لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
سن مناسب کاشت ابرو

بهترین “سن” برای کاشت ابرو طبیعی چه سنی است؟

فهرست محتوای مقاله

برای اینکه بدانید بهترین سن کاشت ابرو چه سنی است، باید اطلاعات پایه خود را در این زمینه افزایش دهید. عوامل زیادی در تعیین سن کاشت ابرو نقش دارد. این عوامل شامل وضعیت سلامت و میزان و الگوی ریزش ابروی شما است. هرچند بسیاری از پزشکان سن خاصی برای کاشت ابرو در نظر ندارند. با این وجود شما باید بدانید که بهترین زمان برای کاشت ابروی شخص خودتان چه موقع است. چراکه یک عمل زیبایی خوب در سن نامناسب، می‌تواند نتایج نامطلوب، موقت و حتی مخرب به دنبال داشته‌باشد. پس بهتر است در بهترین سن برای کاشت ابرو، به سراغ این عمل زیبایی پرطرفدار بروید.

اما آیا می‌دانید سن مناسب کاشت ابرو دقیقا چه سنی است؟

حداقل سن برای کاشت ابرو

طبق نظر پزشکان متخصص، هر فردی که بالای 18 سال سن داشته‌باشد، می‌تواند کاشت ابرو انجام دهد. البته این سن شرایط خاص خود را دارد. یعنی اگر بخواهید کاشت ابرو انجام دهید، باید هیچ گونه مشکل سلامتی که ممکن است در عمل اختلال ایجاد کند نداشته‌باشید. در این شرایط می‌توانید حتی در سن 18 سالگی کاشت ابرو انجام دهید. البته اگر به پزشک متخصص مراجعه کنید، ممکن است به شما توصیه کند که تا 30 سالگی برای انجام این عمل صبر کنید، هرچند که مجاز به انجام آن هستید.  

سن مناسب برای کاشت ابرو

بهترین سن کاشت ابرو

بهترین سن برای کاشت ابرو برای هر فرد فرق دارد. درواقع سن خاصی برای کاشت ابرو وجود ندارد، و تا زمانی که وضعیت سلامتی شما اجازه دهد، پیوند امکان‌پذیر است. با این وجود این عمل بیشتر در سن 30 تا 50 ساله انجام می‌گیرد. در این سن معمولا تغییرات نهایی در مو و ابرو اتفاق می‌افتد، و نتایج آن دائمی است. به همین دلیل پزشکان متخصص 30 تا 50 سالگی را برای کاشت ابرو به شما توصیه می‌کنند.

مزایای کاشت ابرو در سن مناسب

انجام عمل پیوند در سن مناسب برای کاشت ابرو مزایای زیادی دارد، که مهم‌ترین آن عبارتند از:

  • ثابت بودن نتایج: همه افراد در دوره بلوغ تغییرات هورمونی را تجربه می‌کنند. این تغییرات خیلی از ویژگی‌های فیزیکی را هم تغییر می‌دهد. البته سن تثبیت هر صفت متفاوت است. با این وجود بهتر است زمانی به سراغ گزینه کاشت ابرو بروید، که مطمئن هستید نتیجه آن تغییر نمی‌کند.
  • آسان بودن فرآیند درمان: اگر قبل از اینکه بیماری‌های ناشی از افزایش سن به سراغتان آید، کاشت ابرو انجام دهید، این فرآیند برایتان بدون چالش پیش می‌رود. برای مثال بیماری دیابت بهبود زخم ناشی از پیوند ابرو را به تاخیر می‌اندازد.
  • ایجاد کمترین عوارض ممکن: وقتی بدن در شرایط مناسبی از نظر سلامت باشد، عوارض هر بیماری یا عملی به حداقل می‌رسد. اما کافی است سن شما مناسب عمل نباشد، در این صورت انواع عوارض با شدت زیاد به سراغتان می‌آید.

عوارض کاشت ابرو در سنین بسیار کم یا زیاد

همانطور که می‌توان از پاراگراف بالا نتیجه گرفت، کاشت ابرو در سنین بسیار کم یا زیاد علاوه بر اینکه ممکن است نتایج ثابتی نداشته‌باشد با چالش‌ها و عوارض زیادی همراه است. عوارض کاشت ابرو شامل مواردی است، که در سن نامناسب شدت بیشتری خواهد داشت. این عوارض عبارتند از:

  • رشد موها به صورت پراکنده
  • ناهماهنگی ابروها
  • رشد مو در جهات مختلف و یا داشتن بافت‌های متفاوت
  • عفونت
  • التهاب فولیکول‌
  • ایجاد جای زخم
  • کبودی و تورم

در ضمن این کار ممکن است سلامت شما را به طور جدی به خطر بیندازد.

حتما بخوانید : تغذیه بعد از کاشت ابرو

سوالات متداول

کاشت ابرو از 18 سالگی به بعد قابل‌انجام است، اما اگر بیمار قبل از این سن به دلایلی مانند؛ زمین خوردن، سوختگی یا عوامل ژنتیکی به طور کامل ابروهای خود را از دست بدهد، پیوند تحت شرایطی امکان‌پذیر است.

پزشکان نظر خاصی درباره بهترین سن کاشت ابرو ندارند. با این وجود بیشترین متقاضیان بین 30 تا 50 سالگی اقدام به این کار می‌کنند و به نظر می‌رسد این سن بنا به دلایل متعدد، مناسب‌تر است.

کاشت ابرو می‌تواند برای درمان مردان و زنان در هر سنی انجام شود. اگرچه بیشترین متقاضیان کمتر از 50 سال سن دارند. یعنی زنان بین 30 تا 50 ساله بیشترین متقاضیان عمل کاشت ابرو هستند. از 50 سال به بعد ممکن است بیماری‌هایی به سراغ زنان و مردان بیاید که عمل پیوند را غیرممکن یا دشوار کند. پس بهتر است اگر قصد این کار را دارید، قبل از 50 سالگی آن را انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط