لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

ریش در جذابیت مردان
ریش برای مردان
رویش ریش بعد از کاشت
کاشت ریش طبیعی در مردان

کاشت ریش و سبیل طبیعی و دائمی در تهران|مراحل، روش ها و هزینه

ریش‌هایی جذاب داشته باشید

Aseman Clinic

قبل و بعد از کاشت ریش و سبیل
جشنواره
بهاره

مدت محدود: در جشنواره بهاره با تخفیف ویژه تا 5.000.000 تومان بالاترین کیفیت کاشت مو رو با پایین‌ترین قیمت تجربه کن!

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
هر سوالی داری آماده پاسخگویی هستیم

کاشت ریش چگونه انجام می شود؟

کاشت ریش و سبیل طبیعی در سالهای اخیر با اقبالی رو به رشد از سوی مردم مواجه بوده است. داشتن ریش‌هایی خوش‌فرم برای بسیاری از مردان اهمیت زیادی دارد اما در برخی افراد به دلایل بسیار توانایی رشد موها در ناحیه ریش ازبین رفته است. عللی مانند به ارث بردن ژنتیک موی ضعیف یا ابتلا به سرطان می‌تواند باعث بروز چنین مشکلاتی در فرد شود. اما آیا در اینگونه موارد هنوز هم می‌توان به داشتن ریش‌هایی جذاب امیدوار بود؟ پاسخ مثبت است. کاشت ریش طبیعی محصول موفقیت‌های حوزه کاشت مو می‌باشد که امروزه به یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی در سراسر دنیا تبدیل شده است. اگر می‌خواهید با داشتن ریش‌هایی مرتب و آراسته بهتر به نظر برسید، جدیدترین تکنولوژی‌های به روز در کلینیک‌های کاشت مو با امکان ارائه خدمات کاشت ریش به شما کمک می‌کنند که تصمیم خود را عملی کنید. با توجه به این موضوع کاشت ریش طبیعی در تهران و یا سایر شهرها حتما گزینه ای جذاب برای شما خواهد بود.

کاشت ریش طبیعی در تهران

ریش کاشتن به روش طبیعی توسط جراحان زیبایی شکل خاصی از کاشت مو و روشی مطمئن برای داشتن موهایی قابل رشد در ناحیه ریش است زیرا فولیکول مو از بدن خود شخص گرفته می‌شود. به‌طورکلی روش کاشت ریش به این صورت است که مو در ناحیه‌ای از بدن فرد به عنوان منطقه اهداکننده مو جدا شده و در برش‌هایی کوچک به ناحیه‌ای از چانه، گونه ها یا بر روی گردن که قرار است پیوند در آنجا انجام شود، منتقل خواهد شد. از آنجایی که موی ریش در بیشتر افراد بسیار ضخیم است، ضخیم‌ترین و پرپشت‌ترین موهای بدن به عنوان اهداکننده انتخاب می‌شود. جراح با در نظر گرفتن تمامی موارد تخصصی مشخص می‌کند که بهترین منبع مو که از نظر ضخامت، رنگ و مقاومت با موی ریش هماهنگ باشد، در کدام قسمت بدن هر فرد قرار دارد. با همه این تفاسیر، آسمان کلینیک، با توجه به تجربه و تخصصی که در این زمینه دارد، بهترین گزینه شما برای کاشت ریش و سبیل طبیعی در تهران خواهد بود.

کاشت ریش و سبیل طبیعی

کاشت باتراکم بالا

کاشت ریش و سبیل

کاشت خط رویش طبیعی

جراحی کاشت ریش

بدون درد و خونریزی

هزینه کاشت ریش و سبیل

در ابتدا باید توجه کنید که هزینه کاشت ریش صورت برای همه افراد یکسان نیست. کسانی که می‌خواهند مناطق بیشتری از چانه و گردن‌شان با پیوند ریش پوشش داده شود، باید مبلغ بیشتری بپردازند زیرا در بیشتر موارد هزینه کاشت ریش و سبیل با در نظر گرفتن تعداد فولیکول موی جابجا شده محاسبه می‌شود. به هر حال، کاشت مو با جراحی تنها راه اثبات شده برای داشتن موهایی طبیعی و قابل رشد در هر جایی از صورت است و هزینه نباید عاملی بازدارنده برای برگرداندن موهای از دست رفته شما باشد. با این کار نه تنها جذابیت و شادابی را به چهره خود هدیه می‌دهید بلکه هر بار که خود را در آینه می‌بینید یا در معاشرت‌های روزانه خود اعتماد به نفس بیشتری را تجربه خواهید کرد.

هزینه کاشت ریش و سبیل در تهران

معمولا قیمت حدودی کاشت ریش تقریبا همه‌جا یکسان است، با این وجود در بعضی کلینیک‌ها، برای ارائه خدمات کاشت ریش قیمت‌های متفاوتی را مشاهده می‌کنید. این تفاوت ممکن است دلایل زیادی داشته باشد، از جمله سابقه و تجربه جراح موردنظر، به روز بودن دستگاه‌ها و تجهیزاتی که کاشت ریش با استفاده از آن‌ها انجام می‌شود و در نهایت نحوه کاشت ریش. همانطور که در ادامه توضیح خواهیم داد کاشت ریش به روش‌های متفاوتی انجام می‌شود که قطعا بر هزینه کاشت ریش تاثیر می‌گذارد. به هر حال شما هستید که باید تصمیم بگیرید با مقایسه کیفیت نمونه کارهای انجام شده و قیمت‌های موجود کدام کلینیک را برای انجام کاشت انتخاب می‌کنید. مشاوره با پزشک می تواند راهگشا باشد. در نظر داشته باشید که جراحی ریش تحت پوشش بیمه نیست و هزینه‌های‌تان را آزاد پرداخت خواهید کرد. بنابراین، پیش از تصمیم نهایی بهتر است تمامی جنبه‌های اقتصادی جراحی خود را بررسی کنید.

انواع روش های کاشت ریش و سبیل

روش های کاشت ریش تقریبا شبیه به هم هستند با کمی تفاوت. به طور کلی روش کاشت ریش به این صورت است که ابتدا موها در ناحیه اهداکننده و گیرنده برای راحتی برداشت و کاشت مو کوتاه می‌شوند. واحدهای فولیکولی مو برداشته شده و در سوراخ‌های که بر روی پوست صورت قرار دارند، کاشته می‌‌شوند. در بیشتر مواقع فولیکول‌ها از ناحیه پشت سر برداشته می‌شوند زیرا این قسمت دیرتر از بقیه قسمت‌های سر شروع به ریزش می‌کند و ریشه موها در این بخش سر دارای مقاومت نسبتا خوبی هستند. همچنین جراح باید از سالم بودن واحدهای مو اطمینان داشته باشد که واحدها بتوانند به درستی تغذیه شوند و نتیجه فرآیند کاشت مو موفقیت آمیز باشد. همچنین پیش از برداشت، جراخ بررسی می‌کند که آیا واحدهای فولیکولی کافی در این قسمت برای اهدا وجود دارد یا خیر. چنانچه واحدهای فولیکولی کم باشد، باید نواحی دیگر جایگزین آن قسمت شوند. کاشت ریش به دو روش کلی انجام می‌شود که جراح بر اساس خصوصیات ژنتیکی و عمومی هر فرد یکی از این دو روش را برای او انتخاب می کند.  بهترین روش کاشت ریش روشی است که به تشخیص جراح بتواند به بهترین شکل پاسخگوی نیاز هر بیمار باشد.

کاشت ریش به روش FUE

کاشت ریش به این روش بسیار محبوب است. روش کاشت مو FUE ، پیش از نمونه برداری یا استخراج فولیکولی باید موهای آن قسمت اصلاح شوند. پیوند واحدهای فولیکولی تک تک و با استفاده از یک سوزن توخالی به قطر 0.8 میلی متر برداشته می‌شوند. مزیت این روش در این است که آسیب کمی به پوست ناحیه اهداکننده می‌رساند. در واقع زخم‌های ناحیه برداشت به قدری کوچک هستند که با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیستند اما موهایی که از ناحیه اهداکننده برداشته می‌شوند، برای همیشه از بین می‌روند. زمان بهبودی به روش FUE نسبت به تکنیک FUT بسیار کوتاه‌تر است. کاشت ریش به این روش معمولا در یک جلسه کامل می‌شود و ممکن است بین 6 تا 10 ساعت طول بکشد. گاهی اوقات زمانی که موی صورت  کم‎‌پشت یا به تراکم بیشتری نیاز باشد، شاید در دو جلسه تکمیل شود. همچنین مانند روش FUT ناحیه مورد نظر به صورت موضعی بی‌حس شده و هیچ دردی احساس نمی‌ شود.

اینفو کاشت به روش fue

کاشت ریش به روش FIT

در تکنیک FIT روش کاشت ریش در اصل شبیه روش‌های قبل است ولی از محبوبیت نسبتا بیشتری برخوردار است. یک دلیل کمتر تهاجمی بودن و دلیل دیگر نتایج پایدارتر آن نسبت به سایر روش‌ها می‌باشد.

چه کسانی کاندید مناسبی برای کاشت ریش هستند؟

به‌طور‌کلی کاشت ریش در افراد زیر توصیه می‌شود:

 • مردانی که از آلوپسی یا کم پشتی ریش رنج می برند که باعث ریزش مو می شود.
 • بیمارهای مبتلا به سرطان
 • افرادی که الگوی رشد ریش تکه تکه و نامنظمی دارند.
 • افرادی که دارای سوختگی‌هایی پوستی یا جای زخم‌های کوچک هستند زیرا کاشت ریش می‌تواند جای زخم‌های گذشته را بپوشاند.

مراحل کاشت ریش

مرحله برداشت: اولین مرحله از مراحل کاشت ریش به این صورت است که در ناحیه پیوند بی حسی موضعی انجام می‌گیرد. بنابراین در طی فرآیند برداشت یا کاشت هیچ‌گونه درد یا ناراحتی را احساس نمی‌کنید. سپس فولیکول‌هایی از ناحیه اهداکننده مو با چاقو و پنس جراحی جدا می‌شوند.

مرحله کاشت: پس از برداشت فولیکول‌ها از سر یا قسمت دیگر بدن، پزشک یک بی‌حس‌کننده موضعی را به ناحیه صورت شما که فولیکول‌ها باید در آن قرار داده شوند تزریق می‌کند. پس از آن کاشت شروع می‌شود و فولیکول‌ها به ناحیه پیوند انتقال داده و متصل می‌شوند. این کار سریع، آسان و کاملا بدون درد انجام می‌شود پس جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. جراحی ریش و روند بهبودی آن در مقایسه با بسیاری از جراحی‌های دیگر به زمان کمتری نیاز دارد. معمولا روزی که جراحی را انجام می‌دهید، فردای همان روز می‌توانید به فعالیت‌های عادی خود بازگردید. کاشت ریش اغلب در طول یک جلسه کامل می‌شود. اگرچه با توجه به اینکه به چه مقدار موی پیوندی برای صورت‌تان نیاز دارید، ممکن است به دو یا چند جلسه برای تکمیل کار نیاز داشته باشید. هر جلسه می تواند از 2 تا 12 ساعت طول بکشد ولی معمولا در کمتر از 8 ساعت پایان می‌یابد.

بهبودی: روند بهبودی کاشت ریش طول نمی‌کشد. کل فرآیند بهبودی در عرض چند هفته اتفاق می‌افتد. در ابتدا سوراخ‌هایی  که روی پوست ایجاد شده است، در اطراف دچار حالت پوسته پوسته شده و در عرض چند روز از بین می‌روند.

اینفوگرافی مراحل کاشت ریش

اقدامات قبل از کاشت ریش

بهتر است پیش از جراحی کاشت ریش موارد زیر را رعایت کنید:

 • حداقل سه روز قبل از جراحی نباید از داروهای ضدالتهاب استفاده کنید.
 • همچنین سه روز قبل از عمل کاشت ریش از مصرف الکل خودداری کنید.
 • بیماران باید تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید قبل از عمل اجتناب کنند.
 • اطمینان حاصل کنید که قبل و بعد از عمل، شخصی همراه‌تان باشد.
 • سیگار کشیدن باید حداقل یک هفته پیش از عمل قطع شود.
 • مصرف ویتامین C به التیام زخم‌ها کمک می‌کند.

سن کاشت ریش

برای بسیاری این پرسش مطرح است که بهترین سن برای کاشت ریش چه زمانی است؟ بعد از 18 سالگی، هر زمانی که شما احساس می کنید به این جراحی نیاز دارید با پزشک خود در این باره صحبت کنید. هیچ کسی نمی‌تواند پیش بینی کند که الگوی ریزش موی شما در 10 یا 20 سال آینده چگونه خواهد بود یا اینکه چه سنی بهترین سن کاشت ریش به شمار می‌رود. برخی افراد تا 60 سالگی از نظر ژنتیکی دارای موهایی پرپشت هستند وبرخی دیگر در جوانی با الگوهای ریزش موی متفاوتی روبرو می‌شوند. در واقع بهترین نتیجه کاشت ریش و سبیل به سن خاصی ارتباط ندارد بلکه با عوامل ژنتیکی و پزشکی فرد در ارتباط است که می‌توانند بر روند ترمیم مو تاثیر بگذارند. در هر حال، سن قانونی برای انجام عمل کاشت ریش 18 سالگی است اما به این دلیل که تا 20 سالگی الگوی رشد ریش هنوز به ثبات نسبی نرسیده است، بهتر است فرد تا 20 سالگی صبر کند. اگر فرد کمی صبورتر باشد و تا 30 سالگی منتظر بماند ممکن است موهای صورت به خودی خود ضخیم‌تر شوند و نیازی به عمل نباشد.

موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی

عوارض کاشت ریش

هر چند برخی از عوارض کاشت ریش و سبیل چندان شایع یا شدید نیستند اما به طورکلی شامل موارد زیر می‌باشند:

 • تورم و قرمزی پوست یکی از بارزترین عوارض کاشت ریش است.
 • همچنین ممکن است پوست شما کمی کشش را در اثر بی حسی صورت احساس کند. چنین مواردی برای مدت کوتاهی پس از عمل ادامه یافته و سپس بهبود می‌یابند.
 • جای زخم یکی دیگر از عوارض جانبی کاشت ریش است که در روش‌هایی مانند FUE احتمال بروز چنین عارضه‌ای کمتر است.

مراقبت های بعد از کاشت ریش

گرفتن نتیجه مطلوب پس از جراحی ریش تنها با رعایت دقیق توصیه‌های دوره نقاهت کاشت ریش حاصل می‌شود. به مراقبت‌های بعد از کاشت ریش که شامل موارد زیر است دقت کنید:

 • پس از جراحی هیچ پانسمان یا بانداژی بر روی ریش گذاشته نمی‌شود.
 • ممکن است روز بعد از جراحی نیاز به انجام اولین پاکسازی صورت یا مصرف شامپوی مخصوص در ناحیه ریش داشته باشید
 • اولین معاینه پس از عمل پس از گذشت 15 روز خواهد بود.
 • پس از 24 تا 48 ساعت پس از عمل ممکن است لک‌هایی را بر روی پوست صورت خود مشاهده کنید که معمولا بعد از 2 تا 4 روز خود به خود برطرف خواهند شد.
 • ساقه‌های موهایی که تازه کاشته شده‌اند، ممکن است شکسته و شروع به ریزش کنند.
 • تا حدود 3 ماه پس از عمل ممکن است رشد فولیکول‌های کاشته شده متوقف شوند.
 • در 3 ماه اول پس از جراحی ریش از اصلاح کردن خودداری نمایید. پس از 3 ماه مجاز به اصلاح خواهید بود.
 • فولیکول‌های موی کاشت شده پس از گذشت 3 تا 4 ماه در جای خود محکم شده و شروع به رشد می‌کنند.
 • با گذشت 6 ماه پس از جراحی کاشت ریش دوباره باید توسط پزشک خود مورد معاینه قرار بگیرید.
 • برای مشاهده نتایج باید حدود 12 ماه منتظر بمانید.
 • در بیشتر موارد به یک تا دو جلسه ترمیم با فاصله زمانی حدود 6 ماه نیاز است، مخصوصا وقتی که ناحیه کاشت ریش بزرگ باشد.

تصاویر کاشت ریش

اکثر جراحان آرشیوی از عکس کاشت ریش بیماران قبل خود را دارند که می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. اگر در انتخاب جراح و کلینیک خود شک دارید و می‌خواهید از انتخاب خود اطمینان پیدا کنید بهتر است به سراغ چنین آرشیوهایی بروید. نتیجه کارها را پس از رشد ریش در بیماران مختلف ارزیابی کنید و سپس تصمیم خود را نهایی کنید. 

کاشت ریش دائمی

فیلم کاشت ریش

اگر مشتاق هستید با پروسه کاشت و چگونگی انجام آن آشنا شوید، می‌توانید با مراجعه به آرشیو فیلم‌های موجود در سایت کلینیک‌های مربوطه از روند کلی جراحی آن‌ها آگاه شوید. 

شستشوی صورت بعد از کاشت ریش

معمولا در 5 روز اول پس از درمان سعی کنید به هیچ وجه به ریش‌هایی که تازه کاشته شده‌اند دست نزنید. پس از 1 روز می توانید صورت خود را بشویید اما ناحیه پیوند ریش را خیر. بهتر است دستمالی را مرطوب کنید و با آن قسمت‌های دیگر صورت به غیر از ناحیه ریش را تمیز کنید. همچنین تا 4 هفته از رفتن به استخر خودداری کنید. برای جلوگیری از تورم در هفته اول به پشت بخوابید و سر خود را بالا نگه دارید.

کاشت سبیل

کاشت سبیل برای کسانی که به هر دلیلی نمی‌توانند رشد سبیل مناسبی داشته باشند مناسب است. اصول کلی کاشت سبیل نیز مانند کاشت مو و ریش است و تقریبا 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد تا فولیکول‌ها از ناحیه اهداکننده به ناحیه گیرنده منتقل شوند. در کاشت سبیل، زوایا و جهت فولیکول‌های مو باید به دقیق‌ترین شکل تعیین شود و طرح کاشت ریش وسبیل باید به گونه‌ای طراحی شود که با صورت فرد سازگار باشد. برای اینکه بیمار از نتیجه کار راضی باشد بهتر است قبل از عمل طراحی سه بعدی کامپیوتری صورت خود را مشاهده کند.

کاشت ریش

کاشت سبیل چگونه انجام می شود؟

در کاشت سبیل از دو تکنیک FUE و سه بعدی کامپیوتری بیشتر از سایر روش‌های کاشت مو استفاده می‌شود. فولیکول‌های مو به دقت از ناحیه اهداکننده جدا شده و با زاویه مناسب در ناحیه گیرنده کاشته می‌شوند.

هزینه کاشت سبیل

به طور کلی عوامل موثر بر هزینه کاشت سبیل شامل موارد زیر است:

 • تعداد موهای کاشته شده: تعداد فولیکول‌های موی پیوند شده در میان بیماران متفاوت است که بستگی به بزرگی ناحیه موردنظر برای کاشت دارد. هر چقدر ناحیه پیوند بزرگتر باشد، به فولیکول‌های بیشتری نیاز داشته و جراحی نیز گران‌تر خواهد شد.
 • تجربه جراح شما: اگرچه کاشت موی سبیل و ریش بسیار رایج شده است و در بسیاری از کلینیک‌ها انجام می شود اما همیشه برخی جراحان و تیم آن‌ها دارای مهارت و سابقه بیشتری در انجام عمل جراحی موردنظر شما هستند. برای استفاده از خدمات جراحی چنین متخصصانی باید هزینه بیشتری بپردازید.
 • روشی که انتخاب می‌کنید: برخی از انواع جراحی‌ها به تجهیزات پیشرفته‌تری نیاز داشته و بنابراین پرهزینه‌تر هستند. در هنگام مشاوره قیمت‌ها به طور کامل توضیح داده خواهند شد.

عوارض کاشت سبیل

به طور کلی ناحیه پشت لب بسیار حساس است بنابراین پس از کاشت دچار التهاب، قرمزی و تورم خواهد شد که معمولا پس از یک روز برطرف خواهد شد.

مراقبت های کاشت سبیل

 پس از کاشت سبیل باید نواحی کاشت شده را تا چند روز به حال خود بگذارید. ممکن است دچار زخم یا خارش در محل پیوند شوید ولی به یاد داشته باشید که پیوندها تازه هستند و باید از دست زدن به آن‌ها خودداری کنید. محل پیوندها تا پنج روز نباید خیس شوند اما پس از آن می‌توانید آن‌ها را به آرامی با آب و صابون تمیز کنید.

سوالات متداول

قبل از شروع عمل پیوند ریش، فرد مورد معاینه قرار می‌گیرد. پس از اینکه نتیجه نمونه خون و آزمایش‌های لازم در اختیار پزشک قرار گرفت، بیمار برای انجام جراحی آماده می‌شود. سپس ناحیه ای که فولیکول‌های مو از آن گرفته می‌شوند مشخص و تعداد گرافت‌ها محاسبه می‌شوند. بی حسی موضعی برای عمل بدون درد تزریق و سپس فولیکول‌های مو با استفاده از ابزارهای خاصی از ناحیه اهداکننده جمع‌آوری و در محلول پیوند قرار داده می‌شوند. گرافت‌های جمع آوری شده با توجه به نوع جراحی ریش که متناسب با نیاز هر فرد انتخاب شده است، به ناحیه ریش پیوند داده می‌شوند. پس از مدت زمانی بهبودی حاصل شده و موهای ریش همانند دیگر نقاط بدن شروع به رشد طبیعی می‌کنند.

خیر، زیرا در ناحیه اهداکننده و نیز ناحیه گیرنده مواد بیهوشی موضعی تزریق می‌شود و هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد.

معمولا فرد بعد از 18 سالگی مجاز است که عمل کاشت ریش را انجام دهد اما برای گرفتن بهترین نتیجه بهتر است تا سن 30 سالگی منتظر بماند تا موهای ریش ضخیم تر شوند.

با توجه به بزرگی ناحیه پیوند، تعداد فولیکول‌های لازم، نوع کاشت و مهارت جراح شما زمان موردنیاز برای جراحی کاشت ریش متفاوت است.

اصلاح کردن پیش از انجام عمل جراحی کاشت ریش، روند کاشت را آسان تر کرده و بهبود می‌بخشد.

معمولا درهر کلینیک کاشت ریش قیمت های متفاوتی به چشم می‌خورد. دلیل آن نیز عوامل موثر بر قیمت کاشت است. نواحی کاشت مو ریش و سبیل در افراد مختلف یکسان نیست بنابراین به تعداد فولیکول‌های متفاوتی برای پیوند نیاز دارند.همچنین مهارت جراح در انجام کاشت ریش و سبیل در هزینه‌های نهایی بسیار موثر است.

برخی کلینیک‌های کاشت ریش در تهران و شهرستان‌ها، امکان پرداخت هزینه‌های کاشت را به صورت اقساطی برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند