لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
تغذیه بعد از کاشت ابرو

تغذیه بعد از کاشت ابرو|قبل از کاشت ابرو چه بخوریم؟

فهرست محتوای مقاله

آیا مهم است که بعد از کاشت ابرو دائمی یا قبل از آن به غذاهای مصرفی خود توجه کنیم؟ تغذیه و کاشت ابرو با یکدیگر ارتباط  دارند؟

تغذیه قبل از کاشت ابرو

حفظ یک رژیم سالم و اهمیت دادن به تغذیه بعد از کاشت ابرو به منظور بهبودی سریع‌تر و نتیجه بهتر کاشت اهمیت بسیاری دارد. برای داشتن یک تغذیه مناسب بعد از کاشت ابرو کار خاصی لازم نیست انجام دهید، کافی است که یک رژیم غذایی متناسب و متعادل شامل طیف وسیعی از مواد مغذی مانند پروتئین بدون چربی، میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل و چربی‌های سالم داشته باشید . برای بسیاری از افراد این پرسش وجود دارد که آیا تغذیه قبل از کاشت ابرو نیز مهم است؟ باید بدانیم که نه تنها هر چه بعد از کاشت ابرو می‌خوریم بلکه قبل از آن نیز تغذیه نقش مهمی در کیفیت کاشت ابروی ما دارد. در اینجا هر آنچه لازم است درباره غذاهای مفید بعد از کاشت ابرو و قبل از آن بدانیم را با هم بررسی خواهیم کرد.

تغذیه بعد از کاشت ابرو

طبیعی است که آنچه پیش از انجام کاشت ابرو یا مو می‌خورید بر روی بدن شما و تغذیه فولیکول‌های مو کاملا موثر است. سبک زندگی یک فرد و تغذیه مناسب قبل از کاشت ابرو باعث می‌شود بعد از کاشت ابرو گرافت‌های مو بهتر در جای خود تثبیت شوند و نتیجه بهتری از کاشت ابرو بگیریم. رژیمی که دارای مقادیر کافی پروتئین، آهن و روی باشد بهترین عامل ترمیم‌کننده بافت و تقویت‌کننده فولیکول‌های موی ابروی شما خواهد بود. فراموش نکنید ترمیم بافت‌های بدن به ویژه پوست و مو بسیار وابسته به مصرف پروتئین است زیرا کراتین که عنصر اصلی ساختار موهاست به میزان پروتئین مصرفی ما بستگی دارد. همچنین لازم است قبل از کاشت ابرو یک وعده غذایی کوچک مصرف کنید که قند خون شما در سطح نرمال بماند و دچار تهوع و سرگیجه نشوید. با پیروی از نکات تغذیه ای قبل از کاشت ابرو که پزشک شما توصیه می‌کند می‌توانید نتیجه بهتری از کاشت موی خود بگیرید.

به طورکلی خوردن غذاهای زیر قبل از کاشت ابرو بسیار مفید است:

  • تخم مرغ
  • گوشت بدون چربی
  • غذاهای دریایی
  • سبزیجات
  • آجیل
  • لبنیات کم‌چرب
رژیم غذایی قبل از کاشت ابرو

چه غذاهایی بعد از کاشت ابرو نخوریم و چه چیزی بخوریم؟

تغذیه مناسب بعد از کاشت دارای اهمیت زیادی است و تاثیر ویژه‌ای در بهبودی دوره نقاهت و نیز رشد موهای کاشته شده خواهد داشت. اگر نکات تغذیه ای بعد از کاشت ابرو را به درستی رعایت کنید رشد موهای کاشته شده هم مانند موهای طبیعی‌تان خواهد شد. به همین دلیل در اینجا برخی از مراقبت‌های تغذیه‌ای پس از کاشت ابرو را به شما معرفی خواهیم کرد، ابتدا بپردازیم به اینکه بعد از کاشت چه نباید خورد!

بعد از کاشت ابرو چه نخوریم؟

مصرف برخی مواد غذایی بعد از کاشت ابرو توصیه نمی‌شود و لازم است از عملکرد چنین موادی در بدن خود آگاهی داشته باشید. برای مثال مصرف کافئین می‌تواند خواب را مختل کند و و نیز باعث ایجاد استرس شود به همین علت از بهبودی بعد از جراحی جلوگیری می‌کند. مصرف کافئین باید حداقل 24 ساعت قبل از جراحی محدود شود.

موارد زیر در پیروی از یک تغذیه مناسب بعد از کاشت ابرو موثر است:

  • نوشیدنی الکلی ممنوع: الکل خون را رقیق می‌کند و این موضوع باعث می‌شود که بهبودی بعد از کاشت ابرو به تاخیر بیفتد. بنابراین نوشیدن الکل باعث ایجاد عوارض بعد از کاشت می‌شود و بهتر است از مصرف آن پرهیز کنید.
  • موادغذایی رقیق کننده خون را بشناسید و بعد از کاشت ابرو زیاد مصرف نکنید:

خوردن برخی غذاها و مکمل‌ها پس از جراحی خون را رقیق می‌کنند. سعی کنید موادی مانند سیر، زنجبیل، مکمل‌هایی مانند ویتامین E و روغن ماهی را بعد از کاشت ابرو زیاد مصرف نکنید. علاوه براین، رقیق‌کننده‌های خون باعث می‌شوند که خطر خونریزی بعد از کاشت ابرو بیشتر شود.

حتما بخوانید : عوارض کاشت ابرو

چه غذاها و مواد غذایی‌ای بعد از کاشت ابرو مصرف کنیم؟

اما پس از کاشت چه باید بخوریم که موها تقویت شوند؟ بعد از کاشت ابرو باید همه غذاهای مفید را در برنامه خود به اندازه کافی بگنجانیم که پوست و مو بتوانند به خوبی ترمیم شوند. لازم است اصول کلی تغذیه‌ای زیر را بعد از کاشت ابرو در نظر داشته باشید:

  • رژیم غذایی متعادل داشته باشید: برنامه غذایی بعد از کاشت ابرو باید شامل انواع میوه، سبزیجات، منابع پروتئینی و انواع غلات باشد.
  • هیدراته بمانید: اگر بعد از کاشت ابرو بدن آب کافی دریافت نکند پوست و مو هیچکدام از عوارض منفی آن در امان نخواهند بود، در اینصورت نه پوست به راحتی ترمیم می‌شود و نه گرافت‌ها به درستی پیوند خود را تقویت خواهند کرد. پس فراموش نکنید که باید به اندازه کافی آب بنوشید.

سوالات متداول

رژیم غذایی بعد از کاشت ابرو در ترمیم بافت بدن و دستیابی به بهبودی تاثیر زیادی دارد. چه بعد از کاشت مو و چه قبل از آن باید به مقدار کافی پروتئین مصرف کنید، میوه و سبزیجات تازه بخورید. همچنین نوشیدن آب به میزان کافی بعد از کاشت را نباید فراموش کرد و تا حد امکان باید از مصرف کافئین و کشیدن سیگار خودداری کرد.

One thought on “تغذیه بعد از کاشت ابرو|قبل از کاشت ابرو چه بخوریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط