لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
آیا کاشت ابرو دائمی است ؟

نتیجه نهایی کاشت ابرو و میزان ماندگاری آن

فهرست محتوای مقاله

امروزه کاشت ابرو برای افرادی که به دلایل مختلفی از ریزش یا نازک بودن ابروهای خود رنج می‌برند، روشی ایده‌آل و مناسب است. کاشت ابرو با روش‌های مختلفی انجام می شود و نتایج بسیار مطلوبی را برای اکثر بیماران به همراه دارد. بیمار پس از کاشت ابرو، با ریزش موقت فولیکول‌های پیوند شده مواجه می‌شود. به طور کلی ۲ تا ۳ هفته بعد از کاشت، فولیکول‌های کاشته شده در ابروها دچار ریزش تلوژن افلوویوم یا همان ریزش موی شوکی می‌شوند. بیماران ممکن است با مشاهده ریزش گرافت‌ها تصور کنند فرایند کاشت ابروی آن‌ها با شکست مواجه شده است. اما این عارضه نگران کننده نبوده و این ریزش‌ها طبیعی، قابل انتظار و بصورت موقتی هستند. بیماران باید برای مشاهده نتایج نهایی کاشت ابروها چند ماه صبر کنند. معمولاً نتایج اولیه ۳ تا ۶ ماه بعد از کاشت، با رشد مجدد فولیکول‌های پیوند شده در ابروها قابل مشاهده خواهد بود. نتایج نهایی کاشت ابرو  نیز معمولاً ۸ تا ۱۲ ماه پس از پیوند نمایان می‌شود. ممکن است در ذهن بسیاری از متقاضیان کاشت ابروها این سوال پیش بیاید که دوام و ماندگاری روش کاشت ابروها تا چه مدتی است؟ برای پاسخ به این سوال باید به این مسئله اشاره کرد که ماندگاری کاشت ابروها به میزان تخصص و مهارت جراح، میزان رعایت دستورالعمل‌های قبل و بعد از کاشت، سبک زندگی، رژیم غذایی، نوسانات هورمونی و شرایط جسمانی بیمار بستگی دارد. به طور کلی در اکثر متقاضیان کاشت ابرو، این روش نتایج طولانی مدت و دائمی را به همراه دارد. برای بررسی این موضوع با جزئیات بیشتر تا انتهای مقاله همراه ما باشید؛

بررسی مراحل رشد ابرو بعد از کاشت

داشتن انتظارات واقع بینانه در خصوص جدول زمانی رشد مجدد فولیکوهای کاشته شده بسیار مهم است. واکنش هر فرد به کاشت ابروها می‌تواند متفاوت باشد و معمولاً ابروها مراحل مختلف رشد و اصلاح را در طول فرایند بهبودی طی می‌کنند. به طور کلی مراحل رشد ابروهای کاشته شده شامل مراحل ریزش اولیه، دوران استراحت و نهفتگی، رشد مجدد اولیه و رشد نهایی و تثبیت خواهد بود.

یک هفته بعد از کاشت ابرو

در هفته اول بعد از کاشت ابروها، برخی عوارض مانند قرمزی، تورم، پوسته پوسته شدن یا دلمه‌های ریز در اطراف فولیکول‌های کاشته شده مشاهده می‌شوند. این عوارض کاشت ابرو به مرور زمان طی چند روز از بین می‌روند. با گذشت ۲ تا ۳ هفته از کاشت ابروها، اکثر فولیکول‌های پیوند شده به دلیل شوک ناشی از جراحی، شروع به ریزش می‌کنند. البته در برخی موارد درصد کمی از فولیکول‌های کاشته شده دچار ریزش می‌شوند.

نتیجه کاشت ابرو بعد از سه ماه

دوره ریزش فولیکول‌های کاشته شده در افراد مختلف، متفاوت است. این ریزش‌ها ممکن است تا ۳ ماه بعد از کاشت نیز مشاهده شوند. ریزش‌ فولیکول‌های پیوند شده کاملاً طبیعی و موقتی است. در این ریزش‌ها صرفاً ساقه فولیکول‌ها دچار ریزش می‌شوند و ریشه فولیکول‌ها در زیر پوست سالم باقی مانده و در نهایت به موهای ضخیم‌تر و شاداب‌تری تبدیل می‌شوند. در حقیقت در این پروسه ریشه‌های فولیکول‌های پیوند شده نیازمند تطبیق و سازگاری با ناحیه جدید خود هستند. به طور کلی چرخه رشد موها شامل ۳ مرحله رشد (آناژن)، ریزش (کاتاژن) و استراحت (تلوژن) است. اکثر فولیکول‌های کاشته شده در ناحیه ابروها با ریزش وارد فاز تلوژن می‌شوند. در مرحله استراحت گرافت‌ها برای رشدی قوی‌تر آماده می‌شوند.

رشد دائمی و پرپشت شدن ابروها از حدود ماه ۳ و ۴ شروع می‌شود. رشد اولیه فولیکول‌های پیوند شده تا ماه ۶ بعد از کاشت ابرو ادامه دارد. در ماه‌های متوالی بعدی، تغییرات قابل توجهی ایجاد شده و موهای کاشته شده ضخیم‌تر و قوی‌تر به رشد خود ادامه می‌دهند. این روند ادامه داشته و بیماران با شروع ماه ۸ یا ۹ می‌توانند تصویر واضحی از نتیجه نهایی را مشاهده کنند. البته به احتمال زیاد تغییرات جزئی همچنان ادامه دارد.

نتیجه کاشت ابرو بعد از یک سال

نتیجه کاشت ابرو بعد از یک سال

در ماه ۱۲ ابروهای بیماران کاملاً رشد کرده و پر می‌شود. در طول ۱ سال بعد از کاشت ابروها، هر ماه تغییرات قابل توجه، اثربخشی پیوند را برجسته‌تر می‌کند. از این رو بیماران باید در روند رشد مجدد ابروها صبر داشته باشند. به طور کلی در حدود ۹۰% فولیکول‌های کاشته شده بین ۹ تا ۱۲ ماه قابل مشاهده هستند. حداکثر تراکم موهای پیوند شده در ابروها، پس از ۱ سال نمایان می‌شود. از آن جایی که موهای کاشته شده در ابروها مانند هر موی دیگری به رشد خود ادامه می‌دهند، بیمار می‌تواند برای داشتن شکل بهتر ابروها، نسبت به اصلاح آنها اقدام کند.  

عوامل موثر در نتیجه نهایی کاشت ابرو

نتیجه کاشت ابرو بسته به عوامل فردی مانند کیفیت مو، ویژگی‌های ناحیه اهدا کننده، تخصص جراح و کیلینیک معتبر و برخی عوامل دیگر می‌تواند متفاوت باشد. به طور کلی یک کاشت ابروی مطلوب و موفقیت‌آمیز می‌تواند نتایج قابل قبولی را به همراه داشته باشد. 

سوالات متداول

به طور کلی ۳ تا ۶ ماه بعد از کاشت ابرو، فولیکول‌های کاشته شده در ناحیه ابروها مجدداً شروع به رشد کرده و ابروها به تدریج پرتر می‌شوند. با گذشت زمان این فولیکول‌ها ضخیم‌تر و قوی‌تر شده و بیماران شاهد ابروهای پرپشتی خواهند بود.

پس از ریزش فولیکول‌های پیوند شده در ناحیه ابروها، حدود چند ماه (۳ تا ۶ ماه) طول می‌کشد تا گرافت‌ها رشد اولیه مجدد خود را شروع کنند. نتایج نهایی کاشت ابروها نیز پس از رشد کامل فولیکول‌های مو قابل مشاهده است. به طور کلی نتایج نهایی در حدود ۸ تا ۱۲ ماه بعد از کاشت ابروها مشخص می‌شود.

بله. کاشت ابروها در شرایط استاندارد توسط پزشک ماهر و رعایت کلیه توصیه‌های قبل و بعد از کاشت نتایج دائمی به همراه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط