لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
کاشت مو آقایان

کاشت مو برای مردان چگونه انجام می شود؟

فهرست محتوای مقاله

اکثر مردان از 30 سالگی به بعد ریزش مو را تجربه می‌‌کنند که معمولا طبیعی است اما گاهی آزاردهنده می‌شود. اگر مردان بدانند که سن مناسب کاشت مو برای آن‌‌ها چه زمانی است می‌توانند ظاهر موهای خود را حفظ کنند و موهایی قابل رشد داشته باشند.

کاشت مو آقایان

در گذشته طاسی سر معمولا نشانه پیری بود اما اکنون پسران و مردان در سن کم‌تری با چنین مشکلی مواجه می‌شوند. مخصوصا زمانی که پدر یا مادر دچار طاسی مو هستند نشانه این است که شما نیز باید خود را آماده کنید زیرا این اختلال ژنتیکی احتمالا راهی جز کاشت مو برای‌تان نمی‌گذارد. در اینجا هر چه لازم است درباره کاشت مو در مردان بدانید را با هم بررسی خواهیم کرد و به پرسش‌های رایج درباره کاشت مو آقایان پاسخ می‌دهیم:

 • الگوی طاسی در مردان معمولا چگونه است؟
 • کاشت مو برای مردان به چه صورت شکل انجام می‌شود؟
 • بهترین نوع کاشت مو برای مردان چیست؟
 • هزینه کاشت مو برای آقایان چقدر است؟

الگوی طاسی مردانه

ترمیم مو آقایان پیش از هر چیز به دلیل ریزش مو در آن‌ها بستگی دارد که یکی از شایع‌ترین دلایل آن طاسی با الگوی مردانه یا آلوپسی آندروژنیک است. معمولا طاسی با الگوی مردانه در سنین بالای 30 سال اتفاق می‌افتد. در این نوع طاسی، عملکرد ژنتیکی بدن فرد باعث حساسیت بیش از حد فولیکول موی او به هورمون DHT می‌شود. با ادامه روند حساسیت گیرنده‌های فولیکول مو در برابر این هورمون، موها نازک شده، می‌ریزند و در نهایت فرد دچار طاسی خواهد شد.

موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت مو طبیعی در تهران
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

نحوه کاشت مو در مردان با الگوی طاسی مردانه چگونه است؟

نحوه کاشت مو مردان کاملا به الگوی ریزش موی آن‌ها بستگی دارد زیرا در الگوی ریزش مو مردانه، ریزش بیشتر از ناحیه پیشانی تا مرکز سر است، بنابراین فولیکول‌های مو از پشت سر گرفته شده و به جلوی سر پیوند داده می‌شوند. موهای پشت سر در بیشتر افراد بسیار قوی هستند و معمولا تا پایان عمر دست نخورده باقی می‌مانند به همین دلیل این قسمت بهترین ناحیه برای اهدای مو در کاشت مو مردان در نظر گرفته می‌شود.

کاشت مو برای آقایان

کاندیدای مناسب کاشت مو آقایان

کاشت موی آقایان یک روش کم تهاجمی است که شامل برداشت واحدهای فولیکولی از ناحیه اهدا و کاشت در محل طاسی است. به همین دلیل لازم است فردی که برای کاشت مو مراجعه می‌کند به درستی معاینه شود تا بتوان فهمید گزینه خوبی برای کاشت است یا خیر. شرایط موردنظر برای کاشت مو سر مردان شامل موارد ژنتیکی، سنی، وضعیت سلامت کلی فرد و موارد دیگر است که پزشک قبل از کاشت آن‌ها را کاملا بررسی می‌کند. چند مورد از شرایط لازم برای کاشت مو برای آقایان را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

 • مردی با ریزش موی ژنتیکی بهترین گزینه برای کاشت مو در آقایان است.
 • از دیگر گزینه‌های لازم برای کاشت مو مردان به ثبات رسیدن الگوی ریزش موهاست.
 • مردانی که بانک موی قوی دارند گزینه خوبی برای کاشت هستند.
 • مردانی که بدن آن‌ها از سلامت عمومی خوبی برخوردار است با داشتن شرایط دیگر مانعی برای انجام کاشت نخواهند داشت.

کدام دسته از آقایان کاندید مناسبی برای کاشت مو نیستند؟

دقت کنید افرادی که الگوی ریزش موی در آن‌ها ناشی از موارد چون استرس یا پسوریازیس است مناسب کاشت مو نخواهند بود. همچنین کسانی که بانک مو ضعیفی دارند نمی‌توانند یک کاشت موفقیت آمیز را تجربه کنند.

بهترین روش‌های کاشت مو برای آقایان

کاشت مو دارای انواع مختلفی است که هر یک دارای مزیت‌ها و معایب خاصی هستند. با مشاهده انواع عکس کاشت مو در مردان متوجه می‌شوید که نوع برداشت و کاشت مو در روش‌های مختلف کاشت کاملا متفاوت است. انواع کاشت مو در مردان شامل موارد زیر است که با توجه به نوع طاسی، وضعیت بانک مو و انتخاب فرد متفاوت هستند:

 • روش FUT روشی است که با نام روش نواری نیز شناخته می‌شود. در این روش نواری از پوست سر از ناحیه اهداکننده برداشته و سپس در برش‌‌هایی که در محل کاشت ایجاد شده پیوند می‌دهد. این روش برای مردانی مناسب است که مناطق طاسی سر زیادی دارند اما از بانک موی قوی برخوردار هستند. این روش نیازی به تراشیدن موی سر در ناحیه اهداکننده ندارد.
 • روش FUE این روش کاشت مو برای موهای کم پشت مردان و برای افرادی که می‌خواهند کاشت متراکمی داشته باشند مناسب است. علاوه براین در روش FUE جای زخم زیادی روی سر باقی نمی‌ماند و درد زیادی هم ندارد.
 • روش AFI کاشت خودکار به این روش با استفاده از ماشین‌هایی با دقت بالا انجام می‌‌شود که به جراح کمک می‌کنند به راحتی و با بالاترین حساسیت فولیکول‌ها را برداشته و آماده کاشت کند. در این روش فولیکول‌ها کاملا سالم می‌مانند و نتیجه بهتری را رقم می‌‌زنند.
 • روش DHI یک روش کاشت مو بدون خونریزی و با دوره نقاهت کوتاه است. این روش گزینه مناسبی برای افرادی که نگران عوارض بعد از کاشت مو هستند.

به یاد داشته باشید که انتخاب هر یک از روش‌های بالا به موارد بسیاری مانند نظر پزشک، وضعیت طاسی فرد، سلامت عمومی او، قوی بودن بانک مو و توقع فرد از کاشت مو بستگی دارد.

نتیجه کاشت مو آقایان

بهترین سن برای کاشت مو آقایان

اما بپردازیم به این موضوع که بهترین سن برای کاشت مو آقایان چه سنی است؟ با مشاهده عکس کاشت مو مردانه و عکس الگوی طاسی مردانه که عموما در سن 30 تا 40 سالگی به وضوح قابل مشاهده است، می‌توان دریافت که سن کاشت مو آقایان موضوعی مهم است و باید بیشتر به آن پرداخت. بسیاری از پزشکان معتقدند سن مناسب کاشت مو در مردان سنی است که الگوی طاسی آن‌ها کاملا مشخص شده است.

الگوی طاسی مردانه

هزینه کاشت مو آقایان

هزینه کاشت مو اقایان به موارد زیادی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر است:

 • اولین موردی که در هزینه کاشت مو جلوی سر آقایان اهمیت دارد گستردگی ناحیه طاسی است که در تعیین هزینه کاشت مو بسیار موثر است. برخی از مردان دارای ناحیه طاسی بزرگی هستند در حالی که طاسی در مردان دیگر ممکن است تنها به جلوی پیشانی محدود شود.
 • موردی دیگر که در تعیین هزینه کاشت مو در مردان باید مورد توجه قرار داد روش کاشت مو است، طبیعتا زمانی که از روش‌های کاشت مو خودکار یا روش‌هایی استفاده می‌شود که به وجود تجهیزات زیادی در کلینیک کاشت نیاز دارند هزینه کاشت هم بالاتر می‌رود.
 • تجربه جراح کاشت نیز از مهم‌ترین فاکتورهای موثر در قیمت کاشت مو است. جراحی که تجربه بیشتری در کاشت مو دارد کاشت مو موفق‌تری را رقم می‌زند بنابراین نرخ کاشت مو در چنین حالتی بالاتر از کاشت مو توسط فردی کم تجربه است.
ریش های پرپشت با کلینیک آسمان
کاشت ریش و سبیل طبیعی در تهران

عوارض کاشت مو در مردان

معمولا عوارض کاشت مو برای آقایان چندان جدی نیستند و در کمترین زمانی بعد از کاشت از بین می‌روند. با این وجود بهتر است درباره انواع عوارض کاشت مو در مردان اطلاعات کافی داشته باشیم تا بتوانیم در زمان کوتاه‌تری به بهبودی بعد کاشت برسیم. به طور کلی موارد زیر به عنوان عوارض کاشت موی سر برای اقایان در نظر گرفته می‌شوند:

 • تورم: تورم از شایع‌ترین عوارض بعد از کاشت است که معمولا پیشانی و گاهی حتی ابروها را نیز درگیر می‌کند. بهتر است زمانی که می‌خوابید سر خود را با زاویه‌ای 45 درجه بالاتر از بدن خود قرار دهید که ورم بعد از کاشت مو زودتر برطرف شود. علاوه براین، تا مدتی از مصرف الکل و کشیدن سیگار هم خودداری کنید.
 • خارش: خارش نیز یکی از پیامدهای معمول کاشت مو است که معمولا در عرض یک هفته به خودی خود برطرف می‌شود و به راحتی قابل کنترل است. برای به حداقل رسیدن خارش، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی که پزشک به بیمار توصیه می‌کند ضروری است.
 • بی‌حسی: بعد از کاشت مو ممکن است با بی‌حسی مواجه شوید که تا چند هفته باقی بماند اما در مدت کوتاهی بدن به حالت حادی برمی‌گردد. در صورتی که بی حسی ادامه یافت لازم است به پزشک خود مراجعه کنید.
 • درد: درد پس از کاشت مو قابل تحمل است و اصلا جای نگرانی نیست. تقریبا یک هفته طول می‌کشد که درد از بین برود. استفاده از برخی مسکن‌ها بعد از کاشت برای کاهش درد، با تجویز پزشک بلامانع است.
 • عفونت: برای جلوگیری از عفونت بعد کاشت باید بهداشت ناحیه کاشته شده را به خوبی رعایت کنید. توصیه می‌شود هنگام بیرون رفتن از کلاه مخصوص بعد کاشت استفاده کنید و در معرض نور شدید خورشید قرار نگیرید.
 • جوش پوست سر: چند روز بعد کاشت ممکن است در نقاطی از محل‌های پیوند مو روی سر جوش‌هایی ایجاد شده باشد. جوش سر بعد کاشت مو کم کم می‌ترکد و پس از آن ساقه موی جدید رشد می‌کند.
 • ریزش شوک: یکی از مهم‌‌ترین عوارض این جراحی در آقایان ریزش شوک است. این نوع ریزش تقریبا 3 هفته بعد از کاشت به وجود می‌آید اما کاملا طبیعی است و پس از مدتی موها دوباره شروع به رشد می‌کنند.

نتیجه کاشت مو در مردان چگونه خواهد بود؟

نتایج کاشت مو آقایان در صورتی مطلوب خواهد بود که انتظاراتی واقع‌بینانه از انجام کاشت موی خود داشته باشند. برای مثال فردی که بانک موی ضعیفی دارد نمی‌تواند انتظار کاشت مو پرپشت و متراکمی را داشته باشد. همچنین کاشت مو برای مردانی که سن بالایی دارند ممکن است به اندازه سنین کم موثر نباشد. نکته بسیار مهم دیگر این است برای اینکه از نتیجه کاشت خود رضایت کافی داشته باشید لازم است در انتخاب دکتر کاشت مو و کلینیک کاشت خود دقت کافی داشته باشید. جراحی که از تخصص کافی در کاشت مو برخوردار باشد با در نظر گرفتن شرایط شما بهترین روش کاشت مو را پیشنهاد می‌کند. و در آخر برای رضایت کافی از کاشت مو باید همه دستورالعمل‌هایی را که پزشک به شما توضیح می‌دهد رعایت کنید تا در کمترین زمان به بهبودی لازم برسید و پس از مدتی روند طبیعی رشد موهای کاشته شده آغاز شود.

حتما بخوانید : کاشت مو پیشانی مردان

سوالات متداول

کاشت مو برای آقایان را می‌توان به عنوان درمانی دائمی در نظر گرفت به شرطی که هم فرد کاندید مناسبی برای کاشت مو باشد و هم جراح از تخصص کافی برخوردار باشد. به این ترتیب با انجام کاشت در مناسب‌ترین سن، پس از مدتی می‌توان انتظار داشت که موهای کاشته شده هم مانند موهای طبیعی رشد کنند.

هر چند عوارض کاشت مو در مردان معمولا ماندگار نیستند و مدتی بعد به خودی خود از بین می‌روند، باید با رعایت دستورالعمل‌های بعد کاشت چنین عوارضی را به حداقل رسانید. عوارضی چون خونریزی، تورم، خارش و ریزش شوک بعد از کاشت مو کاملا طبیعی است و جایی برای نگرانی وجود ندارد.

کاشت مو برای مردان با استفاده از روش‌های جدید نه خونریزی و نه درد زیادی دارد. دستگاه‌های اتوماتیکی که برای برداشتن گرافت‌های مو و کاشت آنها در محل پیوند طراحی شده‌اند به اندازه‌ای دقیق هستند که بدون کوچکترین آسیبی به مو و پوست بهترین نتیجه کاشت مو را فراهم می‌کنند. البته توجه کنید که تخصص بالای جراح کاشت مهم‌ترین عامل در تجربه درد و خونریزی کمتر ضمن کاشت مو و نیز پس از آن است.

پس از کاشت مو آقایان می‌توانند منتظر رشد موهای کاشته شده باشند اما لازم است حدود 3 ماه از زمان کاشت مو گذشته باشد که روند رشد موها آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط