لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
عمل جراحی کاشت مو

مدت زمان کاشت مو| کاشت مو چقدر زمان می‌برد؟

فهرست محتوای مقاله

شاید پرسش شما هم این باشد که کاشت مو چقدر طول می‌کشد؟ و چقدر زمان باید به این کار اختصاص دهیم؟ یا اینکه پس از کاشت چقدر زمان برای بهبودی کاشت مو لازم است؟ با ما همراه باشید تا از برخی جزئیات زمانی کاشت مو به منظور برنامه ریزی بهتر برای انجام این عمل آگاهی یابیم. شاید با آگاهی بیشتر بهتر بتوانیم برای انجام عمل کاشت مو تصمیم بگیریم.

موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

کاشت مو چقدر زمان می‌برد؟

پیش از اینکه بپردازیم به اینکه کاشت مو چقدر زمان می برد لازم است بدانیم در طول عمل چه اتفاقی می‌افتد. هر چند مدت زمان کاشت مو به عوامل زیادی بستگی دارد اما به طور کلی شما می‌توانید انتظار داشته باشید که کاشت مو به طور تقریبی به حدود چهار تا هشت ساعت زمان نیاز داشته باشد. در هر صورت در نظر داشته باشید که اگر مقدار و حجم موی کاشته شده زیاد باشد باید عمل را در 2 تا 3 جلسه انجام دهید. اکثر بیماران در طول جراحی تنها به بیهوشی موضعی پوست سر نیاز دارند. برخی از بیماران نیز تنها باید یک آرام‌بخش خفیف مصرف کنند.

عمل جراحی کاشت مو چقدر طول می‌کشد؟

کاشت مو ترکیبی

عمل جراحی کاشت مو با برداشتن موهای سالم و کاشتن مجدد آن‌ها توسط متخصص پوست شروع می‌شود. متخصص پوست ممکن است موها را به روش برداشتن نواری از موهای پوست سر شما یا با برداشتن موها به صورت تک تک انجام دهد. گزینه دوم یعنی برداشتن جداگانه موها به زمان بیشتری نیاز دارد اما از باقی ماندن جای زخم طولانی و باریک روی پوست سر جلوگیری می‌کند که باعث می‌شود بسیاری از افراد این روش را ترجیح دهند. قبل از اینکه جراح بتواند موها را پیوند بزند تکنسین‌ها باید موهای برداشته شده را آماده کنند تا جراح بتواند آن‌ها را به راحتی پیوند بزند. 

پس از کاشت موها، پوست سر شما پانسمان می‌شود و دستورالعمل‌هایی برای مراقبت در منزل به شما داده می‌شود. اکثر بیماران بین شش تا نه ماه پس از جراحی می‌توانند نتایج کاشت مو را مشاهده کنند که البته این زمان برای برخی از بیماران تا 12 ماه نیز طول می‌کشد.

حتما بخوانید : هزینه کاشت مو در تهران

کاشت موی بدون جراحی چقدر زمان می برد؟

کاشت موی بدون جراحی امروزی طبیعی و دائمی است و صرف نظر از جنسیت، سن و میزان ریزش مو، در کمترین زمان کاشت موی موفقی را تجربه خواهید کرد. جراحی کاشت مو اعتماد به نفس افراد را به آن‌ها بر می‌گرداند. اگر می‌خواهید بدون جراحی کاشت مو انجام دهید بهتر است با انواع روش‌های کاشت مو بدون جراحی و زمان تقریبی لازم برای انجام هر یک آشنا شوید.

زمان لازم برای روش کاشت مو Micro FIT

یکی از روش‌های کاشت مو بدون جراحی که از جمله روش‌های کم تهاجمی است روش میکروگرافت FIT است. در این روش موهایی که مناسب کاشت هستند به صورت تکی برداشته می‌شوند و این کار باعث می‌شود که آسیب بسیار کمی به بافت پوست و مو در ناحیه‌ای که برداشت انجام می‌شود وارد شود. به همین دلیل نیز بسیاری از افراد که به دنبال روش‌های کم تهاجمی هستند این تکنیک را برای کاشت مو انتخاب می‌کنند.

اما شاید سوال بسیاری از شما این باشد که دلیل محبوبیت روش میکروگرافت FIT چیست یا اینکه در صورتی که بخواهیم به این روش کاشت مو انجام دهیم چقدر زمان برای کل فرآیند کاشت نیاز است؟ در میکروگرافت FIT به این دلیل که برداشت مو به صورت نواری انجام نمی‌شود جای زخمی باقی نمی‌ماند و بهبودی پس از کاشت مو نیز سریع تر حاصل می‌گردد. در واقع در این روش برداشت گرافت‌های مو با استفاده از یک دستگاه انجام می‌شود که تارهای مو را بسیار دقیق از محل برداشته و برای کاشت در اختیار جراح قرار می‌دهد. هر چند در روش میکروگرافت FIT بسته به تعداد تارهای مو زمان متفاوتی برای کاشت نیاز است اما می‌توان گفت به طور کلی در حدود2 تا 4 ساعت طول می‌کشد.

مدت زمان کاشت مو

زمان لازم برای کاشت مو FUE

در کاشت مو به روش fue که بدون جراحی انجام می‌شود فولیکول‌های مو با استفاده از یک پانج و به صورت دستی از روی پوست سر برداشته می‌شوند. سپس فولیکول‌های مو به محلی که قرار است کاشت انجام شود، منتقل می‌شوند. کاشت FUE از دقت خوبی برخوردار است اما می‌توان گفت که دقت آن کمی کمتر از روش میکروگرافتFIT است. از آنجایی که در کاشت FUE برداشت گرافت‌های مو به صورت جداگانه صورت می‌گیرد نه به شکل نواری، به همین دلیل هم معمولا درد زیادی ندارد و جای زخم‌های آن روی سر باقی نمی‌ماند.

 کاشت مو FUE  در حدود 4 تا 8 ساعت و کمی بیشتر از روش میکروگرافت FIT طول می‌کشد و گاهی نیز ممکن است یک جلسه برای انجام آن کافی نباشد و به چند جلسه کاشت مو نیاز داشته باشد. روش FUE بسیار کم تهاجمی‌تر از روش‌های دیگر کاشت مو است و به همین دلیل نیز بسیاری از افراد این روش را برای کاشت انتخاب می‌کنند.

سوالات متداول

مدت زمان کاشت مو به تعداد موهایی که قرار است کاشته شوند بستگی دارد. پروسه کاشت مو معمولا بین 4 تا 8 ساعت طول می‌کشد که ممکن است در یک جلسه یا چند جلسه انجام شود. اگر تعداد گرافت‌های مو زیاد باشد به 2 تا 3 جلسه نیاز است، گاهی اوقات نیز فرآیند کاشت مو را به دلیل راحتی بیمار در طول 2 جلسه انجام می‌دهند.

پس از اتمام کاشت مو باید کمی صبور باشید زیرا نتایج نهایی ممکن است در زمانی حدود 6 ماه تا یک سال بعد قابل مشاهده باشد. در عوض بعد از این زمان موهایی طبیعی خواهید داشت که اگر به درستی از آن‌ها مراقبت کنید بسیار ماندگار خواهند بود.

تا چند روز پس از انجام عمل کاشت مو پوست سر شما دچار قرمزی و کمی زخم خواهد بود و در این مدت بهتر است تا حد امکان مراقبت‌های لازم را انجام دهید. مدت زمان بهبود زخم‌های پس از کاشت مو ممکن است تا یک هفته نیز ادامه یابد.

برخی از افراد ممکن است در طول زندگی خود به بیش از یک بار کاشت مو نیاز داشته باشند. البته در صورتی که از درمان اول خود نتیجه مطلوبی بگیرند، شاید حتی تا حدود 10 سال بعد از آن نیز به تمدید کاشت مو نیازی نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط