لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
خونریزی بعد از کاشت مو

خون مردگی بعد از کاشت مو + روش درمان آن

فهرست محتوای مقاله

خونریزی بعد از کاشت روندی طبیعی از پروسه کاشت مو است و نباید شما را نگران کند اما نکاتی وجود دارد که برای کاهش خونریزی بعد از عمل لازم است که حتما بدانید.

خونریزی بعد از کاشت مو

کاملا طبیعی است که بعد از عمل کاشت مو دچار خونریزی موضعی شوید زیرا برش‌هایی ریز در محل اهداءکننده و گیرنده کاشت مو ایجاد می‌شوند. هر چند این نوع خونریزی طبیعی است اما میزان خونریزی در روش‌های مختلف کاشت مو و در افراد با شرایط مختلف کاملا متفاوت است. گاهی نیز اگر قبل از عمل مشروبات الکی مصرف کنید خون رقیق شده و مقدار خونریزی بیشتر خواهد شد. البته رقیق کننده‌های دیگری نیز برای خون وجود دارند که در ادامه خواهیم گفت و باید پیش از کاشت از مصرف آن‌ها اجتناب کنید. در اینجا نکاتی مهم درباره خونریزی بعد از کاشت مو (علت، نحوه مراقبت و جلوگیری) در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد و به پرسش‌های زیر پاسخ خواهیم داد:

  • چه زمانی بعد از کاشت مو خونریزی اتفاق می‌افتد؟
  • علت خونریزی بعد از کاشت مو و روش برطرف کردن آن چیست؟
  • آیا خونریزی بعد کاشت مو طبیعی است؟
  • چه کنیم که خونریزی بعد از کاشت مو کاهش یابد؟

حتما بخوانید : جای زخم بعد از کاشت مو

کاشت مو و خونریزی بعد از آن

معمولا خونریزی طبیعی بعد کاشت طی 2 الی 5 روز متوقف خواهد شد. علی‌رغم طبیعی بودن خونریزی بعد از کاشت مو گاهی چنین خونریزی دیرتر قطع شده و شخص را دچار نگرانی خواهد کرد. دقت شود که در مواردی نیز خونریزی زیاد ناشی از نوع کاشت است که در این موارد پزشک مراقبت‌های لازم برای متوقف کردن خونریزی را به شما توضیح می‌دهد. اگر بیمار از داروهایی استفاده می‌کند که خون را رقیق می‌کنند مصرف آن‌ها باید 1 هفته قبل از کاشت متوقف شود. 

علت خونریزی بعد کاشت مو چیست؟

دلیل آمدن خون بعد از کاشت مو چیست؟ خونریزی‌های فاز اولیه کاشت مو معمولا به سرعت جریان خون بیمار و غلظت خون او بستگی دارد.  برای جلوگیری از ایجاد لخته‌های خون بعد از کاشت مو و پیش‌بینی علل خون مردگی بعد از کاشت مو باید وضعیت بیمار قبل از کاشت به درستی بررسی شود.

تمیز کردن محل خونریزی بعد از کاشت مو

در صورت خون آمدن بعد از کاشت مو و تمیز کردن خون لازم است نکاتی را بدانید. خونریزی کم بعد از کاشت نباید به هیچ عنوان تمیز شود. زیرا اگر برای توقف خونریزی به پوست ناحیه کاشت فشار وارد کنید، به پیوندهای تازه کاشته شده آسیب وارد خواهید کرد. در صورت خونریزی جدی یا ایجاد خون‌مردگی بعد از کاشت مو باید به متخصص کاشت موی خود مراجعه کنید. همچنین اگر می‌خواهید درد بعد از کاشت مو را کاهش دهید بهتر است در 3 روز اول بعد کاشت مسکن‌های تجویز شده توسط پزشک را به طور منظم مصرف کنید.

راهکار برای کاهش خونریزی بعد از عمل کاشت مو

بعد از بررسی علل خونریزی حال باید دید که روش‌های کنترل خونریزی بعد از کاشت مو شامل چه روش‌هایی است؟ و آیا درمان خونریزی بعد از کاشت مو در خانه و بدون مراجعه به پزشک امکان‌پذیر است؟ میزان خونریزی و لخته شدن خون در افراد متفاوت است اما به طورکلی برای جلوگیری از خونریزی بعد از کاشت مو باید هم شرایط قبل از کاشت بیمار و هم ضمن عمل را در نظر داشته باشیم. گاهی پزشک با بررسی غلظت خون بیمار به این نتیجه می‌رسد که رقیق کننده خون تجویز کند و گاهی نیز کاملا برعکس به این معنی که فرد نباید از رقیق کننده‌های خون استفاده کند. در حالت کلی پیروی از موارد زیر در کاهش خونریزی بعد کاشت به شما کمک خواهد کرد:

  • روش کاشت مو در میزان خونریزی بسیار موثر است بنابراین می‌توانید قبل از کاشت درباره انتخاب روش آن با پزشک خود مشورت کنید.
  • سعی کنید اضطراب خود را کنترل کنید زیرا وجود اضطراب به طور غیر مستقیم باعث بروز خونریزی خواهد شد، نگران خونریزی ضمن عمل نباشید، پزشک به راحتی خونریزی ضمن عمل کاشت شما را کنترل خواهد کرد.
  • به هیچ عنوان زخم‌های کاشت را با دست تحریک نکنید و برای تمیز کردن محل خونریزی به موهای کاشته شده فشاری وارد نکنید زیرا ریشه‌ها هنوز ناپایدارند و به راحتی از جا کنده می‌شوند.
  • به طورکلی نباید پیش از عمل از رقیق‌کننده های خون مانند مشروبات الکلی، آسپرین یا ایبوپروفن استفاده کنید. وضعیت غلظت خون شما باید قبل از عمل مورد آزمایش قرار گیرد.
  • برای جلوگیری از خونریزی بیشتر، از ورزش کردن در روزهای اول بعد کاشت خودداری کنید.
  • به منظور کاهش خونریزی، سر باید در محلی بالاتر از بقیه بدن قرار بگیرد بنابراین حالت خواب خود را طوری تنظیم نمایید که سر بالا قرار گیرد و محل پیوند با رختخواب هیچ تماسی نداشته باشد.

سوالات متداول

هر چند عوامل ایجاد خونریزی بعد از کاشت مو و روش پیشگیری از آن با توجه به شرایط بیمار کاملا متفاوت است اما به طور کلی خونریزی کاشت کاملا طبیعی و قابل کنترل است.

خونریزی بعد کاشت معمولا به مدت 2 الی 5 روز بعد کاشت ادامه می‌یابد.

اگر دچار خونریزی پس از کاشت مو شدید بهتر است اقدام به تمیز کردن محل خونریزی نکنید. تمیز کردن خونریزی و فشار وارد کردن به موهایی که تازه کاشته شده است باعث ریزش پیوندها خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط