لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
ریزش مو در مردان

جدید ترین روش های کاشت مو بدون جراحی +مزایا و معایب

فهرست محتوای مقاله

ریزش مو موضوعی است که بسیاری از زنان و مردان در طول زندگی خود با آن سر و کار دارند. تقریبا دو سوم از مردان الگوی طاسی مردانه را تجربه می‌کنند و طبق مطالعات انجام شده در زنان بالای 25 سال بیشتر شاهد نازک شدن مو هستیم. حتما تاکنون مطالبی با عنوان کاشت مو با دستگاه اتوماتیک بدون جراحی یا کاشت موی بانوان بدون جراحی و موارد دیگر را بسیار شنیده‌اید. به هر حال، زمانی که فرد دچار ریزش مو می‌شود کاشت موی طبیعی بدون جراحی می‌تواند اولین گزینه‌ای باشد که به ذهن می‌رسد زیرا اکثر افراد در ابتدای درمان به دنبال راه‌های ساده‌تر و کم هزینه‌تر هستند. بنابراین اگر به دنبال انجام کاشت موی سر بدون جراحی هستید شما را با انواع روش‌های کاشت مو بدون جراحی آشنا خواهیم کرد.

موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

کاشت مو بدون جراحی چگونه انجام میشود؟

جراحی کاشت مو یک گزینه محبوب در میان افرادی است که از طاسی و ریزش موی شدید رنج می‌برند اما بسیاری از افراد سعی می‌کنند با استفاده از روش‌هایی بدون جراحی مشکل طاسی خود را برطرف کنند. امروزه انواع روش کاشت مو بدون جراحی وجود دارد که هر فرد با توجه به نظر پزشک یا نوع طاسی و ریزش موی خود می‌تواند روش خاصی را از میان آن‌ها برای درمان خود انتخاب کند. به هر حال بسیاری از افراد به دنبال انجام کاشت مو بدون عمل جراحی و خونریزی هستند و آشنایی با چنین روش‌هایی فرصت درمانی طبیعی، غیرتهاجمی و با هزینه کمتر را فراهم خواهد کرد. به طورکلی کاشت مو به روش جدید بدون جراحی و خونریزی شامل انواع مختلفی از روش‌ها می‌شود که در ادامه به چگونگی انجام هریک از آن‌‌ها می‌پردازیم.

روش‌های کاشت مو بدون جراحی

روش‌های کاشت مو بدون جراحی شامل روش‌های FIT، FUE ،Micrograft FUT، ،Micrograft FUE است و با استفاده از این روش‌ها می‌توانید لذت داشتن موهای طبیعی را تجربه کنید. به هر حال باید بدانید که همه این روش‌ها اثرات یکسانی ندارند و برای همه افراد نیز مناسب نمی‌باشند. همیشه پیش از شروع هر درمانی بهتر است ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

روش های کاشت مو بدون جراحی

روش FIT تکنیک جداسازی فولیکولی

در روش FIT فولیکول‌ها به صورت جداگانه و مستقیما از پوست سر برداشته می‌شوند. روش FIT یکی از جالب‌ترین روش‌های مدرن ترمیم مو بدون جراحی است که تقریبا مشابه روش FUE است که در ادامه توضیح خواهیم داد. این روش نیازی به جراحی ندارد، با این روش نمی‌توان تعداد زیادی فولیکول را در یک جلسه جابجا کرد و تنها در حدود 1000 تا 1500تارمو در هر جلسه قابل پیوند است. علاوه براین، مهارت تیم جراحی در حفظ سلامت گرافت‌ها و استخراج گرافت‌هایی با کیفیت بسیار اهمیت دارد. همچنین در روش FIT ممکن است جای زخم بر روی پوست تا مدتی باقی بماند.

حتما بخوانید : کاشت مو به روش hrt

روش FUE استخراج واحد فولیکولی

 در این روش ابتدا پشت سر تراشیده شده و فولیکول‌های مو از روی پوست سر برداشته می‌شوند (تارهای مو به صورت جداگانه با ایجاد برش‌های دایره‌ای در اطراف آن‌ها بریده می‌شوند). از آنجایی که پزشک باید هر پیوند را به صورت جداگانه و مستقیم از پوست سر خارج کند، روش FUE بسیار زمان‌بر است. سپس فولیکول‌های مو به محلی که قرار است کاشت انجام شود، منتقل می‌شوند. کاشت FUE از دقت بالایی برخوردار است و نتایج حاصل از آن نیز بسیار طبیعی به نظر می‌رسند. از آنجایی که در کاشت FUE برداشت گرافت‌های مو به صورت جداگانه صورت می‌گیرد نه به شکل نواری، به همین دلیل هم معمولا درد زیادی ندارد و جای زخم‌های بزرگ روی سر باقی نمی‌ماند. برداشتن فولیکول‌های مو در روش FUE معمولا به صورت دستی انجام می‌شود. به طور کلی اکثر افراد می‌توانند از روش FUE استفاده کنند به خصوص اگر یک بیمار کاندید مناسبی برای برداشت موی نواری نباشد، باید حتما از روش FUE برای آن بیمار استفاده کرد.

اینفو کاشت به روش fue

روش FUE میکروگرافت و FIT میکروگرافت

روش Micrograft امکان کنترل دقیق بر عمق و جهت فولیکول‌های مو را فراهم می‌کند که نتایجی طبیعی را تضمین خواهد کرد. در این روش به برداشت موهای کمتری از ناحیه اهداکننده نیاز است. ابزارهای کوچک و بسیار دقیقی در طول عمل میکروگرافت مورداستفاده قرار می‌گیرند که کمترین آسیب را به ناحیه اهداکننده هنگام برداشت می‌زنند. به همین دلیل، ناحیه اهداکننده در عرض چند روز بهبود یافته و جای زخم آن اصلا قابل تشخیص نخواهد بود. به همین دلیل، روش FIT یا FUE میکروگرافت معمولا نتایجی طبیعی‌تر و موثرتری را به همراه خواهند داشت. عمل برداشت میکروگرافت تا حدی دقیق است که باعث می‌شود عناصر حیاتی در مو حفظ شوند و به بهبود میزان بقای فولیکول مو در طول زمان کاشت مو کمک می‌کند بنابراین درصد موفقیت کاشت مو افزایش می‌یابد. سپس میکروگرافت ها با استفاده از تکولوژی بالای این روش کاشته می‌شوند. در این روش، امکان کاشت سریع فولیکول در هر عمق و با هر جهتی به طور دقیق برای جراح وجود دارد و بدون درد و تحت بی حسی موضعی انجام خواهد شد.

مزا‌یای کاشت مو بدون جراحی چیست؟

برخی از مزایای کاشت مو بدون جراحی شامل موارد زیر است:

  • در برخی از روش‌های کاشت موبدون جراحی به ویژه در روش میکروگرافت، سوراخ و برش‌های ایجاد شده در پوست به قدری ظریف هستند که هیچ جای زخمی بر جا نخواهند گذاشت.
  • به دلیل ایجاد جای زخم بسیار ریز در روش های بدون جراحی، خونزیزی در چنین روش‌هایی بسیار اندک است.

حتما بخوانید : کاشت مو به روش ترکیبی

معایب کاشت موی بدون جراحی چیست؟

بهتر است برخی از معایب روش‌های بدون جراحی را نیز در نظر داشته باشید:

  • گاهی اسکار ناشی از هولدرهای دستی در برخی از روش های بدون جراحی برای مدتی باقی می‌مانند.
  • برخی از روش‌های سنتی بدون جراحی کمی زمان‌بر هستند اما روش میکروگرافت با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.
  • در روش هایی مانند FIT نیاز به جلسات متعددی برای کاشت وجود دارد.

بهتر است عزیزانی که قصد انجام کاشت مو بدون جراحی دارند پیش از آن حتما با یک متخصص مجرب مشورت کنند.

سوالات متداول

انواع روش‌های کاشت مو بدون جراحی شامل روش‌های FIT، FUE ،Micrograft FUT، ،Micrograft FUE است. با استفاده از چنین روش‌هایی بدون خونریزی و درد می‌توان رشد مو را بهبود بخشید و با برخورداری از موهایی طبیعی و زیبا اعتماد به نفس بیشتری را تجربه کرد. اصول انجام هر یک از روش‌های بالا متفاوت است که پزشک با توجه به دلیل ریزش مو یا طاسی در افراد مختلف از روشی جداگانه استفاده می‌کند.

امروزه انواع مختلف روش کاشت مو بدون جراحی با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک و تجهیزاتی دقیق در کلینیک‌های زیبایی و کاشت مو به کار می‌روند. به همین دلیل بسیاری از افرادی که به دنبال کاشت مو بدون جراحی بدون تراشیدن موی سر هستند، روش‌های بدون جراحی مانند FIT، FUE و انواع روش میکروگرافت را برای انجام کاشت مو انتخاب می‌کنند. زیرا چنین روش‌هایی نه تنها خونریزی و درد ندارند بلکه در بسیاری از موارد هزینه کاشت مو بدون جراحی نیز بسیار کمتر از هزینه کاشت با جراحی است. با مشاهده عکس کاشت موی بدون جراحی در افرادی که با استفاده از انواع روش‌های مختلف کاشت موفق شده‌اند موهای سالم خود را بازگردانند می‌توانید از نحوه تاثیر چنین روش‌هایی اطمینان حاصل کنید.

خطرات و عوارض روش‌های کاشت بدون جراحی بسیار کم است. استفاده از موادی طبیعی یا موادی که بیشترین سازگاری را با پوست سر دارند در این روش‌های جایگزین کاشت مو کمک می‌کند که با کمترین تجربه درد یا خونریزی موهایی پرپشت و زیبا داشته باشیم.

از جمله شایع‌ترین عوارض جانبی احتمال پس از کاشت مو شامل تورم و التهاب پوست سر، خارش و پوسته پوسته شدن سر در نتیجه حساسیت به مواد دارویی مختلف است. اما باید در نظر داشت که به‌طورکلی روش جدید کاشت مو بدون جراحی از روش‌های غیرتهاجمی است که در مقایسه با کاشت مو با جراحی عوارض بسیار کمتری دارد. علاوه‌براین قیمت کاشت مو بدون جراحی نیز کمتر از روش‌های جراحی کاشت مو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط