لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.
لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در کلینیک آسمان

بالاخره پیداش کردی: بهترین دستگاه، ارزانترین قیمت!
زیبایی ابروی زنان
کاشت ابرو برای بانوان
لیزر مو برای زنان
لیزر مو برای مردان

لیزر موهای زائد بدن در تهران

Aseman Clinic

لیزر موهای زائد کلینیک آسمان

لیزر موهای دست در تهران
جشنواره
بهاره

مدت محدود: در جشنواره بهاره، لیزر فول بادی را با 50 درصد تخفیف انجام دهید!

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
هر سوالی داری آماده پاسخگویی هستیم

لیزر موهای زائد بدن در تهران

لیزر موی زائد کلینیک آسمان

بهترین راه برای اپیلاسیون موهای زائد بانوان
پس چرا منتظری؟
بیا با بهترین قیمت برات انجامش بدیم!
Play Video

استفاده از برترین لیزر جهان

کلینیک آسمان به دلیل استفاده از لیزر الکساندرایت کندلا اصل آمریکائی دارای بالاترین کیفیت خدمات لیزر موهای زائد می باشد.
دستگاه لیزر مو در تهران

کولینگ اختصاصی

با استفاده از کولینگ اختصاصی خدمات لیزر موهای زائد را با کمترین درد انجام می‌دهیم

استفاده از سری جداگانه

با استفاده از سری جداگانه لیزر و لوازم یکبار مصرف بالاترین استانداردهای بهداشتی را داریم

دستگاه لیزر مو

دارای مجوز رسمی

کلینیک آسمان دارای مجوزرسمی از وزارت بهداشت و گواهینامه های فنی بسیار که تضمین کننده کیفیت کار است

زیرنظر پزشک پوست و مو

مسئول فنی کلینیک آسمان متخصص پوست و مو بوده و کلیه چهارچوب های علمی و پزشکی با بالاترین کیفیت در این مرکز رعایت می گردد.
staff.png

اپراتورهای باتجربه

از اپراتورهای حرفه ای، آموزش دیده، صبور و با تعهد کاری بالا جهت ارائه خدمات استفاده می کنیم تا تجربه خوبی برای شما رقم بزنیم.

قیمت‌های بی‌نظیر!

خدمات ما با هزینه بسیار مناسب انجام می شود و نسبت به کیفیت خدمات ارائه شده برای متقاضیان لیزر کاملا مقرون به صرفه می باشد!

بسیاری افراد از انجام مداوم اپیلاسیون برای رفع موهای زائد بدن خود خسته شده‌اند و به دنبال راهی برای از بین موها به طور دائمی هستند. امروزه به کمک لیزر رفع موهای زائد به روشی مدرن امکان‌پذیر شده است و می‌توانید از نتیجه‌ فوق العاده لیزر بر روی موهای زائد و پوست خود لذت ببرید. از آنجایی که لیزر موهای زائد، روشی غیرتهاجمی و بی‌ضرر است در کشورهای مختلف طرفداران بسیاری پیدا کرده و کمتر مکانی را می‌یابید که کلینیک‌های خدمات لیزر در آنجا آماده خدمت به افراد نباشند. زیرا با وجود امکان گسترده دسترسی به خدمات پوست و لیزر تمایل افراد به داشتن پوستی صاف و زیبا بیش از گذشته شده، به خصوص که انواع دستگاه‌های لیزر جدید بدون ایجاد کوچکترین درد و قرمزی بر روی پوست وارد بازار شده است.

لیزر در واقع یک روش پزشکی است که از یک پرتو متمرکز نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌کند. شما نیز حتما پیش از این روش‌های مختلف اپیلاسیون را انجام داده‌اید و وقت زیادی برای آن صرف کرده‌اید. روش‌های سنتی اصلاح مو نه تنها به رفع اساسی مشکل موهای زائد کمکی نمی‌کند بلکه باعث بروز مشکلات بیشتری همچون زیرپوستی شدن موها یا ایجاد لک بر روی پوست‌تان می‌شود. پس بهتر است حتما لیزر را امتحان کنید و خودتان تفاوت روش‌های سنتی و مدرن را مقایسه کنید. لیزر در همه نقاط بدن قابل کاربرد است و در طول چند جلسه و با الگوی زمانی مشخصی که در هر فرد ممکن است متفاوت باشد، تجربه‌ای موثر و باورنکردنی خواهد بود. اگر در انجام لیزر مردد هستید نگاهی بیاندازید بر مطالبی که در زیر آمده است، مطالبی پیرامون فوائد لیزر موهای زائد و برخی نکات آن که لازم است بدانید.

تاثیر لیزر در حذف موهای زائد

لیزر موهای زائد مردان در تهران

پیش از بررسی اثر لیزر بر روی بدن بهتر است ابتدا نحوه عملکرد آن بر ساختار مو را بدانیم. در طی عمل لیزر موهای زائد، دستگاه لیزر اشعه‌ای از خود ساطع می‌کند که توسط رنگدانه (ملانین) موجود در مو جذب می‌شود. انرژی نور که به گرما تبدیل می‌شود، به بافت‌های لوله‌ای شکل درون پوست (فولیکول‌های مو) که محل تولید مو هستند، آسیب می‌رساند. چنین آسیبی به فولیکول‌های مو، رشد موهای جدید در آینده را به تاخیر می‌اندازد. اگرچه با لیزر موهای زائد رشد موها در دوره‌های طولانی به طور موثری به تاخیر می‌افتد اما ممکن است منجر به حذف دائمی موهای زائد ‌نشود. مو زمانی به طور کامل از بین می‌رود که فولیکول آن به حدی با به کار‌گیری لیزر آسیب ببیند که کاملا از بین برود. اگر فولیکول آسیب دیده پس از مدتی ترمیم شود، مو دوباره شروع به رشد خواهد کرد. به همین دلیل گاهی پزشکان لیزر را به عنوان درمانی می‌شناسند که طولانی مدت است نه دائمی. به این معنی که هر زمانی امکان ترمیم خود به خودی فولیکول‌ها وجود دارد و باید درمان لیزر را تمدید کنید. چندین جلسه برای بهبود اثر لیزر لازم است و پس از اتمام جلسات باید لیزر نواحی مورد نظر معمولا به طور سالانه تمدید شود.

اینکه موها دوباره رشد می‌کنند یا خیر به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله جنس مو و مهارت فردی که لیزر را انجام می‌دهد. همچنین باید در نظر داشته باشید که تعداد جلسات موردنیاز، تاثیر و پایداری نتایج لیزر در افراد مختلف کاملا متفاوت است. برای مثال لیزر موی زائد در افرادی که دارای پوست‌هایی روشن‌تر و موهایی تیره هستند بسیار عملکرد خوبی خواهد داشت در صورتی‌که برای پوست‌های تیره‌تر به جلسات و دوره‌های تمدید بیشتری برای تاثیرگذاری نیاز است. برای از بین بردن دائمی مو، تکنسین باید بداند که موها را دقیقا به چه روشی و با به کار گیری چه طول موجی از دستگاه در هر جلسه لیزر کند. طول موج دستگاه در جلسات ابتدایی لیزر با جلسات پایانی متفاوت است. به علاوه معمولا لیزرهایی که طول موج‌های بیشتری دارند بر روی پوست‌های تیره عملکرد بهتری دارند. به طور کلی، می‌توان امیدوار بود که پس از انجام لیزر در تعداد جلساتی که بر طبق تشخیص پزشک برای‌ هر فرد متفاوت است، در حدود 90 درصد از موهای زائد برطرف خواهد شد.

انواع روش های ریموو مو

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

فاصله بین تعداد جلسات لیزر برای هر فرد متفاوت است و به مدت زمانی بستگی دارد که مو رشد می کند. به بیان دیگر چرخه رشد مو در افراد مختلف یکسان نیست. موها در برخی از افراد کاملا سریع‌تر از دیگران رشد می‌کند. اما در اکثر افراد پس از گذشت چند ماه از لیزر مجددا موها شروع به رشد می‌کنند. پس از رشد مجدد موها زمان لیزر بعد فرا می‌رسد.

به طور کلی در دوره اولیه لیزر نیاز به انجام 6 تا 10 جلسه لیزر وجود دارد که حدود 80 تا 85 درصد از موها در طی جلسات اولیه از بین می‌روند. اما در برخی افراد نیز موها به خوبی به لیزر پاسخ داده و تنها به 4 یا 5 جلسه نیاز است. در هر کدام از جلسات باید دما و تنظیمات طول موج مشخصی برای دستگاه انتخاب شود تا بتوان بهترین نتیجه را گرفت. پس از تعداد جلسات اولیه لیزر پزشک بررسی می‌کند که موها چگونه به لیزر پاسخ داده و آیا جلسات بیشتری لازم است یا خیر. با بررسی مو و پوست شما و انجام مشاوره با پزشک، بهترین برنامه زمانی لیزر برای شما تعیین می‌شود که حتما باید در زمان تعیین شده توسط پزشک مراجعه کنید که بهترین نتیجه حاصل شود.

لیزر موهای زائد

آیا فاصله افتادن بین جلسات تاثیر لیزر را کم می‌کند؟

اگر بین جلسات تعیین شده برای لیزر وقفه ایجاد شود، فولیکول‌های مو فرصت کافی می‌یابند که خود را ترمیم کرده و مو دوباره شروع به رشد می‌کند. در واقع با جلسات ابتدایی لیزر فولیکول تا حدی آسیب دیده است اما اگر آسیب دیدن مجدد فولیکول با لیزر در جلسات بعد به تعویق بیافتد دیگر آسیب دیدگی فولیکول به حدی نمی‌رسد که رشد مو را متوقف کند. بنابراین چنانچه به زمان دقیق جلسات لیزر خود پایبند نباشید نمی‌توانید انتظار گرفتن نتایج مطلوبی را داشته باشید.

تاثیر چرخه رشد مو بر لیزر موهای زائد

در ابتدا بهتر است بدانید که به طور‌کلی رشد مو دارای 3 مرحله است:

 • فاز رشد (آناژن)
 • فاز انتقال (کاتاژن)
 • فاز استراحت (تلوژن)

 لیزر موهای زائد فقط در مرحله اول یا همان مرحله رشد (آناژن) موثر است. در این زمان، سلول‌های ریشه مو به سرعت رشد کرده و تا ساقه مو گسترش می‌یابند. در مرحله آناژن، لیزر بیشترین تاثیر را بر روی فولیکول‌های مو دارد زیرا سرشار از پروتئین (کراتین) و ملانین هستند. امواج لیزر وظیفه خود را با هدف قرار دادن ملانین (رنگ مو) انجام می‌دهند و به این ترتیب است که ریشه را شناسایی کرده و به آن آسیب می‌رسانند. فاز آناژن برای فولیکول مو از نظر ژنتیکی در افراد متفاوت است اما حدود 85 درصد از فولیکول‌های بدن هر فرد در هر زمان در فاز آناژن هستند.

نکات پیش از لیزر

با رعایت موارد زیر قبل از انجام لیزر موهای زائد خود می‌توانید نتیجه بهتری بگیرید:

 • پیش از لیزر اپیلاسیون نکنید. از آنجایی که اساس کار لیزر جستجو و آسیب رساندن به ریشه موهاست، حداقل چهار هفته قبل از اولین جلسه لیزر بهتر است موها را در قسمتی که قرار است لیزر انجام شود، اپیلاسیون نکنید.
 • بهتر است 24 تا 48 ساعت پیش از لیزر با استفاده از یک ژیلت موهای ناحیه موردنظر برای لیزر را بتراشید. اگر موها بلند باشند انرژی لیزر که باید صرف ریشه مو و آسیب به فولیکول در محل ریشه شود، در ساقه بلند مو مصرف می‌شود و اثر لیزر را بر ریشه کم می‌کند.
 • قبل از انجام لیزر در معرض نور زیاد خورشید قرار نگیرید زیرا باعث تغییر رنگ پوست پس از لیزر خواهد شد. همچنین برنزه شدن یا آفتاب‌سوختگی ممکن است باعث ایجاد درد و تاول هنگام انجام لیزر شود.
 • پیش از انجام لیزر مطمئن شوید که هیچ گونه سفیدکننده یا کرم آرایشی روی پوست‌تان وجود ندارد. از آنجایی که لیزر با استفاده از رنگدانه‌ها ریشه موها را پیدا کرده و هدف قرار می‌دهد، اگر موها با مواد آرایشی دچار تغییر رنگ شده باشند، تشخیص آن‌ها توسط لیزر دشوار شده و عملکرد لیزر کاهش می‌یابد.
 • در صورتی که از داروهای خاصی استفاده می‌کنید، پیش از لیزر آن را با پزشک خود در میان بگذارید. برخی از داروها ممکن است اثربخشی لیزر را کاهش دهند. برخی دیگر پوست را حساس و نازک کرده و احتمال سوختگی و تاول زدن را افزایش می‌دهند. از جمله داروهای مهمی که باید مصرف آن‌ها را پیش از لیزر به پزشک‌تان اطلاع دهید، می‌توان به آنتی‌بیوتیک‌ها، داروهای ضد بارداری و ضد آکنه اشاره کرد.

روش انجام لیزر موهای زائد

پیش از شروع انجام لیزر، پزشک یا دستیار پزشک ناحیه ای که قرار است لیزر بر روی آن انجام شود را به ژل  مخصوص آغشته می‌کند. دقت کنید که پیش از لیزر پوست باید کاملا تمیز باشد که تاثیر آن بر روی پوست بیشتر شود. اگر نوع دستگاه لیزری که پزشک استفاده می‌کند بدون درد نباشد یا اینکه حساسیت پوستی خاصی داشته باشید می‌توانید قبل از لیزر از مواد بی‌حس‌کننده موضعی مانند پماد زایلاپی بر روی موضع موردنظر استفاده کنید. پیش از لیزر می‌توانید نوع دستگاهی را که پزشک استفاده می‌کند بپرسید و از عملکرد دستگاه و بدون درد بودن آن مطمئن شوید.

در ضمن برای اینکه لیزر به چشم آسیبی نرساند، باید در طول عمل لیزر از عینک خاصی که پزشک در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید. پس از اینکه بدن با لایه نازکی از ژل پیش از لیزر پوشانده شد، پرتوهای پرانرژی لیزر بر روی پوست به طور متمرکز و منظم عبور داده می‌شوند. هر چقدر سطح ناحیه پوست برای لیزر بزرگتر باشد، به زمان بیشتری برای عمل لیزر نیاز خواهید داشت که ممکن است از چند دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. با عبور لیزر از روی بدن و از بین رفتن موها ممکن است بوی گوگرد مانندی به مشام برسد که کاملا طبیعی است.

موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی

مزیت های لیزر موهای زائد برای شما چیست؟

روش لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن دارای مزایای بسیاری است و حتی می‌توان گفت بهترین روشی است که به این منظور توصیه می‌شود و دارای اثربخشی زیادی است. کافی است عکس قبل و بعد لیزر موهای زائد را در افرادی که جلسات لازم لیزر خود را گذرانده‌اند مشاهده کنید تا خودتان بتوانید تاثیر این روش را قضاوت کنید. در اینجا مروری می‌کنیم بر چند نمونه از فوائد لیزر:

 • سرعت بالا: لیزر موهای زائد روشی بسیار سریع است. مدت زمانی که طول می‌کشد تا بخشی از بدن خود را لیزر کنید در برخی جلسات کمتر از 20 دقیقه است، مخصوصا اگر ناحیه موردنظر کوچک باشد. برای مثال در لیزر صورت فقط در حدود چند دقیقه زمان لازم است در صورتی که لیزر موی پاها بیشتر طول می‌کشد.
 • حذف موثر موی زائد: برخلاف روش‌های سنتی، موهایی که به شیوه درست و در طی تعداد جلسات کافی لیزر می‌شوند برای چند ماه و گاهی حتی سال‌ها ظاهر نمی‌شوند. حتی در صورتی‌که موها دوباره شروع به رشد کنند نیز بسیار نازک و روشن هستند و به سختی دیده می‌شوند. در برخی افراد موها برای همیشه از بین می‌روند و دیگر هرگز رشد نخواهند کرد.
 • دقت بالا: به شرطی که موهای شما توسط تکنسین مجرب و آموزش دیده لیزر شود، پرتوهای نور هنگام هدف قرار دادن موهای ناخواسته با دقت بالایی عمل می‌کنند. در یک درمان لیزر حرفه ای، پوستی که اطراف فولیکول مو را احاطه کرده، بدون آسیب باقی می‌ماند و تنها به فولیکول موی زائد آسیب می‌رسد.
 • بدون درد است: برخلاف اپیلاسیون و روش‌های دیگر زمانی که لیزر می‌کنید به خصوص اگر دستگاه لیزر پیشرفته باشد هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد.
 • زیبایی همیشگی پوست بدن: پس از تمام شدن جلسات لیزرتان از داشتن پوستی شفاف لذت می‌برید و هر زمان که می‌خواهید در مهمانی لباس دلخواه‌تان را بپوشید دیگر لازم نیست نگران اصلاح‌های لحظه آخری پیش از مهمانی باشید.
 • افزایش اعتماد به نفس: از آنجایی که همه ما دوست داریم زیبا و آراسته به نظر برسیم با انجام لیزر و بی‌نقص شدن پوست بدن، احساس رضایت بیشتری از خود خواهیم داشت.
 • کاهش بوی بدن: بوی بدن در بسیاری از موارد ناشی از چسبیدن باکتری‌ها در میان موهای زائد نزدیک به عمق فولیکول موهاست. با انجام لیزر و از بین رفتن فولیکول‌ها دیگر باکتری‌ها در آنجا فعالیت نمی‌کنند و بوی نامطبوع بدن از بین می‌رود.
 • لیزر روشی غیرتهاجمی: اگرچه لیزر روشی بسیار موثر است اما کاملا غیر تهاجمی است.
لیزر صورت زنان

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

 قیمت لیزر موهای زائد به عوامل زیادی بستگی دارد. هر فرد به تعداد جلسات متفاوتی نیاز دارد و بزرگی ناحیه لیزر نیز در همه یکسان نیست. طبیعتا قیمت لیزر کل بدن با قیمت لیزر پا یا دیگر نقاط بدن کاملا تفاوت دارد. برای اطلاع از قیمت‌ها بهتر از کلینیک موردنظرتان لیستی از قیمت‌های موجود را تهیه کنید و پس از آن تصمیم بگیرید که چقدر قرار است هزینه کنید. تعداد جلساتی که پزشک برای‌تان در نظر می‌گیرد نیز در هزینه نهایی بسیار موثر خواهد بود. گاهی اوقات استفاده از دستگاه‌های مدرن تر که ضد درد هستند یا عملکرد بهتری دارند بر روی قیمت لیزر تاثیر می‌گذارد. به علاوه باید بدانید که لیزر بیشتر از جنبه زیبایی مورد توجه است تا درمان بنابراین تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد.

لیزر موهای زائد بدن

لیزر فول بادی به شما کمک می‌کند برای همیشه از دغدغه اپیلاسیون و اصلاح‌ موهای زائد بدن راحت شوید. البته لیزر کل بدن ممکن است هزینه زیادی داشته باشد به ویژه با در نظر گرفتن تعداد جلساتی که برای لیزر بدن هر فرد در نظر گرفته می‌شود اما ارزش هزینه کردن را دارد. به هر حال هر بار که می‌خواهید اپیلاسیون کنید نیز باید هزینه کنید و زمان زیادی را اختصاص دهید و شاید در طول اپیلاسیون احساس ناخوشایند درد یا ایجاد لک و حساسیت را روی پوست خود تجربه کنید. در مقابل، لیزر کل بدن شما را برای همیشه از چنین تجربه‌های ناخوشایندی دور می‌کند و ممکن است حتی تا چندین سال بعد از لیزر هم نیازی به اصلاح نداشته باشید. در ضمن در نظر داشته باشید که لیزر فول بادی بسیار به صرفه است زیرا معمولا هزینه لیزر فول بادی نسبت به محاسبه هزینه لیزر تمامی نواحی بدن به طور جداگانه، کمتر است و شامل تخفیف می‌شود. بهتر است پیش از انجام لیزر به طور دقیق از هزینه‌ لیزر نواحی مختلف بدن اطلاع داشته باشید.

لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد صورت به شما کمک می‌کند که پوست تان کاملا صاف و زیبا به نظر برسد. امروزه بسیاری از خانم‌ها به جای استفاده از روش‌های سنتی اصلاح صورت ترجیح می‌دهند از لیزر استفاده کنند. پیش از انجام لیزر، پزشک جنس و ضخامت موهای صورت را بررسی می‌کند و با توجه به آن لیزر را آغاز می‌کند. موهای صورت معمولا نازک هستند و ممکن است نسبت به سایر قسمت‌های بدن به جلسات بیشتری برای درمان نیاز داشته باشند. لیزر صورت به خصوص برای خانم‌هایی که مشغله زیادی دارند و فرصت اصلاح روزانه یا هفتگی را ندارند بسیار مناسب است. اگر مایل به انجام لیزر کلی صورت نیستید می‌توانید موهای اطراف لب و چانه که ضخیم‌تر هستند یا لیزر پیشانی را هریک به طور جداگانه انجام دهید. لیزر صورت نه تنها در خانم‌ها بلکه در آقایان نیز انجام می‌شود. آقایانی که از اصلاح مداوم صورت خسته شده‌اند می‌توانند لیزر ریش و سبیل را امتحان کنند و از نتایج عالی آن بهره‌مند شوند.

لیزر موهای زائد پا

لیزر موهای زائد پا روشی بسیار موثر برای راحت شدن از موهای زائد در این بخش از بدن هستند زیرا پاها معمولا به درمان لیزر بسیار خوب پاسخ می‌دهند. دلیل آن می‌تواند ضخیم‌تر و تیره‌تر بودن موهای پا نسبت به سایر قسمت‌های بدن باشد. تعداد جلسات موردنیاز برای لیزر پا متفاوت است و ممکن است به 6 تا 10 جلسه لیزر نیاز باشد. هر جلسه لیزر پاها، تقریبا بین 20 تا 30 دقیقه طول می‌کشد که در مقابل زمانی که برای اصلاح پا به روش اپیلاسیون صرف می‌شود بسیار کمتر است. با کامل کردن جلسات لیزر می‌توانید برای همیشه از شر موهای زائد پاها راحت شوید و پوستی لطیف داشته باشید.

لیزر موهای زائد دست

در لیزر موهای زائد دست، در کلیه نواحی دست‌ها از بازوها و بالای دست تا مچ و روی انگشتان لیزر می‌شوند. از آنجایی که برخی از قسمت‌های دست دارای پوست بسیار نازکی هستند با استفاده از لیزرهای بدون درد لازم نیست دیگر هنگام لیزر نگران ایجاد گزش یا سوزش بر روی دست‌ خود باشید، در صورتی که در روش‌های سنتی مانند موم انداختن درد شدیدی روی پوست احساس می‌شد. امروزه نه تنها خانم‌ها بلکه آقایان نیز لیزر موهای دست را به دلایلی همچون رعایت مسائل بهداشتی انجام می‌دهند. زیرا در روزهای گرم تابستان، عرقی که روی دست‌های پر از مو می‌نشیند یکی از منابع آلودگی بر روی پوست بدن است. دست‌ها نیز مانند پاها به خوبی به لیزر پاسخ می‌دهند مخصوصا اگر موهای دست ضخیم باشند.

لیزر موهای زائد بیکینی

مانند پاها، موهای ناحیه بیکینی نیز اغلب ضخیم و تیره هستند و پاسخ خوبی به درمان با لیزر می‌دهند. اکثر افراد پس از حدود 4 تا 6 ماه نتایج بسیار خوبی از لیزر بیکینی می‌گیرند. قیمت لیزر بیکینی نسبت به نتیجه بسیار عالی که از درمان لیزر بیکینی می‌گیرید واقعا زیاد نیست و این کار به شما کمک می‌کند که راحت‌‌تر بتوانید بهداشت فردی‌تان را رعایت کنید.

لیزر موهای زائد شکم

لیزر موهای زائد شکم تمامی ناحیه زیرناف تا بالای ناحیه بیکینی را شامل می‌شود. برای از بین رفتن موهای شکم معمولا از 6 تا 15 جلسه لیزر لازم است که در افراد مختلف کاملا متفاوت است. پس از این تعداد جلسه می‌توانید انتظار داشته باشید که تقریبا 75 تا 95 درصد از موهای سطح شکم‌تان از بین برود. معمولا افرادی که موهای نازکی روی شکم خود دارند نباید توقع اثربخشی زیادی از لیزر شکم داشته باشند. 24 تا 48 ساعت پیش از لیزر باید موهای روی شکم تراشیده شوند و در هر جلسه لیزر هم زمانی حدود 10 دقیقه برای کل ناحیه شکم مورد نیاز است.

لیزر موهای زائد واژن

به طور کلی لیزر در هر قسمتی از بدن قابل انجام است. دستگاه های لیزر جدیدی که وارد بازار شده‌اند به شما این امکان را می‌دهند که بدون هیچ‌گونه درد در ناحیه خاصی از بدن خود از امکان لیزر بهره‌مند شوید. در هر قسمتی از بدن‌تان حتی نقاط بسیار حساسی مانند واژن می‌توانید لیزری بدون درد را تجربه کنید.

لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر زیر بغل محبوب بسیاری از افراد است به این دلیل که با انجام لیزر زیربغل از بوی نامطبوعی که همراه با عرق کردن یا فعالیت روزانه در این ناحیه به وجود می‌آید راحت می‌شوید. به علاوه، با انجام لیزر، لک یا تیرگی که اکثر افراد در ناحیه زیر بغل خود دارند به طور کامل برطرف خواهد شد. برای کاهش دائمی موهای زیربغل معمولا به 6 تا 8 جلسه درمان با لیزر نیاز است.

لیزر موهای زائد خانم ها

لیزر موهای زائد خانم‌ها بسیار مورد توجه است زیرا زیبایی و آراستگی آن‌ها را چند برابر می‌کند. معمولا خانم‌ها وقت زیادی را صرف اصلاح موهای زائد بدن‌شان می‌کنند و دوست دارند در هر شرایطی مرتب به نظر برسند. آن‌ها معمولا اصلاح صورت، ابروها و پیشانی را هر هفته و گاهی هر روز انجام می دهند به همین دلیل لیزر موهای صورت در میان بانوان بسیار طرفدار دارد.

نکته‌ای که درباره لیزر خانم‌ها باید به آن اشاره کرد دوران بارداری است. خانم‌ها در دوران بارداری و شیردهی دچار تغییراتی در الگوی رشد مو می‌شوند. در این مدت افزایش هورمون‌های خاصی در در بدن باعث می‌شود که موها ضخیم تر شوند. به دلیل چنین تغییراتی، تمایل به انجام لیزر موهای زائد در دوران شیردهی یا بارداری در خانم‌ها افزایش می‌یابد.

لیزر موی صورت زنان

لیزر موهای زائد آقایان

لیزر موهای زائد مردان

لیزر موهای زائد آقایان  نیز مانند بانوان در تمامی نقاط بدن قابل کاربرد است. آقایانی که از موهای زائد بدن خود در ناحیه صورت، سینه یا پاها ناراضی هستند با انجام لیزر می‌توانند برای همیشه از موهای زائد خود راحت شوند. لیزر موهای زائد مردان اثربخشی بالایی دارد زیرا موهای ضخیم‌تر و تیره‌تری نسبت به خانم‌ها دارند. انجام لیزر صورت مردان به ویژه برای کسانی که هر روز صبح ریش و سبیل خود را اصلاح می‌کنند بسیار رضایت بخش است. لیزر موهای پا مخصوصا برای آن‌هایی که مرتبا ورزش می‌کنند و پوست‌شان عرق می‌کند در حفظ بهداشت شخصی و حذف بوی نامطبوع بدن بسیار موثر است.

عوارض لیزر موهای زائد

هر چند عوارض لیزر موهای زائد بسیار ناچیز است و معمولا سریع برطرف می‌شود اما در برخی افراد ممکن است با حساسیت‌هایی همراه باشد. موارد زیر از جمله عوارضی هستند که احتمال دارد پس از لیزر مشاهده شوند:

 • درد یا ایجاد حساسیت پوستی
 • قرمز شدن و التهاب پوست که ممکن است تا چند روز پس از لیزر اثرش باقی بماند.
 • پوسته شدن، تاول زدن، کبودی یا تورم پوست
 • روشن یا تیره شدن پوست در برخی نواحی
 • جای زخم
 • سوزش در اثر اشعه لیزر به خصوص اگر تکنسین لیزر شما مهارت کافی نداشته باشد.
 • ایجاد عفونت های باکتریایی

و موارد دیگر که البته به ندرت پیش می‌آیند. استفاده از پماد زینک اکساید پس از لیزر و نگه داشتن کمپرس یخ بر روی نواحی لیزر شده به از بین رفتن التهاب پوست کمک می‌کند. در ضمن بهتر است پس از انجام لیزر در معرض نورخورشید قرار نگیرید تا از ایجاد تغییر رنگ یا لک بر روی پوست‌تان جلوگیری کنید. علاوه بر این لیزر موهای زائد در اطراف چشم و ابرو به دلیل آسیب احتمالی به چشم‌ها توصیه نمی‌شود.

عوارض لیزر بیکینی

پس از انجام لیزر موهای زائد بیکینی نیز مانند لیزر نواحی دیگر بدن ممکن است عوارضی موقتی مانند قرمزی، حساسیت و التهاب پوستی ایجاد شود که کاملا طبیعی است و اصلا جای نگرانی ندارد. لیزر موهای زائد واژن نیز به دلیل حساسیت زیاد پوست این ناحیه با کمی احساس درد و سوزش همراه است. اما امروزه استفاده از دستگاه‌های بدون دردی که دارای خنک کننده قوی هستند باعث می‌شوند که هیچ گونه ناراحتی در طول لیزر نداشته باشید. دقت کنید که پس از لیزر بیکینی، باید این ناحیه را کاملا تمیز نگه دارید و از استعمال مواد یا کرم‌های معطر روی پوست آن خودداری کنید.

لیزر موهای زائد و تبخال تناسلی

برای بسیاری از افرادی که دارای زگیل تناسلی هستند این پرسش مطرح است که آیا زمانی که زگیل‌ها درمان نشده و هنوز روی پوست‌شان قرار دارد، می‌توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند؟ پاسخ این است که شما ابتدا باید مطمئن شوید که زگیل تناسلی دارید یا خیر. به این منظور باید به پزشک مراجعه کنید و او تشخیص دهد که شرایط زگیل‌های پوستی شما چگونه است. چنانچه نیاز به درمان داشته باشید باید به صورت روزانه داروهای خوراکی را برای از بین بردن زگیل‌ها مصرف کنید و تحت درمان قرار گیرید. در صورتی‌که زگیل‌ها درمان نشوند و اقدام به انجام لیزر موهای زائد کنید احتمال دارد زگیل‌ها پخش شده و به تعداد بیشتر بر روی سطح پوست‌تان پراکنده شوند. بنابراین درمان زگیل تناسلی پیش از لیزر موهای بیکینی و واژن دارای اهمیت بسیاری است.

عوارض لیزر صورت برای لک

ممکن است پس از لیزر تغییراتی در رنگدانه های پوست ایجاد شود. افرای که پوست روشن‌تری دارند، ممکن است تیره‌تر شدن رنگدانه‌ها را در نواحی لیزرشده تجربه کنند و افرادی که دارای پوست‌های تیره‌تری هستند با روشن‌تر شدن رنگدانه‌های پوست مواجه شوند. به هر حال ایجاد چنین عوارضی کاملا نادر است و در صورت رخ دادن نیز کاملا موقت است و پوست به زودی به حالت عادی خود بازمی‌گردد. در صورتی که لیزر به درستی انجام نشود ممکن است گاهی اثر لک یا سوختگی نیز روی پوست مشاهده شود که برای جلوگیری از این عارضه توصیه می‌شود حتما از مهارت تکنسین و مورد تایید بودن کلینیکی که برای لیزر موهای زائد به آن مراجعه می‌کنید مطمئن شوید.

کار رو به کلینیک آسمان بسپار
8500+
مشتری راضی
15+
سال سابقه کاری
98%
رضایت‌مندی مشتریان
10+
گواهینامه و مدرک
لیزر موی پا

مجهزترین دستگاه های روز دنیا

لیزر موهای صورت زنان در کلینیک

مجهز به کولینگ قوی

لیزر موهای صورت

بدون درد و خونریزی

لیزر موهای زائد شما چطور انجام میشه؟

لیزر موهای زائد در واقع از بین بردن ریشه ی موهای زائد به وسیله ی اشعه ی لیزر است که باعث تخریب فولیکول های موهای زائد می‌شود. لیزر الکساندرایت با طول موج اختصاصی برای فولیکول‌های مو باعث بیشترین تخریب موهای زائد می‌شود.
افراد مختلف در طی چندین جلسه حجم قابل توجهی از موهای زائد خود را از دست می‌دهند.
لیزر موهای زائد توسط دستگاه الکساندرایت کندلا که بهترین لیزر دنیا می باشد بالاترین اثربخشی را دارد. البته مراقبت های قبل و بعد از لیزر هم بسیار مهم است که به شما آموزش می‌دهیم.

سوالات متداول

تعداد جلسات لیزر برای هر فرد به عوامل متعددی بستگی دارد. چرخه رشد مو در افراد، ضخامت و جنس موهای زائد در هر ناحیه از بدن شان متفاوت است. از این گذشته زمانی که لیزر برای فرد انجام می‌شود موها باید در فاز آناژن باشند و اینکه چند درصد از موهای فرد در هنگام لیزر در این فاز قرار دارند می‌تواند بر تعداد جلسات موثر باشد. موها در برخی از افراد کاملا سریع‌تر از دیگران رشد می‌کند و به تعداد جلسات بیشتری برای لیزر نیاز دارند. به طور کلی در اکثر موارد فرد به 6 تا 10 جلسه لیزر نیاز دارد تا حجم عمده موهای زائدش از بین برود. پس از حدود 8 جلسه لیزر، پزشک با بررسی پوست شما تشخیص می‌دهد که آیا به تعداد جلسات بیشتری نیاز است یا خیر. دقت کنید که هر چقدر بین جلسات تعیین شده برای لیزرتان وقفه ایجاد کنید، فولیکول‌های مو فرصت ترمیم یافته و موها مجددا رشد می‌کنند. به این ترتیب به تعداد جلسات بیشتری برای درمان نیاز خواهید داشت. زمانی به نتایج مطلوب در لیزر موهای زائد می‌رسید که جلسات را به طور منظم پیگیری کنید.

در کل می‌توان گفت لیزر در همه اثربخشی یکسانی ندارد. افرادی که دارای موهای ضخیم و تیره و پوست روشن هستند بهترین کاندید برای لیزر به شمار می‌روند زیرا اساس کار لیزر بر مبنای رنگدانه‌های پوست است. در افرادی که موهای روشن، بلوند یا قرمز طبیعی دارند، لیزر تاثیر چندانی ندارد. تکنولوژی لیزر هنوز به حدی پیشرفت نکرده که بر روی موهای روشن اثرگذاری مطلوبی داشته باشد. در واقع مشکل موهای روشن این است که رنگدانه کافی برای جذب انرژی لیزر ندارند و انرژی اندک جذب شده به حد لازم به فولیکول مو آسیب نمی‌رساند.

لیزر با سرعتی زیاد و در مدت زمان کمی باعث حذف حجم زیادی از موی زائد بدن می‌شود که گاهی نیز نتیجه آن همیشگی خواهد بود. به کمک لیزر دیگر نیازی نیست ساعت‌ها وقت‌تان را صرف اصلاح موهای بدن‌تان کنید. اگر تکنسین لیزر شما با تجربه باشد، با انجام لیزر اثربخش و با استفاده از دستگاه‌های به روز به کاهش آسیب پوستی و درمانی بدون درد کمک می‌کند. با انجام لیزر در جلسات منظم پس از مدتی از نتیجه کار لذت خواهید برد.

قیمت لیزر موهای زائد به فاکتورهای زیادی وابسته است. ناحیه‌ای که قرار است لیزر شود می تواند ناحیه بسیار کوچکی مانند پشت لب و یا ناحیه‌ای به بزرگی کل بدن باشد. طبیعتا لیزر فول بادی بسیار گران‌تر از لیزر صورت خواهد بود زیرا واحد لیزر که اصطلاحا به آن شات دستگاه گفته می‌شود در هر ناحیه به تعدادی مشخص مصرف می‌شود و با بزرگی ناحیه موردنظر مصرف دستگاه بالا رفته و باید مجددا شارژ شود. بنابراین مصرف شات بیشتر مسلما هزینه بیشتری خواهد داشت. به علاوه در برخی افراد که موها دیرتر به لیزر پاسخ می‌دهند، تعداد جلسات هم بیشتر است که به هزینه کلی درمان لیزرشان افزوده می‌شود. گاهی اوقات استفاده از دستگاه‌های مدرن‌تر که ضد درد یا دارای خنک کننده‌های قوی هستند نیز بر روی قیمت لیزر موثر است.

سرطان‌زا بودن درمان لیزر کاملا بی‌اساس است زیرا لیزر تنها برای عبور از سلول‌های پوست طراحی شده و فقط فولیکول‌های مو در عمق پوست را هدف قرار می‌دهد. لیزرهای مورد استفاده برای از بین بردن موهای زائد به هیچ عنوان مضر نیستند. تاکنون هیچ مدرکی دال بر سرطان‌زا بودن این لیزرها وجود نداشته است.

متخصصان انجام لیزر موهای زائد را برای افراد باردار توصیه نمی‌کنند. این موضوع به دلیل اثبات خطر لیزر برای خانم‌های باردار نیست بلکه به این علت است که هنوز بی خطر بودن آن ثابت نشده است. بارداری باعث ایجاد تغییرات هورمونی در بدن می‌شود که خود رشد موهای زائد را به همراه دارد. در‌حالی‌که این موضوع ممکن است در خانم‌های باردار باعث ایجاد نگرانی شود اما باید بدانند که چنین حالتی کاملا موقتی است و به مرور زمان موهای زائد بارداری خود‌به‌خود از بین می‌روند. معمولا پیشنهاد می‌شود که افراد باردار برای از بین بردن موهای زائد تا چند هفته پس از زایمان صبر کنند و بعد از آن اگر هنوز هم مشکل برطرف نشد اقدام به انجام درمان با لیزر کنند. 

قبل از لیزر نباید اپیلاسیون کنید زیرا با کندن مو از ریشه دیگر لیزر نمی‌تواند به جستجوی ریشه موها پرداخته و به ریشه آسیب برساند. سعی کنید بین دو تا چهار هفته قبل از جلسات لیزر از اپیلاسون خودداری کنید. البته در جلسه لیزر نباید ساقه مو بلند باشد زیرا انرژی لیزر صرف ساقه شده و انرژی کمی برای آسیب به ریشه باقی می‌ماند. بهترین حالت این است که 24 تا 48 ساعت پیش از لیزر با استفاده از ژیلت موهای ناحیه موردنظر برای لیزر را بتراشید. قبل از انجام لیزر در معرض نور زیاد خورشید قرار نگیرید زیرا برنزه شدن یا آفتاب‌سوختگی ممکن است باعث ایجاد درد و تاول پس از انجام لیزر شود. در صورت استفاده از برخی داروهای خاص پیش از لیزر آن را با پزشک خود در میان بگذارید. برخی از داروها اثربخشی لیزر را کاهش و برخی دیگر پوست را حساس می‌کند. آنتی‌بیوتیک‌ها، داروهای ضد بارداری و ضد آکنه از جمله داروهایی هستند که باید در صورت استفاده از آن‌ها به پزشک خود اطلاع دهید.

زمان انجام لیزر با توجه به حجم ناحیه موردنظر، تراکم موهای زائد، مهارت تکنسین لیزر و نوع دستگاه لیزر کاملا متفاوت است. به طور کلی می‌توان گفت زمان لیزر فول بادی در حدود یک ساعت و نیز کمتر است.

بهتراست پس از لیزر از رفتن به باشگاه خودداری کنید. باید بدانید که حرارت لیزر به مدت 24 ساعت در پوست شما باقی می‌ماند. به همین دلیل ورزش کردن، سونا یا دوش آب گرم باعث ایجاد محیطی گرم برای رشد انواع مختلف باکتری‌ها و در نتیجه ایجاد لک و سوزش می‌شود.

هرچند این موضوع کاملا نادر است اما لیزر در مواردی می‌تواند باعث تحریک رشد موها و ضخیم‌تر کردن آن‌ها شود. در واقع در افرادی که دارای موهای زائد نازکی هستند، لیزر انتخاب مناسبی نیست. به همین دلیل بهتر است لیزر با مشورت پزشک انجام شود تا از مناسب بودن جنس موی خود برای لیزر مطمئن شوید

نظرات مشتریان کلینیک