لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
میکروبلیدینگ یا کاشت ابرو

میکروبلیدینگ یا کاشت ابرو؟یکبار برای همیشه درست انتخاب کنید!

فهرست محتوای مقاله

دوراهی میکروبلیدینگ‌ یا کاشت ابرو، به هر حال سر راهتان قرار می‌گیرد. به‌خصوص اگر ابروهایتان کم‌پشت و نازک است یا دارید از سنین جوانی فاصله می‌گیرید. به هر حال باید یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید. هر کدام از این روش‌ها رویکرد، سازوکار، مزایا و معایب خاص خود را دارد. 

ازطرفی سازوکار هر کدام از این روش‌ها متفاوت است. پس شما باید براساس شرایط شخص خودتان تصمیم بگیرید. و البته قبل از هرگونه تصمیم‌گیری، باید اطلاعات خود را تکمیل کنید. اینجا همه اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار داده و سرنخ‌هایی برای تصمیم‌گیری نهایی به شما می‌دهیم.

مقایسه کاشت ابرو با میکروبلیدینگ ابرو

برای مقایسه کاشت ابرو طبیعی با میکروبلیدینگ‌ ابرو باید جنبه‌های مختلف را در نظر بگیرید. اما در نهایت این شرایط شما است که در تصمیم نهایی کمکتان می‌کند. مهم‌ترین جنبه‌های مقایسه کاشت ابرو با میکروبلیدینگ‌ ابرو عبارتی از:

تاثیر ابرو در زیبایی
 • ماندگاری: کاشت ابرو یک روش دائمی است که نتایج آن تا آخر عمر باقی می‌ماند. درست مانند کاشت مو، ابرو به طور طبیعی رشد می‌کند. در روش میکروبلیدینگ‌ دوام نتایج بین ۲ تا ۳ سال است. البته این نتیجه بسته به نوع پوست کم و زیاد می‌شود. برای مثال میکروبلیدینگ‌ روی پوست چرب خیلی زودتر از دو سال، محو می‌شود. همچنین عواملی مانند؛ نحوه انجام میکروبلیدینگ‌ و مراقبت از آن در ماندگاری نتایج تاثیر دارد.
 • کیفیت نتایج: نتایج کاشت ابرو از میکروبلیدینگ‌ بسیار طبیعی‌تر است. کاشت به شما ابروهای طبیعی با رد طبیعی می‌دهد. اما میکروبلیدینگ‌ در بهترین حالت، طراحی تارهای مو روی ناحیه ابرو با استفاده از جوهر مخصوص است.
 • احساس درد: کاشت ابرو بیشتر از میکروبلیدینگ‌ درد ایجاد می‌کند، چون هجومی‌تر است. درواقع کاشت ابرو یک عمل جراحی محسوب می‌شود و مسلم است که درد بیشتری ایجاد کند.‌ برای مثال سردرد یکی از عوارض این عمل است. یعنی هم ناحیه استخراج مو و هم ناحیه کاشت ابرو درد ایجاد می‌کند. در میکروبلیدینگ‌، ابزاری که مورد استفاده قرار می‌گیرد، مانند تیغ خراش‌هایی ایجاد می‌کند. البته قبل از این کار از بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود. با این حال ایجاد خراش‌ها احساس سوزش و گاهی درد ایجاد می‌کند.
 • دوره نقاهت: هیچکدام از روش‌های کاشت ابرو و میکروبلیدینگ‌ نیاز به دوران نقاهت ندارد. با این وجود بعد از میکروبلیدینگ‌ حداقل تا ۴ روز نمی‌توانید صورتتان را بشویید. و چون یک جوهر خیلی تیره روی ناحیه ابروهایتان وجود دارد، به احتمال زیاد راحت نیستید که در جمع ظاهر شوید. اما کاشت ابرو این مشکلات را ندارد.
 • عوارض: کاشت ابرو یک عمل جراحی است که عوارض جراحی دارد. به‌علاوه سردرد، التهاب، قرمزی، تاول، سوزن سوزن شدن و عفونت از جمله عوارض این عمل است. اما میکروبلیدینگ‌ عوارض خیلی کمی داشته و فقط ممکن است کمی التهاب و قرمزی در اثر آن ایجاد شود.
 • هزینه: میکروبلیدینگ‌ در برابر کاشت ابرو یک فرآیند مقرون‌به‌صرفه به نظر می‌رسد. اما اینطور نیست. درواقع کاشت ابرو تقریبا و میکروبلیدینگ‌ هزینه یکسانی دارند.‌ این در حالی است که، هزینه‌ای که برای کاشت صرف می‌کنید، دایمی است.

مزایای کاشت ابرو به‌جای میکروبلیدینگ

کاشت ابرو نسبت به میکروبلیدینگ‌ مزایای زیادی دارد که مهم‌ترین آن به شرح زیر است:

کاشت ابرو
 • طبیعی بودن نتایج: کاشت ابرو نتایج صد در صد طبیعی دارد. یعنی در این روش، در ناحیه ابرو تارهای موی طبیعی رشد می‌کند. این موها به طور طبیعی رشد می‌کنند. اما در میکروبلیدینگ‌ طرح تارهای ابرو بوسیله ابزاری خاص روی ناحیه ابرو و جوهر مخصوص طراحی می‌شود.
 • دوام نتایج: کاشت ابرو نتایج بسیار ماندگارترین دارد. موهای کاشته‌شده تا آخر عمر به رویش خود ادامه می‌دهد. درحالیکه ماندگاری نتایج میکروبلیدینگ‌ در بهترین حالت ممکن فقط تا ۳ سال است.
 • قابلیت تغییر طرح و مدل: در کاشت ابرو قابلیت تغییر طرح و مدل ابرو وجود دارد. کاشت ابرو نتایج طبیعی دارد، که می‌توانید آن را اصلاح کرده و تغییر مدل دهید. اما میکروبلیدینگ‌ به هیچ عنوان قابلیت تغییر طرح و مدل ندارد.
 • صفر تا صد فرآیند در یک جلسه: کاشت ابرو در یک جلسه انجام می‌شود. اما میکروبلیدینگ‌ به چند جلسه نیاز دارد و بعد از آن هم هر شش ماه یکبار باید ترمیم شود.
 • کم‌دردسر بودن: ۴ میکروبلیدینگ‌ خیلی بیشتر از کاشت ابرو است. در این روش تا چند روز بعد از انجام آن، ناحیه ابروی شما را جوهر تیره رنگی پوشانده و شما نمیتوانید حداقل تا ۶ روز صورت خود را بشویید. اما کاشت مو این دردسرها را ندارد.

حتما بخوانید :  کاشت ابرو در تهران

 • مراقبت‌های بعد از فرآیند ساده‌تر: مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو بسیار ساده‌تر از مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ‌ است. در میکروبلیدینگ‌ شما باید یک ماه بعد و بعد مجدد شش ماه بعد همه فرآیند را تکرار کنید. درحالیکه در کاشت ابرو نیازی به تکرار هیچ فرآیندی نیست.
 • ایمنی: کاشت ابرو فقط توسط متخصص و در محیط پزشکی انجام می‌شود. به همین دلیل شما با اطمینان خاطر ابروها و به نوعی سلامتتان را به دست یک متخصص می‌سپارید. اما میکروبلیدینگ‌ توسط هر تکنسین آموزش‌دیده‌ای در محیط‌های آرایشگاهی هم انجام می‌شود. و این شرایط احتمال خطر را افزایش می‌دهد.
 • عدم ایجاد حساسیت: چون در روش کاشت ابرو از فولیکول خود شما برای کاشت استفاده می‌شود، پوستتان هیچ حساسیتی از خود نشان نخواهد داد. در حالیکه در بعضی افراد واکنش‌های آلرژیک به جوهر مخصوص میکروبلیدینگ‌ دیده می‌شود.
 • مقرون به‌صرفه بودن: شاید در برآورد ابتدایی، هزینه کاشت ابرو بالاتر از میکروبلیدینگ‌ به نظر برسد. اما باید بدانید به هزینه یک جلسه کاشت با هزینه چند جلسه میکروبلیدینگ‌ تقریبا برابر است. ازطرفی نتایج کاشت دایمی است و تا آخر عمر دیگر هیچ هزینه‌ای برای ابروهایتان لازم نیست. اما همه هزینه‌ای که برای میکروبلیدینگ‌ صرف می‌کنید، در بهترین حالت ممکن دو تا سه سال ابروهایتان را بی‌نیاز می‌کند.

One thought on “میکروبلیدینگ یا کاشت ابرو؟یکبار برای همیشه درست انتخاب کنید!

 1. چند سال پیش میکروبلیدینگ کردم و چون خسته شده بودم از مدلش و رنگش هم آبی شده بود مجبور شدم پاکش کنم. این هززینه ای که تو این چند سال برای میکرو بلیدینگ کردم رو میتونستم از اول کاشت ابرو انجام بدم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط