لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
کاشت مو برای بیماران

کاشت مو برای بیماران پسوریازیس و قلبی

فهرست محتوای مقاله

اگر بیماری خاصی دارید و قبل از انجام کاشت می‌خواهید بدانید شرایط کاشت مو برای بیماران خاص چگونه است، هر آنچه لازم درباره این موضوع بدانید را در اینجا آورده‌ایم و به موضوعات مهم زیر می‌پردازیم:

  • کاشت مو برای بیماران پسوریازیس چگونه است؟
  • آیا کاشت مو برای بیماران صرع امکان‌پذیر است؟
  • امکان کاشت مو برای بیماران قلبی هم وجود دارد؟
  • آیا کاشت مو برای بیماران هپاتیتی امکان‌پذیر است؟
  • بیماران دیابتی هم می‌توانند کاشت مو انجام دهند؟
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

کاشت مو برای بیماران خاص

ترمیم و کاشت مو برای بیماران خاص موضوعی است که باید توسط پزشک و با توجه به شرایط فرد به دقت ارزیابی شود. به این منظور پزشک معاینات مختلفی را در بیماران hiv، بیماران قلبی، افرادی که مبتلا به صرع و پسوریازیس هستند انجام می‌دهد که دریابد آیا چنین افرادی کاندید خوبی برای کاشت هستند یا خیر.

کاشت مو برای بیماران قلبی

امکان انجام کاشت مو برای بیماران قلبی به عوامل زیادی وابسته است زیرا بیماران قلبی شرایط کاملا حساسی دارند. یکی از خطراتی که برای بیماران قلبی حین عمل کاشت وجود دارد احتمال خطر سکته قلبی است. با توجه به ریسک زیاد کاشت مو نه تنها برای این بیماری، بلکه برای بیماری‌های مزمن دیگر مانند نارسایی کبد و نارسایی کلی هم قابل انجام نیست.

حتما بخوانید : مراحل کاشت مو

کاشت مو برای بیماران پسوریازیس

با توجه به اینکه پسوریازیس یک اختلال پوستی است که در آن لکه‌های قرمز و پوسته‌پوسته‌ای روی بدن فرد ایجاد می‌شود، برای بسیاری این پرسش مطرح است که آیا با وجود ابتلا به آن می‌توان کاشت مو انجام داد؟

کاشت مو برای بیماران پسوریازیس

آیا کاشت مو برای بیماران پسوریازیس امکان پذیر است؟

پسوریازیس قابل درمان است بنابراین با وجود درمان، پیوند مو برای افرادی که دچار این بیماری مزمن هستند امکان‌پذیر خواهد شد. پسوریازیس ممکن است باعث شود فرد موقتا موهای خود را از دست بدهد اما اگر حتی مقدار زیادی از موهای فرد نیز از بین بروند، کاشت مو برای بیماران پسوریازیس قابل انجام‌ است. برای انواع دیگر ریزش مو نیز معمولا پیوند مو انجام می‌شود برای مثال کاشت مو برای بیماران آلوپسی مانعی ندارد. علاوه براین، کاشت مو برای بیماران لیکن پلان هم که نوعی از آلوپسی است در صورت نداشتن التهاب پوستی زیاد امکان پذیر است.

کاشت مو برای بیماران هپاتیتی

یکی از بیماری‌های خاص دیگر که می‌خواهیم امکان انجام کاشت مو برای آن را بررسی کنیم هپاتیت است. همانطور که می‌دانید هپاتیت انواع گوناگونی مانند B، D، E  و انواع دیگر دارد و انجام کاشت مو برای بیماران هپاتیتی پیش از هر چیز به نوع هپاتیت و وضعیت خاص بیمار بستگی دارد.

آیا کاشت مو برای بیماران هپاتیتی امکان پذیر است؟

پس از معاینه سابقه پزشکی فرد مبتلا به هپاتیت و بررسی وضعیت خاص و نوع هپاتیت وی، پزشک می‌تواند تعیین کند که آیا فرد کاندید مناسبی برای کاشت مو است یا خیر. لازم است توجه کنید که هپاتیت یک عفونت ویروسی است که شامل 5 نوع D، C، B و A است و همین موضوع باعث می‌شود شرایط متفاوتی را در بیماران هپاتیتی مشاهده کنیم. به طورکلی، در صورت وجود عفونت فعال هپاتیت بهتر است کاشت مو را تا زمان درمان هپاتیت به تعویق انداخت.

کاشت مو برای بیماران صرع

صرع و کاشت مو چه ارتباطی دارند؟ آیا اگر فردی صرع داشته باشد می‌تواند کاشت مو انجام دهد؟ اگر بیماران صرع در حین کاشت دچار حملات ناشی از صرع شوند، ممکن است به سر و پیوندها آسیب برسد. پس چاره چیست؟ آیا پزشک می‌تواند امکان انجام کاشت مو برای بیماران صرع را فراهم کرده و ایمنی لازم عمل را تضمین کند؟ پاسخ این است که راهکارهایی برای تضمین کاشت مو بیمار صرع وجود دارد ولی کمی زمان می‌برند.

آیا کاشت مو برای بیماران صرع امکان پذیر است؟

برای انجام کاشت مو، پزشک باید اطمینان حاصل کند که فرد مبتلا به صرع به وضعیت مطلوبی در درمان خود رسیده است. گاهی حدود 6 ماه و گاهی نیز چند سال طول می‌کشد که بهبودی حاصل شود و بیمار صرع آماده انجام کاشت مو شود که البته کاملا به شرایط خاص او بستگی دارد.

کاشت مو برای بیماران دیابتی

اما بپردازیم به امکان انجام کاشت مو برای بیماران دیابتی که برای بسیاری از افرادی که با این بیماری درگیرند را دچار نگرانی کرده است. پزشک با معاینه یک فرد دیابتی قبل از انجام کاشت مو، تشخیص می‌دهد که آیا با وجود دیابت می‌توان عمل را انجام داد یا خیر. البته چنین تشخیصی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که در ادامه درباره آن می‌خوانیم:

کاشت مو برای بیماران دیابتی

آیا کاشت مو برای بیماران دیابتی امکان پذیر است؟

سن، وزن، انواع داروهای مصرفی دیابت و وضعیت خون از جمله فاکتورهای مهم در بررسی ابتلا به دیابت و کاشت موی فرد است. اگر همه شرایط نرمال باشد می‌توان با خیال راحت کاشت مو انجام داد. در واقع کاشت مو برای بیماران دیابتی به این بستگی دارد که چقدر دیابت تحت کنترل و درمان قرارگرفته است و دیابت از چه نوعی است.

خطر کاشت مو برای بیماران دیابتی چیست؟

کاشت مو یک جراحی نسبتا طولانی است که معمولا 6 الی 9 ساعت طول می‌کشد و موضوع قند خون در این چند ساعت باید در نظر گرفته شود. اضطراب، آدرنالین و گرسنگی در مدت زمان کاشت می‌توانند باعث ترشح هورمون گلوکاگون شوند. گلوکاگون ضد انسولین عمل می‌کند و از کاهش بیش از حد قندخون جلوگیری می‌کند. سطح بالای گلوکاگون در افراد مبتلا به دیابت قندخون آن ها را افزایش می‌دهد. برای حل این مشکل در زمان کاشت مو، جراح قند خون فرد را در فواصل منظم ضمن عمل کاشت بررسی می‌کند که از سلامت او اطمینان یابد.

سوالات متداول

بهترین روش کاشت مو برای بیماران خاص استفاده از روش‌های کم تهاجمی است.

در اکثر موارد کاشت مو برای بیماران قلبی قابل انجام نیست زیرا ممکن است خطر سکته قلبی را افزایش دهد.

مصرف هر گونه دارو پس از کاشت باید با مشورت پزشک انجام شود.

هرچند نتیجه کاشت مو کمک می‌کند که فرد شرایط بسیار بهتری را تجربه کند ولی هنوز هیچ دلیل علمی مشخصی برای کنترل علائم پسوریازیس با کاشت مو وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط