به نام گرافت تقسیم می‌شود و سپس این گرافت‌ها در ناحیه طاس سر ( گیرنده ) کاشته می‌شود.

خط-بخیه

 

  • کاشت مو به روش FUT یا FIT :

 

كاشت مو به روش FUE  بسیار ظریف و پایه در پیوند مو است که در گذشته به دلیل عدم وجود امکانات و تجهیزات با ظرافت بالا با روش  FUT جایگزین شده بود این روش امروزه مورد استقبال بسیاری از پزشکان قرار گرفته و در ایران به نام FIT  شهرت پیدا کرده است.

در این روش تعداد زیادی گرافت مو به صورت مجزا از یکدیگر از پوست پشت سر با استفاده از وسیله ای به نام پانچ که یک وسیله بسیار ظریف است جدا می‌شود.

 

 

  • کاشت مو به روش ترکیبی :

كاشت مو به روش در واقع ترکیب دو روش ( FITFUE و FUT  است که به طور هم زمان انجام می‌شود.ماهیت این روش در واقع FUT است ولی به دلیل عدم امکان انجام دو مرحله FUT میتوان همزمان از یک یا دو مرحله FIT  در همان روز یا روزهای بعدی برای جبران این ضعف استفاده کرد.

 

  • سایر روش كاشت مو :

پایه و اساس تمام روشهای کاشت مو FITو یا  FUT  بوده و روش دیگری برای کاشت مو وجود ندارد.به طور کلی برای انجام دو روش اصلی کاشت مو تکنیک‌های مختلفی وجود دارد و تفاوت آن در ماهیت روش کاشت نیست بلکه در نحوه انجام و ابزارهای مورد استفاده آن است.