لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
کوتاه کردن پیشانی زنان با کاشت مو

کاشت مو پیشانی خانم‌ها و تاثیر آن در زیبایی+هزینه و عوارض آن

فهرست محتوای مقاله

کاشت مو پیشانی خانم‌ها فراتر از یک تکنیک پزشکی در حوزه زیبایی است. همه چیز مربوط به هویت شما است. تراکم، حالت مو، بلندی یا رنگ موهای شما راهی منحصر‌به‌فرد برای بیان هویت شما است. اما هیچ کدام به اندازه فرم رویش موها از پیشانی، در زیبایی به خصوص چهره شما تاثیر ندارد. 

با این وجود گاهی مواجهه با ریزش مو ناشی از بیماری زمینه‌ای، افزایش سن یا افسردگی می‌تواند تأثیر روانی قابل‌توجهی روی اعتماد‌به‌نفس داشته‌باشد. پیشانی که بلندتر می‌شود، سن شما از آنچه که واقعا هست، بیشتر به نظر می‌رسد. حتی شکل چشم و ابروها هم تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد. بنابراین اصلاح اندازه پیشانی از طریق کاشت مو، هم زیبایی صورت و هم احساس رضایت درونی را چند برابر می‌کند.

اگر دوست دارید اطلاعات کاملی درباره کاشت موی پیشانی در خانم‌ها به دست آورید، وبلاگ ما را تا انتها مطالعه کنید.

روش‌های اصلاح اندازه پیشانی خانم‌ها

کوتاه کردن پیشانی زنان

اصلاح اندازه پیشانی خانم‌ها با چند روش زیر امکان‌پذیر است:

 • جراحی پیشانی: این روش بسیار تهاجمی آخرین گزینه برای اصلاح اندازه پیشانی است. در این روش بخشی از پوست ناحیه پیشانی برداشته می‌شود تا کوتاه‌تر به نظر برسد.
 • پروتز مو: پروتز مو به روشی می‌گویند که در آن نوارهای توری بسیار ظریف حاوی موی طبیعی یا غیرطبیعی به روش‌های مختلف در ناحیه موردنظر نصب می‌شود. در این روش لازم است هر شش ماه یکبار یا حتی کمتر، پروتز را ترمیم یا تعویض کرد.
 • گریم صورت: اگر بخواهید فرم پیشانی خود را به صورت موقت اصلاح کنید، یک راهش استفاده از مواد آرایشی و گریم صورت است. اما این روش کاملا موقتی است.
 • کاشت مو: طراحی خط مو روشی است که نیاز به تخصص دارد. بنابراین، این عمل فقط باید توسط جراحان پلاستیک متخصص انجام شود. قبل از این روش، ویژگی‌های صورت شما به طور دقیق تجزیه‌و‌تحلیل می‌شود. زیرا در صورت انجام کاشت مو در پیشانی که مناسب فرم صورت شما نیست، ممکن است با نتایج مصنوعی ناخوشایند مواجه شوید.

حتما بخوانید : کاشت یا پروتز مو؟

کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی زنان

در بیشتر مواقع کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی در زنان انجام می‌گیرد. درواقع باز و بلند بودن ناحیه پیشانی که به دلیل ریزش مو یا عوامل ژنتیکی بروز پیدا می‌کند، سن را بیشتر از آنچه واقعا هست نشان می‌دهد. همچنین باز بودن ناحیه پیشانی که به‌هرحال در اثر افزایش سن ایجاد می‌شود، می‌تواند باعث ایجاد ناهماهنگی در اجزای صورت فرد، بر هم خوردن نسبت طلایی چهره و درنهایت کاهش اعتماد‌به‌نفس شود.

راه حل این شرایط کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی زنان است. در این روش ابتدا مناسب‌ترین فرم کاشت مو برای شکل صورت شما مشخص می‌شود. سپس شما تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرید. حالا با استفاده از تکنیک انتخابی مو، فولیکول‌های مو به صورت جداگانه استخراج و برای ناحیه پیوند آماده می‌شوند. 

موهای آماده شده متناسب با جهت رویش مو و مطابق با موهای موجود در ناحیه پیشانی کاشته می‌شود. کاشت مو کامل می‌شود، اما نتایج مثبتی که باید به دست آید، به مراقبت و توجهی که شما صرف موهایتان می‌کنید، بستگی دارد.

روش‌های کاشت مو برای زنان پیشانی بلند

کاشت مو برای زنان پیشانی بلند به چند روش مختلف انجام می‌گیرد:

 • پیوند واحد فولیکولی (FUT): این یکی از قدیمی‌ترین روش‌های کاشت مو است، که در آن یک نوار نازک از پوست سر شما با جراحی استخراج می‌شود. این فولیکول‌های موی سالمی که استخراج می‌شوند، توسط متخصص پوست به واحدهای منفرد تقسیم می‌شوند. کاشت فولیکول‌های مو با ایجاد سوراخ یا برش در ناحیه پیشانی انجام می‌شود.
 • استخراج واحد فولیکولی (FUE): این روش بسیار محبوب با ایجاد یک برش دایره‌ای شکل انجام می‌شود. در این روش فولیکول‌های موی گروهی یا فردی را با کمک پانچ از روی پوست جدا می‌کنند. سپس جراح سوراخ‌های کوچکی در ناحیه پیشانی ایجاد می‌کند تا فولیکول‌های مو استخراج‌شده را در آن قرار دهد. این روش یک سوراخ کوچک باز روی پوست سر ایجاد می‌کند، که پس از بهبودی، زخم‌های سفید کوچکی در محل ایجاد می‌شود.
 • کاشت مستقیم مو (DHI): این یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تکنیک‌ها در زمینه کاشت مو است. در این روش، فولیکول‌های مو به آرامی یکی پس از دیگری با کمک یک استخراج‌کننده کوچک با قطر کمتر از 1 میلی‌متر استخراج می‌شوند. سپس فولیکول‌های استخراج‌شده به‌طور مستقیم در پیشانی کاشته می‌شوند.
 • تکنیک SUT : در این روش، جراح شما کنترل کاملی بر جهت، عمق و زاویه مو دارد تا از ظاهر طبیعی مو اطمینان حاصل کند. رویکرد این تکنیک جدا کردن تک به تک فولیکول‌های مو و کاشت آن در ناحیه پیشانی است.
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

مزایا و معایب کاشت مو در پیشانی خانم‌ها

مزایای کاشت مو در پیشانی خانم‌ها همانطور که گفتیم زیباتر شدن چهره و کمتر به نظر رسیدن سن است. اگر بخواهیم درباره معایب این روش زیبایی صحبت کنیم، فقط شامل افرادی می‌شود که مناسب انجام این عمل نیستند. پس اگر ناحیه پیشانی‌تان پهن‌تر از آنچه باید باشد است و نسبت طلایی صورتتان را مختل می‌کند، ریزش مو دارید، ساختار صورتتان به گونه‌ای است که موها در پشت خط پایه قرار دارند و به طور کلی از ظاهر صورت خود راضی نیستید، می‌توانید از مزایای کاشت مو در پیشانی بهره ببرید. البته این در شرایطی است که از وضعیت جسمی و سلامت عمومی خوبی برخوردارید.

کاشت مو در پیشانی خانم ها

در ادامه تیتروار به مزایا و معایب کاشت مو در پیشانی خانم‌ها اشاره می‌کنیم:

مزایای کاشت مو در پیشانی خانم‌ها:

 • نتایج کاشت مو دائمی است
 • موها بعد از کاشت به صورت طبیعی رشد می‌کنند
 • این عمل معمولا خطری ندارد

معایب کاشت مو در پیشانی خانم‌ها:

 • این روش به هر حال جراحی است و برای همه مناسب نیست
 • ناحیه کاشته‌شده نیاز به مراقبت بعد از عمل دارد
 • باید از شرایط سلامتی خوبی برخوردار بود تا بتوان عمل را انجام داد
 • ممکن است هزینه عمل برای بعضی از افراد مقرون‌به‌صرفه نباشد

هزینه کاشت مو در پیشانی خانم‌ها

هزینه کاشت مو در پیشانی خانم‌ها بسته به وسعت و بلندی ناحیه پیشانی شما، میزان یا همان تعداد پیوند مورد نیاز، تجربه و اعتبار پزشک و کیفیت خدمات کلینیک بسیار متفاوت است. معمولا شما به کلینیک موردنظرتان مراجعه کرده و طی یک جلسه مشاوره از همه جزییات کاشت مو مطلع خواهید شد.

حتما بخوانید : کاشت مو از ریش به سر

تاثیر کاشت مو در پیشانی در چهره زنان

در طول تاریخ، موهای زن مظهر زیبایی و به نوعی منبع اعتماد‌به نفس بوده‌است. مدل موهای عجیب‌وغریب مصری و کلاه‌گیس‌های فرانسوی قرن هجدهم نشان می‌دهد، که زنان موهای خود را وسیله مهمی برای هویتشان می‌دانند. هر زنی موافق است که یک روز خوب برای موها، باعث افزایش عزت‌نفس و اعتماد‌به‌نفس آنها می‌شود، در حالی که یک روز بد برای موها، می‌تواند حتی آرایش صورت را تحت‌تاثیر قرار دهد. به هر حال انگار یک ارتباط عاطفی بین میل به داشتن ظاهر بهتر و تأثیر آن بر درک دیگران از شما وجود دارد.

یک خط رویش زیبا و پرتراکم، زیبایی نقطه کانونی صورت و کل چهره شما را چند برابر می‌کند. درواقع پیشانی نقطه کانونی صورت و ناحیه‌ای برجسته است، که به شدت جلب‌توجه می‌کند. پس مشخص است که ریزش و تراکم پایین مو در این ناحیه بسیار محسوس است. بنابراین، بسیاری از خانم‌ها ترجیح می‌دهند، پیشانی خود را با خط رویش مو زیباتر کنند. کاشت پیشانی مو خانم‌ها علاوه‌بر زیبایی، سن را پایین‌تر نشان می‌دهد. یعنی این تکنیک علاوه‌بر زیبایی چهره در جوانسازی هم نقش مهمی دارد.

سوالات متداول

بله. کاشت مو یک روش متداول و محبوب برای اصلاح اندازه پیشانی است.

پیشانی‌های بلند خط رویش موی عقب‌تری نسبت به خط پایه دارند. با عمل کاشت، این فاصله پر شده و پیشانی کوتاه‌تر یا به عبارتی متعادل‌تر می‌شود.

خیر. این عمل هم برای خانم‌ها و هم آقایان قابل‌انجام است.

خیر. کاشت مو در پیشانی در شرایطی انجام می‌شود که شما تحت بی‌حسی موضعی قرار گرفته‌اید و هیچ دردی را احساس نمی‌کنید.

One thought on “کاشت مو پیشانی خانم‌ها و تاثیر آن در زیبایی+هزینه و عوارض آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط