لوگو کلینیک آسمان

22702530 - 021

Search
Close this search box.

مشاوره رایگان بگیرید!

برای دریافت مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک کافیه فرم زیر رو تکمیل کنید

عجله دارید؟ تماس بگیرید
طراحی خط رویش مو

طراحی و اصلاح خط رویش مو در کاشت مو

فهرست محتوای مقاله

ریزش منظم موها، می تواند منجر به از دست دادن خط رویش طبیعی موها شود. خط رویش موها یک خط فرضی در جلوی سر و بالای پیشانی است که در ظاهر افراد تاثیر بسیار زیادی دارد و روند کاشت موی سر بر پایه این خط پیش می رود. بسیاری از مراجعین عمل کاشت مو، از پزشک انتظار ترمیم و یا شکل دهی خط رویش طبیعی مو را دارند. در سال های گذشته، شرایط و تکنولوژی این عمل به قدری پیشرفته نبود که بتوان خط رویش طبیعی موها را ترمیم کرد. در حال حاضر ابزار پیشرفته و دستگاه های مدرن، به پزشک اجازه می دهند تا به راحتی خط رویش طبیعی موهای شما را ترمیم کند.

اهمیت خط رویش موی طبیعی در کاشت مو

طراحی خط رویش طبیعی موی سر

خط رویش طبیعی موها به شدت در ظاهر و صورت شما تاثیر گذار است. انتخاب خط و یا ناحیه اشتباه برای رویش موها می تواند منجر شود که پیشانی شما بلندتر و یا کوتاه تر از حد طبیعی به نظر برسد. چهره شما به واسطه خط رویش طبیعی موها می تواند خیلی جدی و عبوس، بی حال و خسته و یا حتی بیش از حد خوشحال به نظر برسد.

جدا از تاثیراتی که خط رویش طبیعی موها در ظاهر شما می گذارد، عمل کاشت مو بر پایه انتخاب یک خط رویش طبیعی برای موها انجام می شود. در صورتی که خط رویش موها اشتباه انتخاب شود، روند ترمیم موها زمان بیشتری طول می کشد. انتخاب ناحیه ی درست برای ترمیم خط رویش طبیعی موها منجر می شود که کاشت موی شما طبیعی به نظر برسد.

حتما بخوانید :  بهترین فصل برای کاشت مو 

رابطه طراحی خط رویش مو با تناسب چهره افراد

اصلاح خط رویش طبیعی مو

روند انتخاب یک خط رویش مناسب با موها نیازمند یک طراحی دقیق قبل ازعمل است. عوامب بسیار زیادی مثل سن، سلیقه فرد و شکل صورت او در طراحی یک خط رویش متناسب تاثیر گذار است.

امروزه دستگاه های شبیه ساز و تکنولوژی های پیشرفته به پزشکان کمک می کند تا با توجه به چهره شما، متناسب ترین خط رویش مو را طراحی کنند. طراحی این خط رویش به گونه ای صورت می گیرد که کاشت مو حالت مصنوعی و غیر طبیعی نداشته باشد و صورت شما بعد از عمل کاشت، در گذر زمان هم حالت خود را حفط کند.

البته تنها عوامل موثر بر طراحی یک خط رویش متناسب، ظاهر فرد و کیفیت عمل نیستند. ویژگی های اختصاصی مو و چهره افراد هم در انتخاب این طرح موثر است. ا

  • انتخاب یک ناحیه مرکزی در پوست سر برای کاشت مو از اولین نکته هایی است که پزشک باید در طراحی خود لحاظ کند.
  • کیفیت تارهای موی شما هم در طبیعی تر به نظر رسیدن این طراحی موثر است. موهایی که کیفیت بالاتری دارند و سالم تر و مقاوت تر هستند نتایج بهتری از عمل کاشت دریافت می کنند.
  • وجود نواحی خالی پیشانی نیز می تواند در انتخاب محل خط رویش موثرر باشد. با توجه به میزان خالی بودن پیشانی از موها، می تواند خط رویش موها را عقب تر برد یا جلوتر آورد.

اصول طراحی خط رویش در کاشت مو

پروسه طراحی خط رویش مو یک پروسه ی دقیق، حساس و حرفه ای است و نیازمند تخصص بالایی می باشد. پزشکان برای رسیدن به بهترین طرح، از تکنولوژی و دستگاه های مربوطه نیز استفاده می کنند.

عوامل موثر در طراحی خط رویش طبیعی در موها عبارتند از:

  • سن فرد: یک خط رویش ممکن است در سنین جوانی ظاهری زیبا داشته باشد اما با افزایش سن حالتی غیر طبیعی به موها دهد.
  • تیپ مو و خط انحنای رویش مو در افراد متفاوت است و پزشک باید این نکته را در طراحی خود در نظر داشته باشد.
  • فاصله میان خط رویش موها و ابروها: پیشانی خیلی بلند یا خیلی کوتاه ظاهری غیرطبیعی و نازیبا را به صورت می دهد.
  • تعداد واحد های فولیکولی موها: هر فرد با توجه به تعداد واحدهای فولیکولی موهایش طراحی متفاوتی را برای خط رویش طبیعی از پزشک دریافت می کند.
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران
موهای جذاب و با تراکم بالا را تجربه کنید!
کاشت موی طبیعی در تهران

پزشک پس از مصاحبه با مراجع و آگاهی از انتظارات و خواسته های او، به بررسی چهار عامل یعنی زاویه موها، فرم خط مو، مکان رسم خط رویش و تراکم خط رویش مو می پردازد.

پس از ارزیابی این عوامل و همچنین سن و تیپ صورت فرد، فرایند ایجا خط مو و شبیه سازی آغاز می شود. پزشک متخصص با استفاده از دستگاه شبیه ساز، طرح پیشنهادی را به مراجع ارائه می دهد تا مراجع بتواند نتایج احتمالی را پیش بینی کند و در صورت نیاز، از پزشک بخواهد تا تغییراتی در طراحی ایجاد کند.

پس از انتخاب طرح نهایی و تایید مراجع، طرح نهایی شده اجرایی می شود.

حتما بخوانید :  نتیجه نهایی کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط