لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
کاشت ابروی طبیعی چگونه است

کاشت ابروی طبیعی چیست| مراحل،مزایا،عوارض و هزینه

فهرست محتوای مقاله

کاشت ابرو طبیعی یک روش جراحی زیبایی است که در آن از موهای طبیعی خود فرد برای کاشت ابروها استفاده می‌شود، بنابراین پیوند ابروها روشی کم تهاجمی و ایمن در نظر گرفته می‌شود. هدف از انجام کاشت ابروها ایجاد ابروهای پر پشت، ضخیم با رشد طبیعی است. از زمانی که تصمیم به انجام کاشت ابرو می‌گیرید ممکن است سوالات اساسی برای شما مطرح شود. در اینجا به همه سوالات شما درباره کاشت ابرو دائمی پاسخ داده می‌شود.

کاشت ابرو طبیعی چیست؟

اولین سوالی که باید به طور دقیق پاسخ داد این است که کاشت ابرو طبیعی چیست؟ کاشت ابرو طبیعی یک جراحی زیبایی است که در آن فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده (پشت سر و ناحیه اطراف گوش‌ها) استخراج شده و به ناحیه ابروها پیوند زده می‌شوند. با انجام کاشت طبیعی ابرو، فولیکول‌های پیوندی رشد می‌کنند و می‌توان آن‌ها را حالت داده، کوتاه و حتی رنگ کرد. نتایج نهایی کاشت ابرو با موی طبیعی ۸ تا ۱۲ ماه بعد از پیوند موهای ابرو مشاهده می‌شو‌د. از آن‌ جایی که این جراحی به طور مستقیم در نزدیکی چشم انجام می‌شود، باید توسط پزشک ماهر و با تجربه انجام شود. به طور کلی، ماندگاری کاشت ابرو طبیعی، طولانی مدت و دائمی است.

کاشت ابرو طبیعی چگونه انجام میشود؟

به طور کلی نحوه انجام کاشت ابرو طبیعی به شرح ذیل است:

 • مشاوره قبل از کاشت: اولین مرحله مشاوره، معاینه و بررسی وضعیت بیمار و ارزیابی دلایل ریزش ابرو است. نتیجه این جلسه به تعیین تکنیک کاشت و مدل نهایی ابرو ختم می‌شود.
 • انجام برنامه‌ریزی لازم برای کاشت ابروها توسط جراح (اندازه‌گیری طول و عرض ابروها، شکل ابروها و تناسب آن با فرم صورت، تخمین تعداد فولیکول‌های مورد نیاز و در نظر گرفتن ترجیحات بیمار).
 • طراحی ابرو: در مرحله طراحی ابروها بر طبق نظر و ترجیحات بیمار و مشورت با پزشک، مدل ابروی مورد نظر فرد متناسب با چهره او طراحی می‌شود.
 • آماده‌سازی ناحیه اهدا کننده (اصلاح، تراشیدن و ضدعفونی کردن ناحیه اهدا کننده).
 • استفاده از بی حسی موضعی: در این مرحله جراح برای استخراج گرافت‌ها از ناحیه اهدا کننده، از بی حسی موضعی استفاده می‌کند.
 • استخراج و آماده‌سازی پیوند: پزشک بعد از تزریق بی حسی موضعی بسته به نوع تکنیک کاشت ابرو از ابزارهای مخصوص (مانند پانچ‌های ظریف) برای استخراج فولیکول‌های مو استفاده می‌کند. ( در روش FUT برش نواری باریک از پوست جدا می شود). تعداد گرافت‌های برداشتی بسته به ضخامت و تراکم ابروهای فرد متفاوت است. در برخی از روش‌های کاشت ابرو طبیعی، گرافت‌ها پس از برداشت تا زمان پیوند به ناحیه ابروها در داخل ظرف و محلول مخصوصی نگهداری می‌شوند.
 • پیوند گرافت‌ها در مرحله پایانی پزشک با ابزارهای مخصوص و کوچک برش‌های بسیار ظریفی را در ناحیه ابروها ایجاد کرده و گرافت‌ها را با در نظر گرفتن عمق و زاویه مناسب در برش‌ها قرار می‌دهد. در روش DHI به جای ایجاد برش قلم چوی سوراخ بسیار ریزی در ابروها ایجاد می‌کند.

انواع روش‌های کاشت ابرو طبیعی

روش‌های مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد. در ذیل به برخی از روش‌های کاشت ابرو طبیعی اشاره می‌شود:

روشFUT: یکی از قدیمی‌ترین تکنیک‌های کاشت ابرو، روش FUT برای کاشت ابرو است. در این روش جراح پس از آماده‌سازی (اصلاح و ضد عفونی کردن) نواحی اهدا کننده و ابروها و تزریق بی حسی، برش نواری شکل و باریکی را در پشت سر ایجاد کرده و سپس ناحیه مورد نظر را بخیه می‌زند. تخصص و مهارت پزشک در ایجاد برش و نحوه بخیه زدن باعث کاهش احتمال ایجاد اسکار می‌شود. به دلیل برداشت نواری پوست از پشت سر و بخیه زدن پوست، این روش کاشت ابرو طبیعی با جراحی به شمار می آید که نسبت به سایر روش‌ها دارای عوارض جانبی بیشتر و دوران نقاهت طولانی‌تری است. 

روش FUE: روش FUE روش کم تهاجمی و موثر برای افزایش تراکم ابروهای کم پشت و نازک است. در این روش جراحان با کمک میکروپانچ‌های مخصوص، فولیکول‌های مو را به صورت تک واحدی استخراج کرده و در برش‌های ایجاد شده (با استفاده از سوزن‌ یا ابزارهای بسیار ظریف) در ناحیه ابروها پیوند می‌زنند. روش کاشت ابرو FUE به دلیل برداشت تک واحدی گرافت‌ها، هیچ گونه جای زخم در ناحیه اهدا کننده ایجاد نمی‌کند و صرفاً نقاط سفید بسیار کوچکی در پشت سر ایجاد می‌شود که به مرور زمان محو می‌شوند. روش FUE، یکی از روش‌های کاشت ابرو طبیعی بدون جراحی است که دارای دوران نقاهت کوتاه و عوارض جانبی خفیف و کم است.

روش های کاشت ابروی طبیعی

روش DHI: کاشت مستقیم مو (DHI)، نوع پیشرفته و مدرنی از روش FUE در نظر گرفته می‌شود. در این روش فرایند استخراج و پیوند فولیکول‌های مو به صورت همزمان انجام می‌شود. این روش شامل استخراج گرافت‌ها (با ابزاری پیشرفته) از ناحیه اهدا کننده و پیوند فوری آن‌ها در ناحیه ابروها با استفاده از ابزاری ویژه به نام قلم چوی (Choi) می‌شود. در کاشت ابرو به روش DHI برشی در ناحیه ابروها انجام نشده و صرفاً جراح با استفاده از قلم چوی (سوزن کوچک و تو خالی) سوراخ‌های بسیار ظریفی بر روی ابروها ایجاد می‌کند. روش کاشت مستقیم مو دارای دوران نقاهت بسیار کوتاه مدت و عوارض جانبی بسیار خفیف است.

روش Neo Graft: روش نیوگرافت یکی از مدرن‌ترین روش‌های کاشت ابرو طبیعی است. این روش ورژن نیمه خودکار روش FUE است. روش نیوگرافت به دلیل حذف خطاهای انسانی در جراحی، یکی از ورژن‌های موثر FUE در نظر گرفته می‌شود. هر دو روش FUE و Neo Graft شامل تکنیک‌های مشابهی هستند. در روش نیوگرافت صرفاً از دستگاه و ابزار تخصصی و پیشرفته‌ای برای استخراج گرافت‌ها از ناحیه اهدا کننده کمک گرفته می‌شود. استخراج نقطه‌ای گرافت‌ها آنقدر کوچک (۰.۸ میلی‌متر) هستند که محل اهدا کننده به سرعت بهبود می‌یابد. از این رو روند کاشت ابروها با این روش ایمن‌تر، سریع‌تر و موثرتر است.

روش FIT: روش FIT نیز از نسخه‌های جدید روش FUE به شمار رفته و هر دو روش از تکنیک مشابهی برای کاشت ابروها استفاده می‌کنند. تنها تفاوت عمده این روش ابزارهای استخراج گرافت‌ها و ایزوله کردن آن‌ها است. فارغ از تغییرات جرئی در ابزارهای مورد استفاده تفاوت عمده‌ای بین این دو روش وجود ندارد. ابزارهای میکرومتری و پانچ‌های بسیار ظریف دارای قطری ۰.۸ میلی‌متر هستند که منجر به انجام کاشت ابروها با ظرافت بسیار بالایی می‌شوند.

روش SUT: روش SUT از ورژن‌های بسیار مدرن و پیشرفته روش FUE است. ویژگی بارز این روش استفاده از ابزارهای مدرن و میکروموتورهای اتوماتیک به جای هولدرهای دستی است که در روش FIT استفاده می‌شود. امروزه استفاده از این روش به دلیل کاهش قابل توجه احتمال بروز اسکار، با استقبال بسیار زیادی از سوی متقاضیان و متخصصان روبرو شده است. این روش دوران نقاهت بسیار کوتاهی نسبت به سایر روش‌ها دارد. از مهمترین ویژگی‌های روش SUT، احتمال بسیار کم آسیب دیدن گرافت‌ها توسط جراح است.  قابلیت کاشت در این روش تا ۳ برابر سایر روش‌های موجود است. نتایج کاشت مو با این روش بسیار طبیعی بوده و از نظر متخصصان SUT یکی از مطلوب‌ترین روش کاشت ابرو طبیعی در نظر گرفته می‌شود.

جدیدترین متدهای کاشت ابرو طبیعی

از جدیدترین روش‌های کاشت ابرو طبیعی می‌توان به روش‌های DHI و SUT اشاره کرد. در این روش‌ها جراحان از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین ابزارها برای استخراج و پیوند فولیکول‌ها استفاده می‌کنند. استفاده از این ابزارها حداقل آسیب به گرافت‌ها را به همراه دارد و احتمال ایجاد جای زخم را در نواحی اهدا کننده و ابروها به حداقل ممکن می‌رسانند. دوران نقاهت در این دو روش بسیار کمتر از سایر روش‌ها است و نتایج استفاده از این روش‌ها، بسیار طبیعی و مطلوب‌ است.

کاشت ابروی طبیعی مناسب چه کسانی است؟

طبیعی است که هر فردی با ابروهایی پرپشت و خوش‌فرم زیباتر به نظر می‌رسد. اما آیا همه افراد کاندید خوبی برای کاشت ابرو هستند؟ تعداد زیادی از افرادی که به سراغ کاشت ابرو می‌آیند، گزینه مناسبی نیستند. شما هم فقط اگر شرایط زیر را دارید، مناسب کاشت ابرو خواهید بود:

 • افرادی که از نظر ژنتیکی ابروی کمی دارند یا اصلاً ابرو ندارند.
 • افرادی که دارای ابروهای نازک و کم پشت هستند.
 • اشخاصی که به دلیل سوختگی یا جراحت، کل موهای ابروها یا بخشی از آن را از دست داده‌اند.
 • افرادی که به دلیل عوارض جانبی برخی داروها دچار ریزش ابروها شده‌اند.
 • اشخاصی که به دلیل اصلاح نادرست به ابروهای خود صدمه زده‌اند.
 • اشخاصی که نگاه واقع بینانه‌ای نسبت به نتایج کاشت ابروها دارند.
 • افرادی که به دنبال روش دائمی و طبیعی برای داشتن ابروهای پرپشت هستند.
 • اشخاصی که فاقد بیماری‌های زمینه‌ای کنترل نشده (دیابت و فشارخون) هستند.
 • اشخاصی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند.
 • افرادی که از ظاهر غیر طبیعی و نامتقارن ابروهای خود ناراضی هستند.
 • اشخاصی که فاقد برخی بیماری‌ها مانند بیماری خود ایمنی آلوپسی آره آتا تثبیت شده، بیماری‌های قلبی عروقی حاد، تریکوتیلومانیا (میل غیر قابل کنترل برای کندن موهای بدن) و اختلالات خونریزی هستند.
 • افرادی که سابقه عوارض مرتبط با جراحی زیبایی ندارند.
 • اشخاصی که بالای ۱۸ سال سن دارند.
 • افرادی که در ناحیه ابروها دارای عفونت فعالی نیستند.
 • افرادی که فاقد برخی بیماری‌های پوستی مانند روزاسه هستند. این بیماری بر مدت زمان بهبودی اثر گذاشته و منجر به قرمزی و تورم طولانی مدت می‌شود. کنترل این بیماری قبل از پیوند ابروها ضروری است.
 • افرادی که در دوران بارداری یا شیردهی نیستند.

کاشت ابرو به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

به‌طورکلی، در انجام کاشت ابرو برای افراد زیر محدودیت‌هایی وجود دارد:

 • افراد مبتلا به اختلالات تیروئیدی باید قبل از کاشت ابرو با پزشک خود مشورت کنند زیرا در صورت برطرف نشدن مشکلات تیروئید، ممکن است دچار ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو شوند و نتیجه مطلوبی از کاشت ابرو حاصل نشود.
 • کاشت ابرو برای افرادی که دچار تریکوتیلومانیا هستند و عادت به کندن موهای خود دارند، گزینه مناسبی نیست، مگر اینکه پیش از کاشت ابروها، چنین اختلالی را برطرف کرده باشند.
 • کاشت ابرو برای افرادی که دچار ریزش موی ناشی از استرس هستند، گزینه مناسبی برای کاشت ابرو دائمی محسوب نمی‌شوند.

اقدامات لازم و ضروری قبل از کاشت ابروی طبیعی

اقدامات ضروری قبل از عمل کاشت ابرو طبیعی، مانند مراقبت‌های بعد از عمل مهم هستند. برخی از اقدامات لازم لازم پیش از کاشت ابرو با موی طبیعی عبارتند از:

 • دقت بالا در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک معتبر (پزشک متخصص با ارزیابی شرایط ابروها و علت ریزش‌ها، بهترین تکنیک را برای بیمار به کار می‌برد).
 • مطلع کردن پزشک از کلیه شرایط جسمانی مانند بیماری‌ها، داروهای مصرفی، آلرژی نسبت به مواد، داروها و مواد غذایی در روز مشاوره
 • انجام آزمایش‌های تعیین شده توسط پزشک مانند آزمایش خون (CBC) و آزمایش رد عفونت‌های ویروسی قابل انتقال از طریق خون مانند ایدز و هپاتیت B و C
 • خودداری از رنگ کردن ابروها ۴ تا ۵ روز قبل از کاشت
 • خودداری از استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی از زمان تعیین شده توسط پزشک
 • نوشیدن آب و مایعات کافی (خودداری از مصرف نوشیدن‌های شیرین)
 • خودداری از قرارگرفتن در معرض نور خورشید و برنزه کردن
 • خودداری از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، ضد التهاب‌های غیر استروئیدی، مکمل‌های گیاهی، ویتامین E (در صورت مصرف منظم این قبیل داروها باید با پزشک مشورت شود).
 • خودداری از مصرف برخی مواد غذایی رقیق کننده خون مانند سیر
 • پرهیز از مصرف نوشیدنی‌های حاوی کافئین قبل از کاشت
 • داشتن رژیم غذایی سالم و مصرف میوه‌ها، سبزیجات و غلات کامل (محدود کردن مصرف غذاهای فرآوری شده)
 • در صورت امکان گرفتن مرخصی چند روزه به منظور تسریع بهبودی و آماده کردن شرایط مناسب برای استراحت در منزل
 • داشتن خواب کافی قبل از روز جلسه کاشت ابرو
 • خوردن میان وعده غذایی مغذی و مناسب قبل از کاشت ابرو طبیعی
 • داشتن همراه در روز کاشت ابرو و پس از آن (برای زمان ترخیص، مدیریت کارهای خانه و آماده کردن وعده‌های غذایی)
 • دوش گرفتن قبل از مراجعه به کلینیک برای کاشت ابروها
 • پوشیدن لباس‌های گشاد و مناسب (ترجیحاً لباس‌های دکمه‌دار یا زیپ‌دار)

قبل از کاشت طبیعی ابرو چه اتفاقی می‌افتد؟

قبل از عمل جراحی کاشت ابرو، باید با متخصص در مورد هدف خود از انجام این کار صحبت کنید. در طی این مشاوره، متخصص کارهای زیر را انجام خواهد داد:

 • معاینه میزان رشد موی ابروها و موقعیت مناسب برای برداشت فولیکول مو بر روی سر جهت برداشت آن‌ها و جایگزین کردن با موی ابرو.
 • سوال در مورد تاریخچه پزشکی شما، خانواده شما، سبک زندگی‌تان و هرگونه دارویی که در حال حاضر مصرف می‌کنید.
 • مشاوره در مورد انتظارات شما در مورد نتیجه این عمل جراحی.
 • توصیه‌های مختلف در مورد هرگونه ریسک یا عوارض جانبی احتمالی.
 • صحبت در مورد نوع بی هوشی عمل، مدت زمان انجام عمل و نحوه آماده شدن شما برای انجام آن.

به یاد داشته باشید که احتمالاً باید برای بعد از عمل با کسی جهت رساندن شما به خانه هماهنگ کنید، همچنین ممکن است در 24 ساعت اولیه پس از عمل در خانه به یک مراقب نیاز داشته باشید چرا که مدت زمان معینی را باید در حالت استراحت مطلق باشید.

مراقبت‌های بعد از کاشت طبیعی ابرو

پس از روش کاشت ابرو طبیعی، رعایت توصیه‌ها و دستورالعمل‌های بعد از عمل برای اطمینان از موثر بودن فرایند بهبودی و موفقیت کاشت مو بسیار مهم و ضروری است. برخی از اقدامات مراقبتی بعد از کاشت ابرو طبیعی شامل موارد ذیل می‌شوند:

 • خودداری از شستن و مرطوب کردن ناحیه تحت درمان با آب
 • خودداری از خم کردن سر به سمت جلو در روزهای ابتدایی دوران نقاهت
 • مصرف منظم و صحیح داروها و محصولات تجویزی پزشک
 • خودداری از قرارگرفتن در معرض نور خورشید به مدت ۲ هفته و استفاده از کلاه برای محافظت از ناحیه تحت درمان
 • اجتناب از انجام ورزش‌های سنگین برای جلوگیری از عرق کردن
 • نوشیدن آب و مایعات کافی برای هیدراته نگه داشتن بدن
 • خودداری از مصرف نوشیدنی‌های حاوی کافئین در روزهای اول دوره نقاهت
 • استفاده از رژیم غذایی سالم و مغذی حاوی پروتئین‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی، میوه‌ها و سبزیجات
 • تمیز کردن ناحیه تحت درمان با محصولات تجویزی پزشک
 • خودداری از کندن دلمه‌ها در ناحیه تحت درمان
 • پرهیز از شنا کردن (در استخر و دریا) و قرارگرفتن در محیط‌های گرم مانند سونا و جکوزی
 • پرهیز از خاراندن، دستکاری و وارد کردن فشار به فولیکول‌های کاشته شده به منظور جلوگیری از آسیب به گرافت‌ها
 • استفاده از کمپرس سرد برای کاهش درد، تورم و التهاب
 • بالاتر قرار دادن سر از راستای بدن (برای این منظور می‌توان از چند بالش در زیر سر استفاده کرد).
 • خودداری از مصرف آسپرین، ایبوپروفن، ویتامین E و سایر داروها و رقیق کننده‌های خون به منظور جلوگیری از خونریزی و کبودی
 • انجام ورزش‌های سبک مانند پیاده‌روی برای بهبود گردش خون و تسریع بهبودی
 • خودداری از رنگ کردن ابروها تا زمان تعیین شده توسط پزشک
 • خودداری از مصرف محصولات شیمیایی خشن و عطردار در ناحیه تحت درمان
 • خودداری از استعمال سیگار و نوشیدن مشروبات الکلی
مراقبت های بعد از کاشت ابرو طبیعی

دوره نقاهت بعد از کاشت طبیعی ابرو

از آن‌جایی که در کاشت ابرو نسبت به کاشت مو مقدار پوست کمتری از بدن درگیر است، مدت زمان ریکاوری کاشت ابرو بسیار سریع‌تر است. چند روز پس از کاشت، احساس خارش در ناحیه کاشته شده خواهید داشت که می‌توان با استفاده از دارو و پمادهای مخصوص آن را کاهش داد. در طی این مدت زمان ورم و کبود شدن چشم‌ها و ناحیه کاشته شده امری بسیار طبیعی است و ممکن است تا چندین ماه وضع به همین صورت باشد. دنبال کردن تمام اصول مراقبتی که پزشک متخصص به شما می‌گوید و همچنین مواردی که در این مقاله گفته شد، می‌تواند پروسه ریکاوری شما از این جراحی را سرعت دهد.

مزایای کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو طبیعی دارای مزایای مختلفی است. برخی از فواید این روش عبارتند از:

 • افزایش تراکم ابروها
 • پنهان شدن جای زخم و جای سوختگی موجود در ابروها
 • روشی طبیعی با نتایج طولانی مدت، دائمی و ماندگار
 • حداقل دوران نقاهت
 • بی نیاز شدن بانوان از به کار بردن لوازم آرایشی برای روتوش ابروها
 • روشی ایمن و کم تهاجمی
 • ابروهای ضخیم‌تر و پرپشت‌تر
 • بدون نیاز به بیهوشی عمومی (استفاده از بی حسی موضعی)
 • رضایت بالای بیماران از نتایج کاشت طبیعی ابروها
 • افزایش روحیه، عزت نفس و اعتماد به نفس بیماران با بهبود ظاهر و پرپشت شدن ابروها
 • بدون درد یا حداقل درد
 • بدون خونریزی
 • امکان سفارشی سازی نتایج ابروها از نظر اندازه و شکل ترجیحی ابروها

کاشت ابرو طبیعی چه عوارضی دارد؟

کاشت ابروها مانند هر روش زیبایی، دارای عوارض جانبی و خطرات احتمالی است.عوارض جانبی بعد از کاشت ابروی طبیعی معمولاً خفیف و موقتی هستند. در صورت بروز برخی عوارض جدی مانند عفونت و خونریزی، بیمار باید سریع به پزشک مراجعه کند. در ذیل به برخی از این عوارض اشاره می‌شود:

 • کبودی
 • تورم
 • عفونت
 • اسکار
 • خارش
 • دلمه
 • قرمزی
 • پوسته پوسته شدن
 • بی حسی موقت
 • آسیب عصبی
 • خونریزی
 • گزگز (سوزن سوزن شدن)
 • رشد موهای ابروها در جهات مختلف
 • آسیب به موهای موجود در ناحیه ابروها
 • فولیکولیت (التهاب و عفونی شدن فولیکول‌های پیوند شده)
 • عدم تطابق رنگ فولیکول‌های پیوند شده با موهای طبیعی موجود در ابروها
 • رشد تکه تکه و ناهموار در ابروها به دلیل عدم پیوند موفق برخی از گرافت‌ها
 • رشد موهای زیرپوستی (این عارضه موقتی در ناحیه تحت درمان منجر به قرمزی و التهاب می‌شود).
 • واکنش‌های آلرژیکی به مواد بی حسی موضعی، داروها یا مواد مورد استفاده در طول کاشت ابروها
 • ریزش شوک (۲ تا ۳ هفته بعد از کاشت ابروها فولیکول‌های کاشته شده دچار ریزش می‌شوند و پس از مدتی دوباره شروع به رشد می‌کنند).

معایب کاشت ابرو طبیعی چیست؟

هر روش جراحی زیبایی معایبی نیز دارد. برخی از معایب کاشت ابرو طبیعی عبارتند از:

 • سرعت کند رشد مو: کاشت ابروها مانند کاشت مو است. این روش برای افرادی که به نتایج فوری نیاز دارند، مناسب نیست. برای رشد موهای جدید در ناحیه ابروها، حدود ۶ تا ۱۰ ماه زمان نیاز است.
 • اصلاح و پیرایش منظم: رشد موهای پیوند شده نسبت به موهای موجود در ابروها بیشتر است. این فولیکول‌های پیوند شده همانند موهای ناحیه پشت سر شروع به رشد مجدد می‌کنند. برای داشتن ظاهری زیبا و آراسته باید تقریباً هر هفته موهای ابرو را کوتاه کرد. این امر برای افراد پرمشغله، چندان خوشایند نیست. با این حال بعد از چند سال رشد فولیکول‌های کاشته شده به دلیل تقلید و سازگاری گرافت‌ها با ویژگی‌های موهای موجود در ابروها، کاهش می‌یابد.
 • پیوند مجدد: اگر در کاشت ابروها تراکم مورد نظر ایجاد نشود یا فولیکول‌های کاشته شده پس از چند سال به دلایل مختلفی دچار ریزش شوند، ممکن است نیاز به ترمیم ابروها باشد.

برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن؟

انتخاب مناسب و درست ناحیه اهدا کننده در موفقیت فرایند کاشت ابرو طبیعی تاثیر بسزایی دارد. بانک مو برای استخراج فولیکول‌ها به گونه‌ای انتخاب می‌شود که دارای فولیکول‌های ضخیم، قوی، سالم و مقاوم باشد. فولیکول‌ها معمولاً از پشت گردن یا ناحیه اطراف گوش‌ها انتخاب می‌شوند. این نواحی دارای موهای مقاوم در برابر ریزش بوده و مستعد نازک شدن نیستند. ناحیه اهدا کننده باید دارای پوست سالمی باشد و توجه به رنگ مو، ضخامت و سالم بودن فولیکول موی استخراجی در این امر بسیار مهم است.

کاشت ابرو طبیعی درد دارد؟

کشیدن بخیه پشت سر بعد از کاشت ابرو

امروزه و با استفاده از شیوه‌های مدرن اکثر بخیه‌ها از نوع جذب شونده هستند و در این مدل نیازی به کشیدن بخیه‌ها نیست. اگرچه که هنوز برای بعضی از عمل‌های جراحی از بخیه‌های معمولی استفاده می‌کنند و در این صورت باید آن‌ها را در زمان مناسب بکشید. به صورت کلی پس از عمل کاشت ابرو بخیه‌ها باید بین روز 10 تا 12 پس از عمل کشیده شوند. این کار باعث می‌شود که فرد در معرض عفونت یا مشکلات دیگر در ناحیه بخیه زده شده قرار نگیرد.

کاشت ابرو چند ساعت طول می کشد؟

مدت زمان کاشت ابرو طبیعی بسته به شکل، ضخامت ابروها و تکنیک مورد استفاده برای کاشت متفاوت است. کاشت ابروها تقریباً بین ۳ تا ۵ ساعت طول می‌کشد.

ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟

میزان ماندگاری کاشت ابرو طبیعی به عوامل مختلفی مانند مهارت پزشک، میزان پایبندی به دستورالعمل‌های قبل و بعد از کاشت، سن، وضعیت سلامتی بیمار، سبک زندگی سالم (خواب منظم وکافی، ورزش و خودداری از استعمال سیگار و نوشیدن مشروبات الکلی)، نوسانات هورمونی و رژیم غذایی بستگی دارد. به طور کلی نتایج کاشت ابرو طبیعی، دائمی و طولانی ‌مدت است.

چقدر بعد از کاشت ابرو میشه رنگ کرد؟

با توجه به حساس بودن فولیکول‌های کاشته شده در ناحیه تحت درمان، رنگ کردن ابروها تا دستیابی به نتایج مطلوب و بهبودی کامل امکان پذیر نیست. بنابراین بیماران بلافاصله بعد از کاشت ابرو طبیعی نمی‌توانند نسبت به رنگ کردن ابروها اقدام کنند. ۳ تا ۴ ماه پس از ریزش شوک در ناحیه ابروها، فولیکول‌های کاشته شده رشد می‌کنند. مدت زمان رشد اولیه فولیکول‌های کاشته شده در افراد مختلف متفاوت بوده و ممکن است تا ۶ ماه طول بکشد. بنابراین بیماران پس از رشد مجدد فولیکول‌ها می‌توانند موهای ابروی خود را رنگ کنند. البته رنگ‌های مو دارای مواد شیمیایی آسیب زننده هستند که منجر به آسیب به فولیکول‌های مو می‌شود. بنابراین بهتر است بیماران در رنگ کردن ابروها عجله نکرده و در صورت نیاز به رنگ کردن از رنگ موهای ارگانیک و بدون پراکسید استفاده کنند. 

کاشت ابرو طبیعی درد دارد؟

روش های کاشت ابرو طبیعی با اعمال بی حسی موضعی انجام می‌شود. از این رو بیماران در حین انجام فرایند کاشت، دردی را تجربه نخواهند کرد. در حین انجام فرایند کاشت، احساس ناراحتی بیمار معمولاً حداقل بوده و بیمار ممکن است صرفاً احساس گزگز و سوزن سوزن داشته باشد. با از بین رفتن اثر داروی بی حسی ممکن است بیمار مقداری ناراحتی و درد را تجربه کند. این عارضه با مصرف داروهای مسکن تجویزی پزشک به راحتی قابل کنترل است.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

قیمت کاشت طبیعی ابرو به عوامل مختلفی مانند دستمزد پزشک بر مبنای تخصص و شهرت، موقعیت مکانی و میزان امکانات کلینیک یا مرکز کاشت ابرو طبیعی، شرایط ابروی بیمار و تعداد گرافت‌های مورد نیاز، مدت زمان انجام کاشت ابروها و تکنیک مورد استفاده در کاشت ابروها بستگی دارد. روش کاشت ابروها به دلیل قرارگیری در زمره عمل‌های زیبایی به غیر از هزینه داروها تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. به طور کلی قیمت کاشت ابرو طبیعی از حدود قیمت 10 میلیون تومان به بالا می باشد. 

بهترین کلینیک کاشت ابرو طبیعی

انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو طبیعی در میزان موفقیت کاشت ابروها تاثیر بسزایی دارد. کلینیک‌های خوب و معتبر دارای ویژگی‌های مختلفی مانند سابقه درخشان، موقعیت مکانی مناسب، امکانات مناسب، میزان بهداشتی بودن محیط کلینیک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مجهز بودن به پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین دستگاه‌های روز دنیا، پزشکان متخصص و ماهر در زمینه کاشت ابرو، رضایت بیماران از کلینیک و نتایج حاصل از کاشت ابروها و رفتار و برخورد مناسب و شایسته کادر درمان و پرسنل با متقاضیان کاشت ابرو هستند. 

کاشت ابرو طبیعی مردانه

کاشت ابرو طبیعی در مردان نیز همانند کاشت ابرو در بانوان انجام می‌شود. مردان نیز ممکن است بنا بر برخی شرایط جسمانی، بیماری‌ها، شیمی درمانی یا آسیب و ضربه دارای ابروهای کم پشت و نازک یا طاس باشند. بنابراین مردان نیز به منظور افزایش تراکم ابروها و بازگرداندن زیبایی به ابروها می‌توانند از روش‌های کاشت ابرو استفاده کنند.

کاشت ابرو طبیعی مردانه

کاشت ابرو طبیعی زنانه

برخی از بانوان به دلایل مختلفی مانند بیماری، استفاده از برخی داروهای درمانی (مانند شیمی درمانی)، اصلاح بیش از حد، آسیب به ابروها یا سوختگی و افزایش سن دچار ریزش ابروها شده یا به صورت ژنتیکی ابروهای کم پشت و نازک دارند. استفاده از برخی روش‌ها مانند تاتو و هاشور ابرو (میکروبلیدینگ) ظاهری غیرطبیعی را برای بانوان ایجاد می‌کند. به علاوه این روش‌ها با استفاده از رنگ‌ها و مواد شیمیایی انجام می‌شوند که در برخی موارد نیز برای افراد مضر هستند. از این رو بسیاری از بانوان برای کسب نتایج دائمی و طبیعی اقدام به کاشت ابرو طبیعی زنانه می‌کنند. با استفاده از این روش افراد پس از چند ماه شاهد ابروهای پرپشت، زیبا و طبیعی خواهند بود.

کاشت ابرو بازیگران

 داشتن ابروهای پر و سالم می‌توانند چهره شما را چندین سال جوان‌تر کنند. طبیعتاً اولین افرادی که برای انجام این کار در لیست قرار دارند بازیگران و افراد معروفی هستند که دائماً در جلوی دوربین بوده و با چهره و توانایی‌هایی فردی خود کسب درآمد می‌کنند. 

کاشت ابرو بازیگران خارجی

این افراد معمولاً به عنوان مدل کاشت ابرو طبیعی برای کلینیک‌ها به حساب آمده و تجربیات کاشت ابروی خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. کافیست نام آن‌ها را جستجو کنید تا بتوانید به عنوان نمونه کاشت ابرو در مورد انجام دادن یا ندادن این کار تصمیم گیری نمایید. بنابراین دور از انتظار نیست که بدانید بسیاری از بازیگران مطرح داخلی و خارجی این عمل زیبایی را انجام داده‌اند.

از بازیگران و افراد مطرح درون کشور نیز که عمل کاشت ابرو انجام داده‌اند می‌توان به پرستو صالحی، بهنوش بختیاری، بهاره رهنما، الهام حمیدی، نیوشا ضیغمی و بسیاری دیگر اشاره کرد.

سوالات متداول

برای اینکه کاشت ابرو طبیعی داشته باشید باید در ابتدا از شرایط اولیه کاشت مانند داشتن بانک موی قوی برخوردار باشید، در اینصورت یک جراح با تجربه که مهارت خوبی در کاشت ابرو دارد به راحتی می‌توان یک کاشت ابرو کاملا نچرال را برای شما انجام دهد. در ادامه اطلاعات کاملی در مورد کاشت ابرو دائمی به شما می دهیم.

دوران نقاهت بعد از این عمل، 7 روز اعلام می‌شد. با این وجود این مدت زمان ممکن است باتوجه به شرایط جسمی شخص شما و خیلی عوامل دیگر کم و زیاد شود.

کاشت ابرو یک روش دائمی با نتایج طبیعی است که درست مانند عمل کاشت مو انجام می‌شود. ترمیم ابرو معمولا یک روش نیمه موقت مانند میکروبلیدینگ و فیبروز است، که ممکن است نتایج آن هم طبیعی نباشد.

درصورتیکه بانک موی شما کافی نباشد، می‌توان از موهای دیگر بخش‌های بدن مانند موی ریش برای کاشت ابرو استفاده کرد.

انتخاب بهترین روش کاشت به عوامل زیادی بستگی داشته و برای هر فرد فرق دارد. با این وجود روش کاشت FUE بسیار محبوب و رایج است.

 بله تحت شرایطی و با اجازه پزشک متخصص می‌توان کاشت ابرو را روی تاتو انجام داد.

کاشت ابرو معمولا در یک جلسه انجام شده و کل فرآیند آن بین 2 تا 3 ساعت زمان می‌برد.

 بله اگر پزشک و کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنید، به اندازه کافی تخصص داشته‌باشد، می‌تواند کاشت ابرو را روی جای زخم و اسکار انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط