لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
جراحی کاشت مو

مزایا و معایب کاشت مو با جراحی

فهرست محتوای مقاله

ریزش مو تقریبا 85% از مردان و 40% از زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. پیوند واحد فولیکولی FUT و سایر روش‌های کاشت مو، جراحی‌های کم تهاجمی هستند که کمک می‌کنند نقاط طاسی ناشی از ریزش مو را با موهای طبیعی و قابل رشد بپوشانید.

موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

کاشت مو با جراحی شامل چه روش‌هایی می‌شود؟

برای بسیاری از افرادی که تاکنون کاشت مو با روش جراحی را تجربه نکرده‌اند این پرسش مطرح است که جراحی کاشت مو چگونه است و به چه روشی انجام می‌شود؟ آیا عمل جراحی کاشت مو درد و خونریزی دارد؟ و همه روش‌ها به روش مشابهی انجام می‌گیرند یا اینکه با هم تفاوت دارند؟ کدام یک از روش‎های کاشت مو با جراحی بهتر است؟ پاسخ همه این پرسش‌ها به نظر پزشک و دلیل ریزش مو در هر فرد بستگی دارد و برای هر یک روش کاشت موی متفاوتی تجویز می‌شود. در اینجا با انواع روش کاشت مو با جراحی آشنا خواهیم شد.

حتما بخوانید : روش های کاشت مو ترکیبی

به‌طورکلی، FUT روش اصلی کاشت موی سر با جراحی است که در اینجا به همه نکات مربوط به آن می‌پردازیم:

روش اصلی کاشت مو با عمل جراحی FUT نام دارد که شامل برداشتن نواری از پوست به همراه فولیکول‌ موهاست که معمولا در پشت سر قرار دارند. این روش شامل برداشتن یک نوار خطی از مو در ناحیه اهداکننده و سپس کاشت آن در ناحیه گیرنده است. در جراحی FUT، جراح فولیکول‌های آماده کاشت را برای پوشاندن خط موی عقب رفته ناشی از طاسی با الگوی زنانه یا مردانه استفاده می‌کند.

  • نحوه عملکرد جراح در کاشت FUT:

از ناحیه اهداکننده، دسته‌های نواری کوچکی حاوی فولیکول‌های مو جدا شده و برای پیوند آماده می‌شوند. برش‌های ریز و جداگانه‌ای در محل گیرنده که دچار طاسی شده است ایجاد می‌شود. سپس گرافت‌های آماده شده در برش‌ها در محل گیرنده قرار می‌گیرند. جراحی کاشت مو زنان و مردان به روش FUT معمولا با برداشتن نوارهایی از پشت سر انجام می‌شود که حداکثر تراکم مو را دارند. جراح مقداری از ماده بی‌حس‌کننده را روی پوست سر تزریق می‌کند و سپس موهای آن قسمت را جدا می‌کند. جراحی کاشت مو مردان با الگوی طاسی مردانه و مشخص نیز به روش FUT تاکنون بسیار موفقیت آمیز بوده است.

موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

هرچند از کاشت مو با روش جراحی FUT برای بسیاری از انواع طاسی چه در مردان و زنان استفاده می‌شود، بسیاری از جراحان از این روش برای کاشت مو در مردان یا طاسی با الگوی مردانه استفاده می‌کنند زیرا معمولا مردان مبتلا به آلوپسی آندروژنیک (طاسی با الگوی مردانه) بهترین کاندید برای FUT هستند. بنابراین روش نواری برای طاسی در مناطق بزرگ اما با بانک موی قوی گزینه بسیار مناسبی است. در زنان مبتلا به ریزش مو در شقیقه‌ها یا ریزش با الگوی M مانند نیز معمولا از این روش استفاده می‌شود. البته توجه کنید که افرادی که ریزش موی آن‌ها ناشی از آلوپسی آره‌آتا یا تریکوتیلومانیا باشد، گزینه خوبی برای انجام جراحی FUT نیستند. به طورکلی اگر شرایط زیر را دارید کاندید مناسبی برای کاشت مو FUT خواهید بود:

  • FUT معمولا در افراد بالای 25 سال انجام می‌شود. الگوی ریزش مو در افراد جوان کمتر قابل پیش بینی است و هنوز الگوی ریزش موی ثابت و مشخصی ندارند.
  • مردانی که دچار ریزش مو آندروژنیک هستند به خوبی به کاشت مو FUT پاسخ می‌دهند.
  • افرادی که تراکم فولیکول مو بالایی دارند عموما کاشت با پوشش بهتری را تجربه خواهند کرد.
  • بهترین رنگ بانک مو برای کاشت FUT رنگ مویی است که تضاد کمتری با رنگ پوست سر داشته باشد.

کاشت FUT چقدر طول می‌کشد؟

جراحی کاشت مو FUTمعمولا کمی سریع‌تر از انواع دیگر کاشت مو است و تقریبا از 4 الی 8 ساعت طول می‌کشد.

جراحی کاشت موی سر به روش‌های مختلف و معمولا به کمک بی حسی موضعی و آرام‌بخش انجام می‌شود، به این معنی که شما کاملا هشیار هستید ولی هیچ دردی احساس نمی‌کنید. البته هیچ یک از انواع جراحی‌های کاشت مو نمی‌توانند کاملا بدون درد باشند و ممکن است کمی ناراحتی موقت و کوتاه‌مدت داشته باشند اما به طور کلی کاشت مو برای اکثر افراد یک تجربه خوشایند و راحت است.

کاشت مو به روش HRT

 

مزایا و معایب کاشت مو با جراحی

برخی از مزایای کاشت مو با جراحی FUT شامل موارد زیر است:

  • زمان انجام جراحی FUT کمتر از انواع دیگر کاشت مو است.
  • اگر به تعداد فولیکول مو زیادی نیاز دارید، ممکن است این روش بهترین گزینه برای شما باشد.
  • جراحی FUT روشی مقرون به صرفه است زیرا پس از کاشت موهایی طبیعی خواهید داشت که با الگویی تقریبا مشابه با موهای قبلی شما رشد خواهند کرد.

علاوه‌براین، معایب کاشت مو با جراحی نیز شامل درد و خونریزی است که کاملا موقت هستند و پس از زمان کوتاهی خودبه‌خود برطرف خواهند شد.

حتما بخوانید : تصاویر کاشت مو

دوران نقاهت پس از جراحی کاشت مو چقدر است؟

بعد از جراحی FUT، در صورتی که به توصیه‌های پزشک در این دوره توجه کافی داشته باشید، حدود 5 تا 14 روز طول می‌کشد که بهبود یابید. در این دوره باید سعی کنید پوست سر خود را تمیز و عاری از هر گونه آلودگی و به دور از هر گونه فشار، ضربه و حتی نور آفتاب نگه دارید. در اینصورت زمان کمی طول می‌کشد که پوست سر به حالت نرمال بازگردد.

سوالات متداول

به طور کلی جراحی کاشت مو به روش اصلی برداشت نواری FUT انجام می‌شود. در این روش تارهای مو به صورت نواری برداشته می‌شوند و سپس کاشته می‌شوند.

روش اصلی جراحی کاشت مو روش FUT است که شامل برداشت نواری فولیکول از پشت سر و کاشت در محل‌هایی است که دچار طاسی شده‌اند.

به هرحال جدا کردن تارهای مو از محل رشد اصلی و کاشت آن‌ها در محلی دیگر با ایجاد برش‌های سطحی بر روی پوست ممکن است کمی دردناک باشد اما به لطف وجود داروهای بی‌حس کننده موضعی چنین حالتی باعث آزار فرد نمی‌شود و قابل تحمل خواهد بود.

زمان موردنیاز برای بهبودی هر فرد پس از انجام جراحی کاشت مو با توجه به هر بیمار و شرایط او متفاوت است. اکثر افراد با گذشت 7 روز بهبود می‌یابند در صورتی که ممکن است به دلیل شرایط مختلف بیمار زمان بهبودی او تا 2 هفته نیز طول بکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط