لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
کاشت مو طبیعی آقایان از ریش

آنچه درباره کاشت مو با استفاده از ریش نمی دانید!

فهرست محتوای مقاله

کاشت مو از ریش راه‌حلی برای یک چالش بزرگ در فرآیند کاشت مو است. علیرغم پیشرفت بسیار زیاد در کیفیت و کارایی عمل کاشت مو، کمبود موی کافی برای کاشت همیشه چالشی برای جراحان بوده‌است. این وضعیت را می‌توان به عنوان عدم تطابق عرضه و تقاضای مو توصیف کرد. این عدم تطابق در بعضی بیماران دیده می‌شود. 

خوشبختانه موهای دیگر نواحی بدن می‌تواند برای نواحی طاسی سر مورد استفاده قرار گیرد. در بسیاری از مردان، موهای ریش بعد از موهای سر، به عنوان بهترین گزینه در نظر گرفته می‌شود. موهای ریش شباهت‌های زیادی به موهای سر دارند، که آن را به منبعی عالی برای ترمیم موهای سر در بسیاری از مردان تبدیل می‌کند.

کاشت مو از ریش به سر چیست؟

کاشت مو یک عمل زیبایی است که شامل پیوند فولیکول‌های مو از پوست سر یا دیگر قسمت‌های بدن مانند ریش است. این روش معمولاً تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، و شامل برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده و پیوند آنها به ناحیه گیرنده است. ناحیه اهداکننده معمولاً پوست سر است، زیرا موهای روی پوست سر از نظر بافت و ضخامت، مشابه هستند. با این حال، در بعضی موارد، فولیکول‌های مو از دیگر قسمت‌های بدن استفاده می‌شود.

کاشت مو از ریش به سر

اگر بانک موی شما در ناحیه پوست سر برای پیوند مو کافی نباشد، از موی ریش استفاده می‌شود. ناحیه ریش در فردی با تراکم موهای متوسط ​​یا بیشتر از حد متوسط، حدود 3000 پیوند فقط از نواحی زیر چانه و گردن ایجاد می‌کند. اگر بیمار مایل به حذف تمام موهای ریش خود باشد، این تعداد می‌تواند دو برابر باشد. این پیوند درست مانند پیوند موی سر، به روش‌های مختلف انجام می‌گیرد. فولیکول‌های موی کاشته شده در طی چند ماه در ناحیه ریش شروع به رشد می‌کنند و نتایج دائمی هستند.

حتما بخوانید : کاشت مو در محل سوختگی

مراحل کاشت مو از ریش به سر

مراحل کاشت مو از ریش به سر به شرح زیر است:

 • مرحله اول مرحله مقدماتی است. بیمار به کلینیک می‌رود و تحت معاینه قرار می‌گیرد. تاریخچه پزشکی بیمار هم بررسی می‌شود. دلیل معاینه و بررسی سابقه پزشکی بیمار، این است که آیا این شخص برای کاشت مو مناسب است یا خیر. اگر فرد برای کاشت مو مناسب باشد، تاریخ عمل مشخص می‌شود.
 • بعضی افراد برای تکنیک FUT مناسب‌تر هستند و بعضی افراد برای روش FUE . مراحل آماده‌سازی انجام شده و مرحله استخراج شروع می‌شود. ابزارهای متفاوتی برای استخراج فولیکول مو وجود دارد. اما کشیدن دستی معمولاً بیشترین انعطاف را به جراح می‌دهد و این تکنیک مناسب‌تری برای مدیریت تغییرات زاویه و تحرک پوست صورت است.
کاشت مو برای افراد کم مو
 • کاشت مو از ریش با توجه به تکنیک اعمال‌شده متفاوت است. به عنوان مثال، در تکنیک FUT، گرافت‌ها را با برش به صورت نوار از ناحیه اهداکننده جدا می‌کنند. نوارهای مستطیلی بلند در محلول مخصوص نگهداری می‌شوند. ناحیه‌ای که نوارها برداشته می‌شود، بخیه و بانداژ می‌شود.
 • گرافت‌ها تمیز می‌شوند. منطقه‌ای که باید کاشته شود با بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شود. کانال‌های کوچکی به ضخامت 0.71 میلی‌متر در ناحیه مور پیوند باز می‌شود و با قلم مخصوص در این ناحیه پیوند کاشته می‌شود.
 • در تکنیک FUE برخلاف روش FUT، گرافت‌ها از ناحیه ریش با قلم مخصوص طبی برداشته می‌شود و به ناحیه‌ای که قرار است پیوند زده می‌شود. در این روش می‌توان گرافت‌های بیشتری را در مدت زمان کوتاه‌تری جمع‌آوری کرد.
 • در روش DHI فولیکول‌های مو با کمک یک قلم پزشکی مخصوص جمع‌آوری می‌شود. فولیکول‌های اهدایی که از ناحیه ریش گرفته می‌شود برای مدت کوتاهی در محلول مخصوص نگهداری می‌شود و سپس به منطقه کاشت اضافه می‌شود. این روش نسبت به روش‌های دیگر زمان کمتری می‌برد و بدون درد است.

مزایا و معایب برداشت مو از ریش

در اینجا درباره مزیت‌های کاشت موی ریش به پوست سر صحبت می‌کنیم:

 • تقریباً هرکسی که موی ریش متوسطی ​​​​داشته‌باشد، می‌تواند از موهای اضافه این ناحیه برای پیوند به سر استفاده کند.
 • استفاده از ریش به جراح کمک می‌کند، تا موهای ناحیه امن پوست سر را برای نواحی حساس‌تر مانند خط موی جلوی سر، نقاط گیجگاهی و ابروها حفظ کند.
 • موهای ریش معمولاً بسیار ضخیم‌تر از موهای سر هستند، که به ایجاد حجم بیشتر در مناطق پیوند‌شده کمک می‌کند. این تفاوت ضخامت در بیمارانی که موهای بسیار ظریفی در سر دارند مشهود است. در این موارد موهای ریش می‌تواند به عنوان منبعی برای ترمیم نواحی طاسی پوست سر استفاده شود.
 • موهای صورت در بسیاری از مردانی که همیشه صورت خود را می‌تراشند ناخواسته تلقی می‌شود و برداشتن آن برای آنها، هیچ اشکالی ندارد. حتی مردانی که ریش می‌گذارند، دوست دارند از شر موهای زیر چانه یا گردن خود رها شوند.

البته کاشت موی ریش به پوست سر محدودیت‌ها و مشکلات خاص خود را دارد:

 • بعضی از مردان موهای ریش کافی ندارند که بتوان از آنها به عنوان منبع اهداکننده استفاده کرد.
 • میانگین تعداد فولیکول‌های مو در هر واحد فولیکولی یا گرافت ریش، معمولا کمتر از پیوندهای اهداکننده پوست سر است. موهای کمتر در هر گرافت برابر است با پوشش کمتر.
 • اگرچه ضخامت زیاد موهای ریش برای بیمارانی که نیاز به حجم بیشتری دارند مفید است، موهای زبر می‌تواند در برخی از مناطقی که موها به طور طبیعی نازک‌تر هستند، مشکل‌ساز باشد.
 • موهای ریش نسبت آناژن/ تلوژن کمتری دارند. این بدان معناست که فولیکول‌های موی ریش زمان کمتری را در فاز رشد سپری می‌کنند، در حالی که برای مدت طولانی‌تری در فاز تلوژن یا استراحت می‌مانند. این امر تعداد موهایی را که در یک زمان معین در نواحی کاشته شده ظاهر می‌شوند، محدود می‌کند.
 • پیوند مو با استفاده از استخراج فولیکولی مو از صورت می‌تواند چالش برانگیز باشد. پوست در نواحی خاصی از صورت مانند ریش ثابت نیست و کشیدن گرافت‌ها را دشوار می‌کند. مشکل در دسترسی به نواحی قابل استخراج می‌تواند به این پیچیدگی بیافزاید.
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

چه کسانی کاندید کاشت موی سر از ریش هستند؟

پیوند ریش به پوست سر گزینه‌ای عالی برای کسانی است، که قبلا یک بار کاشت مو انجام داده‌اند و می‌خواهند تراکم بیشتری در نواحی خاصی داشته‌باشند. همچنین این روش مناسب کسانی است، که هرگز پیوندی انجام نداده‌اند، اما بانک موی طبیعی خوبی ندارند.

حتما بخوانید : نتیجه نهایی کاشت مو

نکات قبل از عمل کاشت مو از ریش به سر

مهم‌ترین نکته قبل از عمل کاشت ریش به سر، اصلاح سطح انتظارات شما است. همانطور که گفتیم از نظر فاز آناژن / تلوژن بین موهای ریش و پوست سر تفاوت وجود دارد. موهای صورت فاز رشد (آناژن) طولانی‌تری دارند و برای مدت زمان کوتاه‌تری در فاز استراحت (تلوژن) می‌مانند. شما باید توجه داشته‌باشید، که موی ریش رفتار متفاوتی دارد و انتظارات شما باید بر این اساس اصلاح شود.

سوالات متداول

بله، مردان می‌توانند موهای صورت را از ریش به پوست سر پیوند بزنند.

این کار مانند پیوند موی سر به سر، به روش‌های مختلف انجام می‌شود و فرآیندی مشابه آن دارد. البته به این دلیل که پوست صورت متحرک و استخراج گرافت مو از آن چالش‌برانگیز است، لازم است یک جراح مجرب و باتجربه پیوند را انجام دهد.

 میزان موفقیت این روش، معمولاً در مقایسه با جراحی‌های FUE و DHI موی سر به سر تفاوتی ندارد. در واقع، اغلب اوقات، موهای ریش انعطاف‌پذیرتر هستند، بهتر رشد می‌کنند و کمتر در معرض ریزش قرار می‌گیرند.

بله. کاشت مو از ریش درست مانند کاشت مو از سر انجام گرفته و موی پیوند شده به صورت طبیعی رشد می‌کنند.

موی ریش برای بسیاری از مردان ناخواسته است، رشد و ضخامت این موها عالی است و هر کسی که تراکم ریش متوسطی دارد، می‌تواند آن را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط