مطالب تخصصی پوست و مو

کلینیک کاشت مو

کلینیک کاشت مو

همه افراد برای انتخاب خدمات پزشکی به دنبال بهترین هستند همچنین در پرو‌سه‌های پزشکی که جنبه زیبایی دارد ، از آنجایی که انتخاب افراد به صورت اورژانسی نمی‌باشد و فرصت کافی برای انتخاب وجود دارد همواره به دنبال بهترین مرکز می‌باشند. کاشت‌ مو نیز یک پروسه پزشکی زیبایی می‌باشد که متقاضیان آن همواره به دنبال بهترین کلینیک کاشت‌ مو می‌‌باشند.

کلینیک کاشت مو

بهترین مرکز کاشت‌ مو دارای چه استانداردهایی می‌باشد ؟ یا بهترین کلینیک کاشت‌ مو کدام است؟

در ایران ،  ما کلینیکی تحت عنوان کلینیک کاشت‌ مو و یا مرکز کاشت‌ مو نداریم و اصولا مجوزی تحت این عنوان صادر نمی‌شود.

کاشت‌ مو طبق آیین نامه ها و بخشنامه‌های مربوطه در درمانگاه‌های تخصصی پوست و مو و یا مراکز جراحی محدود انجام می‌شود.انجام کاشت‌‌ مو در مطب‌ها ممنوع است زیرا استانداردهای لازم جهت کارهای جراحی سرپایی وجود ندارد ،  البته برخی مطب‌ها و یا حتی بعضا مراکز کلاه گیس و ترمیم مو از کمبودهای نظارتی سوء استفاده کرده و تحت عنوان مراکز کاشت‌ مو فعالیت می‌کنند. اصولا این مراکز فاقد صلاحیت بوده و  وعده‌های بسیاری به متقاضیان کاشت‌ مو می‌دهند که کاملا غیر‌علمی و غیر‌عملی می‌باشد.

همانطور که گفته شد درمانگاه‌های تخصصی پوست و مو (که از آنها به عنوان کلینیک‌های پوست و مو نیز نام برده می‌شود) اصلی‌ترین مرکز کاشت‌ مو می‌باشند در برخی از این درمانگاه های تخصصی پوست و مو کاشت‌ مو حیطه اصلی فعالیت می‌باشد این مراکز دارای تجارب فراوانی در این زمینه می‌باشند و  رسیدن به نتایج مطلوب و حداکثری در این کلینیک‌های کاشت‌مو امکان پذیر می‌باشد.

البته ذکر این نکته ضروری می‌باشد که نتایج قابل دسترسی در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است

استانداردهای درمانگاه‌های تخصصی پوست و مو با عنوان یک کلینیک کاشت‌ مو شامل استاندارها در زمینه بهداشت و استریل بودن ، استخدام پزشکان و تکنسین‌های کاشت‌ مو ، داروها و شرایط نگهداری آنها  ، وسایل و تجهیزات پزشکی مورد استفاده می‌باشد که هر مرکز کاشت‌ مو ملزم به رعایت آن می‌باشد.

شایان به ذکر است برخی مراکز کاشت‌ مو تحت عنوان کلینیک فوق تخصصی کاشت‌ مو تبلیغ می‌کنند که توجه به دو نکته در این موارد ضروری می‌باشد:

  • اصولا مجوز مراکز فوق تخصصی در ایران صرفا مربوط به بیمارستان‌ها و برخی مراکز خاص بوده و مجوزی تحت عنوان کلینیک فوق تخصصی پوست و مو و یا درمانگاه فوق تخصصی پوست و مو صادر نمی‌شود.
  • رشته تخصصی پوست و مو در ایران فوق تخصصی به نام کاشت‌ مو ندارد.

مراکزی که تحت عنوان کلینیک‌های فوق تخصصی کاشت‌ مو تبلیغ می‌کنند در واقع فاقد صداقت حرفه‌ای می‌باشند و برای متقاضیان کاشت‌ مو قابل اعتماد نمی‌باشد.

انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو برای متقاضیان صرفا با بررسی دقیق قابل دستیابی می‌باشد.

پیشنهاد می کنم مقاله روشهای کاشت مو را مطالعه بفرمایید.

, , , , , , ,