لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
اصلاح پیشانی اقایان

کاشت مو پیشانی آقایان: روش‌ها، مزایا، معایب و هزینه‌ها

فهرست محتوای مقاله

یکی از روش‌های اصلاح فرم صورت، عمل کاشت مو پیشانی آقایان است. خط موی جلویی آقایان که بخشی از پیشانی را پوشش می‌دهد، بارزترین ویژگی صورت مردان است. این خط، صورت شما را قاب‌بندی می‌کند و به شدت روی زیبایی و جوانیتان تاثیر دارد. بنابراین کوچکترین تغییری مانند مدل‌های متفاوت مو یا ریزش مو می‌تواند شما را بسیار متفاوت نشان دهد. 

به همین دلیل است که بسیاری از مردانی که پیوند مو شقیقه و پیشانی انجام می‌دهند، خیلی جوانتر از سن واقعیشان به نظر می‌رسند. و درست به همین دلیل کاشت مو پیشانی مردان یکی از پرتکرارترین عمل‌های زیبایی در کلینیک‌های پزشکی سراسر کشور است. اما آیا می‌دانید این عمل چگونه انجام می‌شود، چه مزایا و معایبی دارد و چقدر هزینه‌بردار است؟ و یا اصلا می‌دانید چه روش‌های دیگری برای اصلاح اندازه پیشانی آقایان وجود دارد؟

در اینجا قرار است همه سوالات شما را درباره کاشت مو پیشانی مردان پاسخ دهیم.

روش‌های اصلاح اندازه پیشانی آقایان

اصلاح اندازه پیشانی آقایان اغلب به معنای کاهش ارتفاع پیشانی است. پیشانی‌های خیلی بلند که به دلیل ژنتیک یا ریزش مو حالت غیرطبیعی دارند، با استفاده از تکنیک‌های زیبایی اصلاح می‌شوند. این اصلاح و تغییر می‌تواند بوسیله یک گریم ساده انجام شود. اما نتیجه گریم در بهترین حالت ممکن فقط یک روز دوام دارد. پس بهتر است به سراغ راه‌حل‌های بهتر بروید که دوام بیشتری دارند.

کاشت مو در پیشانی مردان

انواع روش‌های اصلاح اندازه پیشانی آقایان به شرح زیر است:

 • جراحی کوتاهی پیشانی: این یک عمل جراحی است، که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. همچنین از بی‌حس کننده موضعی در ناحیه پیشانی برای کمک به کاهش درد و خونریزی استفاده می‌شود. ابتدا خط مو و ناحیه پیشانی که باید برداشته شود، با یک نشان‌گر پوستی جراحی مشخص می‌شود. جراح باید مطمئن شود که برش جراحی، فولیکول‌ها و اعصاب را از بین نمی‌برد. یک برش در امتداد ناحیه مشخص‌شده پیشانی و خط رویش مو ایجاد می‌شود. جراح با دقت پوست را از بافت همبند زیرین جدا می‌کند و ناحیه‌ای را که برای برداشتن علامت‌گذاری شده‌است، برش می‌دهد. سپس برش بالایی در امتداد خط مو به پایین کشیده می‌شود، تا به برش پیشانی بپیوندد. جراح سپس این شکاف را بسته و پیشانی را کوتاه می‌کند. پوست به گونه‌ای به هم بخیه می‌شود، که احتمال تشکیل اسکار را به حداقل برساند.
 • پروتز: یکی از راه‌های کوتاه شدن پیشانی آقایان استفاده از پروتز مو است. پروتز مانند موی مصنوعی است، اما پوشش‌دهی و ثبات بهتری دارد. ظاهر پروتز هم از موی مصنوعی طبیعی‌تر است. در این روش پروتزی مناسب با شکل صورت و بلندی و ابعاد پیشانی شما ساخته می‌شود. سپس پروتز موردنظر طی یک جلسه در محل موردنظر نصب می‌شود. پس از نصب، این پروتز لازم است هر شش ماه یکبار ترمیم شود. درضمن احتمال عفونت در این روش وجود دارد چراکه ممکن است آلودگی زیر پروتز جمع شود.
 • کاشت مو: یکی از پرطرفدارترین روش‌های اصلاح اندازه پیشانی آقایان، کاشت مو است. در این روش با اضافه کردن مو به خط جلوی سر، ارتفاع پیشانی کوتاه می‌شود. خوبی این روش این است که می‌توان فرم بهتری به شکل پیشانی داد. این روش نتیجه کاملا طبیعی و بدون دردسری دارد. یعنی به جز مراقبت‌های اولیه بعد از عمل کاشت، دیگر نیاز به هیچ نوع ترمیم و مراقبتی نیست.
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی آقایان

کاشت مو جلوی سر آقایان

گاهی برای اصلاح اندازه پیشانی آقایان، از کاشت مو در جلوی سر و شقیقه‌ها استفاده می‌کنند. در این روش فولیکول‌های مو از ناحیه‌ای از سر که تراکم بالا دارد استخراج شده و در ناحیه پیشانی کاشته می‌شود. با کاشت موی پیشانی، خط موی جلوی سر شما شکل بهتری به خود گرفته و اندازه پیشانی اصلاح می‌شود. گاهی اوقات گرافت‌های مو در شقیقه‌‌ها هم کاشته می‌شود. 

به این ترتیب یک قاب جذاب در صورت شما تشکیل می‌شود، که اندازه‌ها و زوایای متناسبی دارد. کاشت مو یک روش جراحی است که به هر حال شرایط خاص خود را دارد. اولین شرط این کار این است که سلامت عمومی شما موردتایید پزشک باشد. یکی دیگر از شروط مهم این کار این است که شما باید از بانک موی خوبی در پشت سرتان برخوردار باشید، تا بتوانید گرافت‌های موردنیاز برای پیشانی را از آن استخراج کنید. کاشت مو در پیشانی آقایان به روش‌های مختلف انجام می‌شود، که در ادامه توضیحشان می‌دهیم.

حتما بخوانید : کاشت مو پیشانی خانم ها

روش‌های کاشت مو برای مردان پیشانی بلند

بسته به دغدغه‌های شما و همچنین وضعیت پیشانی و بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید، روش‌های مختلفی برای کاشت مو در پیشانی مردان وجود دارد. رایج‌ترین این روش‌ها به شرح زیر است:

 • کاشت پیشانی مردان با روش FUE: این یک نوع جراحی زیبایی کم‌تهاجم برای اصلاح اندازه پیشانی در آقایان است. این عمل تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در این روش فولیکول‌های مو به صورت جداگانه از پشت سر استخراج می‌شوند و سپس در ناحیه پیشانی کاشته می‌شود. FUE یک روش بدون بخیه و با حداقل تهاجم است، که جای زخم آن هیچ اسکاری به جا نمی‌گذارد. همچنین کمترین درد را در طول این عمل احساس می‌کنید و خیلی زود بهبود می‌یابید.
 • کاشت مو پیشانی مردان با روش FUT: این روش با برداشتن نوار یا تکه‌ای از پوست سر انجام می‌شود، که برای بازیابی واحدهای فولیکولی جداگانه تقسیم می‌شود. سپس محل اهداکننده بخیه می‌شود. پس از آن واحدهای فولیکولی برداشته‌شده در محل گیرنده کاشته می‌شوند.
 • تکنیک ترکیبی FUT و FUE: این تکنیک با هدف امکان استخراج تعداد بیشتری از واحدهای فولیکولی در یک جلسه انجام می‌شود. در این روش بیش از 4000 استخراج شده و حتی تعدادی از آن برای جلسات بعدی ذخیره می‌شود.
کوتاه کردن پیشانی آقایان

مزایا و معایب کاشت مو در پیشانی مردان

نسبت به همه روش‌های اصلاح اندازه پیشانی آقایان؛ کاشت مو چند مزیت مهم دارد:

 • نتیجه عمل کاملا طبیعی است و هیچ چیز مصنوعی در صورت شما دیده نمی‌شود.
 • موهای کاشته‌شده به صورت طبیعی رشد می‌کنند و می‌توانید آن را رنگ کنید و به هر مدلی درآورید.
 • تقریبا هیچ جای زخم و اسکاری روی صورت شما به جا نمی‌گذارد.
 • نتیجه این عمل دائمی است و تا آخر عمر نیاز به ترمیم و … ندارد.
 • این عمل یک فرآیند زیبایی روتین محسوب می‌شود که کمترین تهاجم و عوارض را به همراه دارد.

اما اگر بخواهیم به معایب این عمل اشاره کنیم، فقط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه کاشت مو زیاد است که البته کاملا ارزشش را دارد.
 • برای انجام این عمل باید الگوی ریزش موی شما کامل شده‌باشد، تا موها بعد از کاشت دوباره ریزش نکند.
 • عوارض بعد از عمل در این فرآیند زیبایی ممکن است برای بعضی افراد کمی سخت باشد. این عوارض شامل؛ سردرد، سوزش، خارش، التهاب، ریزش موی ابتدایی و در بعضی موارد عفونت است.
تاثیر پیشانی کوتاه در جذابیت اقایان

هزینه کاشت مو در پیشانی آقایان

هزینه کاشت مو پیشانی آقایان را نمی‌توان به طور دقیق مشخص کرد. درواقع بسته به عوامل مختلف باید هزینه موردنظر در طول جلسه مشاوره، نهایی شود. مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده هزینه کاشت مو شامل؛ نوع کاشت مو، تکنیک‌های کاشت مو، تعداد فولیکول‌های موی موردنیاز، میزان طاسی، اعتبار کلینیک و تجربه و شهرت جراح کاشت مو است.

تاثیر کوتاه کردن پیشانی در چهره آقایان

کوتاه کردن ناحیه پیشانی در آقایان تاثیر زیادی در زیبایی، جوانی و جذابیت چهره‌شان دارد. مهم‌ترین این تاثیرات به شرح زیر است:

 • این کار می‌تواند به تعادل نسبت‌های صورت شما کمک کند.
 • کوتاه کردن پیشانی باعث می‌شود، شما سال‌ها جوان‌تر به نظر برسید.
 • زیبایی و درنتیجه اعتمادبه‌نفس شما با اصلاح اندازه پیشانی بیشتر می‌شود.

حتما بخوانید :  کاشت مو آقایان

One thought on “کاشت مو پیشانی آقایان: روش‌ها، مزایا، معایب و هزینه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط