لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

تقویت ابروی زنان
پرپشت کردن ابرو زنان
طراحی فرم کاشت ابرو
کاشت ابرو زنان

کاشت ابروی طبیعی در تهران با مدرن‌ترین متد های سال 2023

Aseman Clinic

ابروهایی جذاب داشته باشید

قبل و بعد از کاشت ابرو
جشنواره
بهاره

مدت محدود: در جشنواره بهاره با تخفیف ویژه تا 5.000.000 تومان بالاترین کیفیت کاشت مو رو با پایین‌ترین قیمت تجربه کن!

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
هر سوالی داری آماده پاسخگویی هستیم

کاشت ابرو کلینیک آسمان

کاشت ابروی دائمی در تهران

کاشت ابروی دائمی و طبیعی (Eyebrow Transplant) نوعی جراحی زیبایی است که باعث می‌شود ابروی فرد پرتر دیده شود. این پروسه دائمی است و تا آخر عمر برای فرد پابرجا باقی می‌ماند. جراح در این عمل فولیکول‌های مو را از فرق سر به قسمت ابروها منتقل می‌کند. زمان ریکاوری این عمل تقریباً سریع است اما تا زمانی که به رشد کامل ابروها برسد ممکن است ماه‌ها به طول بیانجامد.

کاشت ابروی طبیعی چگونه است؟ کاشت ابرو با جدیدترین متد

همان‌طور که گفته شد، کاشت ابرو فرایندی است که باعث می‌شود ابروهای فرد پرتر دیده شده و موهایی که از بین رفته‌اند، دوباره به جای خود بازگردند. پزشک در این پروسه، موی سر را با موهای باقی‌مانده بر روی ابرو پیوند زده و جایگزین می‌کند. در این بین، کاشت ابرو با جدیدترین متدها اغلب نتیجه جذابتری نسبته به سالهای گذشته دارد و به زیبایی هرچه بیشتر فرد کمک می کند.

در این روش ها، پیوند یا قلمه زدن نوعی عمل کاشت مو است که در آن جراح قسمت کوچکی از فرق سر که معمولاً بین دو گوش است و می‌تواند شامل چند صد فولیکول مو باشد را برمی‌دارد. فولیکول‌های مو لوله‌هایی هستند که منجر به رشد مو می‌شوند.

جراح این فولیکول‌های برداشته شده را به ابروی فرد منتقل می‌کند. پس از التیام یافتن پوست بعد از عمل جراحی، موهای روی ابروی فرد بیشتر دیده می‌شوند و دیگر نیازی به آرایش کردن یا استفاده از مداد ابرو نیست.

اینفو مراحل کاشت ابرو

چه کسانی کاشت ابرو انجام می‌دهند؟

به طور کلی افرادی که موی ابروی خود را از دست داده‌اند یا می‌خواهند ابروهای پرتری داشته باشند به کاشت ابروی طبیعی روی می‌آورند. ممکن است افرادی که دچار شرایط بیماری هستند که منجر به ریزش مو یا ریزش ابرو می‌شود، مانند تریکوتیلومانیا (Trichotillomania) یا طاسی منطقه‌ای (Alopecia Areata)، یا حتی دچار حادثه‌ای شده‌اند که منجر به سوختگی یا زخم گشته است، نیاز به عمل کاشت ابرو داشته باشند.

آیا کاشت ابروی طبیعی واقعاً جواب می‌دهد؟

بله، کاشت ابرو عمل جراحی زیبایی موفقیت آمیزی است که باعث پر شدن ابروهای شما می‌شود. نتیجه عمل کاشت ابروی شما به گیرایی خوب پیوند بستگی دارد؛ بدین معنی که هر چقدر فولیکول‌ها بیشتر و بهتر با مکان جدید خود اخت پیدا کنند، نتیجه نیز بهتر خواهد بود. وضعیت سلامت کلی شما و نحوه مراقبت از پوست بعد از عمل جراحی در این مورد تعیین کننده هستند. ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا بتوانید نتیجه واقعی جراحی خود را مشاهده کنید. ابرو کاشتن یکی از بهترین کارهایی است که می‌تواند در قبال جوان‌سازی ظاهر خود انجام دهید. کافیست نگاهی به تصاویر کاشت ابرو در قسمت پایین داشته باشید.

قبل از عمل کاشت ابرو بعد از عمل کاشت ابرو
قبل از عمل کاشت ابرو طبیعی کاشت ابروی طبیعی

قبل از کاشت ابروی دائمی چه اتفافی می افتد؟

قبل از عمل جراحی کاشت ابرو، باید با متخصص در مورد هدف خود از انجام این کار صحبت کنید. در طی این مشاوره، متخصص کارهای زیر را انجام خواهد داد:

        – معاینه میزان رشد موی ابروها و موقعیت مناسب برای برداشت فولیکول مو بر روی سر جهت برداشت آن‌ها و جایگزین کردن با موی ابرو.

        – سوال در مورد تاریخچه پزشکی شما، خانواده شما، سبک زندگی‌تان و هرگونه دارویی که در حال حاضر مصرف می‌کنید.

        – مشاوره در مورد انتظارات شما در مورد نتیجه این عمل جراحی.

        – توصیه‌های مختلف در مورد هرگونه ریسک یا عوارض جانبی احتمالی.

        – صحبت در مورد نوع بی حسی عمل، مدت زمان انجام عمل و نحوه آماده شدن شما برای انجام آن.

به یاد داشته باشید که احتمالاً باید برای بعد از عمل با کسی جهت رساندن شما به خانه هماهنگ کنید، همچنین ممکن است در 24 ساعت اولیه پس از عمل در خانه به یک مراقب نیاز داشته باشید چرا که مدت زمان معینی را باید در حالت استراحت مطلق باشید.

مراحل کاشت ابرو با جدیدترین متد

در حین عمل کاشت ابروی طبیعی، مراحل زیر معمولاً رخ می‌دهند:

– ابتدا شما داروی بی حسی دریافت می‌کنید تا دردی حس نکنید.

– جراح موهای پشت سر را به اندازه یک کف دست  کوتاه می‌کند تا دسترسی به فولیکول‌ها ساده‌تر باشد.

– جراح شروع به برداشتن فولیکول‌های مو به وسیله یک وسیله تیز یا چاقوی جراحی مخصوص می‌کند. این ناحیه پس از اتمام کار بخیه زده می‌شود.

– ابتدا شکافی کوچک بر روی پوست ابرو ایجاد می‌گردد تا فضای کافی برای قلمه زدن مو وجود داشته باشد و سپس فولیکول‌ها در این قسمت قرار داده می‌شوند. 

مراحل کاشت ابرو اسمان کلینیک

کارهای بعد از کاشت ابروی دائمی

پس از انجام عمل کاشت ابرو، همان روز به خانه برمی‌گردید.جراح به شما دستورالعمل‌های مربوط به مراقبت از نواحی جراحی شده را خواهد داد. بعضی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

– استراحت زیاد بعد از انجام عمل

– بانداژ کردن نواحی جراحی شده تا زمانی که متخصص دستور به باز کردن آن‌ها بدهد

– عدم شرکت در فعالیت‌های استرس‌زا تا زمانی که متخصص اجازه انجام آن‌ها را بدهد

– استفاده از مسکن به همان صورتی که جراح متخصص گفته است

– برداشتن بخیه بعد از 2 تا 3 هفته انجام میشود

– هنگام شستشوی نواحی جراحی شده باید به شدت مراقب باشید

– بعد از عمل جراحی با پزشک متخصص در ارتباط باشید تا بدانید که پروسه التیام پوست به درستی پیش می‌رود یا خیر

ریختن موهای کاشته شده جدید چند هفته بعد از عمل جراحی امری طبیعی است. این کار موجب ایجاد فضای کافی برای رشد موهای جدید می‌شود. ممکن است بین 6 هفته تا چند ماه طول بکشد تا موهای جدید از محل کاشته شده شروع به رشد کنند.

معایب کاشت ابروی طبیعی

زخم‌های متعدد

درد

ورم

کبودی

مزایای کاشت ابروی طبیعی

تغییر ظاهر فرد

افزایش اعتماد به نفس

عدم نیاز به آرایش

آیا ابروها بعد از کاشت ابروی دائمی بلند می‌شوند؟

از آن جایی که موی کاشته شده در ابروی شما از پوست سر گرفته شده است، همان‌طور که در محل قبل خود حضور داشت در محل جدید نیز به رشد خود ادامه می‌دهد. بعد از کاشت ابرو، ممکن است لازم شود که هر چند وقت یک بار موی ابروی خود را کوتاه کرده و به حد دلخواه خود برسانید.

موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

عوارض کاشت ابروی دائمی

عمل کاشت ابرو به صورت کلی عمل کم ریسکی است؛ اما در هر صورت مانند بسیاری از عمل‌های زیبایی دیگر دارای عوارض جانبی مربوط به خود است. در این قسمت می‌خواهیم به عوارض این عمل زیبایی بپردازیم اما قبل از هر چیز باید در نظر داشته باشید که موارد ذکر شده در ادامه، حتماً اتفاق نمی‌افتند و در واقع احتمال وقوع آن‌ها پس از انجام کاشت ابرو وجود دارد. بنابراین صحبت درباره این عوارض جانبی بدین معنی نیست که در صورتی که ابروهای خود را بکارید، حتماً آن‌ها را خواهید دید. علاوه بر این موارد، مراقبت‌های بعد از کاشت و مهارت‌های متخصص جراح نیز نقش بسیار مهمی در کاهش این عوارض ایفا می‌کنند.

سرخی پوست

یکی از عوارض جانبی کاشت ابرو سرخی پوست در منطقه کاشته شده است که ممکن است با جوش‌هایی کوچک در این ناحیه همراه شود. معمولاً چند روز بعد از عمل جراحی این سرخی به صورت خودکار از بین می‌رود و نیازی به روش درمانی خاصی برای از بین بردن آن نیست. اگر سرخی پوست ابرو بعد از گذشت مدت زمان قابل توجهی از بین نرود، بیمار باید به پزشک متخصص مراجعه نماید.

ظاهر ناخوشایند ابروها

موی ابرو از پایه با موی پوست سر متفاوت است. به عنوان مثال، زاویه رشد مو نسبت به پوست در سر بیشتر از زاویه رشد مو نسبت به پوست در ابروست. گاهی اوقات تفاوت زاویه رشد میان موها و ابروها به بیش از 45 درجه می‌رسد.

یکی دیگر از تفاوت‌های میان ابرو و سر این است که موهای ابرو در جهت‌های متفاوتی رشد می‌کنند. اگر ابرو را به سه بخش تقسیم کنیم و آن‌ها را سر (بخش ابتدایی ابرو که بالای بینی قرار دارد)، بدنه (بخش میانی ابرو) و دم (بخش انتهایی ابرو) بنامیم، جهت رشد مو در هر کدام از این سه بخش با دیگران متفاوت است.

به دلیل وجود تفاوت‌های مذکور و تفاوت میان شکل و قطر مو در سر و ابرو، گاهی اوقات ابروهای کاشته شده ممکن است ظاهر ناخوشایندی داشته باشند.

تجربه و مهارت دکتر برای انتخاب زاویه و جهت کاشت مناسب باعث می‌شود که موی کاشته شده بیشتر با موی طبیعی ابرو همخوانی داشته باشد. بنابراین این‌جاست که انتخاب شما درباره بهترین کلینیک ممکن جهت انجام عمل کاشت ابرو اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

در نظر داشته باشید که موی کاشته شده مدتی بعد از کاشت هارمونی و هماهنگی بیشتری با موی ابرو پیدا می‌کند؛ اما مدت کوتاهی بعد از کاشت ممکن است این موها ظاهر ناخوشایندی داشته باشند و موجب ناراحتی بیمار شوند. موی کاشته شده طبیعی در ابرو در مراحل ابتدایی بعد از رشد نازک است، اما به مرور و بعد از 5 الی 6 ماه ضخیم‌تر می‌شود.

رنگ متفاوت و ضخامت ابروها

موی بخش‌های مختلف بدن ممکن است نسبت به موی سر دارای شکل، رنگ، ضخامت، نرخ رشد، زاویه رشد نسبت به پوست و چرخه رشد متفاوتی داشته باشد. تفاوت میان رنگ و ضخامت موی ابرو و موی پوست سر ممکن است منجر به ایجاد ناهنجاری در موهای کاشته شده ابرو شود. ویژگی‌های شخصیتی فرد در این مورد اهمیت زیادی دارند چرا که در بعضی افراد این تفاوت بسیار مشهود و در بعضی دیگر به سختی دیده می‌شود.

اینفو مراحل کاشت ابرو

احساس خارش در بخش کاشته شده

یکی دیگر از عوارض جانبی کاشت ابرو، احساس خارش در ناحیه کاشته شده مورد نظر است. اگرچه که خارش به طور کلی نشانه‌ای مبنی بر التیام یافتن زخم است، اما این موضوع برای فرد مشکل‌زاست. معمولاً پیشنهاد می‌شود که به قسمت جراحی شده دست نزنید، چرا که فولیکول‌های کاشته شده سست هستند و خاراندن و فشار آوردن بر روی آن‌ها می‌تواند آسیب‌های جدی به این ناحیه وارد کند.

اگر خارش برای مدت طولانی وجود داشته باشد، بیمار باید به دکتر مراجعه نماید. استفاده از سیتریزین می‌تواند در کاهش حس خارش کمک کننده باشد. شدت خارش در هر فرد ممکن است متفاوت باشد، اما به صورت کلی این مشکل خیلی جدی نیست و معمولاً مدت کوتاهی پس از عمل از بین می‌رود.

پولک مانند شدن پوست در ناحیه کاشته شده

یکی دیگر از عوارض جانبی احتمالی کاشت ابرو پولک مانند شدن پوست در این ناحیه است. معمولاً 3 تا 7 روز بعد از انجام عمل، این پوسته‌های پولک مانند ظاهر می‌شوند. پس از گذشت 7 روز از عمل به بیمار اجازه داده می‌شود تا به آرامی این پولک‌های ابرو را بردارد. اگر در این مرحله ابروی شما دچار خونریزی شود، پیشنهاد می‌شود که به ابروهای خود دست نزده و عمل برداشت پولک‌ها را 2 روز به عقب بیاندازید. انجام دادن این کار زودتر از موعد مقرر شده می‌تواند آسیب جدی به فولیکول‌های کاشته شده وارد کند و همچنین سرعت التیام زخم‌ها را کاهش دهد.

با وجود تمام این گفته‌ها باید در نظر داشته باشید که این زخم‌های پولک مانند در عرض 2 هفته به صورت خودکار از بین می‌روند و استفاده از ژل آلوئه‌ورا می‌تواند این روند را سریع‌تر جلو ببرد.

خونریزی حین و پس از عمل کاشت ابروی طبیعی

در عمل کاشت ابرو، مانند هر عمل جراحی دیگر، بیمار در خطر خونریزی قرار دارد. البته باید در نظر داشت که خونریزی بعد از کاشت مو و ابرو به طور کلی امری نادر است.

برای اجتناب از خونریزی، پیشنهاد می‌شود که از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، وارفارین، موترین و NSAIDها حداقل از 10 روز قبل از انجام عمل و 2 روز پس از انجام آن خودداری نمایید. اگر دکتر شما این داروها را قبل یا بعد از کاشت تجویز کرد، بهتر است طبق دستورالعمل‌های دکتر از آن‌ها استفاده نمایید.

در مواردی که فرد با خونریزی در محل برداشت مو ها مواجه می‌شود، بهتر است که از گاز استریل یا پارچه کتانی استفاده کرد و به آرامی ناحیه خونریزی کرده یا فشار دهید و 5 دقیقه همین کار را تکرار نمایید. از آن‌جایی که خونریزی معمولاً ملایم است، با این متد متوقف می‌شود. اگر خونریزی با این روش قطع نشد بهتر است به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

ورم بعد از کاشت ابرو

ورم ناحیه کاشته شده یکی دیگر از عوارض جانبی کاشت ابروست. احساس سوزش در این ناحیه هم یکی دیگر از این موارد است که خود به خود از بین می‌رود. اگر ورم در ناحیه چشم‌ها هم مشاهده شده و پس از یک هفته از بین نرود، بهتر است بیمار به دکتر متخصص کاشت ابرو مراجعه نماید.

بعضی از مراقبت‌های بعد از عمل می‌توانند عوارض جانبی مانند ورم را کاهش دهند. به عنوان مثال، پیشنهاد می‌شود که بیمار تا مدتی پس از انجام عمل سر خود را به پایین خم نکند. اگر می‌خواهید چیزی را از روی زمین بردارید، بهتر است که به طور کامل با خم کردن زانوها بنشینید و آن را بلند کنید.

فعالیت بدنی احساس سوزش در ناحیه ابروی کاشته شده را افزایش می‌دهد. کاشت ابرو عمل جراحی سنگینی نیست و عوارض جانبی آن هم زیاد نیستند و بیمار می‌تواند یک روز بعد از انجام عمل فعالیت‌های روتین روزانه خود را از سر گیرد، اگرچه که پیشنهاد می‌شود حداقل به مدت 7 روز از فعالیت‌های ورزشی پس از انجام عمل کاشت ابرو و مو خودداری نمایید. بعد از گذشت 14 روز بیمار می‌تواند فعالیت‌های بدنی خود را با اجازه دکتر متخصص انجام دهد.

 

کلینیک فوق تخصصی کاشت ابرو آسمان
با بیش از 10 سال سابقه در انجام خدمات کاشت ابرو به صورت حرفه ای
021-22702530

افتادن ابروها بعد از کاشت

ریزش موی کاشته شده بعد از انجام عمل کاشت یکی از رایج‌ترین عوارض جانبی این عمل زیبایی به حساب می‌آید. این موضوع ممکن است بسیاری از افراد را دلسرد کند، اما در واقع نیازی به نگرانی نیست. ریزش بعد از کاشت یک پروسه طبیعی است. چرخه رشد مو از سه مرحله تشکیل می‌شود؛ رشد (آناژن)، استراحت (تلوژن) و ریزش (کاتاژن). ریزش موی کاشته شده مربوط به مرحله ریزش چرخه رشد است که در واقع امری موقتی است. بعد از اتمام این مرحله، رشد مو دوباره در مرحله رشد شروع می‌گردد.

رشد مکرر ابروهای کاشته شده

پیش از این گفتیم که یکی از تفاوت‌های میان موی سر و ابرو تفاوت میان چرخه رشد آن‌هاست. مدت زمان فاز رشد یا آناژن در موی سر بین 3 تا 7 ماه است و این عدد در موی ابرو به 4 ماه می‌رسد. بنابراین موی ابروی کاشته شده نسبت به موی طبیعی ابروی فرد رشد سریع‌تری دارد.

با توجه به این تفاوت، اصلاح موی ابروها به صورت مستمر اهمیت زیادی دارد چرا که در غیر این صورت ظاهر ناخوشایندی پیدا می‌کنند.

نتیجه غیردلخواه از کاشت ابرو

یکی از مشکلات کاشت ابرو عدم رشد مناسب موها بعد از کاشت یا نداشتن حجم و کیفیت مورد نظر است که می‌تواند باعث شود که فرد رضایت کامل را از انجام این کار نداشته باشد.

گاهی اوقات در طی پروسه برداشت و کاشت فولیکول‌های مو آن‌ها دچار آسیب می‌شوند و در نتیجه، بعد از انجام عمل کاشت، به خوبی رشد نمی‌کنند یا بعضی از فولیکول‌های آُسیب دیده در مکان جدید خود به رشد ادامه نمی‌دهند.

نکته مهم در مورد کاشت ابرو یا مو این است که برای دیدن نتیجه نهایی باید صبر داشته باشید. نتیجه نهایی عمل کاشت ابرو یک سال بعد از انجام عمل مشاهده می‌شود. اگر بعد از گذشت این مدت زمان فرد همچنان رضایت کافی از نتیجه نهایی نداشته باشد، می‌توان به فکر کاشت دوباره یا تعمیر فولیکول‌های آسیب دیده بود.

احساس درد

درد یکی از شایع‌ترین عوارض جانبی عمل کاشت ابرو، کاشت مو یا هر عمل جراحی دیگری است، البته از آن‌جایی که قرص‌های مسکن برای بیماران تجویز می‌شوند، خیلی احساس درد نخواهند کرد.

استفاده از قرص‌های مسکن دقیقاً به همان صورتی که دکتر متخصص توضیح می‌دهد اهمیت بسیار زیادی دارد. علاوه بر این بعضی از مراقبت‌های سلامتی هم می‌توانند در کاهش درد کمک کنند، به عنوان مثال استفاده از 2 بالشت زیر سر هنگام خواب می‌تواند درد را کاهش دهد.

استفاده خودسر از هرگونه مسکنی که دکتر تجویز نکرده است می‌تواند عوارض بسیار جدی داشته باشد.

احساس سوزش فولیکول‌های مو در محل کاشت

به احساس سوزش در فولیکول‌های محل کاشت فولیکولیتیس گفته می‌شود. فولیکولیتیس به همراه مشکلات دیگری مانند جوش و آکنه ایجاد می‌شود. به منظور کاهش احساس سوزش در این ناحیه معمولاً پیشنهاد می‌شود که 3 بار در روز از آنتی بیوتیک‌ها استفاده شود. قرار دادن پارچه تمیز بر روی ناحیه دارای سوزش به مدت 15 دقیقه می‌تواند احساس سوزش را کاهش دهد.

احساس کرختی در ناحیه کاشته شده

احساس کرختی در ناحیه کاشته شده، که در همه اعمال جراحی وجود دارد، مدتی بعد از انجام عمل نیز همراه فرد است. این مشکل معمولاً در طی چند ماه از بین می‌رود و بنابراین جای نگرانی برای این موضوع وجود ندارد.

عفونت بعد از کاشت ابرو

عفونت تمامی کسانی که عمل کاشت ابرو انجام می‌دهند را تهدید می‌کند و به همین منظور پزشک متخصص برای جلوگیری از آن برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می‌کند. معمولاً پیشنهاد می‌شود که به مدت 3 روز و روزی یک بار از آنتی بیوتیک‌ها استفاده شود.

البته این تجویزی بسیار کلی است و موقعیت هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. نکته مهم استفاده از آنتی بیوتیک‌ها دقیقاً طبق همان دستورالعمل‌هایی است که دکتر به شما داده است.

به طور کلی این را بدانید که جای نگرانی زیادی برای عوارض جانبی عمل کاشت ابرو وجود ندارد. همان طور که گفتیم عمل کاشت ابرو یک عمل زیبایی با ریسک بسیار پایین است اما درست همانند دیگر عمل‌های جراحی دارای عوارض جانبی مختص به خود است. باز هم می‌گوییم که تمامی عوارض گفته شده در بالا احتمالی هستند و ممکن است فرد به هیچکدام یا تنها تعداد اندکی از آن‌ها دچار شود. توجه به مراقبت‌های گفته شده بعد از عمل ریسک درگیر شدن با این عوارض را به شکل قابل توجهی پایین می‌آورد. با توجه به تفاوت‌های میان موی ابرو و موی سر، موی ابرو حساسیت بیشتری نسبت به سر داشته و مهارت دکتر در عمل کاشت ابرو می‌تواند در تعیین نتیجه نهایی کار بسیار تاثیرگذار باشد.

کاشت ابروی طبیعی زنان

کاشت باتراکم بالا

طراحی کاشت ابرو

کاشت خط رویش طبیعی

کاشت ابروی دائمی زنان

بدون درد و خونریزی

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

مراقبت بعد از انجام عمل کاشت ابرو اهمیت زیادی دارد. برای این که بهترین نتیجه را از این عمل جراحی بگیرید و جلوی هرگونه عوارض جانبی گرفته شود، باید با نکات مربوط به مراقبت بعد از عمل جراحی کاشت ابرو آشنا باشید.

به ابروهای خود فشار نیاورید

در روزهای اول بعد از عمل، از فشار آوردن بر روی ابروها خودداری نمایید. در حین این مدت، ابروهای خود را به آرامی و با دقت بشوئید. شستشوی آزادانه ابروها می‌تواند از روز ششم شروع شود اما در همین زمان نیز باید این کار را با آرامش و دقت زیادی انجام دهید چرا که می‌تواند باعث سست شدن ابروهای کاشته شده شود. همانطور که گفتیم یکی از مهم‌ترین مراحل بعد از کاشت ابرو شستن ابروهاست. معمولاً 2 روز بعد از انجام عمل می‌توانید حمام کنید. البته به مدت یک ماه حق ندارید که زیر دوش آب قرار بگیرید. ابتدا بدن خود را بشوئید و سپس با استفاده از یک اسپری ابروهای خود را خیس کنید. سپس با استفاده از یک ظرف پر از آب و ریختن آن از پشت سر، قسمت سر و ابروهای خود را شستشو دهید. برای استفاده از شامپو، آن را به همراه آب درون ظرف اسپری کننده ریخته و آن قدر تکان دهید که حالت فوم مانند پیدا کند. سپس این فوم را بر روی ابروهای خود اسپری کرده و بگذارید به مدت 5 دقیقه بر روی ابروها بماند، سپس می‌توانید سر و ابروهای خود را شستشو دهید. پارچه نرمی را آماده کرده و مقداری شامپوی بچه را بر روی آن بریزید و سپس به وسیله پارچه بخیه‌ها را به صورت عمودی و افقی شستشو دهید. شستن بخیه‌ها اهمیت زیادی دارد و بنابراین بهتر است از فرد دیگری برای انجام این کار درخواست کمک کنید. فراموش نکنید که شستشوی بخیه‌ها قبل از شستشوی خود ابروها باید انجام شود.

مشاوره بعد از انجام عمل را فراموش نکنید

اگرچه که کاشت ابرو پروسه‌ای امن بوده و نیازمند بستری بودن یا بی‌هوشی نیست، اما در هر صورت باز هم یک عمل جراحی است و باید بعد از انجام آن برای مدتی به صورت مکرر به متخصص برای چکاپ مراجعه نمایید. شرایط کلی هر بیمار متفاوت است و به همین دلیل دکتر متخصص به شما توصیه شخصی مخصوص به خودتان را خواهد داد. پس از این که از متخصص وقت گرفتید، وی در این جلسه نواحی کاشته شده و میزان خونریزی را معاینه کرده و هر گونه مراقبتی که بعد از عمل لازم باشد که انجام دهید را به شما گوشزد خواهد کرد.

از دو بالشت برای خوابیدن استفاده کنید

مویی که برای کاشت ابرو برداشته می‌شود همان‌طور که قبلاً گفتیم معمولاً از فولیکول‌های پشت سر است. بهتر است زمان خواب از دو بالشت زیر گردن خود استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود که یک دستمال تمیز را روی بالشت خود بگذارید تا بالشت کثیف نشود. تماس ابروها با بالشت می‌تواند عواقب جدی داشته و به فولیکول‌ها آسیب وارد کند بنابراین بهتر است طوری بخوابید که صورت شما رو به بالا باشد. اگرچه که این مشکلات ممکن است نگران کننده به نظر بیایند، اما مراقبت‌های پس از کاشت ابرو به هیچ وجه نگرانی ندارند و یک پزشک متخصص حرفه‌ای معمولاً نسبت به این مشکلات حساس بوده و کار را به این مراحل نمی‌رساند.

کاشت ابروی مردانه به صورت تخصصی
کلینیک فوق تخصصی آسمان با بیش از 10 سال سابقه در کاشت ابرو در تهران واقع در تجریش
021-22702530

از اشعه خورشید دوری کنید

تا یک ماه پس از انجام کاشت ابرو از قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید به صورت مستقیم خودداری نمایید. معمولاً در ماه اول ابروها احساس سوزش دارند و به تغییرات ناگهانی محیطی واکنش نشان می‌دهند. بهتر است هنگام خروج از خانه از کلاه‌های لبه‌دار استفاده کنید تا جلوی تابش مستقیم خورشید را بگیرید. همچنین استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید.

از تماس دستان با ابروها خودداری کنید

ممکن است روزهای اول دوست داشته باشید که بدانید فولیکول‌های جدید ابرو چه شکلی هستند و تماس با آن‌ها چگونه است، اما بهتر است این حس را درون خود از بین ببرید و هیچگونه تماسی با ابروهای تازه کاشته شده برقرار نکنید. این کار باعث افزایش ریسک عفونت و درد بسیار می‌شود. بانک مو، که معمولاً همان ناحیه پشتی سر است، به مدت 2 روز بانداژ می‌شود در حالی که ناحیه دریافت کننده یعنی ابروها پس از انجام عمل در معرض هوای آزاد هستند. کبودی و ورم تا چند روز پس از انجام عمل امری طبیعی است. دکتر متخصص در این زمان به شما مسکن‌ها و آنتی بیوتیک‌های لازم را می‌دهد تا از این مرحله گذر کنید.

زخم‌ها را دستکاری نکنید

پولک مانند شدن محل کاشت و آکنه، سرخی، خارش و درد بعد از کاشت ابرو محتمل هستند، اما تمامی این موارد موقتی‌اند. بسیاری از این موارد هم زمانی رخ می‌دهند که زخم‌های خود را دستکاری کنید. سرخی و احساس سوزش پس از اولین شستشوی ابروها به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می‌کنند.

تقویت ابروی زنان

داروهای خود را به موقع مصرف کنید

اگر مشکلات مربوط به کبد و کلیه دارید، می‌توانید از مسکن‌هایی مانند ایبوپروفن زمانی که با درد مواجه می‌شوید، استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود که داروها و پمادهایی که دکتر برای‌تان تجویز کرده است را سر وقت استفاده نمایید.

از بسته‌های یخ استفاده کنید

بعضی از افراد از کیسه‌های یخ به منظور کاهش حس سوزش و ورم استفاده می‌کنند که می‌توان گفت این کار ممکن است مشکل‌زا شود. در واقع پیشنهاد می‌شود که از کیسه‌های یخ برای کاهش ورم و سوزش چشم‌ها استفاده کنید و سعی کنید که به صورت مستقیم با ابروها در تماس نباشند.

از هیچگونه مواد شیمیایی بر روی ناحیه کاشته شده استفاده نکنید

از آن‌جایی که در روزهای اول پس از عمل جراحی، پوست قسمت کاشته شده باز است و فولیکول‌های مو به خوبی در کنار یکدیگر بسته نشده‌اند، بهتر است از هیچگونه رنگ یا مواد شیمیایی برای ابروهای کاشته شده تا حداقل یک سال استفاده نکنید. هر چقدر مواد شیمیایی کمتری بر روی ابروهای کاشته شده استفاده شود، بهتر است. پس از یک سال می‌تواند با رعایت نکات مراقبتی ابروهای کاشته شده خود را رنگ کنید.

سیگار نکشید

سیگار و قلیان کشیدن پس از انجام عمل کاشت ابرو یکی از نکات مهمی است که باید حتماً در مورد آن صحبت شود. پیشنهاد می‌شود که حداقل تا 2 هفته پس از کاشت ابرو از سیگار و قلیان کشیدن خودداری نمایید چرا که این کار می‌تواند عوارض جدی برای ابروهای کاشته شده به همراه داشته باشد.

ورزش‌های سنگین پس از کاشت ابرو

به صورت کلی، عرق کردن اصلاً برای ابروهای کاشته شده خوب نیست. بنابراین در دوره ریکاوری پس از انجام کاشت ابرو بهتر است از فعالیت‌های استرس‌زا و هرگونه فعالیتی که موجب عرق کردن شما می‌شود، به مدت یک ماه خودداری نمایید. مخصوصاً در فصل تابستان که گرمای هوا به خودی خود موجب عرق کردن می‌شود، بهتر است به همراه خود یک فن برای خنک کردن صورت و دستمالی برای پاک کردن عرق از روی پیشانی داشته باشید.

کشیدن بخیه‌ها بعد از کاشت ابرو

امروزه و با استفاده از شیوه‌های مدرن اکثر بخیه‌ها از نوع جذب شونده هستند و در این مدل نیازی به کشیدن بخیه‌ها نیست. اگرچه که هنوز برای بعضی از عمل‌های جراحی از بخیه‌های معمولی استفاده می‌کنند و در این صورت باید آن‌ها را در زمان مناسب بکشید. به صورت کلی پس از عمل کاشت ابرو بخیه‌ها باید بین روز 10 تا 12 پس از عمل کشیده شوند. این کار باعث می‌شود که فرد در معرض عفونت یا مشکلات دیگر در ناحیه بخیه زده شده قرار نگیرد.

زمان ریکاوری بعد از کاشت ابرو

از آن‌جایی که در کاشت ابرو نسبت به کاشت مو مقدار پوست کمتری از بدن درگیر است، مدت زمان ریکاوری کاشت ابرو بسیار سریع‌تر است. چند روز پس از کاشت، احساس خارش در ناحیه کاشته شده خواهید داشت، که می‌توان با استفاده از دارو و پمادهای مخصوص آن را کاهش داد. در طی این مدت زمان ورم و کبود شدن چشم‌ها و ناحیه کاشته شده امری بسیار طبیعی است و ممکن است تا چندین ماه وضع به همین صورت باشد. دنبال کردن تمام اصول مراقبتی که پزشک متخصص به شما می‌گوید و همچنین مواردی که در این مقاله گفته شد، می‌تواند پروسه ریکاوری شما از این جراحی را سرعت دهد.

women-eyebrow

کاشت ابروی مردانه

جراحی‌های زیبایی پلاستیک در گذشته به شدت در میان بانوان رایج بود و اکثریت بیماران را خانم‌ها تشکیل می‌دادند، این موضوع در حال تغییر است چرا که امروزه آقایان بیشتری برای مبارزه با مشکلاتی مانند ریزش مو تا مسن شدن پوست به این عمل‌ها روی آورده‌اند. 

کاشت ابرو آقایان هم به نحوی است که درست همانند کاشت ابرو بانوان، تغییر بزرگی در ظاهرشان ایجاد می‌کند.بالا رفتن سن چیزی است که هم بر روی بانوان و هم بر روی آقایان تاثیرات خود را می‌گذارد و با انجام این عمل‌های زیبایی می‌توان نتایج خوبی در زمینه جوان سازی پوست و ظاهر آراسته‌تر گرفت. طبیعتاً یکی از این عمل‌های زیبایی کاشت ابرو است.ابروها می‌توانند به عنوان قابی برای زیبایی کلی صورت عمل کرده و یکی از موارد مهمی هستند که ساختار چهره انسان را حفظ می‌کنند.

 جالب است که به صورت کلی اکثر انسان‌ها به ابروها دقت زیادی نمی‌کنند و از کنار آن‌ها رد می‌شوند اما زمانی که ابروهای کامل و زیبایی داشته باشید، آن‌ها به شما در داشتن تقارن و بالانس چهره کمک زیادی می‌کنند و این‌جاست که ابروها به چشم می‌آیند.همان‌طور که بالاتر اشاره شد در حین پروسه کاشت ابرو پزشک متخصص فولیکول‌های مو را از قسمتی از پوست سر که حجم مناسبی دارد برداشته و در قسمت ابروها می‌کارد.

کاشت ابروی زنانه

شاید تابحال به این موضوع توجه نکرده باشید اما ابروها خیلی راحت می‌توانند بالا رفتن سن انسان را نشان دهند. همان‌طور که سن ما بالاتر می‌رود، ابروهای ما به طور طبیعی باریک می‌شود اما این اتفاق می‌تواند به دلایل دیگری مانند بیماری نیز رخ دهد. در نتیجه داشتن ابروهای نازک حتی با وجود این که پوست شفافی داشته باشید، باز هم می‌تواند سن شما بیشتر از چیزی که هست نشان دهد.

با عمل کاشت ابرو می‌توانید ابروهایی پر و سالم داشته باشید تا ظاهری جوان‌تر پیدا کنید. کاشت ابرو پروسه بسیار ساده‌ای داشته و از آن‌جایی که عمل جراحی آن سبک است، دیگران به سختی می‌توانند تشخیص دهند که شما این کار را انجام داده‌اید. اگرچه که پروسه ریکاوری و التیام از عمل کاشت ابرو به طرز قابل توجهی سریع است، اما باز هم باید برای گرفتن بهترین نتیجه پزشک متخصصی را انتخاب کنید که در این کار تجربه بالایی داشته باشد.

کاشت ابرو بازیگران

همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، داشتن ابروهای پر و سالم می‌توانند چهره شما را چندین سال جوان‌تر کنند. طبیعتاً اولین افرادی که برای انجام این کار در لیست قرار دارند بازیگران و افراد معروفی هستند که دائماً در جلوی دوربین بوده و با چهره و توانایی‌هایی فردی خود کسب درآمد می‌کنند. این افراد معمولاً به عنوان مدل کاشت ابرو طبیعی برای کلینیک‌ها به حساب آمده و تجربیات کاشت ابروی خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. کافیست نام آن‌ها را جستجو کنید تا بتوانید به عنوان نمونه کاشت ابرو در مورد انجام دادن یا ندادن این کار تصمیم گیری نمایید. بنابراین دور از انتظار نیست که بدانید بسیاری از بازیگران مطرح داخلی و خارجی این عمل زیبایی را انجام داده‌اند و کاشت ابرو بازیگران یک امر متداول میباشد.

از سلبریتی‌های مطرح دنیا که این کار را انجام داده‌اند می‌توان لبران جیمز ستاره بسکتبال، بن افلک، جیمز فرانکو، آدام لوین و بسیاری دیگر را نام برد.از بازیگران و افراد مطرح درون کشور نیز که عمل کاشت ابرو انجام داده‌اند می‌توان به پرستو صالحی، بهنوش بختیاری، بهاره رهنما، الهام حمیدی، نیوشا ضیغمی و بسیاری دیگر اشاره کرد.

هزینه کاشت ابرو آسمان کلینیک

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟ هزینه کاشت ابرو در تهران

به طور کلی هزینه کاشت ابرو در تهران تقریباً بین 9 تا 16 میلیون تومان است. لازم است اول از همه این را در نظر داشته باشید که طبیعتاً مانند هر عمل جراحی دیگر یکی از فاکتورهای بسیار تعیین کننده در زمینه هزینه کاشت ابرو، مهارت و تجربه پزشک مورد نظر شماست. هرچه فرد رزومه قوی‌تری داشته باشد، قطعاً نرخ بالاتری هم نسبت به گزینه‌های مشابه دریافت خواهد کرد، اما همه چیز فقط به مهارت پزشک بستگی ندارد. عوامل دیگری نیز در تعیین قیمت کاشت ابرو در تهران و باقی شهرها دخیل هستند که می‌توانند مهارت پزشک، تجهیزات کلینیک، روش انتخابی بیمار برای کاشت، مدل ابروی انتخاب شده توسط بیمار و … باشند.
اما در نهایت هزینه کاشت ابرو چقدر است؟ همانطور که بالاتر گفتیم، به طور کلی هزینه کاشت ابرو در تهران تقریباً بین 7 تا 12 میلیون تومان و در شهرهای دیگر ممکن هزینه ها متفاوت باشد.

این رقم با توجه به فاکتورهایی که بالا گفتیم متغیر است. همچنان تاکید می‌کنیم که برای این که بهترین نتیجه را بگیرید و عوارض جانبی کاشت ابرو دامن‌گیر شما نشوند، بهتر است که بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران

بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران کجاست؟ به طور کلی، کلینیک‌های زیادی در سراسر ایران وجود دارند که می‌تواند با مراجعه به آن‌ها شرایط کاشت ابرو را جویا شوید. بسیاری از کلینیک‌ها ابتدا وضعیت موهای شما را برای داشتن توانایی کاشت ابرو ارزیابی می‌کنند و سپس روش و متد پیشنهادی خود برای کاشت را با شما در میان می‌گذارند. همچنان پیشنهاد می‌شود که به کلینیکی مراجعه نمایید که پزشک متخصص آن دارای رزومه و مهارت قابل توجهی باشد تا مجبور نشوید در آینده با عوارض جانبی کاشت ابرو دست و پنجه نرم کنید و یا دوباره مجبور شوید که در کلینیکی دیگر این کار را انجام دهید.

 

کلینیک کاشت ابرو آسمان در تهران

اگر می خواهید بهترین کلینیک کاشت ابروی دائمی در تهران را بیابید، دانستن نکاتی که در ادامه می گوییم برای شما ضروری است.

یکی از ویژگی‌هایی که یک مرکز کاشت ابرو باید داشته باشد محیط تمیز و بهداشتی است. در مراکزی که عمل‌های جراحی انجام می‌شود وجود کوچک‌ترین مشکل بهداشتی می‌تواند منجر به درگیر شدن بیمار با مواردی مانند عفونت در قسمت جراحی شده شود. نکته دیگر پشتیبانی و همراهی شما در طول دوران نقاهت است و مهمترین ویژگی نیز، انجام فرایند کاشت ابرو به صورتی با کیفیت و حرفه ای است. این عوامل باعث می شود تا ما، آسمان کلینیک را بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران بدانیم.

کلینیک کاشت ابرو آسمان در تهران

مزایای کلینیک آسمان

دکتر کاشت مو زن

کیفیت بالا با تکنولوژی مدرن

با جدیدترین تکنولوژی دنیا و برترین تجهیزات کاشت رو برات انجام میدیم

مشاوره کاشت مو

کاملا دائمی

موهای کاشته شده برای شما دائمی و دارای رشد طبیعی خواهد بود

نتایج کاشت مو در تهران

کاشت ظریف با تراکم بالا

کاشت مو با مدرن‌ترین شیوه‌ها پیش می‌بریم تا بالاترین ظرافت و تراکم مو را داشته باشید

متخصص کاشت مو

طبیعی و غیرقابل تشخیص!

خط رویش مو رو چنان طبیعی برات درمیاریم که کاشت موهات قابل تشخیص نباشه

سوالات متداول کاشت ابرو

در عمل کاشت ابرو معمولاً پزشک متخصص از قسمتی از سر (معمولاً پشت سر) که موهای پرحجمی دارد، مقداری فولیکول مو برداشته و آن‌ها را در قسمت ابروها می‌کارد.

کاشت ابرو یکی از سبک‌ترین عمل‌های جراحی است که بیمار پس از انجام عمل بلافاصله می‌تواند به خانه رفته و پس از گذشت یک روز تقریباً تمامی فعالیت‌های روتین روزانه خود را از سر گیرد. با تمامی این تفاسیر بیمار باز هم باید یک روز استراحت مطلق در خانه داشته و با مصرف داروهای تجویز شده توسط دکتر از بروز عوارض جانبی کاشت ابرو جلوگیری نماید

به طور کلی از آن‌جایی که کاشت ابرو عمل سبکی است، عوارض جانبی جدی هم در پی ندارد و تقریباً اکثر آن‌ها در بازه یک هفته تا ده روز پس از عمل از بین رفته یا بسیار کمرنگ می‌شوند. این عوارض می‌توانند سرخی پوست، احساس خارش، احساس سوزش، پولک مانند شدن پوست، ورم و خونریزی و … باشند.

کاشت ابرو عملی است که مختص به جنسیت خاصی نیست و هم آقایان و هم بانوان می‌توانند از آن بهره ببرند و پروسه انجام این عمل زیبایی در هر دو نیز تقریباً به یک صورت انجام می‌شود.

هزینه کاشت ابرو به طور میانگین در میان کلینیک‌های تهران با توجه به روش کاشت و نوع ابرویی که بیمار انتخاب می‌کند، بین 7 تا 12 میلیون تومان است. این رقم احتمالاً در کلینیک‌های شهرهای بجز تهران پایین‌تر نیز می‌تواند باشد.

نظرات مشتریان عزیز ما