لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
دکتر کاشت مو

کاشت مو به روش SUT چگونه انجام میشود؟

فهرست محتوای مقاله

اگر فکرمی‌کنید داشتن موهای پرپشتی که در گذشته‌ داشتید دیگر ممکن نیست، امروزه پیشرفت تکنولوژی در روش های کاشت مو رویای‌تان را دست یافتنی نموده است. روش‌های مدرن کاشت مو با استفاده از کمترین عوارض و بیشترین بازدهی موهایی طبیعی و کاملا شبیه موهای خودتان را به شما بازمی‌گرداند، موهایی که رشد می‌کنند، حالت می‌گیرند و عمری طولانی دارند. هرچند کاشت مو به روش‌های کاملا متفاوتی انجام می‌شود، روش‌های قدیمی‌تری مانند FUT و FIT معایبی داشتند که با استفاده از تجهیزات به روز و تغییراتی در روند انجام کاشت جای خود را به روش‌هایی جدیدتر مانند کاشت مو SUT داده‌اند. مزایای بیشتر SUT در مقایسه با روش‌های سنتی‌تر کاشت مو باعث شده است که بسیاری از متخصصان و کلینیک‌ها به سمت این روش روی بیاورند.

در روش sut نیازی به تیغه جراحی و بیهوشی نیست و اثری از جای زخم و بریدگی نیز باقی نمی‌ماند. در کاشت مو sut از دستگاه‌های تمام اتوماتیک زیرنظر متخصصان مجرب استفاده می‌شود و با استفاده از آن تقریبا 3 برابر تار موی بیشتری را نسبت به روش‌های قدیمی‌تر می‌توان کاشت. با کاربرد این تکنیک جدید فواصل بسیار طبیعی و تراکم بالای مو را می‌توانید تجربه کنید. برخلاف روش‌های سنتی   FITو FUT نیازی به جلسات مکرر برای کاشت نیست. از دیگر مزایای این روش عدم خونریزی و درد در ناحیه برداشت و کاشت است. شاید بتوان گفت تکنیک SUT یکی از موفق‌ترین روش‌های کاشت مو در دنیاست.

موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

فواید کاشت مو به روش sut چیست؟

مزایای کاشت sut شامل موارد زیر است:

 • یکی از مزایای کاشت مو با روش sut این است که امکان برداشتن گرافت مو از بسیاری از نقاط بدن به غیر از سر و سینه، بازو و ریش وجود دارد.
 • همچنین در روش sut فولیکول‌ها دیگر به روش دستی برداشت و کاشت نمی‌شوند بلکه توسط پانچ لیزری از محل اهداکننده مو جدا شده و سپس به مناطق طاسی منتقل می‌‌شوند. موها پس از برداشت منجمد می‌شوند و به همین دلیل از تخریب آن‌ها در طول روند کاشت موجلوگیری می‌شود.
 • بیهوشی در روش sut به صورت بی حسی موضعی انجام می‌شود.
 • دوره نقاهت کاشت sut بسیار کمتر از روش‌های دیگر است و آثار بهبودی به سرعت قابل مشاهده است. پس از گذشت مدت کوتاهی از عمل می‌توانید به فعالیت‌های روزانه و سبک زندگی روزمره خود ادامه دهید.
 • عوارض جانبی روش sut زیاد نیست زیرا احتمال ایجاد زخم و خونریزی در آن بسیار کم است.
 • طراحی خط مو کاشت sut با استفاده از کامپیوتر به شما این امکان را می‌دهد که پیش از کاشت با تغییراتی که قرار است ایجاد شود آشنا شوید. بر اساس این طراحی، تعداد فولیکول‌های موردنیاز مو برای کاشت نیز مشخص خواهد شد که می‌تواند تاحدودی هزینه کاشت مو به روش sut برای هر فرد را نیز پیش بینی کند.
 • به این روش فولیکول‌های بیشتری را می‌توان در یک جلسه کاشت.
 • از آنجایی که در روش sut از دستگاه‌های کاملا خودکار و پیشرفته استفاده می‌شود بسیار بهداشتی‌تر از روش‌های دیگر است.
 • تعداد جلسات کاشت برای تعداد فولیکول‌های زیاد، کمتر از سایر روش‌هاست.
 • انجماد فولیکول‌های برداشته شده از محل اهداکننده مو باعث می‌شود که قبل از کاشت از تخریب فولیکول‌ها جلوگیری شود.
 • خط رشد مو در روش sut کاملا طبیعی به نظر می‌برسد.
 • Sut روشی بسار دقیق و با سرعتی بالاست.
 • مهم‌تر از همه اینکه بانک موی شما در این روش هدر نرفته و آسیب نمی‌بیند.

حتما بخوانید :کاشت مو به روش fut

مضرات کاشت مو به روش sut

با توجه به اینکه هر روشی دارای برخی جنبه‌های منفی نیز می‌باشد، کاشت مو sut نیز ممکن است به دلایل زیر دارای برخی معایب باشد:

 • پیش از اینکه تکنسین بتواند واحدهای فولیکول را استخراج کند باید موهای سر خود را بتراشید.
 • ممکن است در برخی موارد لکه‌های سفیدی در محل برداشت مو ایجاد شوند.
 • Sut روشی به نسبت گران‌تر از بقیه روش‌هاست.
 • چنانچه فردی دارای تراکم موی کمی باشد، sut نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای او باشد.

 

چند تار مو را با روش SUT در هر جلسه می‌توان کاشت؟

هر چقدر تراکم موهای پشت سر در فردی بیشتر باشد، تعداد واحدهای فولیکول مو قابل کاشت او نیز بیشتر است. موهایی که از پشت سر برداشته می‌شوند ممکن است تکی یا چندتایی باشد. به عنوان مثال اگر 1000 تارمو از سر برداشته شود، ممکن است در یک جلسه نیز بتوان تمامی موها را کاشت اما در صورتی که چهار برابر یعنی حدود 4000 تار مو باشند، کاشت آن‌ها با روش‌های سنتی حدود 3 روز متوالی طول می‌کشد و با توجه به درد و خستگی بیمار بازدهی کار نیز کاهش می‌یابد در صورتی که با استفاده از تکنیک کاشت SUT تجربه‌ای بدون درد و خستگی و با تراکم بالای کاشت را می‌توان تجربه کرد.

اینفو مراحل کاشت مو در تهران

چه نوع دستگاه کاشت مویی برای هر فرد مناسب است؟

در حال حاضر بسیاری از تکنسین‌های کاشت مو به دلیل عدم تجربه، تخصص، نداشتن گواهینامه‌های لازم و عدم دسترسی به دستگاه‌های پیشرفته و به روز نمی‌توانند از تکنیک‌های جدیدی چون sut استفاده کنند. چنین افرادی تنها با استفاده از هولدرهای دستی (تکنیک جداسازی فولیکولی) کاشت را انجام می‌دهند که در بسیاری از موارد باعث ایجاد زخم روی پوست و تراکم کم موی کاشته شده خواهد شد. متاسفانه چنین حالتی بیشتر زمانی اتفاق می‌افتد که تکنسین‌ها کاشت را انجام داده و پزشکان تنها نظاره‌گر هستند. اما در روش SUT شاهد انجام این تکنیک توسط متخصصین پوست هستیم. در این روش کاشت با تجهیزات پیشرفته تمام اتوماتیک انجام می‌شود که کیفیت بالای رشد و تراکم بیش از 14000 تار مو را در یک جلسه برای بیمار تضمین می‌کند.

مراحل کاشت مو sut

به طور‌کلی مراحل مختلف کاشت مو sut طبق زیر است:

 • معاینات بالینی، آزمایشات اولیه و تزریق مواد بیهوشی: در این مرحله پزشک ابتدا معاینه بالینی اولیه را انجام داده و آزمایشات لازم را تجویز می‌کند. انجام برخی آزمایشات قبل از کاشت مو ضروری است.
 • پس از انجام آزمایشات لازم، نتیجه آن‌ها به پزشک گزارش و سپس وضعیت موی سر توسط او بررسی می‌شود. کیفیت بانک مو، عمق ریشه مو، خاصیت ارتجاعی پوست سر، وضعیت چربی پوست سر، شرایط ناحیه کاشت مو و تعداد فولیکول‌های موردنیاز برای کاشت همه و همه توسط پزشک ارزیابی خواهند شد.

بعد از کاشت مو به روش sut چه کارهایی لازم است انجام شود؟

پس از انجام کاشت sut لازم است به موارد زیر دقت نمایید:

 • چندین ساعت بعد از کاشت sut حتما استراحت کنید و اگر مجبور هستید از منزل بیرون بروید از کلاه استفاده کنید.
 • از مصرف الکل، سیگار و تنباکو خودداری کنید.
 • تا سه روز پس از کاشت ممکن است احساس خارش خفیفی در نواحی کاشت مو داشته باشید که کاملا طبیعی است.
 • پس از کاشت مو به مدت 2 تا 3 هفته اول از انجام ورزش‌های سنگین خودداری کنید و فقط در دو هفته اول شستن ناحیه کاشته شده باید کاملا با ملایمت انجام شود. پس از این مدت زمان موها شروع به رشد طبیعی کرده و به مراقبت کمتری نیاز دارند.

عوارض جانبی کاشت sut

هرچند احتمال بروز علائم زیر ممکن است بسیار کم باشد اما در مواردی می‌توانند به عنوان عوارض کاشت sut در نظر گرفته شوند:

 • موهای طبیعی ممکن است پس از 3 تا 4 ماه ریزش کنند که نادر و موقتی است.
 • اگر خط موی کاشته شده کمی از پیشانی پایین‌تر قرار داشته باشد ممکن است کمی تورم را در این ناحیه تجربه کنید که معمولا در عرض 2 تا 3 روز برطرف خواهد شد.
 • گاهی یک ناهماهنگی جزئی میان موهای طبیعی و موی کاشته شده به نظر می‌رسد.
 • همچنین رشد موی کاشته شده می‌تواند کندتر از موهای طبیعی باشد که پس از کوتاه کردن بهبود می‌یابد.

هزینه کاشت مو به روش sut

کاشت مو sut یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو با کمترین میزان درد و خونریزی است. استفاده از تجهیزات به روز در روش کاشت مو sut آن را از انواع دیگر روش‌های کاشت متفاوت می کند. اما به هر حال در مقایسه با سایر روش‌ها ممکن است هزینه بیشتری هم داشته باشد. معمولا هزینه کاشت مو در افراد مختلف به موارد مختلفی از جمله میزان طاسی، تعداد فولیکول‌های لازم برای کاشت و کیفیت موی اهدایی در محل مورنظر بستگی دارد. هر چقدر فولیکول‌های بیشتری برای کاشت مورد نیاز باشد، هزینه کاشت مو نیز بیشتر خواهد شد.

به عبارت دیگر هزینه کاشت مو علاوه بر روش کاشت مو به ویژگی‌های فردی نیز بستگی دارد. معمولا در جلسات پیش از جراحی کاشت sut مقدار تقریبی فولیکول‌های موردنیاز برای مناطقی که قرار است کاشت شوند و هزینه تقریبی کاشت sut مشخص می‌شود.

عکس کاشت مو به روش sut

نتیجه کاشت مو به روش‌های مختلف کاملا متفاوت است و با مشاهده عکس کاشت SUT برای بیماران قبل می‌توانید چنین تفاوت‌هایی را بهتر دریابید. بسیاری از پزشکان در گالری تصاویر بیماران خود آرشیوی از روش‌های مختلف کاشت را نیز دارند که در تصمیم گیری شما برای انتخاب نوع کاشت مو بسیار موثر خواهند بود.  

حتما بخوانید : تصاویر کاشت مو

چه افرادی کاندید مناسبی برای کاشت مو به روش sut هستند؟

پزشک در جلسه مشاوره و معاینه پیش از جراحی، مناسب ترین روش را از میان روش‌های متعدد کاشت مو برای هر فرد انتخاب می‌کند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم انتخاب بهترین روش کاشت مو را به پزشک خود بسپارید. با این وجود بهتر است بدانید که افراد زیر بهترین گزینه برای کاشت موی sut هستند:

 • افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنیک
 • افرادی که به دلیل سوختگی موهای خود را از دست داده‌اند
 • کسانی که در اثر شوک روحی دچار ریزش مو شده‌اند
 • اگر فردی به دلیل بیماری‌های پوستی دچار ریزش مو شده است او نیز کاندید مناسبی برای کاشت Sut خواهد بود.
 • موی ریخته شده ناشی از شیمی درمانی نیز پس از اتمام دوره درمان با استفاده از روش sut قابل کاشت است.
کاشت موی سر مردان

چه افرادی کاندید مناسبی برای کاشت مو به روش sut نیستند؟

شرایط برخی از افراد به گونه‌ای است که کاشت sut برای آن‌ها مناسب نیست:

 • افراد مبتلا به دیابت
 • افراد مبتلا به فشار خون بالا
 • افراد مبتلا به انعقاد خون
 • و آن دسته از افراد که مشکلات هورمونی دارند.

به هر حال پیش از کاشت sut پزشک شما باید از تمامی شرایط سلامتی و سوابق پزشکی شما مطلع شود.

فیلم کاشت مو به روش sut

امروزه کاشت مو به روش sut در تهران و در برخی از کلینیک‌ها در سراسر ایران نیز انجام می‌شود. البته مبنای کاشت مو Sut در واقع زیرمجموعه روش کاشت FIT است که روشی قدیمی‌تر است ولی توجه کنید که برخی از تغییرات جزئی در مراحل کاشت SUT وجود دارد که آن را کاملا متمایز می‌کند. تجهیزات و وسایل به کار رفته در روش کاشت SUT آن را در گروه روش‌های مدرن و کاملا پیشرفته قرار می‌دهد و به همین دلیل نیز بعضی از پزشکان امکان انجام آن را ندارند. مشاهده فیلم‌های کاشت SUT به شما این امکان را می‌دهد که تفاوت آن را با سایر روش‌ها به روایت تصویر مشاهده کنید.

به هر حال اگر تصمیم به کاشت مو دارید به خاطر داشته باشید که روش مناسب کاشت برای شما باید توسط متخصص‌تان تعیین شود با این وجود هنوز هم حق انتخاب با شماست و شما هستید که باید از روش انجام کاشت موی‌تان رضایت کامل داشته باشید.

سوالات متداول

مکانیزم انجام روش SUT به این صورت است که واحدهای فولیکولی یکی یکی استخراج می‌شوند. به این منظور یک دستگاه خودکار بسیار ظریف واحدهای فولیکولی را بدون اینکه آسیبی به آن‌ها برسد بر می‌دارد. به این ترتیب فرآیند استخراج مو بسیار سریع و با دقت انجام خواهد شد. فولیکول‌ها پس از برداشت منجمد شده و در ظرفی مخصوص نگهداری می‌شوند. پس از آن فولیکول‌ها به محلی که کاشت در آن انجام می‌شود منتقل شده و کاشته خواهند شد.

مزایای کاشت مو به روش sut نسبت به سایر روش‌ها بسیار زیاد است برای مثال فولیکول‌های مو را می‌توان از نقاط مختلف بدن به راحتی استخراج کرد. همچنین در این روش دست دخالتی ندارد و کاشت مو با استفاده از دستگاهی بسیار دقیق انجام می‌گیرد. به علاوه، فولیکول‌های بیشتری را می‌توان در یک جلسه کاشت و دارای دوره نقاهت کمتری است. روش SUT روشی پیشرفته و بدون درد و خونریزی است.

در روش کاشت SUT حتما باید پیش از جراحی موی سر تراشیده شود که ممکن است برای برخی افراد چندان خوشایند نباشد. همچنین استفاده از تجهیزات به روز در این روش باعث شده است که هزینه‌های آن در مقایسه با سایر روش‌ها کمی بیشتر باشد. اما با در نظر گرفتن تمامی موارد مزایای این روش بسیار بیشتر از معایب آن است که آن را به روشی محبوب در میان افراد متقاضی انجام عمل کاشت مو تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط