لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
زخم سر بعد از کاشت مو

زخم سر بعد از کاشت مو + روش درمان

فهرست محتوای مقاله

زخم شدن محل کاشت مو موضوعی نگران کنننده نیست زیرا زخم‌ها بسیار کوچک هستند و برطرف شدن آن‌ها به زمان کمی در حدود 3 تا 5 روز نیاز دارد. اگر به زخم شدن سر بعد از کاشت مو و بهبود آن فکر می‌کنید این مقاله برای شما نوشته شده است. در اینجا به نگرانی‌های متداول پیرامون زخم‌های کاشت مو با عناوین اصلی زیر می‌پردازیم.

  • آیا زخم شدن سر بعد از کاشت مو خودبه‌خود خوب می‌شود؟
  • تایم بهبودی زخم‌های کاشت مو چقدر است؟
  • کندن زخم خشک شده بعد از کاشت مو باعث بدترشدن آن می‌شود؟
  • علت زخم پشت سر بعد از کاشت مو چیست؟
  • درمان زخم سر بعد از کاشت مو چگونه است؟
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

انواع زخم بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو چه اتفاقی می‌افتد که پوست زخم می‌شود؟ اگر به یک عکس زخم کاشت مو دقت کنید متوجه می‌شوید که زخم سر بعد از کاشت مو در جلو، دو طرف یا پشت سر ایجاد شده است. علت زخم بعد کاشت مو در چند قسمت سر این است که هم در ناحیه اهداکننده (که معمولا پشت سر است) و هم در ناحیه پیوند ممکن است برش، زخم و کمی خونریزی ایجاد شود. 

گاهی علت زخم پشت سر بعد از کاشت مو ناشی از تکنیک کاشت مو است. در واقع نحوه استخراج گرافت‌ها به طور مستقیم با زخم‌های پشت سر در ارتباط است ولی در همه روش‌ها، معمولا زخم‌های پشت سر با گذشت یک هفته از عمل کاشت بهبود می‌یابند. البته توجه کنید که روش خاصی برای ترمیم محل بانک مو بعد از کاشت وجود ندارد.

حتما بخوانید : اسپری بعد از کاشت مو

آیا امکان پوشاندن زخم بعد از کاشت مو وجود دارد؟

بهتر است زخم‌های سر را تا وقتی که در منزل هستید نپوشانید که دچار عفونت نشوند. اما اگر به هر دلیل لازم است بیرون بروید ناحیه پیوند را با کلاه مخصوص بپوشانید تا از آفتاب شدید، گرد و خاک و آلودگی در امان باشد.

عکس زخم کاشت مو

عوامل موثر بر شدت زخم های سر بعد از کاشت مو

یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در بروز زخم بعد از کاشت مو ایجاد سوارخ روی پوست برای جا دادن پیوندها است. معمولا زخم کاشت مو چند روز طول می‌کشد تا بسته شود و پوسته‌ای جدید یا همان دلمه روی آن ایجاد شود. بنابراین باید اجازه دهید روند بهبودی به خودی خود پیش برود و از کندن زخم‌های بعد از کاشت مو خودداری کنید. زمان افتادن دلمه‌های کاشت مو 5 الی 7 روز است و برای شستشوی زخم سر بعد از کاشت مو لازم است حدود 2 تا 4 روز صبر کنید.

آیا زخم‌های پشت سر بعد از کاشت مو باعث عفونی شدن ناحیه درمان می‌شوند؟

خیر، در صورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توصیه شده توسط پزشک، زخم‌ها دچار عفونت نخواهند شد.

مهم‌ترین عارضه کندن زخم ها بعد از کاشت مو

مهم ترین عارضه آن آلودگی محل زخم و عفونت بعد از کاشت مو است. همچنین در مواردی ممکن است شخص با دستکاری زخم باعث تخریب بافت و کنده شدن گرافت‌های پیوندی شود.

درمان زخم بعد از کاشت مو

بهبود زخم‌های کاشت مو فرآیندی است که باید به طور طبیعی و توسط بدن انجام شود. تنها کاری که شما لازم است انجام دهید، مراقبت‌های لازم برای درمان زخم‌های پس از کاشت مو، رعایت بهداشت و به کارگیری بهترین روش شستشوی سر پس از کاشت مو است. به این ترتیب حداکثر14 روز بعد از کاشت مو اثری از زخم‌ها باقی نخواهد ماند، دلمه‌های بعد از کاشت مو نیز در این بازه زمانی از بین می‌روند.

علاوه‌‌براین، اگر به دنبال راهکارهای فوری جهت درمان زخم‌های پشت سر بعد از کاشت مو هستید نیز روش‌های تایید شده ای در این راستا وجود دارد. راهکارهای درمان زخم‌‌های پشت سر شامل روش‌های متعددی است. یکی از این راه‌ها استفاده از پماد موپیروسین برای کاشت مو است که باید در فواصل زمانی 12 ساعته بعد از کاشت استفاده شود.

سوالات متداول

بله، زخم‌های روی سر بعد از کاشت مو هم ممکن است در ناحیه پیوند و هم در ناحیه اهداکننده مانند پشت سر ایجاد شوند.

خیر، زخم‌های سر بعد از کاشت مو پس از چند روز بهبود می‌یابند.

در طی روند بهبودی زخم دلمه روی پوست ایجاد می‌شود. در واقع دلمه‌های بعد از کاشت مو در نتیجه پوسته شدن سر بعد از کاشت مو به وجود می‌آیند.

هرچند شما نیاز چندانی به استفاده از روش‌های درمان جای زخم و اسکار بعد از کاشت مو نخواهید داشت و زخم‌ها خود بهبود می‌یابند اما کاربرد پماد ترمیم زخم سر بعد از کاشت مو (موپیروسین) می‌تواند مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط