لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
سن کاشت مو در زنان

بهترین سن برای کاشت مو زنان چقدر است؟

فهرست محتوای مقاله

درباره سن کاشت مو زنان، متخصصان نظرات متفاوتی دارند. اما یک قانون نانوشته وجود دارد که می‌گوید در سنین زیر 30 سال به سراغ کاشت مو نروید. به همین دلیل پزشکان برای افراد زیر 30 سال، راه‌های غیرجراحی مانند داروهای ضدریزش یا مزوتراپی و امثال آن را توصیه می‌کنند. اما آیا این قانون درباره خانم‌ها هم صدق می‌کند؟

در اینجا قرار است همه چیز را درباره بهترین سن کاشت مو خانم‌ها به شما بگوییم.

موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

تاثیر سن در کاشت مو زنان چیست؟

سن یک فاکتور اساسی در نتیجه‌بخشی کاشت موی سر زنان دارد. به این شکل که اگر قبل از تثبیت شدن الگوی ریزش مو، کاشت مو انجام دهید، ممکن است نتایج موقتی باشد. درواقع هورمونی که عامل ریزش مو است، تا سن خاصی ترشح می‌شود. پس عاقلانه‌ترین کار این است که زمانی به سراغ گزینه پردردسر و پرهزینه کاشت مو بروید، که ترشح هورمون موردنظر به پایان رسیده خیالتان از نتیجه‌بخشی آن راحت باشد.

حتما بخوانید : سن کاشت مو مردان

بهترین سن کاشت مو زنان چه سنی است؟

 به طور کلی با نزدیک شدن به 30 سالگی ریزش مو تثبیت شده و متخصصان می‌توانند درباره الگوی ریزش موی فرد با اطمینان نظر دهند. اما در زنان با توجه به نوسانات هورمون‌ها به خصوص در شرایطی مانند دوران بارداری و زایمان، احتمال بیشتری برای بازگشت ریزش مو وجود دارد.

طبق نظر متخصصان 30 سالگی سن طلایی برای کاشت مو در زنان است. در این سن شما از سلامت کامل برخوردار هستید و هیچ نوع بیماری دوران سالمندی مانند فشار خون بالا، دیابت و … هنوز به سراغتان نیامده‌است. به‌علاوه زنان معمولا در این سن دارای بانک موی خوب و سالمی هستند که نتیجه عمل کاشت را بهتر می‌کند. در نهایت اگر بخواهیم یک بازه زمانی به عنوان مناسب‌ترین سن برای کاشت موی زنان بگوییم، 30 تا 60 سال؛ بهترین پاسخ است.

تاثیر سن در کاشت مو زنان

آیا کاشت مو زنان در سنین کمتر از 30 سال ممکن است؟

اگرچه ممکن است برای کاشت مو عجله داشته‌باشید، اما این کار خطرات خود را دارد. چنانچه اعتماد به نفستان تحت تاثیر کم‌پشتی موها کاهش پیدا کرده‌است، بهتر است از روش‌های غیرجراحی برای پرپشت شدن موها استفاده کنید. با این حال در موارد خاص، امکان کاشت مو زیر 20 سال هم وجود دارد. در ضمن همانطور که گفتیم نتیجه کاشت مو تا قبل از 30 سالگی ماندگاری ندارد. درباره این موضوع لازم است به نکات زیر توجه کنید:

  • هر چه سن شما کمتر باشد، وضعیت ریزش مو در شما کمتر قابل پیش‌بینی است. پس اگر در سن کم کاشت مو انجام دهید و با افزایش سن ریزش ادامه پیدا کند، مجبورید به روش‌های درمانی دیگر پناه ببرید.
  • میزان و سرعت ریزش مو ممکن است در طول زمان تغییر کند.
  • کاشت مو تراکم اولیه موهای شما را باز نمی‌گرداند. این روش فقط می‌تواند موهای موجود را در بخش وسیع‌تری از سر توزیع کند.
  • در مواردی که ریزش موی شما دائمی‌است و پیشرونده نیست، می‌توانید این روش را در سنین زیر 20 سال انجام دهید.

One thought on “بهترین سن برای کاشت مو زنان چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط