لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
کاشت مو به روش fue

کاشت مو به روش FUE+مراحل، مزایا و هزینه های روش fue

فهرست محتوای مقاله

کاشت مو پروسه انتقال فولیکول‌های سالم مو از بخشی از سر، که معمولاً پشت یا کناره‌های آن است، به ناحیه دچار ریزش مو شده است.

از روش کاشت مو بدون جراحی FUE برای درمان ریزش موی هورمونی یا ژنتیکی و همچنین ریزش مویی که پس از آسیب به سر ایجاد شده است، استفاده می‌شود. بسیاری از آقایانی که کاشت مو انجام می‌دهند می‌توانند ظاهری بسیار جوان‌تر که اعتماد به نفس آن‌ها را بالا می‌‌برد، داشته باشند.

کاشت مو باید به وسیله یک جراح متخصص و تایید شده انجام شود. معمولاً پیش از انجام عمل جراحی و حتی بدون جراحی کاشت مو یک چکاپ کلی انجام می‌شود تا مطمئن شوند که بیمار در حین کاشت دردی را احساس نخواهد کرد. امروزه یکی از رایج‌ترین شیوه‌های کاشت مو بدون جراحی که به دلیل مزایای بسیاری که دارد، مورد توجه جراحان و متقاضیان کاشت مو قرار گرفته است روش استخراج واحد فولیکولار (FUE) است.

موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

کاشت موی FUE چیست؟

کاشت مو غیرجراحی به روش استخراج واحد فولیکولار به شیوه‌ای گفته می‌شود که در آن فولیکول‌های جداگانه مو را از پوست سر برداشته و آن‌ها را در قسمت دیگری می‌کارند. در واقع، روش FUE در دسته روش‌های غیرجراحی کاشت مو قرار دارد و یکی از بهترین جایگزین ها برای تکنیک کاشت مو با جراحی (FUT) است. البته جراح در روش fue نیز از قواعد کلی کاشت مو استفاده می‌کند و موها را در  یک ناحیه از از پوست سر برداشته برداشته و در قسمتی که دچار طاسی شده است، می‌کارد، اما این روش تفاوت زیادی با روش جراحی کاشت دارد که در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم.

FUE نسبت به FUT محبوبیت بیشتری کسب کرده است چرا که احتمال این که عوارض موقتی روی پوست مانند برآمدگی ناشی از موهای زیر پوست یا زخم‌های زیاد ایجاد شود، کمتر است.

اینفوگرافی کاشت مو به روش FUE

بهترین کاندید برای کاشت مو به روش غیرجراحی FUE کسانی هستند که موهای نازک دارند یا دچار الگوی طاسی ثابت و مشخص هستند اما بانک موی قوی دارند به این معنی که به اندازه کافی در دور یا پشت سر خود موی قطور و سالم دارند.

کاشت مو به روش بدون جراحی FUE به این صورت انجام می‌شود:

مراحل
کاشت مو به روش FUE
مرحله اول
پزشک متخصص موهای ناحیه‌ای که فولیکول‌ها از آن‌جا برداشته می‌شوند را کوتاه می‌کند، همچنین موهای قسمتی که کاشت در آن صورت می‌گیرد نیز در صورت وجود کوتاه می‌گردند.
مرحله دوم
با استفاده از ابزار میکروپانچ، فولیکول‌ها را از پوست سر برمی‌دارند.
مرحله سوم
پزشک متخصص با استفاده از یک سوزن یا ابزار تیز کوچک دیگر، برش‌های بسیار باریکی را در قسمتی که فولیکول‌ها باید قرار داده شوند ایجاد می‌کند.
مرحله چهارم
فولیکول‌ها در برش‌های ایجاد شده قرار داده می‌شوند.
مرحله پنجم
پزشک متخصص خونریزی را در صورت وجود تمیز کرده و ناحیه مورد کاشت قرار گرفته را به منظور ریکاوری بانداژ می‌کند.

جالب است بدانید که کاشت مو به روش FUE با وجود این که عموماً بر روی سر انجام می‌شود، اما می‌تواند بر روی دست، پا و نواحی دیگر بدن که موی نازک یا ریزش دارند هم انجام شود.

حتما بخوانید : تصاویر کاشت مو

معایب کاشت مو به روش FUE

در روش FUE بیمار هیچگونه زخمی را به جز نقطه‌های سفید کوچک که نشان دهنده برداشت فولیکول هستند، نخواهد داشت. نقطه‌های سفید کوچکی که در طول زمان محو خواهند شد. اگرچه که مانند هرگونه عمل جراحی دیگر، این عمل نیز دارای مضرات و عوارض مربوط به خود است، هر چند که رخ دادن آن‌ها هم بسیار نادر بوده و در صورتی که با این علائم به مدت بیش از یک هفته درگیر بودید، باید به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

 • نشانه‌های عفونت
 • خشکی یا پوسته پوسته شدن پوست در ناحیه‌ای که کاشت در آن‌جا صورت گرفته است.
 • درد یا ورم بعد از کاشت در اطراف ناحیه مورد جراحی قرار گرفته
 • ورم فولیکول‌ها
 • خونریزی در ناحیه کاشت
 • احساس کرختی و بی حسی در نواحی نزدیک به ناحیه کاشت
 • موی کاشته شده‌ای که شبیه به موهای اطراف خود نیست
 • ادامه پیدا کردن کچلی یا نازک شدن مو پس از انجام کاشت

ریکاوری پس از کاشت موی FUE سریع است. ممکن است نهایتاً تا سه روز پس از انجام عمل کمی ورم یا علائم ناراحت کننده داشته باشید.

معایب کاشت مو به روش FUE

معمولاً پزشک پس از انجام عمل دستورالعمل‌های مراقبتی مانند زیر را به بیماران خود ارائه می‌کند:

 • حداقل تا سه روز موهای خود را نشوئید و دوش نگیرید.
 • از شامپوهای ملایم به مدت چند هفته پس از این که شروع به شستن موهای خود کردید، استفاده کنید.
 • در صورتی که می‌توانید چند روز مرخصی از کار خود بگیرید تا سرعت پروسه التیام را افزایش دهید.
 • حداقل تا سه هفته موهای جدید خود را شانه نکنید.
 • از کلاه و دیگر لباس‌هایی که موهایتان را می‌پوشانند استفاده نکنید تا زمانی که پزشک به شما اجازه دهد.
 • حداقل به مدت یک هفته فعالیت فیزیکی سنگینی انجام ندهید.

بعضی از موها ممکن است در پروسه ریکاوری بریزند که این کاملاً امری طبیعی است. احتمالاً پس از گذشت سه تا چهار ماه پس از انجام عمل کاشت، متوجه تغییرات بوجود آمده خواهید شد.

با توجه به وضعیت سلامتی موهای کاشته شده، موهای شما ممکن است به اندازه‌ای که انتظار می‌رود قطور نباشد.

فواید کاشت مو به روش fue

مانند هر عمل جراحی، طبیعتاً روش FUE هم دارای مزایا و معایب خود است. در هر صورت، مزایای کاشت مو به روش FUE بسیار بیشتر از معایب آن بوده و به همین دلیل است که این روش در دنیا محبوبیت بسیار زیادی دارد. موارد زیر را می‌توان به عنوان مهم‌ترین مزیت‌های کاشت مو به روش FUE به حساب شمرد.

 • هیچ بخیه‌ای در این عمل جراحی وجود ندارد.
 • زخم‌های طولانی مستقیمی در ناحیه اهدا کننده وجود ندارد.
 • زخم‌های نقطه‌ای که بر اثر روش غیرجراحی FUE به وجود می‌آیند نسبت به زخم‌های مستقیم و طولانی که در روش با جراحی FUT بوجود می‌آیند، بسیار کمتر قابل شناسایی هستند.
 • خونریزی زیادی در این روش وجود ندارد.
 • سریع‌ترین مدت زمان ریکاوری مختص به این روش کاست است.
 • در این روش حتی موهای روی زخم‌ها نیز می‌توانند دوباره رشد کنند.
 • این روش به پزشک متخصص این اجازه را می‌دهد که فرصت برداشتن فولیکول‌هایی که می‌خواهد را داشته باشد.
کاشت روش FUE

آمادگی برای انجام کاشت مو به روش fue

با انجام دادن اقدامات قبل از کاشت مو زیر، به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنید.

 • حداقل تا یک روز پیش از انجام عمل، از استعمال دخانیات خودداری کنید.
 • حداقل تا سه روز پیش از انجام عمل، از استعمال نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.
 • حداقل تا دو هفته پیش از انجام عمل، از آسپیرین یا دیگر داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.
 • تا دو هفته پیش از انجام عمل، ویتامین یا دیگر مواد معدنی را مصرف نکنید.
 • سعی کنید که تا دو هفته پیش از انجام عمل، از داروهای ضد افسردگی استفاده نکنید.
 • قبل از انجام عمل موهای خود را کوتاه نکنید.
 • روزانه به مدت ده تا سی دقیقه به مدت چند هفته ماساژ سر بگیرید تا جریان خون در ناحیه سر را افزایش دهید.
 • هر دارویی که پزشک متخصص برایتان تجویز می‌کند، مانند ماینوکسیدل، استفاده کنید.
 • قبل از انجام عمل تست‌های خون و الکترودیاگرام را انجام دهید.

هزینه کاشت مو به روش FUE

مانند بسیاری از عمل‌های جراحی دیگر، هزینه کاشت مو نیز با توجه به فاکتورهای مختلفی محاسبه می‌شود که این موضوع باعث می‌شود که هزینه این کار برای هر فرد متفاوت باشد.فاکتورهایی که در تعیین این هزینه تاثیرگذار هستند با توجه به مهارت پزشک و تجربه‌ای که دارد، هزینه نرخنامه کلینیک، کیفیت نمونه کارهای کلینیک، تجهیزاتی که کلینیک از آن‌ها استفاده می‌کند، بروز بودن آن‌ها و بسیاری موارد دیگر مشخص می‌شود.

 

تفاوت کاشت مو به روش FUE و SUT

کاشت مو به روش ترکیبی SUT نیز یک روشی است که در میان بسیاری از مردم محبوبیت خود را دارد. این روش دقت بسیار بالایی داشته و می‌توان گفت که در هر جلسه از انجام آن پزشک متخصص می‌تواند بیش از چهارده هزار فولیکول مو را برای بیمار قلمه بزند که از دیگر روش‌های کاشت بسیار بیشتر است. با توجه به این موضوع تراکم موها در قسمت کاشته شده بسیار بالاست و خط رویش و زخم‌های ناشی از کاشت مو تقریباً غیرقابل تشخیص هستند. کاشت مو به روش SUT در یک جلسه انجام می‌شود اما روش غیرجراحی FUE معمولاً شامل دو تا سه جلسه است.

کاشت مو به روش SUPER FUE

SUPER FUE در واقع همان‌طور که از نامش پیداست، نسخه پیشرفته‌تر و بهبود یافته کاشت به روش FUE است که در این روش بیمار هیچگونه درد و خونریزی را تجربه نخواهد کرد و موهای بسیار طبیعی‌تری به نسبت به نسخه قدیمی‌تر خود خواهد داشت. کاشت به روش SUPER FUE را علاوه بر موهای سر، بر روی موهای ابرو نیز می‌توان انجام داد و بنابراین افرادی که ابروهای کم پشت و نازکی دارند، می‌توانند از این روش استفاده نمایند.

در این روش بر خلاف روش FUT، به جای ایجاد یک برش کامل برای برداشتن فولیکول‌ها، با استفاده از ابزار مخصوص فولیکول‌های مو را به صورت جداگانه برمی‌دارند و به قسمت دریافت کننده انتقال می‌دهند.

در این روش بدون جراحی، هیچ بخیه‌ای پس از جراحی وجود ندارد، هیچگونه زخم‌های بزرگ و طولانی بر روی سر نخواهد بود، سریع‌ترین مدت زمان ریکاوری مربوط به این روش است و خونریزی زیادی در حین انجام آن وجود ندارد.

مضرات کاشت مو به این روش بسیار کمتر از روش‌های دیگر است و بیمار با توجه به وضعیت سلامتی که دارد، ممکن است به مواردی چون عفونت، خونریزی، ورم فولیکول‌ها، احساس ورم در نواحی اطراف ناحیه کاشت، درد یا ورم به مدت کوتاهی مبتلا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط