مطالب تخصصی پوست و مو

ابزارهای FUE و کاربردهای آنها

 

ابزارهای FUE و کاربردهای آنها

http://www.ishrs.org/sites/default/files/styles/article_feature_image/public/header_6_7.jpg?itok=lTyx7eNH

بهبود در تکنولوژی ابزارها و تکنیک ها، اکنون استخراج واحد فولیکولی (FUE) را به یک شیوه رقابتی با برداشت نواری جهت به دست آوردن موی اهدایی لازم برای کاشت مو تبدیل کرده است.

در FUE، پزشک هر بار یک واحد فولیکولی (FU) را بر می دارد و آن واحدهایی را هدف قرار می دهد که به نظر می رسد احتمال بیشتری داشته باشد که با موفقیت همراه باشند و در ناحیه گیرنده تولید مو کنند. این روش نیازمند مهارت بیشتر از سوی پزشک و هزینه بیشتر از سوی بیمار نسبت به روش برداشت نواری می باشد، که در آن یک نوار حاوی صدها واحد فولیکولی از پوست سر برداشت می شود.

FUE تکنیک جدیدتری نسبت به برداشت نواری می باشد. با پیشرفت FUE، ابزارهای لازم برای برداشت واحدهای فولیکولی نیز پیشرفت کرده اند.

در اینجا تاریخچه ای از ابزارهای استفاده شده برای روش FUE ارائه می شود.

پانچ دستی: پانچ دستی یک چاقوی جراحی توخالی مدور با قطر ۰.۷ تا ۱.۰ میلی متر می باشد. این ابزار FUE اولیه است. این پانچ بر روی بخش قابل مشاهده یک موهای یک واحد فولیکولی قرار داده می شود، و با چرخش دست به سمت پایین فشار داده می شود تا پوست اطراف واحد فولیکولی را برش دهد و آن را از بافت اطراف جدا کند. سپس واحد فولیکولی توسط پنس کشیده شده و استخراج می شود.

سیستم ایمنی: یک فرایند دستی سه مرحله ای به نام سیستم ایمنی، از یک پانچ مدور تیز برای بریدن پوست اطراف واحد فولیکولی، و سپس یک پانچ مدو کند برای رها کردن واحد فولیکولی از بافت اطراف استفاده می کند. مرحله سوم استخراج می باشد.

Powered SafeScribe®: Powered SafeScribe® یک دستگاه موتوری دستی برای استخراج واحدهای فولیکولی با حداقل پتانسیل آسیب می باشد و این واحدهای فولیکولی را برای کاشت مو در اختیار قرار می دهد. بازه ای از اندازه ها و انواع پانچ در دسترس هستند. این دستگاه زمانی که در دست یک فرد ماهر باشد، می تواند زمان جلسات استخراج واحد فولیکولی و پتانسیل ایجاد زخم را کاهش دهد، و نرخ بالایی از واحدهای فولیکولی آسیب ندیده را فراهم کند.

RotoCore: این دستگاه به صورت اتوماتیک پانچ تیز FUE را می چرخاند و پوست اطراف واحد فولیکولی را برش می دهد. این دستگاه به پزشک این امکان را می دهد تا پانچ را از قبل به گونه ای تنظیم کند که تا یک عمق تعیین شده را برش دهد.

ابزار فلر: ابزار فلر FUE فرایند FUE را در یک ابزار واحد تلفیق می کند به پزشک کمک کند سریع تر و موثرتر کار کند.

تکنیک Cole Isolation: این تکنیک که تکنیک ایزولاسیون فولیکولی نیز نامیده می شود، از ابزارهای طراحی شده مخصوص این تکنیک استفاده می کند. منطق استفاده از CIT ایزوله کردن انتخابی و استخراج دست نخورده یک واحد فولیکولی در یک زمان واحد، همراه با اجزای پیرامونی آن می باشد.

NeoGraft: یک دستگاه مکانیکی است که یک پانچ تیز دوار را برای برش دادن واحدهای فولیکولی فراهم می کند، و یک ابزار مکش که واحد فولیکولی را استخراج کرده و آن را به یک سینی جمع آوری منتقل می کند که می تواند تا ۵۰ واحد فولیکولی در انتظار کاشت را نگه دارد.

سیستم ARTAS®: مکانیزه ترین دستگاه FUE می باشد. این دستگاه یک دستگاه کاملا رباتیک می باشد. این سیستم مورد تایید اداره غذا و داروی ایالات متحده قرار گرفته است تا به منظور برداشت واحدهای فولیکولی از مردان داری موهای مشکی و قهوه ای که دارای الگوهای تاسی مردانه تشخیص داده شده اند مورد استفاده قرار گیرد. این سیستم توسط یک پزشک مورد استفاده قرار می گیرد که از یک بازوی رباتیک با کمک کامپیوتر و هدایت شده به وسیله تصویر، مجهز به پانچ های کوچک Powered SafeScribe®، برای برش دادن و مکش واحد های فولیکولی و استخراج هر یک از این واحدهای فولیکولی استفاده می کند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پانزده − 5 =